Esileht Kodunurk soovitage lõhnatut/vähese lõhnaga puhastusvahendit vannitoale

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: soovitage lõhnatut/vähese lõhnaga puhastusvahendit vannitoale

Postitas:
Kägu

Palun soovitage lõhnatut või vähese lõhnaga puhastusvahendit vannitoale, mis oleks ka piisavalt efektiivne. Kuna olen periooditi laisk ja/või hõivatud, võib juhtuda, et iga nädal koristada ei jõua. Meil on aga väga kare vesi, st põhiprobleem on just katlakivi, mis tekib valamule, dushikabiini seintele jms ikka päris kiiresti. Kahtlustan, et enamik ökovahenditest on liiga leebed – tavapoe vahendeid olen proovinud erinevaid ja cillit bang on ainus, mis enam-vähem töötab, aga sellega on ka ikka nühkimist päris palju. Jama on aga selles, et intensiivsed lõhnad tekitavad mul peavalu ja kurguärritust, seega selle cillitiga töötades pean vahepeal pause tegema ja see on üsna tüütu.

Seega, palun soovitage mingit happelist puhastusvahendit, mis oleks sama efektiivne või parem kui cillit bang, aga haiseks vähem (ei pea olema öko).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sidrunihape. Müüakse pulbrina. Nt rismas on 500g pakid müügil.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sidrunihape. Müüakse pulbrina. Nt rismas on 500g pakid müügil.

*Prismas

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiilto Kylpy vannitoa puhastusvahend https://www.prismamarket.ee/entry/kiilto-kylpy-vannitoa-puhastusvahend-0-5-l/6411517823503

Jama on ainult selles, et Prismas on see sageli otsas ja kõikides Prismades seda üldse pole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Biomarketis (ka lahtiselt müüdava) sarja Sonett vannitoa vahend on täiesti tõhus. Vähemalt minu jaoks, kes ma kord nädalas koristan. Vb harvem tehes jääb tõesti lahjaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sonetti julgen ka soovitada, viimati nägin neid tooteid isegi maksimarketis/coopis. Ehk isegi prismas või kuskil oli veel?

https://sinulooduskosmeetika.ee/tooted/kodule/puhastusvahendid/

https://sinulooduskosmeetika.ee/pood/puhastusvahend-apelsinioliga/ seda kasutan nt just wc poti väljast pesuks, lõhn on õrn, pigem nö just natuke eeterliku õli lõhn, mitte keemia lõhn.

WC poti sisemuseks kasutan seda (kusjuures mul hetkel ei viskagi ette, et kas see lõhnaks, vängelt küll mitte kui isegi õrna lõhn on) https://pood.chemi-pharm.com/items/pindade%20puhastus%20ja%20desinfektsioon/bozo-1000ml

Aga tugevama mustuse jaoks (nt köök, vannituba, dušinurk, plaadid) on väga tõhus auruti. Kõigepealt (leebema) vahendiga kasvõi pind kokku pihustada ja siis aurutiga üle käia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuivata iga kord peale kasutamist ära ja polegi probleemi nühkimiseks.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et pärast korralikku pesemist haaran lapi ja ajan end uuesti higistama, nühkides üle dušikabiini seinad maast laeni, selleks vahepeal toolile ronides. Ahah.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiilto Kylpy vannitoa puhastusvahend https://www.prismamarket.ee/entry/kiilto-kylpy-vannitoa-puhastusvahend-0-5-l/6411517823503

Jama on ainult selles, et Prismas on see sageli otsas ja kõikides Prismades seda üldse pole.

Mina ka sellest tootest paremat pole leidnud. Ostan Ehituse ABC-st.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et pärast korralikku pesemist haaran lapi ja ajan end uuesti higistama, nühkides üle dušikabiini seinad maast laeni, selleks vahepeal toolile ronides. Ahah.

Just. Kui laupäeviti pole aega, et koristada, siis korista iga päev, välja arvatud laupäev ja ongi mure murtud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks on veekaabitsad/kogujad vms neid nimetatakse. On nii varre otsas kui ka käsi omasid pehme kummiga, millega saab ka kaarjat või kumerat pinda kuivatada.
Kui vesi ära kuivatada, ei teki ka katlakivi ja pesuvahendijääkide kihti seinale ja lõppkokkuvõttes ei pea üle teatud aja higistama ajavalt küürima ja nühkima.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks on veekaabitsad/kogujad vms neid nimetatakse. On nii varre otsas kui ka käsi omasid pehme kummiga, millega saab ka kaarjat või kumerat pinda kuivatada.

Kui vesi ära kuivatada, ei teki ka katlakivi ja pesuvahendijääkide kihti seinale ja lõppkokkuvõttes ei pea üle teatud aja higistama ajavalt küürima ja nühkima.

Pole proovinud, aga olen kuulnud soovitust vannitoa klaasidel ka  antifog vahendeid kasutada(nagu autoklaasidel kasutatakse seespool, et ei jäätuks/tekiks udu). Analoogseid vahendeid peaks teisigi olema ja siis, pika varrega kaabitsaga lihtsalt vesi maha tõmmata – peaks pikemalt puhtad püsima küll.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui 5 inimest igal õhtul kõik kaabitsaga kuivataks, siis lõpeks duši all käimine alles poole öö ajal… Olen küll korraarmastaja ja puhas, aga iga kord dušiklaase kuivatada ajab mulle küll võdinad ihule.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui 5 inimest igal õhtul kõik kaabitsaga kuivataks, siis lõpeks duši all käimine alles poole öö ajal… Olen küll korraarmastaja ja puhas, aga iga kord dušiklaase kuivatada ajab mulle küll võdinad ihule.

Piisab ju viimasest.  Kui korteris elasin (pisike wc dušinurk pesumasin kraanikauss) kõik ühes siis tõmbasin peale iga pesu kaabitsaga põrandalt äravoolu – muidu oleks tükk aega vetsus käies veel jalad märjad olnud. Ei ole nüüd tunduvalt keerulisem laia kaabitsaga paar tõmmet mööda klaasi teha.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh soovituste eest, proovin kindlasti nimetatud vahendeid. Kas sidrunhappest teete mingi lahuse pritspudelisse? Kui palju seda umbes panna tuleks?

Kuivatamine ka kindlasti töötab, aga juba mõte sellest, et seda peaks enam-vähem kohe pärast dušši tegema, tekitab minus tunde, et võibolla ei peakski veel pesema minema (no vee soojendamine on ju kallis ja nahk läheb kuivaks ja planeedil saab puhas vesi otsa….). Perspektiiv, et kunagi hiljem tuleb vahendiga nühkida, millegipärast selliseid mõtteid ei tekita. Vanniga me tegelikult teeme nii, et kuivatame ära, ma pole vist juba aasta aega vannis käinud ja see on kindlasti üks põhjus, miks ma seda ei tee. Meil on ka üsna vana kaarjate ustega dušikabiin, mida laia kaabitsaga arvatavasti kuivatada ei saagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh soovituste eest, proovin kindlasti nimetatud vahendeid. Kas sidrunhappest teete mingi lahuse pritspudelisse? Kui palju seda umbes panna tuleks?

Kuivatamine ka kindlasti töötab, aga juba mõte sellest, et seda peaks enam-vähem kohe pärast dušši tegema, tekitab minus tunde, et võibolla ei peakski veel pesema minema (no vee soojendamine on ju kallis ja nahk läheb kuivaks ja planeedil saab puhas vesi otsa….). Perspektiiv, et kunagi hiljem tuleb vahendiga nühkida, millegipärast selliseid mõtteid ei tekita. Vanniga me tegelikult teeme nii, et kuivatame ära, ma pole vist juba aasta aega vannis käinud ja see on kindlasti üks põhjus, miks ma seda ei tee. Meil on ka üsna vana kaarjate ustega dušikabiin, mida laia kaabitsaga arvatavasti kuivatada ei saagi.

Mina kuivatan dušiklaasid alati pärast pesemist ära ja see võtab alla ühe minuti. Selle aja jooksul ma uuesti higistama ei hakka (ei kujuta ette, kes hakkakski, võib-olla räigelt ülekaaluline inimene). Ma ei kuivata kaabitsaga, vaid mul on selleks spetsiaalne käterätik, millega kiiruga tõmban klaasid kuivaks. Tee proovi nädal aega ja kui ei sobi ja sa ikka klaase kuivatades end uuesti ära määrid (ma lihtsalt ei mõista, kuidas see üldse võimalik on), siis ei pea jätkama, aga usu mind, su elu läheb koristamise mõttes küll lihtsamaks, kui selle väikse nipi omaks võtad.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Frosch katlakivi eemaldusvahend vaarikas 500 ml – Epood24.eu

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kuivatan dušiklaasid alati pärast pesemist ära ja see võtab alla ühe minuti. Selle aja jooksul ma uuesti higistama ei hakka (ei kujuta ette, kes hakkakski, võib-olla räigelt ülekaaluline inimene). Ma ei kuivata kaabitsaga, vaid mul on selleks spetsiaalne käterätik, millega kiiruga tõmban klaasid kuivaks. Tee proovi nädal aega ja kui ei sobi ja sa ikka klaase kuivatades end uuesti ära määrid (ma lihtsalt ei mõista, kuidas see üldse võimalik on), siis ei pea jätkama, aga usu mind, su elu läheb koristamise mõttes küll lihtsamaks, kui selle väikse nipi omaks võtad.

Sama siin – kuna koristamine ei ole ka minu lemmiktegevus, siis praktiseerime juba aastaid tehnikat, et peale dušši all käimist kuivatab igaüks enda järelt klaasist duššiseina ning segisti mikrokiudlapiga ära ning duššinurk on kogu aeg ilus ja puhas. Konkreetselt võtabki see aega 1 min ning higistama see kerge pühkimine-kuivatamine küll ei aja. Isegi laisemapoolne pubekas ning 5-aastane lasteaialaps saavad selle tööga ilusti hakkama. Kui ma kord nädalas peaks koristama ja iga nädal vahenditega möllama-pesema, siis ilmselt ajaks jah higistama.  Sain selle nipi ca 15 aastat tagasi Saksamaal tuttavatel külas olles, kus mulle peale vannitoa kasutamist anti lapp pihku, et meil kuivatatakse peale vannitoa kasutamist märjad pinnad kohe ära. Algul pööritasin ka mõttes silmi, et mismõttes.. aga ausalt, see saab harjumuseks ning tänutäheks on kogu aeg puhas vannituba/duššinurk.. ilma keemiat kasutamata. Olen varem ka siin enda kogemust jaganud, aga alati hakatakse, enne järgiproovimist, juba eos rääkima, kui ajamahukas ja tüütu on pärast iga pesukorda duššikabiini kuivatama hakata. Proovige ja üllatute isegi, kui vähe see tegevus aega võtab! Ja uskuge, ma ei ole koristushull, vaid pigem just laiskuse tõttu on see meetod meil kasutusel 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Regulaarne kuivatus ja puhastus

https://greenest.ee/et/toode/only-eco-vannitoapuhastussprei-eco-500-ml

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu viimase aja leid on see

https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/kodu–ja-vabaajakaubad/puhastusvahendid/uldpuhastusvahendid/vannitoa-puhastusvah-cillit-bang-750ml/p/7234981

Sidrunhappe baasil ja eemaldab katlakivi jälgi väga hästi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane link ei tööta. Äkki siit näeb

https://hansapost.ee/et/kodukaubad/kodukeemia/puhastusvahendid/cillit-bang-naturals-vannitubadele-750-ml?id=2225112&cid=2263722&photo=1

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma teen ennemini iga laupäev mingi vahendi ja lapiga dushiklaasi puhtaks kui et hakkaks IGA kord dushi akt tulles mingi kaabitsaga kuivatama. Kui külalisi on, kes ööbivad, surute ka kaabitsa pihku?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui külalisi on, kes ööbivad, surute ka kaabitsa pihku?

Ma enda kodus ei viitsi ka iga kord kuivatada, aga kui sugulaste juures külas käime ja ööbima jääme. siis järgin ikka pererahva soovitusi, et alati enda järelt dušinurk ära kuivatada. Neil ka mingi mikrokiudlapp selleks. Minu jaoks pole raske, pigem on elementaarne, et võõrustajatele lisakulutusi ei tee.

Tegelikult peaks enda kodus ka selle süsteemi juurutama (ammu oleks pidanud), nüüd tundub teismelisi ja eriti abikaasat raske ümber harjutada. Viimane ei suuda isegi kaabitsaga põrandale läinud vett trappi tõmmata, vaid kuivatab lapiga. No ja siis see märg lapp vannitoas 🙁 alternatiiviks oleks ilmselt märg põrand). Üks kaabits, millega saaks nii seina kui päranda kuivaks oleks märksa meeldivam.

0
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Kodunurk soovitage lõhnatut/vähese lõhnaga puhastusvahendit vannitoale