RE: soovitage lugemist
1. “Hea põhjatuule vastu” ja järg “Kõik seitse lainet” (Glattauer) – nii lihtne ja haarav.
2. “Koos, see on kõik” (Gavalda) – hästi muhe ja soe raamat. Kui lugesin internetist selle kirjeldusi, jäi hoopis teine mulje kui lugedes. Poleks uskunud, et mulle nii väga meeldib.
3. “Läänerindel muutuseta” (Remarque) – väga mõtlemapanev ja hästi kirjutatud teos.
4. “Enne kui ma suren” (Downham) – küll noortele mõeldud, kuid väga hea. 16 aastane Tessa on aastaid leukeemiat põdenud ja hakkab nüüd haigusele alla jääma. Ta ei suuda sellega leppida, elutahe pulbitseb sees. Kirjeldab väga hästi, kui teistmoodi hakkab maailm paistma kui lõpp on lähedal.
5. “Naiste paviljon” (Buck) ja “Sultani lemmiknaine” (Small) – neis raamatutes on sarnaseid jooni, aga mõlemad on väga haaravad ja head. Üsna paksud, aga neelasin mõne päevaga läbi.
6. “Saast” (Burgess) – räägib narkomaanidest, sellest, kuidas noor tüdruk sellesse lõksu kukub, kui kindel ta on, et pääseb välja; seltskonna rõõmudest-muredest. Mulle väga meeldis!
7. “Ma armastasin manipulaatorit” (Brehart) – väga hästi kirjeldab vaimset vägivalda, kuidas selles pole mingit reeglipära ja kui hulluks see võib ohvri ajada. Ladus ja ülimalt silmiavav.
8. “Armastus kestab kolm aastat” (Beigbeder) – arutleb armastuse olemuse üle. Haarav ja täis häid tsitaate.
9. “Minu armasad luud” (Sebold) – see film ei meeldinud mulle üldse, jättis täiesti teise fiilingu kui raamat. Raamat oli aga väga hea.
10. “Voonakeste vaikimine” (Harris) – klassika. Ja nii hea.
11. “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” (Haddon) – maailm läbi aspergeri silmade. Super hästi kirjutatud. Algselt mõeldud lasteraamatuna, aga mina ütleks, et laps ei tabaks paljut, mida seal välja tuuakse.
Need eelmised on tegelikult minu jaoks kõik esimesel kohal. Teisel kohale paigutaksin:
1. “Arstid” (Segal) – raamatus on 900 lehekülge ja neist esimesed 850 olid esimese koha väärilised. Viimased 50 erinesid aga eelnevast kõvasti. Kogu sündmustik võeti kiirelt ja lohakalt kokku, polnud eriti loogiline. Aga kuni sinnani nautisin väga!
2. “Esimene naine” (Chandernagor) – naine on olnud 30 aastat abielus, sünnitanud neli last. Mees on teda pidevalt petnud, kuid alati kinnitanud, et abikaasa on parim. Nüüd kolib mees oma armukese juurde ja naise maailm kukub kokku. Räägib emotsioonidest, läbielamistest, mõtetest. Väga hea.