Esileht Hobinurk soovitage lugemist

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: soovitage lugemist

Postitas:

Mõtlesin raamatukokku minna, et suvepuhkuseks midagi head lugemiseks võtta. Palun soovitage häid raamatuid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju sõltub ju sellest, mis ¸anr sulle meeldib, anna mõni suund kätte, siis on lihtsam soovitada.

Kui oled näiteks realistlike ajalooraamatute huviline, siis ulmet sulle pole mõtet soovitama hakata… Kui sulle meeldib krimi, siis ei tahaks armastusromaani soovitada. 🙂

Ühe soovitusena ma ütlen, et praeguse aja moeraamat on Valdur Mikita “Lingvistiline mets”. Kõik on seda lugenud (vähemalt tundub nii) ja kui sa veel ei ole seda lugenud, siis võta ette, muidu pole seltskonnas jutuainet 🙂

http://www.rahvaraamat.ee/p/lingvistiline-mets/415173/en?isbn=9789949512188

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Fucking Berlin” Sonia Rossi ja “Mis sul viga on?” Roone Roost

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ühe soovitusena ma ütlen, et praeguse aja moeraamat on Valdur Mikita “Lingvistiline mets”. Kõik on seda lugenud (vähemalt tundub nii) ja kui sa veel ei ole seda lugenud, siis võta ette, muidu pole seltskonnas jutuainet 🙂

http://www.rahvaraamat.ee/p/lingvistiline-mets/415173/en?isbn=9789949512188%5B/tsitaat%5DLingvistilise metsa lugemiseks peab olema väga vilunud, kogenud ja mitmekülgne lugeja. Ei kujuta ette, et algaja, kes perekoolist lampi raamatusoovitusi küsib, selle läbi loeks.
Mismõttes pole seltskonnas jutuainet ilma selleta? Vean kihla, et sellest seltskonnast kolmveerand on lugenud umbes kümme lehekülge. Ja oi seda jutuainet siis küll.
Teemaalgataja, ära hakka ennast vaevama. Loe neid, mida eelmine kägu siin soovitas, teed targemini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Varraku ajaviiteromaanide sarja ette võtnud, siiani 36 loetud raamatust soovitaksin nt:
– Parimad ajad, Penny Vincenzi
– Saar, Victoria Hislop
– Unustatud aed, Kate Morton
– Prantsuse aednik, Santa Montefiore

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla on abiks see:

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=8328031

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täpselt, mis ¸anri eelistad?

Mina olen krimkadeõgija ja armastan enim tempokaid skandinaavia krimiromaane (Kepler, Millenniumi triloogia, Läckberg, Jo Nesbo jne jne). Mis tähendab, seda, et “50 halli varjundit” oli minu jaoks täielik ajaraiskamine – üks vigisemine ja hädaldamine käis ning mitte mingit müsteeriumit polnud, millega oleks saanud kaasa mõelda. Aga seks, poks ja murumängud olid haaravad 😀

Aga raamatud, mis oleksid lollikindlad:

Astrid Lindgren
Silvia Rannamaa “Kadri ja Kasuema”
Heljo Mänd “Toomas Linnupoeg”
Andrus Kivirähk “Rehepapp”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. “Hea põhjatuule vastu” ja järg “Kõik seitse lainet” (Glattauer) – nii lihtne ja haarav.
2. “Koos, see on kõik” (Gavalda) – hästi muhe ja soe raamat. Kui lugesin internetist selle kirjeldusi, jäi hoopis teine mulje kui lugedes. Poleks uskunud, et mulle nii väga meeldib.
3. “Läänerindel muutuseta” (Remarque) – väga mõtlemapanev ja hästi kirjutatud teos.
4. “Enne kui ma suren” (Downham) – küll noortele mõeldud, kuid väga hea. 16 aastane Tessa on aastaid leukeemiat põdenud ja hakkab nüüd haigusele alla jääma. Ta ei suuda sellega leppida, elutahe pulbitseb sees. Kirjeldab väga hästi, kui teistmoodi hakkab maailm paistma kui lõpp on lähedal.
5. “Naiste paviljon” (Buck) ja “Sultani lemmiknaine” (Small) – neis raamatutes on sarnaseid jooni, aga mõlemad on väga haaravad ja head. Üsna paksud, aga neelasin mõne päevaga läbi.
6. “Saast” (Burgess) – räägib narkomaanidest, sellest, kuidas noor tüdruk sellesse lõksu kukub, kui kindel ta on, et pääseb välja; seltskonna rõõmudest-muredest. Mulle väga meeldis!
7. “Ma armastasin manipulaatorit” (Brehart) – väga hästi kirjeldab vaimset vägivalda, kuidas selles pole mingit reeglipära ja kui hulluks see võib ohvri ajada. Ladus ja ülimalt silmiavav.
8. “Armastus kestab kolm aastat” (Beigbeder) – arutleb armastuse olemuse üle. Haarav ja täis häid tsitaate.
9. “Minu armasad luud” (Sebold) – see film ei meeldinud mulle üldse, jättis täiesti teise fiilingu kui raamat. Raamat oli aga väga hea.
10. “Voonakeste vaikimine” (Harris) – klassika. Ja nii hea.
11. “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” (Haddon) – maailm läbi aspergeri silmade. Super hästi kirjutatud. Algselt mõeldud lasteraamatuna, aga mina ütleks, et laps ei tabaks paljut, mida seal välja tuuakse.

Need eelmised on tegelikult minu jaoks kõik esimesel kohal. Teisel kohale paigutaksin:

1. “Arstid” (Segal) – raamatus on 900 lehekülge ja neist esimesed 850 olid esimese koha väärilised. Viimased 50 erinesid aga eelnevast kõvasti. Kogu sündmustik võeti kiirelt ja lohakalt kokku, polnud eriti loogiline. Aga kuni sinnani nautisin väga!
2. “Esimene naine” (Chandernagor) – naine on olnud 30 aastat abielus, sünnitanud neli last. Mees on teda pidevalt petnud, kuid alati kinnitanud, et abikaasa on parim. Nüüd kolib mees oma armukese juurde ja naise maailm kukub kokku. Räägib emotsioonidest, läbielamistest, mõtetest. Väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Lingvistilise metsa lugemiseks peab olema väga vilunud, kogenud ja mitmekülgne lugeja. Ei kujuta ette, et algaja, kes perekoolist lampi raamatusoovitusi küsib, selle läbi loeks.
Mismõttes pole seltskonnas jutuainet ilma selleta? Vean kihla, et sellest seltskonnast kolmveerand on lugenud umbes kümme lehekülge. Ja oi seda jutuainet siis küll.
Teemaalgataja, ära hakka ennast vaevama. Loe neid, mida eelmine kägu siin soovitas, teed targemini. [/tsitaat]

Ma olen omaarust vilunud lugeja, aga “Lingvistiline mets” jäi venima, kuni tuli raamatu tähtaeg ja pidin ära viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske niimoodi soovitada, aga ma panen siia oma lemmikraamatud. Need kõik on mulle andnud erilise lugemiselamuse ja mitmeid neist ma olen korduvalt lugenud. Kõiki ei pruugi raamatukogudest kohe saada.

Jojo Moves “Mina enne sind”
Erich Maria Remarque “Taeval ei ole soosikuid”
Khaled Hosseini ” Lohejooksja” ja ” Tuhat hiilgavat päikest”
Marian Keyes ” On seal kedagi?”
Paolo Coelho ” Istusin Piedra jõe ääres ja nutsin”

Ja midagi lõbusat ja lihtsat ka ajaviiteks:
Sophie Kinsella “Kas mäletate mind?” või ” Kellel poleks saladusi”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk soovitage lugemist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.