Esileht Kodunurk Soovitage mootorsaagi

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Soovitage mootorsaagi

Postitas:
Kägu

Ostime paar aastat tagasi maamaja, maja ümbrus on kuivanud, murtud puid täis. Mõtlen, et võiks kütteks juppideks saagida, et sedasi tasapisi. Mehel on mootorsaag, aga sooviks mingist naiselikku lahendust, äkki akudega, mis oleks lihtne käima panna, ei pea tõmbama. Kas oskab keegi soovitada, käsisaega saagimine võtab aega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem kaabliga versioon. Keerutad pöidlaid, kuniks akud laevad? Proovi 50cm jämedusega saarepuud akusaega nüsida?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta mehe mootorsaag, see pole üldse nii keeruline käsitseda, täitsa kannatab ka naisterahval kasutada, kui endale tehnoloogia selgeks teed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaabliga saagi metsa ei vea. Ega plaanigi hakata hullult metsa tegema, võtan mõne 15 cm läbimõõtu kuivanud kuuse maha ja saen juppideks, mitte poole meetriseid saarepuid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ostsin endale kunagi kevadel mingi sooduka ajal ühe Husqvarna akusae. Suurust praegu peast ei mäleta, aga ilmselt on ta mul 12-tolline. Oma koduaias ja lapse mängumaja ehitamisel on täitsa asjaks olnud. Üle tunni aja järjest pole ma temaga kunagi töötanud (ja siis ka ikka pausidega, mitte nagu robot), aga nii kaua peab aku igatahes vastu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma võtaks mõne sellise akusae mis on akuga tööriistade sarjast.

Nt Makital saab sama akuga kasutada trimmerit, trelli, varstolmuimejat jms. Saag on ka valikus. Väikeseid oksi saab ikka saagida.

Mul ämmal juba aastaid elektriline saag pliidipuude ja okste lõikamiseks. Selle miinuseks on vaid juhe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem kaabliga versioon. Keerutad pöidlaid, kuniks akud laevad? Proovi 50cm jämedusega saarepuud akusaega nüsida?

Mul ilusad ca 50-60cm läbimõõduga, juba päikese käes pisut tummimaks läinud. Kõrgus selline ca 45 cm, et mugav istuda oleks, pinde ei saa, sest hööveldatud.
Akusaagi ei ostaks elu sees, mootorsaega peab olema sisepõlemismootoriga kursis või hea rahakott remondiks. Lisaks latid, ketid, viilid, konkreetne bensiin õige õliga … juhtmega lahendus lihtne: vajutad nuppu ja saeb, et et endal jalga maha ei sae.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema mõte on siin selles, et “mehel on”, aga perekool soovitab hoopis seda.  Ja tagamõte pigem see, et mees ei pea täna vajalikuks, aga naiselikul TA-l on vaja sinna mingi akujurakada taidlema minna. Keegi peab ju tegema. Kui mees ei tee.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

juhtmega lahendus lihtne: vajutad nuppu ja saeb, et et endal jalga maha ei sae.

Juhtmega lahendus on lihtne, kui saagimispaiga läheduses on pistikupesa, kuhu seda juhet pista. Kui tahad vähe kõrgemale kasvavat oksa saagima ronida, on juhtmega juba ebamugav. Maapinnalgi tuleb kogu aeg lisaks meeles pidada, kuskohas see juhe sul on, et ei takerduks või koguni saagimise ajal ette ei jääks. Muidugi saab hakkama, mul endal oli ka aastaid juhtmega elektrisaag. Aga kui see otsad andis, siis vaatasin, et tänapäeval akusaagide hind ei olegi enam nii palju kõrgem. Ilma juhtmeta on tükk maad mugavam, ma ei saa üldse aru nendest, kes siin akusaage maha teevad. Muidugi see lattide-kettide-viilide teema on igasuguse mootorsae puhul oluline, aga bensiinisaag on lihtsalt nii palju raskem. 50 cm läbimõõduga saarepuid ma oma majapidamises ei saegi, ka teemaalgataja ilmselt ei kavatse seda teha, ta võib sellise töö mehele jätta. Mis mõttes “keerutad pöidlaid, kuni aku laeb”? Kas kodus vähe muid asju teha on? Ma ei ole oma saega kunagi nii kaua järjest töötanud, et aku tühjaks oleks saanud. Pole sellist päevagi kuskilt võtta, et hommikul vara hakkan saagima ja lasen õhtuni välja – enamasti leian vahel tunnikese, et aias korrastustöid teha.

Viimasest käost ei saa üldse aru. Ei pea selliseid asju “keegi ikka tegema, kui mees ei tee”. Kui ei tee, siis on tegemata. Aga lihtsalt meeldiv on ise ka vahel värskes õhus liigutada ja risuhunnikust saunapuude riit teha. Või kreeke harvendada ja puudel kuivanud oksi maha võtta. Kusjuures mitte rasket mootorsaagi tarides, vaid kerge mugava akusaega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen, mees teeb küll puid, aga endale meeldiks väga metsa sellest kuivanud risust puhastada ja küttepuudeks tükeldada. Ongi sellised kuivanud kuusevibalikud, mis saaks juppideks saagida.  Ühendaks meeldiva kasulikuga – silmale ilus, puud  olemas ja ka annab mõnusa füüsilise koormuse. Ja ega ma ei kavatsegi lageraiet teha ega tundide viisi metsas rassida – teen juppideks, vean käruga koju ja riita (kui vaja, näitan kirvest ka).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes siin akusaage maha teevad, pole järelikult kursis, mis on saadaval. Meil on korralik Makita akusaag, korralikud akud ja laadijad. Ilmselgelt ei toimeta ainult ühe akuga, seega näppe pole vaja keerutada. Tööd teeb saag korralikult ja ühegi palgiga pole hätta jäänud. Tundide viisi metsa langetada meil ka vajadus puudub. Lisaks on see kergem ja ei lärma nagu mootorsaag.

Ka trimmer ja muruniiduk Makita akukad, väga mugav.

+1
-1
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Kodunurk Soovitage mootorsaagi