Esileht Kodunurk Soovitage murutraktorit 1 ha muhkliku maatüki jaoks

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Soovitage murutraktorit 1 ha muhkliku maatüki jaoks

Postitas:
Kägu

Soovitage 1 ha muhkliku maatüki jaoksmurutraktorit, mis oleks võimalikult soodne, aga ajaks ikka asja ka ära. Nii kõrini on sellest niiduki lohistamisest. 😀

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toro. Natuke teemast välja ka: Miks peab olema maja ümber 1 ha muru? Tegemist mingi väiksema mõisaga?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toro. Natuke teemast välja ka: Miks peab olema maja ümber 1 ha muru? Tegemist mingi väiksema mõisaga?

Tegemist on maal asuva taluga, mille ümber on maad mitu hektarit, millest omakorda ca 1 hektar (või vähem, raske hinnata, olen selles kehv 🙂 ) on niidetud ja see ala omakorda ei ole ka kõik ühes tükis, vaid osa on maja ümber, osa sauna ümber, osa aida ümber, osa aida ümber jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odav murutraktort läheb kuradi kalliks, eriti kui maa ka veel ebaühtlane ja masinat lõhkuv on . Kui raha ei ole, muuda oma suhtumist ja mõtle, kas üldse ja kui sageli on vaja nii suurt pinda niita. Niida sisse liikumisrajad ja ülejäänud osa 2 korda suve jooksul trimmeriga, on looduse liigirikkusela ka kasulikum,

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odav murutraktort läheb kuradi kalliks, eriti kui maa ka veel ebaühtlane ja masinat lõhkuv on . Kui raha ei ole, muuda oma suhtumist ja mõtle, kas üldse ja kui sageli on vaja nii suurt pinda niita. Niida sisse liikumisrajad ja ülejäänud osa 2 korda suve jooksul trimmeriga, on looduse liigirikkusela ka kasulikum,

Mina nii ei teeks. Kõrge rohi meelitab kohale soovimatud külalised (rästikud). Teiseks on isegi 0,5 ha trimmeriga niitmine täiesti arulage töö. Muhkliku maa korral tuleb lihtsalt aeglasemalt sõita- murutraktori remont võib olla üsna kulukas.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odav murutraktort läheb kuradi kalliks, eriti kui maa ka veel ebaühtlane ja masinat lõhkuv on . Kui raha ei ole, muuda oma suhtumist ja mõtle, kas üldse ja kui sageli on vaja nii suurt pinda niita. Niida sisse liikumisrajad ja ülejäänud osa 2 korda suve jooksul trimmeriga, on looduse liigirikkusela ka kasulikum,

Mul kordi väiksem krunt ja see “liigirikkus” äärmistel kruntidel, mida kord aastas niidetakse on puuk puugis kinni. Nii kui koerad nina pistavad õrnalt naabri muru sisse on juba puugid pealael jalutamas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Jah, liigirikkust on meil siin niigi rohkem kui rubla eest, selle osa, kus rohkem liigume ja oleme, lapsed jooksevad, tahaks aiatelgi panna ja mõni tuttav ehk telkida – selle tahaks siiski nii madala muruga hoida kui vähegi võimalik. Kas keegi oskab mõnd konkreetset traktori mudelit soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui muhklik see maa on, aga meil on mingi odavama otsa murutraktor ja suht künklik maa. Traktor on mingi 5-6 aastat vana.

Murutraktor on loll masin, ei juhtu temaga midagi. Ainult tuleb hoolsalt kord aastas õli vahetada ja aku talveks maha võtta ning sooja kohta viia. Vastavalt vajadusele tera teritada (me oleme umbes kord kahe aasta kohta teinud seda). Kui midagi juhtub pukside vms, siis vaatad youtube’ist kuidas parandada. Või otsid ümbruskonnast mõne hobiremondimehe, kes aitab korda teha. See ei ole mingi tipptehnoloogia saavutus, mida ainult diagnostikaga töökojas saab remontida 😀 Murutraktoriga kannatab oluliselt künklikumat maad niita, kui tavalise niitjaga ja aja jooksul läheb maa siledamaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem võta odavam. Sest kui katki läheb, või praagiks osutub, siis on endast ja rahast kahju.

Kui Põhja-Eestis elad, siis vaata, et hoolduse tegijaks ja garantiipakkujaks ei ole firma Loodusinvest. See on klienditeendiduse omaette tase. Ja mitte heas mõttes. Me oma teise traktori valisimegi selle kriteeriumi järgi. Esimene oli Stiga (analoog vist McCullogh vms) – pidas vastu 5-7 aastat ja niidetavat maad u 2 ha.

Vana ja tuntud nimi ei pruugi tähendada kvaliteeti. Meie Husqvarnal osutus mootor praagiks (mis hiljem uurides osutus väga tüüpiliseks veaks), ja muidugi “avastas” müüja/garantii pakkuja selle siis, kui garantii oli läbi saanud. Mis siis, et enne sai korduvalt räägitud. Künklik maa tähendab traktori jaoks niikuinii kiiremat terade kulumist ja varem või hiljem raami murdumist ja keevituse vahamist.

Miks meie nii laialt niidame? Esiteks oli meil maja ümber karuputke koloonia. Väiksed lapsed ja karuputk ei lähe kokku. Teiseks on meil rästikud –  pereliige on ka hammustada saanud. Ja kolmandaks on niidetud muru ilus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niida sisse liikumisrajad ja ülejäänud osa 2 korda suve jooksul trimmeriga, on looduse liigirikkusela ka kasulikum,

Sa ise muidu trimmerdad hektarit? Ja hoiad igapäevaselt kasutatavate hoonete ümber ainult käiguradasid kõrge heina ja rakvere raipe vahel nagu talvel lumevallidega? Ma tahaks ikka aias elada, süüa teha ja kasvõi kastmisvoolikut üle õue vedada. Ja lapsed tahaks mängida ja ringi joosta, mitte heinamaal sumbata. Rada sisse iga  marjapõõsa ja õunapuuni?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem võta odavam. Sest kui katki läheb, või praagiks osutub, siis on endast ja rahast kahju.

Kui Põhja-Eestis elad, siis vaata, et hoolduse tegijaks ja garantiipakkujaks ei ole firma Loodusinvest. See on klienditeendiduse omaette tase. Ja mitte heas mõttes. Me oma teise traktori valisimegi selle kriteeriumi järgi. Esimene oli Stiga (analoog vist McCullogh vms) – pidas vastu 5-7 aastat ja niidetavat maad u 2 ha.

Vana ja tuntud nimi ei pruugi tähendada kvaliteeti. Meie Husqvarnal osutus mootor praagiks (mis hiljem uurides osutus väga tüüpiliseks veaks), ja muidugi “avastas” müüja/garantii pakkuja selle siis, kui garantii oli läbi saanud. Mis siis, et enne sai korduvalt räägitud. Künklik maa tähendab traktori jaoks niikuinii kiiremat terade kulumist ja varem või hiljem raami murdumist ja keevituse vahamist.

Miks meie nii laialt niidame? Esiteks oli meil maja ümber karuputke koloonia. Väiksed lapsed ja karuputk ei lähe kokku. Teiseks on meil rästikud – pereliige on ka hammustada saanud. Ja kolmandaks on niidetud muru ilus.

Meil on ka palju niidetavat maad, sile ka see pole ja murutraktor on ca 20 aastat vana.

Ei mina viitsi vaatama minna mis marki ta on, teeb oma tööd korralikult. Stiga ega Husqvarna igatahes pole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4036979: Niida sisse liikumisrajad ja ülejäänud osa 2 korda suve jooksul trimmeriga, on looduse liigirikkusela ka kasulikum, Sa ise muidu trimmerdad hektarit? Ja hoiad igapäevaselt kasutatavate hoonete ümber ainult käiguradasid kõrge heina ja rakvere raipe vahel nagu talvel lumevallidega? Ma tahaks ikka aias elada, süüa teha ja kasvõi kastmisvoolikut üle õue vedada. Ja lapsed tahaks mängida ja ringi joosta, mitte heinamaal sumbata. Rada sisse iga  marjapõõsa ja õunapuuni?

Ma trimmerdan ikka mitut hektarit ja mitu korda hooaja jooksul. Rakvere raibet ma ei kasvata ja käigurajad on seal, ku mulle sobib ja lausniidetud maa on seal, kus mulle sobib, aga ma ei küsi ka perekoolist nõu, millist odavat murutraktorit osta, mul on sobivad  (kahjuks mitteodavad ) tööriistad olemas nii künkliku kui tasase maa jaoks, Minu vastuse mõte oli et odava asja ostmine läheb kokkuvõtteks kallimaks kui korralike töövahendite soetamine.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ka palju niidetavat maad, sile ka see pole ja murutraktor on ca 20 aastat vana.

Tubli. Tõenäoliselt oli ostes korraliku firma toodang ja mitte kõige odavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige parem Husqvarna on Stihl, ütles saemeees.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vastuse mõte oli et odava asja ostmine läheb kokkuvõtteks kallimaks kui korralike töövahendite soetamine.

Teemaalgataja ei küsinud ju odavat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitage 1 ha muhkliku maatüki jaoksmurutraktorit, mis oleks võimalikult soodne

Võimalikult soodne ongi odav.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ma ei küsi ka perekoolist nõu, millist odavat murutraktorit osta, mul on sobivad  (kahjuks mitteodavad ) tööriistad olemas nii künkliku kui tasase maa jaoks, Minu vastuse mõte oli et odava asja ostmine läheb kokkuvõtteks kallimaks kui korralike töövahendite soetamine.

Ok, sina juba sündisid ilmselt teadmisega, milline mudel on hea. Miks ei võiks PKst küsida ja miks sa ei võiks siis soovitada?

Võimalikult soodne ongi odav.

Ei. Võimalikult soodne on masin, mis sellisel künklikul maal võimalikult kaua vastu peab ja ka oma kalli ostuhinna tasa teenib 10+ aasta jooksul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene valik olgu see, et tee selgeks, kes millistele markidele remonti ja järelhooldust on võimalik saada sulle logistiliselt sobivas kohas. Sest hooldamata masin ei kesta aastaid. Ja odav masin, millele varuosi saada ei ole, või mida ükski töökoda remonti ei võta, on õudusunenäga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügisel murutraktori ostes saadki soodsamalt. Pigem võta korralik traktor, mis on alla hinnatud ja saad sama hinnaga, mis kehvema margi kevadel.

Loodusinvest, mis soovitati, on hea koht vaatamiseks.

VLT aiatehnika Männikul – sain seal talvel isegi ülihea allahindluse – seal on hetkel kõige odavam 1800eurine, selle margi kohta ei oska muidugi midagi ütelda.

Aga – ma arvan, et tasub planeerida investeering ca 2 tuh mnimaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügisel osta on hea mõte. Vähekasutatud pruugitud traktor võib ka variant olla. Aga kui pole teada, kas TA elab Kiviõlis, Kärdlas või Kihnu saarel on raske soovitada, kuhu esindusse minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Soovitage murutraktorit 1 ha muhkliku maatüki jaoks