Esileht Ilu ja tervis Soovitage naistearsti Tallinnas

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Soovitage naistearsti Tallinnas

Postitas:

Soovitage tõeliselt head ja pädevat naistearsti.
Viimasel ajal kimbutavad mind tsüstid. Lisaks terve elu olnud vererohked päevad. Üks naistearst ütles selle peale vaid seda, et siis tuleks emakas eemaldada….Nii et jah, selline arst küll pädev ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 18:20; 05.07 08:53; 06.07 03:47; 07.07 12:21; 08.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebe Kaik, Anu Vatter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, aga kas mitte tsüstid pole seotud hormoonidega. Järsku kilpnääret kontrollida ja hormoonanalüüsid teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka alguses ei nõustunud ja tegin läbi kõikvõimalikud ravid ( nt Esmya, mis pole üldse odav). Olen ka kaks korda lõikusega käinud müoome eemaldamas. Suht kiirelt kasvavad tagasi. Lõpuks viskas nii üle, et olin nõus emaka eemaldamisega. Lapsi mul niikuinii enam plaanis polnud ja tsüstide ja müoomidega on rasedus vist suht komplitseeritud ka. Kui sa lapsi enam ei soovi, siis tee parem see eemaldamine ära ja hakka lõpuks inimese moodi elama. Mina olen küll rahul, et enam vereuputuses ja kõhuvaludes ei ela.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 01:01; 06.07 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 41, 2 last olemas ja rohkem ei taha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 18:20; 05.07 08:53; 06.07 03:47; 07.07 12:21; 08.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

brigitta tamme, tema eriala ongi igasugused kasvajad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst on dr Lee Tammemäe ITK-st. Minul on tema sõnul adenomüootiline emakas, st emakas, mis “tahab” müoome kasvatada. Kuna aga kasutan minipille (Cerazette), siis püsib emaka limaskest õhuke ja müoome ei teki (isegi päevi pole tänu nendele pillidele). Läbivaatusel on arsti sõnul näha terve hulk müoomialgeid, aga need püsivad muutumatuna ega arene müoomideks tänu hormoonile, mis hoiab emaka limaskesta õhukese. Olgu öeldud, et mul on lausa pärilik see müoomide värk, emal lõigatigi emakas seetõttu välja. Mina olen 46 ja eluaeg pille tarvitanud ning vaatamata adenomüootilisele emakale pole ühtegi müoomi välja arenenud. Soovitan oma arsti, kes seda asja hästi jagab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 02:44; 07.07 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean et mu emal olnud ka müoom ja väga vererohked päevad olid. Ise seni tavalist spiraali kasutanud, mis vahetati aasta tagasi hormooni oma vastu välja. Päevades muutust polnud, ikka uputan edasi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 18:20; 05.07 08:53; 06.07 03:47; 07.07 12:21; 08.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ka hormoonspiraal on proovitud ja veritsused püsivad nii suured, et tekib aneemia, siis naise puhul, kelle fertiilne iga on lõppemas, aga menopausini veel aega ja kes lapsi rohkem ei soovi, on emaka eemaldamine ülimalt asjakohane ja pädev soovitus. (Sellega ei kaasne munasarjade eemaldamist ega enneaegset menopausi.) Kui hormoonspiraal pole aidanud, siis suure tõenäosusega ei aita ka suukaudne hormonaalne ravi.

Minu oma ema muide oli samasugune — kannatas tohutute günekoloogiliste verejooksude käes oma müoomi tõttu, hormoonspiraal vereeritust ei vähendanud, hemoglobiin oli aastaid alla 100 g/l. Mina toonase arstitudengina veensin teda samuti mitu aastat, et krooniline aneemia on tema jaoks oluliselt suurem terviserisk kui hüpoteetilised operatsioonitüsistused ja et emakat ta millekski ei vaja enam, aga tema kõhkles ikka pikalt, et suur lõikus ja imelik ikka ilma emakata jne. Lõpuks läks asi muidugi ikka nii hulluks, et tal polnud enam muud valikut. Ja ta oli lõpuks pärast lõikust ülirahul! Praeguseks on muidugi teema oma aktuaalsuse kaotanud, sest juba mõned head aastad on tal kahtlenata ka munasarjade töö mõttes menopaus. Tegelikult mul ema lausa väidab, et ta sai hoolimata emaka puudumisest enesetunde muutuste järgi aru, millal tal munasarjad töö lõpetasid. Aga mingeid komplikatsioone (veidi suurenenud vaagnaorganite allavajede risk võiks olla põhiline variant) tal igatahes ka pole tekkinud.

Muidugi võib soovi korral valida endale teise arsti, küsida teisest arvamust jne. Aga emanaeemaldusoperatsiooni soovituse tõttu oma praegust naistearsti ebapädevaks nimetada on küll väga ebaõiglane.

PS. Häid arste võib ju soovitada, aga vähemalt ITKs ilma tutvusi kasutamata mõne n-ö populaarsema ja patsientide seas enam soovitatud naistearsti juurde haigekassa kulul vastuvõtuaega saada on üldjuhul üsna lootusetu missioon.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see emaka eemaldamise operatsioon ei ole nüüd nii suur ka. Pisut suurem, kui tavaline müoomide eemaldamine. Taastumine pisut raskem aga ma olin põhimõtteliselt nädalaga juba täitsa korras. Kuu aega peab olema ettevaatlik – raskuste tõstmine, saun ja seks esialgu ka keelatud. Arvasin ka, et suur ja raske op aga tegelikult pole hullu midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 01:01; 06.07 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on inimene, kes arvab, et kui spetsialisti antud vastus ei meeldi, siis on tegemist rumala arstiga.

See on vist mingi tüüp inimesi, kelle mõttemaailm niipidi käib. Ma olen perekoolis mitu korda andnud enda erialaga seonduvat infot (mitte meditsiin), kusjuures täiesti kindlasti õiget infot. Aga kui küsijale vastus ei meeldi, siis hakkab ta vastajat lolliks ja ebapädevaks sõimama. Ja selliseid inimesi on uskumatult palju.

Teemaalgataja, püüa nüüd mõista, kas asi ikka on selles, et sinu arst on loll või tema vastus ei läinud sinu ettekujutuste ja soovidega kokku.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 10:35; 08.07 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on inimene, kes arvab, et kui spetsialisti antud vastus ei meeldi, siis on tegemist rumala arstiga.

See on vist mingi tüüp inimesi, kelle mõttemaailm niipidi käib. Ma olen perekoolis mitu korda andnud enda erialaga seonduvat infot (mitte meditsiin), kusjuures täiesti kindlasti õiget infot. Aga kui küsijale vastus ei meeldi, siis hakkab ta vastajat lolliks ja ebapädevaks sõimama. Ja selliseid inimesi on uskumatult palju.

Teemaalgataja, püüa nüüd mõista, kas asi ikka on selles, et sinu arst on loll või tema vastus ei läinud sinu ettekujutuste ja soovidega kokku.

Ma ei arva et arst oleks rumal, lihtsalt arst üldse ei uuri, mis teha saaks vererohkete päevadega. Soovitas et paigaldada mirena spiraal et see vähendab vereeritust. Paigaldusest üle aasta möödunud ja pole mitte midagi muutunud. Saatis mind teise kohta UH, sest tema aparaat ei näidanud midagi. Ütles ainult et eks helistab, kui vastust näeb. Pole siiani helistanud, kuigi mulle öeldi kohe et tsüst on.
Olen ma tõesti nii pipar….

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 18:20; 05.07 08:53; 06.07 03:47; 07.07 12:21; 08.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja räägib tsüstist, enamik vastajaid müoomidest – need on eri asjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 22:27; 08.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja räägib tsüstist, enamik vastajaid müoomidest – need on eri asjad.

Ta kirjutab, et lisaks tsüstile kimbutavad teda ka väga vererohked päevad. See võib vabalt müoomist olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 02:44; 07.07 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja räägib tsüstist, enamik vastajaid müoomidest – need on eri asjad.

Ta kirjutab, et lisaks tsüstile kimbutavad teda ka väga vererohked päevad. See võib vabalt müoomist olla.

Vererohked päevad on terve elu olnud, mitte viimasel ajal. Eriti hullud olid päevad peale keisrit, mis küll oli 11a tagasi, siis lausa nirises kui pesemas käisin. Võib-olla on see siis minu eripära, et miski ei aita, kui ainult emaka eemaldus….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 18:20; 05.07 08:53; 06.07 03:47; 07.07 12:21; 08.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on nn paks elevandinahk, siis soovitan dr Galina Litterit. Olen temaga väga rahul, aga ütlen kohe, ta on väga otsekohene ja ütleb välja, kõik mida näeb ja mis valesti on. Samas tema pädevus/proffesionaalsus kaalub minu jaoks otsekohesuse üle. Mul ei ole vaja nunnutavat käehoidjat, vaid head eksperti. Ta võtab vastu Pirita Perearstikeskuses ja kuna enamikel naistel nn paksu elevandinahka ei ole, siis järjekord tema juurde on olematu. Probleemile sa saad igal juhul lahenduse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja räägib tsüstist, enamik vastajaid müoomidest – need on eri asjad.

Ta kirjutab, et lisaks tsüstile kimbutavad teda ka väga vererohked päevad. See võib vabalt müoomist olla.

Vererohked päevad on terve elu olnud, mitte viimasel ajal. Eriti hullud olid päevad peale keisrit, mis küll oli 11a tagasi, siis lausa nirises kui pesemas käisin. Võib-olla on see siis minu eripära, et miski ei aita, kui ainult emaka eemaldus….

Minul on müoomide ja vererohkete päevade pärast emakas eemaldatud. Olen selle otsusega väga rahul, elukvaliteet paranes kardinaalselt. Lapsi ei oleks rohkem soovinud.
Munasarjade ja rindade tsüste on mul läbivaatuste käigus endiselt leitud, aga need ei põhjusta mingeid vaevusi ega vaja mind läbi vaadanud arstide arvates ravi. Tekivad ja kaovad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 22:27; 08.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arva et arst oleks rumal, lihtsalt arst üldse ei uuri, mis teha saaks vererohkete päevadega. Soovitas et paigaldada mirena spiraal et see vähendab vereeritust. Paigaldusest üle aasta möödunud ja pole mitte midagi muutunud. Saatis mind teise kohta UH, sest tema aparaat ei näidanud midagi. Ütles ainult et eks helistab, kui vastust näeb. Pole siiani helistanud, kuigi mulle öeldi kohe et tsüst on.
Olen ma tõesti nii pipar…

Teemaalgatuses nimetasid ju arsti ebapädevaks.

Selge on see, et vererohkete päevade vastu ei ole olemas mingit imevahendit. Naine, kes on aastaid selle häda käes vaevelnud ju ilmselt mõistab isegi, et lahendusi napib. Ja need, mis on, nendest ei ole ükski ideaalne:
1. Horm.vahendeid (kui spiraal ei aidanud, siis ilmselt mingid pillid või plaastrid aitavad).
2. Lihtsalt ootad, kuni jõuad vastavasse ikka.
3. Või siis seesama “ebapädev” soovitus – emaka eemaldus.

Rohkem variante ju ei ole?

Asi ei ole pipar olemises. Täiesti normaalne on küsida ka teise arsti arvamust. Aga milleks tituleerida arst huupi rumalaks, vaid sellepärast, et ei ole olemas ideaalset lahendust, mis nipsust sinu probleemi lahendaks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 10:35; 08.07 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arva et arst oleks rumal, lihtsalt arst üldse ei uuri, mis teha saaks vererohkete päevadega. Soovitas et paigaldada mirena spiraal et see vähendab vereeritust. Paigaldusest üle aasta möödunud ja pole mitte midagi muutunud.

Aga täiesti pädev soovitus ju oligi Mirena. Enamusel see aitab vererohkete päevade vastu. Kui sulle ei aita, siis on see sinu eripära (ei ole ka sina sellepärast paha, vaid lihtsalt iga organism on erinev) ja nüüd vist eriti polegi enam mingeid samme. Võib ju proovida veel mingeid pille, aga vaevalt needki aitavad. Enne premenopausi peaks kindlasti midagi ette võtma, sest siis on naised üldiselt väga tugevate ja suurte verejooksudega ju niikuinii hädas. Sellisel puhul võivad need eluohtlikukski muutuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on nn paks elevandinahk, siis soovitan dr Galina Litterit. Olen temaga väga rahul, aga ütlen kohe, ta on väga otsekohene ja ütleb välja, kõik mida näeb ja mis valesti on. Samas tema pädevus/proffesionaalsus kaalub minu jaoks otsekohesuse üle. Mul ei ole vaja nunnutavat käehoidjat, vaid head eksperti. Ta võtab vastu Pirita Perearstikeskuses ja kuna enamikel naistel nn paksu elevandinahka ei ole, siis järjekord tema juurde on olematu. Probleemile sa saad igal juhul lahenduse.

Vabandust, aga mulle lihtsalt jääb arusaamatuks, miks peaks inimesel olema nn “paks nahk”, kui arst on konkreetne? Konkreetsusel ja ebaviisakusel on suur vahe. Minu naistearst on ka konkreetne ja tõsine, kuid see ei ole midagi, mille peale peaks haavuma. Samas olen käinud ka sellise arsti juures, kes oli tõesti ebameeldiv, üleolev ja nähvas iga küsimuse peale, ühtegi adekvaatset vastust ei andnud, vaid korrutas nagu katkine grammofon, et beebipillidest ei saa mingeid kõrvalmõjusid tekkida (hakkasin tookord esimest korda võtma ja küsisin, mis on normaalne aeg, kui võib esialgu kõrvalmõjusid/kaebuseid tekkida ja millal peaks vahendi vahetamise peale mõtlema). Need on ikka kaks erinevat asja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Soovitage naistearsti Tallinnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.