Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovitage palun head juristi oma kogemuse põhjal /lahusvara ühisvara huvides

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Soovitage palun head juristi oma kogemuse põhjal /lahusvara ühisvara huvides

Postitas:
Kägu

Palun mitte kommenteerida kirjaoskust – kindlasti tuleb vigu kuna kirjutan  tööl viibides pauside aeg 🙂

kiirkokkuvõte:

2003 tuli M elama minu juurde, elasin omandatud korteris ning oli korteril väike laenu summa peale võetud (48 000EEK)

2004 abiellusime.

2007 ostsime maja  ( maja hind 1 400 000 EEK, remondilaen 240 000 EEK ja korterile oli selleks ajaks  laen kasvanud 72 000 EEK) – tagatiseks läks minu korter ja minu vanemate maja  – moodustus ühisvara.

2016 müüsin oma korteri hinnaga 107 000 EUR  ja laenujääk sel hetkel 108 523.61 EUR sai kinni maksud täiesmahus.  Seni tasus M laenumakseid – ehk 9 aastat.

2018 lahutus.

Vara jäi jaotamata, majast lahkusin mina lapsega 2019 jaan , M läks ka 2019 uue elukaaslase pinnnale elama ning maja oli tühi 1 a.  Alimente ei küsinud, lapsele palusin kanda 100 € kuus, mida ta lõpuks peale suurt vaidlust ka hakkas tegema.

2020 sõlmisime SUULISE kokkuleppe, et maja ei lähe müüki enne 2022 suve, sesosas vajadusega hoida lapsele elukoht kooli lõpetamiseni. M pakkus lahenduseks, et embakumba ostab teise poolt oma osa välja , hinnaga 35 000 (majal puudub elamisluba, paberid pole korras)  – kuna mina olen öelnud välja, et mina seda maja ei soovi, siis M ütles et kokkulepe siis sõlmitud ning 5 a jooksul maksab siis ära. Elama väidetavalt tasuta läksid majja tuttavad, et maja ei oleks kütmata.

2021 kolis M tagasi majja, kuna tema abielu purunes. 2021 sügis kolis ka majja isa juurde laps seoses koolibussi marsuudi muutmisega. M elab majas koos uue elukaaslasega.

Minul tekkinud nüüd olukord, kus vajan elukohta. Palusin kokkulepitud summa tasumist, kuid M teavitab,  et tal pole raha ning tal veel aega kokkuleppe põhiselt.

Olen suhelnud nüüd paaril korral juristiga ning tema sõnul on väga mõistlik ette võtta kohtutee ning panna õiglus jalule.

Olen kasutanud lahusvara ühisvara huvides ning suuline kokkulepe ei ole pädev , esiteks pole see notariaalne ning kuna see on ülekohtuselt väike summa, siis soovitab jurist ette võtta kohtutee – mille võidus ta kindel. Antud maja hetkehind umbes 100 000 €  – võimalik et ka rohkem.

 

 

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sellest 45 000 eurosest laenujäägist, mida 9 a tagasi maksti, sai 108 000 eurone jääk?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1 712 000 EEK – 109 416.74 EUR

Kui aus olla siis tundub endalegi kummaline et laenu sai 9 aastat tasutud ning kokkuvõttes laen vähenes vaid ligi 1000 eur .. kuid eks kohtus tuleb kõik see nagunii tõestada. Mul küll pole alles laenulepinguid. On olemas notaripaber korteri müügist ja laenujäägi tasumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei näe, et kuskil oleks kirjutanud 45 000 eur laenujääki?

Minu korteri peale olin võtnud enne kooselu 48 000 EEKI laenu. kooselu ja abielu jooksul see laen kasvas kuni 72 000 EEK  suuruseks, mis siis jäi edasi kehtima koos kodulaenuga 2007 aastal ning 2016 sai kõik laenud tasutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

400 000 krooni+ 240 000 krooni +72 000 krooni ei ole 1,7 miljonit krooni.

Katsu nüüd uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal on kirjas  summa 1 400 000 ….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok.

Selkest hoolimata ei lase ükski pank tasuda laenumakseid 9 aasta jooksul 1000 eurot. Kui muidugi ka teie laenuansjad on jumal teab kes.

Kohtus võid nõuda midaiganes. Ja vastaspool näitab siis, et ka tema tasus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

400 000 krooni+ 240 000 krooni +72 000 krooni ei ole 1,7 miljonit krooni.

Katsu nüüd uuesti.

Sa katsu ise numbreid õigesti lugeda. TA maja maksis 1,4 miljonit krooni, mitte 400 000.-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok.

Selkest hoolimata ei lase ükski pank tasuda laenumakseid 9 aasta jooksul 1000 eurot. Kui muidugi ka teie laenuansjad on jumal teab kes.

Kohtus võid nõuda midaiganes. Ja vastaspool näitab siis, et ka tema tasus.

Kui abielu ajal (varaühisus) tasus, siis ei puutu ju asjasse, sest minu palk+sinu palk=meie palk, millest pool on minu ja pool sinu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nagu väga ei näe, et mehelt üldse midagi peaks välja ostma. 9 aastat laenumakse tasumist=üür mistahes kohas. Kokkuvõttes on maja TA raha eest soetatud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielu ajal soetatud vara (sh mõlema palk, dividendid, üüritulud, II pensionisamba väljamakse) on ühisvara, mis kuulub jagamisele.

Mind aitas teemas selgust tuua Evi Hindpere raamat “Perekonnaõigus ja varasuhted. Vara omandamisest jagamiseni”. Netist leiad kindlasti ka tema kontaktid.

Kui elukohta vajad, siis sul on ühisvarana maja – koli tagasi oma koju ja oma lapse juurde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielu ajal soetatud vara (sh mõlema palk, dividendid, üüritulud, II pensionisamba väljamakse) on ühisvara, mis kuulub jagamisele.

Mind aitas teemas selgust tuua Evi Hindpere raamat “Perekonnaõigus ja varasuhted. Vara omandamisest jagamiseni”. Netist leiad kindlasti ka tema kontaktid.

Kui elukohta vajad, siis sul on ühisvarana maja – koli tagasi oma koju ja oma lapse juurde.

kahjuks sinna kolimine välistatud, kuna talle see ei sobi ning lõpuks teavitas, et üürimaksjad teretulnud (põhjendades, et tal veel kokkuleppe põhiselt aega tasuda)

Soovin vaid leida juristi, kes on tulemuslikult neid asju eelnevalt lahendanud ja hakkaks selle kõigega tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok.

Selkest hoolimata ei lase ükski pank tasuda laenumakseid 9 aasta jooksul 1000 eurot. Kui muidugi ka teie laenuansjad on jumal teab kes.

Kohtus võid nõuda midaiganes. Ja vastaspool näitab siis, et ka tema tasus.

saatsin pank laenulepingu koopia saamiseks päringu, eks sealt näeb täpsemalt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielu ajal soetatud vara (sh mõlema palk, dividendid, üüritulud, II pensionisamba väljamakse) on ühisvara, mis kuulub jagamisele.

Kas sul jäi kahe silma vahele, et pangalaenu tasus naine oma lahusvara arvelt?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA küsis, kas keegi teab soovitada head ühisvara jagamisele spetsialiseerunud juristi, kas kõik siinsed vastused on tõesti selle valdkonnaga tegelevatelt juristidelt?
Ei tundu küll nii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekst on veidi segane ????

Kas ma saan õigesti aru, et 2016. aastal müüsid sa oma lahusvarasse kuuluva korteri hinnaga 107 000 EUR ja maksid selle eest tagasi ühisvarasse kuuluva maja laenu summas 108 523.61 EUR?

Korteri laen, mis nagu ma aru saan, oli 2016. aasta seisuga 72 000 EEK – mis rahast selle tasusid?

Küsimus on selles, kas ühisvarasse kuuluva laenu jääk sai tasutud 100% sinu lahusvarast?

Üldiselt soovitan vältida juriste, kes väidavad, et nad on „võidus kindlad vms“. Sest ükski professionaalne ja kasvõi mingitki kogemust omav jurist selliseid väiteid ei loobi. Kui jurist tuvastab, tutvudes kõikvõimalike asjakohaste tõenditega, et endistel abikaasadel on ühisvara, siis maksimum, mis ta väita saaks, oleks see, et kohus jagab ühisvara. Mil viisil ühisvara lõpuks jagatakse ning kas klient saavutab oma eesmärkidest kasvõi mingi osa – selle kohta küll midagi lubada ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jurist tuvastab, tutvudes kõikvõimalike asjakohaste tõenditega, et endistel abikaasadel on ühisvara, siis maksimum, mis ta väita saaks, oleks see, et kohus jagab ühisvara. Mil viisil ühisvara lõpuks jagatakse ning kas klient saavutab oma eesmärkidest kasvõi mingi osa – selle kohta küll midagi lubada ei saa.

https://www.riigiteataja.ee/oigusuudised/kohtuuudiste_nimekiri/1684

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et 2016. aastal müüsid sa oma lahusvarasse kuuluva korteri hinnaga 107 000 EUR ja maksid selle eest tagasi ühisvarasse kuuluva maja laenu summas 108 523.61 EUR? Korteri laen, mis nagu ma aru saan, oli 2016. aasta seisuga 72 000 EEK – mis rahast selle tasusid? Küsimus on selles, kas ühisvarasse kuuluva laenu jääk sai tasutud 100% sinu lahusvarast?

Kas ma saan õigesti aru, et 2016. aastal müüsid sa oma lahusvarasse kuuluva korteri hinnaga 107 000 EUR ja maksid selle eest tagasi ühisvarasse kuuluva maja laenu summas 108 523.61 EUR?

-just, vahe 1523.61 sai juurde tasutud. Läks see minu kontolt, kindlasti teine pool väidab, et tema selle vahesumma lisas minu kontole.

Korteri laen, mis nagu ma aru saan, oli 2016. aasta seisuga 72 000 EEK – mis rahast selle tasusid?

– see sai tasutud lõplikult 2016 a koeri müügi tulust, eelnevalt oli see laenumakses osaliselt.

Küsimus on selles, kas ühisvarasse kuuluva laenu jääk sai tasutud 100% sinu lahusvarast?

– ei saa väita et 100 % kuna 1523.61 tuli kanda kontole juurde, kust see laenu kustutamiseks juurde võeti. korteri müügisumma 107 000 eur  läks 100% ühislaenu kustutamiseks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– ei saa väita et 100 % kuna 1523.61 tuli kanda kontole juurde, kust see laenu kustutamiseks juurde võeti. korteri müügisumma 107 000 eur läks 100% ühislaenu kustutamiseks.

No sisuliselt ikka (peaaegu) 100% lahusvarast. Lisaks tuli see raha sinu kontolt ja kui mehel pole tõendeid, et ta sinna seda raha kandnud oleks, siis jääbki nii, et sina maksid.

Juristi soovitada ei oska. Aga võibolla tasuks sul konsulteerida koguni 2 juristiga? Vali keegi oma piirkonnast, kes on nende teemadega tegelenud. Büroode kodulehelt peaksid infot leidma.

Omaenda pinnale on sul muidu õigus tasuta elama kolida. Maja ju kuulub endiselt ka sinule? Iseasi, kas soovid sinna kolida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– ei saa väita et 100 % kuna 1523.61 tuli kanda kontole juurde, kust see laenu kustutamiseks juurde võeti. korteri müügisumma 107 000 eur läks 100% ühislaenu kustutamiseks.

No sisuliselt ikka (peaaegu) 100% lahusvarast. Lisaks tuli see raha sinu kontolt ja kui mehel pole tõendeid, et ta sinna seda raha kandnud oleks, siis jääbki nii, et sina maksid.

Juristi soovitada ei oska. Aga võibolla tasuks sul konsulteerida koguni 2 juristiga? Vali keegi oma piirkonnast, kes on nende teemadega tegelenud. Büroode kodulehelt peaksid infot leidma.

Omaenda pinnale on sul muidu õigus tasuta elama kolida. Maja ju kuulub endiselt ka sinule? Iseasi, kas soovid sinna kolida.

 

Aitäh.  Arvan, et lapsele on see parem, kui ma sinna ei koli – sest  eesolevast suurest sõjast pole pääsu.  Arvan et teine pool ei usu minust sellist käitumist, olen ju seni olnud niiöelda loobuja ja see temas tekitanud omaniku tunde ning süües kasvab isu .. ehk nii lapse kui enda närvide heaolu nimel ei koli sinna.

Pigem leian asjade lahenemiseni üürikodu ning siis esitan kohtule kasutuseelise A kasuks ning lisan üüri arved ka hüvitamisele kohtus. Mul olemas messengeris kiri, kus ta kirjutab üüritasujad teretulnud ning peale seda kiri, et tal veel aega mulle tasuda – ehk tema meelest ma üürnik omas majas ja arvan et ei jõua temaga kakelda – tervislikum minna üüripinnale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab 2007 ostetud 105 000 euroga maja maksta hetkel 100 000? Hinnatõuse arvestades peaks olema selle turuhind pigem kahekordistunud.

Selle laenu makse oli ca 400 eur kuus. Mees tasus laenu, sina ostsid söögid ja muu-kulutatud ja äraelatud raha. Maja osteti välja sinu raha eest. Kust selline arvutus üldse, et keegi kellelegi 35 tuhat peab maksma?

Kuna sina seal sees ei ela, siis pool tavapärasest üürist peaks mees sulle tasuma.

Võib-olla tuleb sul talle mõned tuhanded kompenseerida, et maja endale saada. Kui ei soovi, müü maha, aga ennast haneks tõmmata küll pointi pole. Lase ära hinnata ja lahuta summa, mis kohus talle määrab, ning kui soovib seda endale, tuleb tal oma kukrut vähemalt 100 000 võrra kergendada, mitte 35 000.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks majal pole kasutusluba (elamisloa all sa ilmselt mõtled seda)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi korter on TA lahusvara, tuleb arvestada ka seda., et korteri laenu maksti tagasi abielu ajal, seega ühisvara arvelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks majal pole kasutusluba (elamisloa all sa ilmselt mõtled seda)?

Paljudel majadel pole. Ma elasin ka 10 aastat sees, enne kui loa taotlesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna vaja ehitada tuletõkkesein ja tekitada veevõtukoht tuletõrje jaoks – selline info on mulle antud – projekti ja selle kõigega tegeles teine pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi korter on TA lahusvara, tuleb arvestada ka seda., et korteri laenu maksti tagasi abielu ajal, seega ühisvara arvelt.

Täiesti nõus, et summa 48 000 EEK  arvestatakse maha – see oli enne tema tulekut/abielu  minu laen 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen homme advokaadi jutule õhtul ning usun, et saan nõustatud, kuidas edasi minna.

Kuna usun, et tuleb kohtusse minna siis soovitati juristi asemel kohe alustada teekonda advokaadiga.  Olen positiivselt häälestatud ning olen saanud palju infot oma õiguste kohta  – nüüd tean, mis on minu õigused ning ei lase ära kasutada minu headust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovitage palun head juristi oma kogemuse põhjal /lahusvara ühisvara huvides