Esileht Kodunurk Soovitage palun huvitavaid salateid

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 158 )

Teema: Soovitage palun huvitavaid salateid

Postitas:
Kägu

Tegelikult vôib hapukoort veidi sinepiga maitsestada, kui majoneesi pole, ei taha vôi ei saa tervislikel pôhjustel süüa.

Seda küll. Aga ma pigem teen salati puhtalt majoneesiga, kui koorega. Väga fännan. Singi-juustu-oasalat kindlasti ainult majoneesiga.

No lase käia, aga tervisest hoolivad inimesed ei söö lusikaga majoneesi. Ausalt, nii suur kogus pole ok.

Aga kahvliga, sellega tohib?

Mantegelikult ei söögi salateid kunagi lusikaga, olgu nad majoneesi või õli ja äädikaga tehtud.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No lase käia, aga tervisest hoolivad inimesed ei söö lusikaga majoneesi. Ausalt, nii suur kogus pole ok.

Oih, aga lase end siis kontrollida, et mis su tervisel viga on. Mul on kõik hästi.

Sinusugune vingats 5 minutit taluda on hullem, kui pool liitrit majoneesi.

Kuidas siia puutub tervisekontroll? Sa ise oma ajuga ei suuda välja mõelda, et lusikaga rasva, säilitus- ja lisaainete söömine ei ole ok? Täpike isetehtud kvaliteetse oliiviõliga majoneesi mingi roa juures on okei ja hea. Suurtootja pooleliitrine lajatus kuskil salatis mitte. Katsu mõista ja ära süüdista mind oma ebatervislikes valikutes.
Jah, korra-kaks aastas nii teha pole probleem. Aga lugedes seda teemat, kuidas sõna otseses mõttes süüaksegi lusikaga majoneesi, siis tahaks küsida, et kas teil endal mingi hääl peas ei küsi: “Aga mu organism? Mu tervis?”

Meil pole mõtet antud teema üle vaielda. Meditsiinile koormavaks muutuvad ikka ebatervete eluviisidega inimesed, mitte need, kes püüavad mõistuse häält kuulda.

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult vôib hapukoort veidi sinepiga maitsestada, kui majoneesi pole, ei taha vôi ei saa tervislikel pôhjustel süüa.

Seda küll. Aga ma pigem teen salati puhtalt majoneesiga, kui koorega. Väga fännan. Singi-juustu-oasalat kindlasti ainult majoneesiga.

No lase käia, aga tervisest hoolivad inimesed ei söö lusikaga majoneesi. Ausalt, nii suur kogus pole ok.

Aga kahvliga, sellega tohib?

Mantegelikult ei söögi salateid kunagi lusikaga, olgu nad majoneesi või õli ja äädikaga tehtud.

Ee… Majonees = salat??

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas siia puutub tervisekontroll? Sa ise oma ajuga ei suuda välja mõelda, et lusikaga rasva, säilitus- ja lisaainete söömine ei ole ok? Täpike isetehtud kvaliteetse oliiviõliga majoneesi mingi roa juures on okei ja hea. Suurtootja pooleliitrine lajatus kuskil salatis mitte. Katsu mõista ja ära süüdista mind oma ebatervislikes valikutes. Jah, korra-kaks aastas nii teha pole probleem. Aga lugedes seda teemat, kuidas sõna otseses mõttes süüaksegi lusikaga majoneesi, siis tahaks küsida, et kas teil endal mingi hääl peas ei küsi: “Aga mu organism? Mu tervis?” Meil pole mõtet antud teema üle vaielda. Meditsiinile koormavaks muutuvad ikka ebatervete eluviisidega inimesed, mitte need, kes püüavad mõistuse häält kuulda.

Ära vingu. Pool liitrit majoneesi mitme kilo salati peale on väga ok.

Mine tegele oma ortoreksiaga kusagil mujal, siin teemas räägivad vaimselt terved ja rõõmsad inimesed.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tegele oma ortoreksiaga kusagil mujal, siin teemas räägivad vaimselt terved ja rõõmsad inimesed.

Vaimselt terved ja rõõmsad inimesed, kes liiati pole vaatava ala inimesed, ei diagnoosi kaasfoorumlasi läbi interneti.

Aga olgegi siis rõõmsad ja ärge laske ennast häirida neist, kes jälgivad, mida suhu pistavad. See ei ole ortoreksia, vaid täiesti normaalne toitumise jälgimine.

Ja nüüd, rõõmurullid, jätkake teemaga!

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen selle retsepti järgi kilusalatit https://nami-nami.ee/retsept/20634/kilusalat

Tükk tegemist, aga tulemus on maitsev ja ilus ka. Vahel panen serveerimisel väikesed hapukooretörtsud peale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimselt terved ja rõõmsad inimesed, kes liiati pole vaatava ala inimesed, ei diagnoosi kaasfoorumlasi läbi interneti. Aga olgegi siis rõõmsad ja ärge laske ennast häirida neist, kes jälgivad, mida suhu pistavad. See ei ole ortoreksia, vaid täiesti normaalne toitumise jälgimine. Ja nüüd, rõõmurullid, jätkake teemaga!

Sa vingats oled igas teemas ära tuntav.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vingats oled igas teemas ära tuntav.

Nii, ja siis?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vingats oled igas teemas ära tuntav.

Nii, ja siis?

Siis on see, et keegi ei võta su juttu enam tõsiselt. Lasen paarist esimesest reast pilgu üle, kohe aru saada, mis tulemas,  kerin edasi – kogu aeg sama halvustav jura, mis sellest lugeda mitmeid kordi teema jooksul. Asjasse ka ei puutu, ainult solgib teemat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vingats oled igas teemas ära tuntav.

Nii, ja siis?

Siis on see, et keegi ei võta su juttu enam tõsiselt. Lasen paarist esimesest reast pilgu üle, kohe aru saada, mis tulemas, kerin edasi – kogu aeg sama halvustav jura, mis sellest lugeda mitmeid kordi teema jooksul. Asjasse ka ei puutu, ainult solgib teemat.

Ja mitte ainult siin teemas! Ilmselt on ta seesama hull, kes kord mingis pannkoogi teemas kukkus kisendama, kui lollid on inimesed, kes pannkooki söövad ja piima joovad. Tema ja terve tema pere, sh tema lapsed, pole iialgi ühtegi pannkooki ega torditükki suhu pannud ega iialgi morssi joonud. Iga amps, mis tehakse on ainult ja ainult tervislik ja põhjalikult läbi mõeldud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vingats oled igas teemas ära tuntav.

Nii, ja siis?

Siis on see, et keegi ei võta su juttu enam tõsiselt. Lasen paarist esimesest reast pilgu üle, kohe aru saada, mis tulemas, kerin edasi – kogu aeg sama halvustav jura, mis sellest lugeda mitmeid kordi teema jooksul. Asjasse ka ei puutu, ainult solgib teemat.

Jajah, aga ikka kutsub lugema ja vastama. Nii et pole midagi “kerin edasi”.

Kas lusikaga rasva söömine teeb nii vastuoluliseks?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vingats oled igas teemas ära tuntav.

Nii, ja siis?

Siis on see, et keegi ei võta su juttu enam tõsiselt. Lasen paarist esimesest reast pilgu üle, kohe aru saada, mis tulemas, kerin edasi – kogu aeg sama halvustav jura, mis sellest lugeda mitmeid kordi teema jooksul. Asjasse ka ei puutu, ainult solgib teemat.

Ja mitte ainult siin teemas! Ilmselt on ta seesama hull, kes kord mingis pannkoogi teemas kukkus kisendama, kui lollid on inimesed, kes pannkooki söövad ja piima joovad. Tema ja terve tema pere, sh tema lapsed, pole iialgi ühtegi pannkooki ega torditükki suhu pannud ega iialgi morssi joonud. Iga amps, mis tehakse on ainult ja ainult tervislik ja põhjalikult läbi mõeldud.

Sõna “ilmselt” on sinu puhul väga iseloomustav – mul ei ole õnneks lapsi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna “ilmselt” on sinu puhul väga iseloomustav – mul ei ole õnneks lapsi.

Hea seegi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riivitud kapsas, riivitud porgand, punane sibul, konservmais, marineeritud kurk + hapukoore-majoneesikaste, sool, pipar. Väga-väga hea salat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riivitud kapsas, riivitud porgand, punane sibul, konservmais, marineeritud kurk + hapukoore-majoneesikaste, sool, pipar. Väga-väga hea salat.

Mais ei meeldi, kasutan selle asemel magusat õuna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riivitud kapsas, riivitud porgand, punane sibul, konservmais, marineeritud kurk + hapukoore-majoneesikaste, sool, pipar. Väga-väga hea salat.

Mais ei meeldi, kasutan selle asemel magusat õuna.

Tahtsin just sama öelda. Tundub hea salat, aga maisi jätaksin välja.

Mais on üldse üks kahtlane toode. Midagi kasulikku selles pole, kaloreid annab palju. Maitse üle küll ei vaielda, aga minu jaoks ei ole mais maitsev.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maitse üle küll ei vaielda, aga minu jaoks ei ole mais maitsev.

Sekundeerin. Tõesti täiesti mõttetu lisand toitudes. Olen ka seda kuulsat grillitud maisitõlvikut proovinud – no mitte ei lähe. Ometi mikimaal süüakse seda metsikutes kogustes.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mehele mais väga maitseb ja minul pole ka salatites või pajaroogades midagi maisi vastu, aga teda ei tohi liiga palju olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulin huvitavaid salatiretsepte vaatama. Ja teisest lehest alates ainult nääklemine ja ärapanemine majoneesi ja hapukoore teemal?! Mis teil viga on? Palun tehke endale uus teema “Majoneesi poolt ja vastu” vms ja kakelge seal!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõhesalat:

Värske lõhe tükeldada ca 1 cm suurusteks kuubikuteks, segada soolaga ja lasta paar tundi maitsestuda. Seejärel hakkida peeneks mugulsibul, lisada rohkelt tilli, veidi õli, pigistada sidrunimahla. Maitsestada sidrunipipra ja suhkruga, lasta maitsestuda tunnike. Kui vaja, lisada enne söömist veidi soola.

MIKS lisaks sidrunimahlale veel sidrunipipart????

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MIKS lisaks sidrunimahlale veel sidrunipipart????

Kas sidrunimahl ja sidrunipipar on üks ja sama sinu arust?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MIKS lisaks sidrunimahlale veel sidrunipipart????

Proovi ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõhesalat:

Värske lõhe tükeldada ca 1 cm suurusteks kuubikuteks, segada soolaga ja lasta paar tundi maitsestuda. Seejärel hakkida peeneks mugulsibul, lisada rohkelt tilli, veidi õli, pigistada sidrunimahla. Maitsestada sidrunipipra ja suhkruga, lasta maitsestuda tunnike. Kui vaja, lisada enne söömist veidi soola.

MIKS lisaks sidrunimahlale veel sidrunipipart????

Mind häirib pigem see käskivas stiilis jutt: lõigata, panna, maitsestada… Miks mitte lõigake, pange, maitsestage?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind häirib pigem see käskivas stiilis jutt: lõigata, panna, maitsestada… Miks mitte lõigake, pange, maitsestage?

See viimane on just käskiv kõneviis: lõigake, tehke, pange.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vahel teinud selleri, kreeka pähkli ja suitsukanaga salatit, kastmeks ikka see vana hea majonees ja hapukoor. mõni paneb viinamarju sinna, aga ise magusat soolases salatites ei armasta.

meenus veel üks salat, mida kunagi müüdi Rimis. Seal oli peenelt riivitud värske kapsas, makra ja kurk vist koorekastmes. Tol ajal maitses väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind häirib pigem see käskivas stiilis jutt: lõigata, panna, maitsestada… Miks mitte lõigake, pange, maitsestage?

See viimane on just käskiv kõneviis: lõigake, tehke, pange.

Lisaks, et retsepti ongi raske edasi teistmoodi anda. Aga vahe on selles, kas rääkida toidust – salatisse lisada sidrunimahla või anda juhiseid tegijale – salati sisse lisage sidruniumahla. Retsept ongi oma olemuselt ju juhis tegijale – seega sealt see umbisikule/käskiv kõneviis. Raske on edasi anda nt salatisse pressida sidrunimahla – ehk natukene seoses ka sõnavalikuga, kuna tekib ikka selline käskiv viis.
(toit) küpsetada 200 kraadi juures, küpsetage (juhis tegijale) 200 kraadi juures.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panna, lõigata, maitsestada – see on ju lihtsustatult kirjutatud ja igaüks võib juurde mõelda, milline pikem lause välja näeks. Võiks panna, soovitatav on maitsestada, tuleks hakkida, parim oleks küpsetada jne. Ei mingit kindlat käsku.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, korra-kaks aastas nii teha pole probleem. Aga lugedes seda teemat, kuidas sõna otseses mõttes süüaksegi lusikaga majoneesi, siis tahaks küsida, et kas teil endal mingi hääl peas ei küsi: “Aga mu organism? Mu tervis?” Meil pole mõtet antud teema üle vaielda. Meditsiinile koormavaks muutuvad ikka ebatervete eluviisidega inimesed, mitte need, kes püüavad mõistuse häält kuulda.

Tegelikult ei ole ju nii.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, korra-kaks aastas nii teha pole probleem. Aga lugedes seda teemat, kuidas sõna otseses mõttes süüaksegi lusikaga majoneesi, siis tahaks küsida, et kas teil endal mingi hääl peas ei küsi: “Aga mu organism? Mu tervis?” Meil pole mõtet antud teema üle vaielda. Meditsiinile koormavaks muutuvad ikka ebatervete eluviisidega inimesed, mitte need, kes püüavad mõistuse häält kuulda.

Tegelikult ei ole ju nii.

Mis ei ole? Et arstiabi vajavad rohkem need inimesed, kes elavad ebatervislikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema teeb sellist:

Tükeldab varsselleri, tükeldab magushapu kõva õuna (peab hea krõmps õun olema, mitte mingi lössis plönn), pressib pisut küüslauku, segab hapukoore-majoneesikastmega (sool, pipar) ja siis lisab peale purustatud kreeka pähkleid. Väga lihtne ja mõnus salat mu meelest. Sama salatit olen ka hea kõvema pirniga teinud, aga õunaga jääb mu meelest maitsvam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 158 )


Esileht Kodunurk Soovitage palun huvitavaid salateid