Esileht Kodunurk Soovitage puukooli, kes ise kasvatab istikuid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Soovitage puukooli, kes ise kasvatab istikuid

Postitas:
Kägu

Jutt siis ilupõõsastest  peamiseselt, ei soovi saada mingeid üllatusi kaasa (jutt siis hispaania teeteost, mis sissetoodud püsikutega levib).

Ja üldse ootaks puukooli osas soovitusi – plaan osta paar perepuud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nurga puukool Ellamaal Tallinn-Haapsalu maantee ääres, Tallinnast mingi 40 km ehk.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ostsin kevadel juhani puukoolist põõsaid, nende juures oli märge, et eestis kasvatatud

sealt saab ka postiga tellida, mulle tõi taimed kuller, taimed on kenasti kasvama läinud, üllatuskülalisi ei ole märganud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristiine puukool ka kasvatab minu teada ise.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hansaplant, Kloostrimetsa, Juhani

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järvselja taimeaed Tartumaal

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sealt Juhani puukoolis kasvatatud istikult sain jälle mingi jubeda rooste kaasa, nii et okaspuu kiratses mitu aastat, võtsin ta siis välja ja samas kohas oli ka uus puu haige. Ei garanteeri see siin kasvatatud istik sulle mitte midagi. Teeteod tulid meile aeda metsast, mitte omatoodud istitkutega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeteod tulid meile aeda metsast, mitte omatoodud istitkutega.

Kui juhmakas võidakse ikka olla! :S

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki selgitad oma kommentaari? Praegu tundud sa pigem ise…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sina ei saanud aru, mida sooviti öelda? Et omakasvatatud istikutest pole kasu, kui su ümbruskonnas on need teeteod juba olemas ja tulevad sulle ümbruskonnast koju kätte. Lisaks ei ole enam mingit garantiid, et siin kasvatatud istikutel poleks teeteo mune, sest need on levinud juba väga paljudes kohtades. Mingit vajadust pole neid enam välismaalt sisse tuua.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõnu talu puukool Lahemaal on imeline koht. 👍

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka toovad mujalt sisse. Istutavad heal juhul ümber, ületalve ja ongi kohalik😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sina ei saanud aru, mida sooviti öelda? Et omakasvatatud istikutest pole kasu, kui su ümbruskonnas on need teeteod juba olemas ja tulevad sulle ümbruskonnast koju kätte. Lisaks ei ole enam mingit garantiid, et siin kasvatatud istikutel poleks teeteo mune, sest need on levinud juba väga paljudes kohtades. Mingit vajadust pole neid enam välismaalt sisse tuua.

Meil näiteks aias pole neid lusitaania tigusid, 100 m eemal aga on mets neid täis. Ehk kui aias neid pole, siis kilomeetrite kauguselt nad ei tule, vaid ikka ise tood oma aeda just istikutega. Naabri aiast või kui lausa aia taga mets, kus neid on, võivad nad küll tulla, aga mingid sprinterid või pikamaaläbijad nad pole, et “niikuinii tulevad, ärgem siis nähkem vaeva üldse”…

Ja on jah puukoolides paljudes need teod olemas, aitab see, kui iga juurepall laiali lammutada ja teomunad hävitada, kui midagi uut ostad. Olen selle tee läbi käinud ja annab küll nii pääseda neist jubeelukatest vähemalt mõneks ajakski.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

aitab see, kui iga juurepall laiali lammutada ja teomunad hävitada

Kuidas sa neid raudpoltkindlalt hävitad? Ja eriti veel suurt juurepalli laiali lammutades? Mingis lahuses või?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need munad on üsna suured, poolläbipaistvad ca 5 mm pallikesed, väetiseterade moodi, aga pehmed. Asuvad potis mulla peal ja potiservas, kui istiku koos mullaga potist välja võtad, nopid munad kõik ära (mõni väetisetera võib ka sattuda). Niimoodi olen pääsenud seni. Munad viin kinnises kilekotis spets. tigude konteinerisse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seedri puukool Viljandimaal Pollis müüb ise tehtud perepuid. Korralik, kvaliteetne, mitmekesine sortiment.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need munad on üsna suured, poolläbipaistvad ca 5 mm pallikesed, väetiseterade moodi, aga pehmed. Asuvad potis mulla peal ja potiservas, kui istiku koos mullaga potist välja võtad, nopid munad kõik ära (mõni väetisetera võib ka sattuda). Niimoodi olen pääsenud seni. Munad viin kinnises kilekotis spets. tigude konteinerisse.

Konteineristiku ostmise mõte on minu jaoks see, et ma ei peal juurepalli lahti koukima. Vastu sügist istutades ei tohikski seda teha. (Kehtib muidugi normaalse, mitte üle kasvanud istiku puhul, mida ka kahjuks palju müüakse.)

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Kodunurk Soovitage puukooli, kes ise kasvatab istikuid