Esileht Lapse ootamine Soovitage rahvusvahelise taustaga poisinime, mil on Eestis omane kirjapilt

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Soovitage rahvusvahelise taustaga poisinime, mil on Eestis omane kirjapilt

Postitas:

Otsime pojale nime ega ole veel sobivat leidnud. Sooviks, et poisi nimi sobiks suurema õe ja venna nimega, seega otsiks sellist nime, mis on kasutusel ka germaani keeltes, samas on Eestis juurdnud eestipärase kirjapildiga. Viimane on vajalik selleks, et lapsel liiga palju nimekaime poleks, sest perekonnanimi on rahvusvaheline. Näide, millist nime mõtlen, võiks olla Joonatan: Eestis tavaline nimi, kahe o-ga eestipärane, samas Jonathan on rahvusvahelisel kujul olemas. Või kas või Liisa. Saksa päritolu on paljud vanad nimed, lausa enamik, aga tahaks just, et oleks Eestis (ainu)omane kirjapilt.
NB – kindlasti ei mõtle ma välismaise nime lihtsalt häälduspärast kirjutamist (a la Pätrik), otsitav nimi peaks olema Eestis juurdunud ja ammuses kasutuses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark, Richard, Paul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naatan-Nathan, Tobias-Thobias, Joosep-Joseph, Taaniel-Daniel, Martin-Mart(h)in, Ants-Hans, Peeter-Peter, Paul-Paul, Luukas-Lucas, Saamuel-Samuel, Eerik-Eric, Robert-Robert, Henri-Henry, August-August, Mattias-Matthias, Oskar-Oscar,Siimon-Simon, Teodor-Theodor, Jakob-Jacob, Kaarel-Karel, Karl-Carl, Kristjan-Christian, Mihkel-Michael, Niglas-Niclas, Toomas-Thomas, Valter-Walter, Taavi-David, Aksel-Axel,Juhan-Johan jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et sa soovid germaani päritolu nime, millel oleks eestikeelne kirjapilt, st kirjapilt ei pea olema rahvusvaheline?

Paljud eespool toodud nimed ja üldse “enamik” vanu nimesid on tegelikult Piiblist pärit ja seega tõenäoliselt heebrea/juudi nimed, mitte germaani päritolu. Meile lihtsalt jõudsid need nimed ristiusuga – nt Paul, Peeter, Luukas, Mattias jne

Siin on sulle valik mõningaid germaani nimesid https://www.tahendus-beebi-nimed.com/c/Germaani%20nimed 🙂
Nendest, millel on mingi eestikeelne nimepilt olemas ja ka harjunud, võiks pakkuda nt Otto, Ardo (nimekirjas Ard), Almar, Harald/Harold (tean lausa 2 väikest Haroldit)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kriteeriumiks rahvusvahelisus, aga samas ka levinud nimi Eestis. Panin lapsele nimeks Henry

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib Mikkel – see on saksa versioon Mihklist. Aga ka Jonas / Joonas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Margus, kui tahad eriti originaalne olla – ei saaks sel lapsel ei Eestis ega välismaal omavanust nimekaimu olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mattias, Martin, Peeter, Joonas, Hans jne. neid on ju palju. Mulle oli ka tähtis, et a) nimi oleks rahvusvaheliselt arusaadav, kas tegu on mehe või naisega ja b) et nimi oleks enamvähem arusaadavalt häälduv enamlevinud keeltes. Nt meeldib mulle väga nimi Henri, aga mitte prantsuskeelne hääldamine anrii, sama Pauliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julius

Jano

Jasper

Juhan

Kasper

Gustav

Johan/Johannes

Jakob

Rooland

Miikael

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aabel < Abel, Päären < Bernhard, Tanel < Daniel, Feliks < Felix, Indrek/Hindrek/Hendrik/Henrik/Endrik/Enrik < Heinrich, Kusti < Gustav, Lennar < Lennart, Kristen/Kristo < Christian, Valmar/Volmar < Voldemar

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Soovitage rahvusvahelise taustaga poisinime, mil on Eestis omane kirjapilt