Esileht Ilu ja tervis Soovitage ravimit ülihappesuse vastu

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Soovitage ravimit ülihappesuse vastu

80-aastasel isal on ülihappesus ja sellest tihti kõhuvalu., aga arst pole midagi soovitanud peale valuvaigistite. Olen püüdnud isale selgeks teha, et pidev valuvaigistite tarbimine teeb mao olukorda vaid hullemaks, aga ta on üsna jäärapäine. Ise olen kaugel ja temaga arstile kaasa minna ei saa, tundub, et perearst nii vana inimese kaebusi eriti tõsiselt ei võta. Tahaksin isale soovitada ülehappesuse vastu kas või käsimüügiravimeidki, aga ei ole Eestis müüdavate ravimitega eriti kursis. Mis on kõige efektiivsem? Kas Omeprazol on vaid retseptiga?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 11:32; 29.10 11:40; 29.10 20:36; 29.10 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks teelusikatäit soodat tassi koos veega, läbi segada (sooda ei lähustu vees hästi) ja siis klõmaki sisse.
Kas see ei aita?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 11:35; 29.10 11:45;
To report this post you need to login first.

Seda ta on proovinud ja aitavat küll, aga seda ei saa ju pikema kuurina teha.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 11:32; 29.10 11:40; 29.10 20:36; 29.10 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga seda ei saa ju pikema kuurina teha.

Mitte kuurina, aga vaid siis, kui valutab.
Ja seda ma ka ei usu, et perekooli “diplomeeritud arstid” on targemad, kui tema perearst.
Ka mina pole targem, aga mul see sooda aitab. Mul viskab kah aeg-ajalt seda happesust sisse. Ajab küll gaasitama ja krooksuma, aga enam ei vaeva.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 11:35; 29.10 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omeprazoli peaks käsimüügist saama küll, aga retseptiga on odavam. Lisaks on käsimüügis saadava Renni ja Malox.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt – kas on tehtud mao üli- või alahappesust näitavate vereanalüüside pakett?

See on vahel kohutav, kuidas vahel arstid üldse ei  tee kindlaks, kas inimesel on üli-, ala-, või normaalhappesus ja pannakse lihtsalt maohapet alla tõmbav rohi (omeprasool või mingi muu -sool) peale. Kui nüüd inimesel juhtub olema hoopis alahappesus – kujutate ise ette, mis juhtub:  tagajärjeks on toidu halvast seedumisest tingitud seedegaasid, tasakaalust välja läinud mikrofloora jms. jamad. Ka sooda ühekordslt võttes pole ju hull, aga pidevalt võttes on üsna karm, lambist seda igapäevaselt võtma küll ei hakkaks.

Nii et mina enne mao paketi vereanalüüside ärategemist mingeid happealandajaid lahmima küll ei hakkas. Kas oleks võimalik see vana mees kasvõi Synlabi tasulisele vereproovile viia? Saaks natukenegi selgemaks.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 12:18; 02.11 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülihappesust reguleeriv ravim toimib, siis on ülihappesus, ma arvan.

Ma olen lugenud, et hommikul esimese asjana klaas toasooja vett pidi ka hästi mõjuma.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal on üli happelisuse, gastriit, refluks ja lisaks sõõgitorusong. Kui kõht juba valutab siis tuleb minna gastroskoopiasse. Valuvaigistite tarbimisega on oht sisemiseks verejooksuks.. Mis arst see on, kes soovitab ainult Valuvaigistit.

Käsimüügis on ravimeid aga kui pikaldane probleem siis tuleks siiski retsepti ravimit kasutada.

Samas üsna efektiivne on ka linaseemne lima.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:15; 29.10 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu isa on juba üle Eesti mehe keskmise eluea elanud ja koormab oma terviseprobleemidega med. süsteemi. Seepärast talle valuvaigisteid soovitatigi. Eestis on minu teads rohkem kui 1 gastroenteroloog. Äkki leiad oma suures muretsemises mingi vaba aja ja võtad teise arsti juurde numbri ning siis leiad veel ühe vaba päeva, kus saad ise selle arsti juurde viia, et teist arvamust saada.

https://www.google.com/search?q=gastroenteroloog+tartu&oq=gastroentero&aqs=chrome.2.69i57j0l4.6555j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:27; 29.10 20:57;
To report this post you need to login first.

Sinu isa on juba üle Eesti mehe keskmise eluea elanud ja koormab oma terviseprobleemidega med. süsteemi. Seepärast talle valuvaigisteid soovitatigi. Eestis on minu teads rohkem kui 1 gastroenteroloog. Äkki leiad oma suures muretsemises mingi vaba aja ja võtad teise arsti juurde numbri ning siis leiad veel ühe vaba päeva, kus saad ise selle arsti juurde viia, et teist arvamust saada.

https://www.google.com/search?q=gastroenteroloog+tartu&oq=gastroentero&aqs=chrome.2.69i57j0l4.6555j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Et ühesõnaga, kuna ta on nii vana, siis pole arsti meelest mõtet uuridagi, kas ja mis tal viga on? Perearst pole teda kunagi gastroenteroloogile saatnudki.  Mina ei ela kahjuks Eestiski ja mul ei ole praegu koroonast sõltuvalt võimalik kodumaale reisida. Ma ei saa seda “ühte päeva” mingit moodi võtta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 11:32; 29.10 11:40; 29.10 20:36; 29.10 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu isa on juba üle Eesti mehe keskmise eluea elanud ja koormab oma terviseprobleemidega med. süsteemi. Seepärast talle valuvaigisteid soovitatigi. Eestis on minu teads rohkem kui 1 gastroenteroloog. Äkki leiad oma suures muretsemises mingi vaba aja ja võtad teise arsti juurde numbri ning siis leiad veel ühe vaba päeva, kus saad ise selle arsti juurde viia, et teist arvamust saada.

https://www.google.com/search?q=gastroenteroloog+tartu&oq=gastroentero&aqs=chrome.2.69i57j0l4.6555j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Et ühesõnaga, kuna ta on nii vana, siis pole arsti meelest mõtet uuridagi, kas ja mis tal viga on? Perearst pole teda kunagi gastroenteroloogile saatnudki. Mina ei ela kahjuks Eestiski ja mul ei ole praegu koroonast sõltuvalt võimalik kodumaale reisida. Ma ei saa seda “ühte päeva” mingit moodi võtta.

Kui sa oma isa päriselt oarmastaksid siis sa leiaksid selle võimaluse. Nii silmakirjalik ei maksa olla, et ma hoolin ja armastan aga tegudeni ei jõua. Alati on tuhat põhjust miks mitte ise füüsiliselt abistada. Ega see kõhuprobleem eile ei tekinud. Minu teada pole ühtegi riiki siiani nii kinni pandud, et sealt mingilgi põhjusel välja ei saaks. Valedega pääseb kaugele.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:27; 29.10 20:57;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sinu isa on juba üle Eesti mehe keskmise eluea elanud ja koormab oma terviseprobleemidega med. süsteemi. Seepärast talle valuvaigisteid soovitatigi. Eestis on minu teads rohkem kui 1 gastroenteroloog. Äkki leiad oma suures muretsemises mingi vaba aja ja võtad teise arsti juurde numbri ning siis leiad veel ühe vaba päeva, kus saad ise selle arsti juurde viia, et teist arvamust saada.

https://www.google.com/search?q=gastroenteroloog+tartu&oq=gastroentero&aqs=chrome.2.69i57j0l4.6555j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Et ühesõnaga, kuna ta on nii vana, siis pole arsti meelest mõtet uuridagi, kas ja mis tal viga on? Perearst pole teda kunagi gastroenteroloogile saatnudki. Mina ei ela kahjuks Eestiski ja mul ei ole praegu koroonast sõltuvalt võimalik kodumaale reisida. Ma ei saa seda “ühte päeva” mingit moodi võtta.

Sa võta kätte ja helista sellele perearstile või kirjuta e-kiri.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu isa on juba üle Eesti mehe keskmise eluea elanud ja koormab oma terviseprobleemidega med. süsteemi. Seepärast talle valuvaigisteid soovitatigi. Eestis on minu teads rohkem kui 1 gastroenteroloog. Äkki leiad oma suures muretsemises mingi vaba aja ja võtad teise arsti juurde numbri ning siis leiad veel ühe vaba päeva, kus saad ise selle arsti juurde viia, et teist arvamust saada.

https://www.google.com/search?q=gastroenteroloog+tartu&oq=gastroentero&aqs=chrome.2.69i57j0l4.6555j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Et ühesõnaga, kuna ta on nii vana, siis pole arsti meelest mõtet uuridagi, kas ja mis tal viga on? Perearst pole teda kunagi gastroenteroloogile saatnudki. Mina ei ela kahjuks Eestiski ja mul ei ole praegu koroonast sõltuvalt võimalik kodumaale reisida. Ma ei saa seda “ühte päeva” mingit moodi võtta.

Sa võta kätte ja helista sellele perearstile või kirjuta e-kiri.

Soovitan samuti, kui hiljem ei taha uudist kuulda, et on sisemine verejooks! See ei ole sugugi nalja asi. Eestis rohkem pereliikmeid ei ole? Kui ei ole siis tasub võtta ühendus valla sotsiaaltõõtajaga.. Ehk aitab tema kuidagi mingi lahenduse leida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:15; 29.10 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt – kas on tehtud mao üli- või alahappesust näitavate vereanalüüside pakett?

See on vahel kohutav, kuidas vahel arstid üldse ei tee kindlaks, kas inimesel on üli-, ala-, või normaalhappesus ja pannakse lihtsalt maohapet alla tõmbav rohi (omeprasool või mingi muu -sool) peale. Kui nüüd inimesel juhtub olema hoopis alahappesus – kujutate ise ette, mis juhtub: tagajärjeks on toidu halvast seedumisest tingitud seedegaasid, tasakaalust välja läinud mikrofloora jms. jamad. Ka sooda ühekordslt võttes pole ju hull, aga pidevalt võttes on üsna karm, lambist seda igapäevaselt võtma küll ei hakkaks.

Nii et mina enne mao paketi vereanalüüside ärategemist mingeid happealandajaid lahmima küll ei hakkas. Kas oleks võimalik see vana mees kasvõi Synlabi tasulisele vereproovile viia? Saaks natukenegi selgemaks.

See on puhas jama, mida sa siin räägid.

Tänapäeval ei räägita enam ammu mingist ala-või ülihappesusest. Maovaevused tulevad sellest, et NORMAALSE happesusega maomahl ründab mao limaskesta. Osad ravimid, näiteks teatud tüüpi valuvaigistis (NSAID-id ehk eesti keeles mittesteroidsed põetikuvastased ravimid, näiteks aspiriin, ibuprofeen, dikofenak, meloksikaam jne) põhjustavad maakeeli öeldes mao limaskesta nõrgenemise, nii et NORMAALSE happesusega maomahl teebki kergemini haiget. Seetõttu soovitatakse paljusid raivmeid või nö. nõrgema maoga inimestel valuvaigistiks paratsetamooli, kodeiiniga paratsetamooli või tramadoli, hullemal juhul morfiini-baasil prepraate. Kui inimene tõesti peab võtma NSAID-e, siis võiks kõrvale võtta maohappe produktsiooni pärssivat ravimit. Link ka : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3304754/, kuigi ma arvan, et “tavaline” inimene ei saa sellest aru.

Nö. mao ülihappesuse vastased ravimid jagunevad kaheks: ühed, mis otseselt nö. neutraliseerivad mao happesust (näiteks Rennie, Ranitidin, Malox jne), teised nö. vähendavad maohappe tootmist (näiteks omeprasool ja pantoprasool – mõlemate väiksemad doosid on käsimüügis olemas). Pikas perspektiivis on mõttekas võtta ikkagi seda teist tüüpi ravimit, sest esimene mõjub ainult siis, kui ta nö. maos kohapeal on ja hommikul võetuna pole õhtuks mingit toimet.

Mingit mao happesust mõõtvat paketti pole olemas. Või kui niimoodi reklaamitakse, siis on see kliendi lollitamine. Mao happeust mõõdetakse nii , et aetakse sond mööda söögitoru makku ja siis otseselt mõõdetakse. Kuna haiguste patofüsioloogia ja ravimite toimemehhanismid on tänapäeval selgemad kui 40-50 aastat tagasi, siis selliseid protseduure enam ei tehta.

Seedimisprotsesside eest vastutavad enam seedeensüümid, mida toodab kõhunääre ehk pankreas, ja jämesoole mikrofloora. Nö. maomahl tegeleb vaid toidu lõhustamisega.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sinu isa on juba üle Eesti mehe keskmise eluea elanud ja koormab oma terviseprobleemidega med. süsteemi. Seepärast talle valuvaigisteid soovitatigi. Eestis on minu teads rohkem kui 1 gastroenteroloog. Äkki leiad oma suures muretsemises mingi vaba aja ja võtad teise arsti juurde numbri ning siis leiad veel ühe vaba päeva, kus saad ise selle arsti juurde viia, et teist arvamust saada.

https://www.google.com/search?q=gastroenteroloog+tartu&oq=gastroentero&aqs=chrome.2.69i57j0l4.6555j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Et ühesõnaga, kuna ta on nii vana, siis pole arsti meelest mõtet uuridagi, kas ja mis tal viga on? Perearst pole teda kunagi gastroenteroloogile saatnudki. Mina ei ela kahjuks Eestiski ja mul ei ole praegu koroonast sõltuvalt võimalik kodumaale reisida. Ma ei saa seda “ühte päeva” mingit moodi võtta.

Kui sa oma isa päriselt oarmastaksid siis sa leiaksid selle võimaluse. Nii silmakirjalik ei maksa olla, et ma hoolin ja armastan aga tegudeni ei jõua. Alati on tuhat põhjust miks mitte ise füüsiliselt abistada. Ega see kõhuprobleem eile ei tekinud. Minu teada pole ühtegi riiki siiani nii kinni pandud, et sealt mingilgi põhjusel välja ei saaks. Valedega pääseb kaugele.

Mis õigusega sa mulle etteheiteid teed? Tunned meid või, et nii hästi meie omavahelisi suhteid tead? Me ei ole isaga tõesti nii lähedased, et ma esimese valikuna välisriigist Eestisse kihutaks. See ei tähenda aga, et ma ei sooviks teda mingilgi moel abistada. Küsisin lihtsa küsimuse: millist rohtu võiks soovitada tal apteegist küsida? Sina aga kukkusid sildistama ja süüdistama. Rahune maha ja kanna oma lähedaste eest hoolt!

P.S. Pole väitnudki, et ma riigist välja ei pääse, ent koroona seab teatavasti karantiinipiiranguid ning ma ei saa tõesti kahte nädalat minnes-tulles kodus istuda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 11:32; 29.10 11:40; 29.10 20:36; 29.10 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereanalüüsid mõõdavad muidugi mitte otse hapet, aga pesinogeen I ja II ning gastriini, mille järgi saab hinnata mao limaskesta seisundit ja happesuse taset. Näiteks, millist infot annab gastriin (G17) : “Sisaldus veres peegeldab eeskätt mao antrumi limaskesta seisundit, kuna gastriin vabaneb verre mao antrumi ja kaksteistsõrmiksoole limaskesta G-rakkudest. G-17 kontsentratsioon veres langeb mao limaskesta kahjustuste korral (atroofiline gastriit, peptiline haavand) ja mao happelisuse tõusu tõttu. Gastriin-17 kontsentratsioon veres tõuseb mao korpuse piirkonna limaskesta kahjustuse korral, kui on häiritud maohappe produktsioon, samuti võib mao alahappesust ja gastriini väärtuste tõusu põhjustada mõnede ravimite, nt. prootonpumba inhibiitorite (=maohappe pärssijad, eksole) tarvitamine”.

Tulemused tulevad koos laboriarsti kommentaariga, kelle jutt ilmselt “puhas jama” küll ei ole. Sellepärast soovitasin, et teemaalgataja saaks neid arsti kommentaare arvuti taga lugeda, isegi, kui ta on välismaal – mingigi info.

Tänapäeval ei räägita enam ammu mingist ala-või ülihappesusest. Maovaevused tulevad sellest, et NORMAALSE happesusega maomahl ründab mao limaskesta. Osad ravimid, näiteks teatud tüüpi valuvaigistis (NSAID-id ehk eesti keeles mittesteroidsed põetikuvastased ravimid, näiteks aspiriin, ibuprofeen, dikofenak, meloksikaam jne) põhjustavad maakeeli öeldes mao limaskesta nõrgenemise, nii et NORMAALSE happesusega maomahl teebki kergemini haiget. Seetõttu soovitatakse paljusid raivmeid või nö. nõrgema maoga inimestel valuvaigistiks paratsetamooli, kodeiiniga paratsetamooli või tramadoli, hullemal juhul morfiini-baasil prepraate. Kui inimene tõesti peab võtma NSAID-e, siis võiks kõrvale võtta maohappe produktsiooni pärssivat ravimit. Link ka : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3304754/, kuigi ma arvan, et “tavaline” inimene ei saa sellest aru.

Jah, aga konks on selles, et maohapet NORMAALSEL hulgal on tegelikult seedimiseks vaja – selleks on see loodud. Maohappe pärssijaid lühemat aega võtta (kui on vaja midagi välja ravida) on okei, aga pikemaaegsel võtmisel on need kahe otsaga asjad.

Tegelikult oleks kroonilise kõhuvalu puhul vaja gastroenteroloogi juurde minna ja teha kõik uuringud (gastroskoopia, helikobakter, ultraheli võibolla ka), mitte umbropsu mingit ravimikokteili süüa… Samas, ma mõistan, et inimene ise on jäärapäine ega lähe arsti juurde, teemaalgatajal distantsilt on aga väga raske korraldada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 12:18; 02.11 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka maoprobleemid (söögitorulahisongast tingitud)

mis aitab?

omeprazoli sisaldavad käsimüügiravimid üks variant, nt Omep või Gasec. 1 igal hommikul kuurina.

esomeprazoli sisaldavad käsimüügirohud, eelmistest tõhusamad. mul töötab kuurina isegi nii, et 1 hommikuti üle päeva.

kui on vaja mingil põhjusel valuvaigisteid võtta, nt liigesevalud vmt, siis on mõistlik lasta perearstil välja kirjutada maokaitsega (sisaldab muuhulgas ka esomeprazoli), siis pole eraldi maorohtu neil päevadel vaja võttagi. nt vivomo on üks sellistest retseptiravimites, kus on 2 in 1.

rennie aitab vaid leevenduseks, kui parasjagu suur kõrvetisevalu on, aga mitte eriti hästi.

gastroenteroloog? ärge ajage naerma. mul on nii söögitorusong kui maksakasvaja (avastati ühe teise uuringu käigus) ja ainus soovitus oli, et ei, uurima me midagi ei hakka, võtke tablette edasi nagu senini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on maoülehappesus ja hetkel on raviks Omeprazol (mao kaitseks) 1 tab hommikul pool h enne sööki ja teine tab õhtul enne magamaminekut. Õhtul ei tohi kõhtu väga täis süüa, N: kell 22.00 söön banaani ja 22.30 võtan rohu. Ja lisaks: dieet. Kõik hapendatud, marineeritud, ülirasvased asjad tuleb menüüst välja jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Soovitage ravimit ülihappesuse vastu