Esileht Kodunurk Soovitage söödavaid taimi, mida rõdul kasvatada

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Soovitage söödavaid taimi, mida rõdul kasvatada

Postitas:
Kägu

Ise tulin tomatite peale, aga kas midagi on veel?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Salat, till, sibul, petersell.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lisan juurde: karulauk, küüslauk,
kresssalat (kuigi akna laual toas kasvab paremini kui rõdul)
mungalill (õied söödavad ja ilus on ka)

jänesekapsas kasvab nagu umbrohi ja on söödav, nii roheline kui punane, aga… ta levib väga kergesti, nii et pead arvestama, et äkki alumisele naabrile ei meeldi, kui tema pegooniate vahel ka jänesekapsas kasvama hakkab.

oblikas, naat ja nõges on ka söödavad, kui hästi hooldad, võivad isegi kenad ja efektsed välja näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maasikad, kurk, suvikõrvits – mul kasvavad need kõik pottides/anumates, kuigi mitte rõdul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parem ütle söödav taim, mida EI SAA rõdul kasvatada… 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõiki maitsetaimi. Osta praegu pott basiilikutega, jaga nii mitmeks kui soovid. Tillukesed taimed kasuta kohe ära, jäta igasse potti ca kolm taime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurki näiteks. Ja hernes ka ei kasva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maasikas. Kõike saab kasvatada rõdul, kui on piisavalt ruumi ja õiges mõõdus kasvatuspott/kast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurki näiteks. Ja hernes ka ei kasva.

Hernevõrseid saab. Pane lihakarpi mulda, kihina herned ja saad hea maiuse! Soovitav herned enne leotada, las paisuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib lehtpeet. Väga pretensioonitu, niisama süüa ehk n-ö liiga mahe, aga värskes salatis täiteks väga hea, toob teised maitsed esile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sul on lõuna- või läänepoolsel rõdul tuulevaikne nurk ja oled hoolas kastja, siis vist kasvab kõik.
Meil lahtine rõdu, väga tuuline, ja kasvatada õnnestub pigem visamaid maitsetaimi – salvei näiteks selline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tuttav kasvatas suures potis isegi paari kartulitaime, sai lapsele näidata, kust kartulid tulevad ja paar mõnusat värske kartuli söömaaega ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurki näiteks. J

Mis imetaim see kurk siis on, et teda rõdul kasvatada ei saa? Mul eelmisel aastal olid paar kurgitaime suures potis õues posti otsas, väga efektselt rippusid üle ääre ja saaki sain rohkem kui peenras kasvanud kurgitaimedelt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Meil on rõdu sellises suunas, et juba varahommikul hakkab päike paistma ja poole päevani vähemalt. Rõdu on kinnine (klaase saab ka avada). Tahaks midagi sellist kasvatada, mida külmema aja saabudes võiks tuppa sooja tõsta ja järgmisel kevadel jälle välja. Ise mõtlesin ka tomati peale. Kas maasikat saab ka niimoodi kasvatada tõesti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Meil on rõdu sellises suunas, et juba varahommikul hakkab päike paistma ja poole päevani vähemalt. Rõdu on kinnine (klaase saab ka avada). Tahaks midagi sellist kasvatada, mida külmema aja saabudes võiks tuppa sooja tõsta ja järgmisel kevadel jälle välja. Ise mõtlesin ka tomati peale. Kas maasikat saab ka niimoodi kasvatada tõesti?

Sellised taimed, mis mitmeaastastena niimoodi kasvaksid, vajavad reeglina talvel puhkeperioodi. Seega peaksid neid säilitama mitte soojas toas vaid kuskil, kus temperatuur püsivalt üle nulli, aga siiski jahe. Vaevalt sul korteris selliseid talvitustingimusi pakkuda on. Aga ei ole ju raske iga kevad uuesti tomatiseemned mulda panna ja uuesti kasvatada. Aastaringselt ei anna sul saaki küll ükski taim. Saagiperioodi saad niimoodi pikendada näiteks tšillipipral ja mõned tomatid saad ka kindlasti rohkem, aga pole lootust, et sobivate säilitustingimuste puudumisel need sul järgmisel kevadel uuesti kasvama hakkaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milliseid taimi, k.a maitsetaimi saab kasvatada aknalaual, kuhu paistab pigem hommikune päike? Tomateid olen proovinud kasvatada, aga ikka liiga väha valgust vist oli – kasvasid ja õitsesid, aga venisid välja ja läksid käest enne, kui vilja kandma hakkasid. Kuna mul selleks tarbeks on ainult 1 aknalaud, siis pigem kasvataks mõnd maitsetaime ja midagi, mida suhteliselt väikesena ja kiiresti nahka pistetakse ning siis uuendatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milliseid taimi, k.a maitsetaimi saab kasvatada aknalaual, kuhu paistab pigem hommikune päike?

Aga sa taimelambi peale ei ole mõelnud? Mingi tavaline laualamp, millele keerad taimelambi pirni sisse ja pakud oma taimekestele lisavalgust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi mainis kartulitaime – kuidas seda täpselt teha? Seemnest või kartulist? Vabandan, kui rumal küsimus, olen täielik võhik.
Ja kui kiiresti seda näha saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi mainis kartulitaime – kuidas seda täpselt teha? Seemnest või kartulist? Vabandan, kui rumal küsimus, olen täielik võhik.

Ikka kartul. Ja näha ei saa suurt midagi enne seda, kui sügisel välja kaevad. Kuigi on olemas mingid süsteemid, kus lükkad kotti aga muudkui mulda peale ja alt võtad kartuleid välja vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kartuli võid niimodi tükkideks lõigata, et iga kartulist välja kasvava idu külge jääks korralik tükk kartulit. Ehk siis ühest kartulist võid saada 4-5 “kartuliseemet”. Nii saab ka vabalt kartulit kasvatada ja ei kulu seda seemnekartulit ka eriti. Mitte, et see nüüd väga kallis oleks või midagi, aga…

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Kodunurk Soovitage söödavaid taimi, mida rõdul kasvatada