Esileht Hobinurk Soovitage suuremat koeratõugu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Soovitage suuremat koeratõugu

Postitas:
Kägu

Olen pikemalt plaaninud uut koera võtta ja uurinud erinevate tõugude kohta aga hetkel veel tulutult. Siin käib palju teadjaid koerainimesi ja ehk aitab keegi just sobiliku leida.

Sooviks oleks leida tõug, keda on võimalikult lihtne treenida, oleks hea sõber aga samas ikkagi võõrastega kaitsepositsioonil. Sobiks laste ja teiste koduloomadega.

Elukohaks on metsatalu kus liigub ka metsloomi sageli ja sellepärast peaks olema koeratõug, kes oleks ohjeldatav kui mõnda metslooma näeb ja minema ei pane. Ehk siis mitte jaht veres.

Siit loetu põhjal olen välistanud labradori ja kuldse retriiveri kuna tegemist on liiga sõbraliku koeraga. Malamuudi kuna armsatavat palju maad kaevata ja plehku panna. Bernika kuna olevat kehva tervise ja lühikese elueaga.

Saksa lambakoer oleks hea valik ja on ka varem olnud aga väga palju on juttu nende tervise halvenemisest vale aretamise tulemusena.

Varasemad kogemused suuremate koertega on saksa lambakoera, bernhardiini ja kaukaasia lambakoeraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma võtaks iga kell tiibetlase uuesti. ilus, hea, tark, kaitsev, ei haisenud. no nii imeline oli meie koer. kahjuks suri 6aastaselt haigusesse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Landseer

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tiibetlane küll hästi treenitav ei ole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukohaks on metsatalu kus liigub ka metsloomi sageli ja sellepärast peaks olema koeratõug, kes oleks ohjeldatav kui mõnda metslooma näeb ja minema ei pane. Ehk siis mitte jaht veres

Kahjuks peab ütlema, et enamik hea kaitseinstinktiga suuri tõuge (saksa lambakoer, rotveiler jne) on ka samal ajal tugeva saagiinstinktiga st et metsloomi taga ajamast takistab neid ainult väga hea ja järjekindel koolitus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inglise mastiff, kui kaukaaslasega kogemus, tulete toime.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur snautser, väga arukas koer.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur snautser, väga arukas koer.

+1

Lisaväärtusena see, et ei aja karva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur puudel kui mõnes kennelis jaole saate. Kaitseb, aga kuuletub igas olukorras peremehele. Endal kogemus nendega 90datest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Airedale’i terjer ja kerribloterjer – parajalt suured ja samas mitte väga. Kumbki pole tegelikult minu lemmik, aga kui oleks valida, võtaks esimese. Ühel õppejõul, kelle pool me kunagi kodus käisime, oli see teine, ja iseendast täitsa vahva tegelane – valvas, kuid mitte agressiivne, hästi koolitatud. Ilmselt nagu kõik terjerid, karva ei aja, aga vajavad trimmimist. Vanasti oli veel must terjer, Vene tõug, see oli suti suurem ja natuke nö kurjem, puhas valvekoer, ei tea, kas neid tänapäeval veel leidub. Kogemus puudub, aga ma kujutan ette, et kerriblo ja must terjer ning suur snautser on üsna sarnaste iseloomudega ja näevad muidugi ka täitsa ühtemoodi välja (vilumata silmale). Kerriblo’l ainult pügatakse selline iseloomulik habe koonule, aga kui pole näitusekoer, siis ilmselt ei pea seda tegema. Head valvekoerad kõik, aga see tähendab, et vajavad korralikku koolitust ja tööd; kuigi ilma selleta saavad ka vist paremini hakkama kui nt slk. Musta ei julge soovitada, aga neid teisi küll 🙂 Kui kellelgi on kerriblo’ ja mustaga kogemusi, siis võiks kirjeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Must terjer on endiselt levinud. Ka blogija Eveliisil selline ja näitab teda igapäevaselt. Aga jahiinstinktist neil puudu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Must terjer on endiselt levinud. Ka blogija Eveliisil selline ja näitab teda igapäevaselt. Aga jahiinstinktist neil puudu pole.

Ma Eveliisist ei tea midagi ja selle pärast nüüd ka ekstra otsima ja läbi kaevama ei lähe, aga äkki sa oleks nii kena ja räägiks umbes kahe lausega, kuidas ta temaga rahul on ja mis iseärasused tal on. St muidugi juhul, kui ta on oma koerast rääkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Must terjer on endiselt levinud. Ka blogija Eveliisil selline ja näitab teda igapäevaselt. Aga jahiinstinktist neil puudu pole.

Ma Eveliisist ei tea midagi ja selle pärast nüüd ka ekstra otsima ja läbi kaevama ei lähe, aga äkki sa oleks nii kena ja räägiks umbes kahe lausega, kuidas ta temaga rahul on ja mis iseärasused tal on. St muidugi juhul, kui ta on oma koerast rääkinud.

See koer tal endiselt suhteliselt noor, suure koera kohta ikka kutsikas veel. Ta ei treeni teda, laseb niisama kasvada, pole eriti teadlik omanik. Koer ikka keerab jamasid ja ta räägib neist, kuidas ta midagi lõhkus vms. Põhjalikult midagi pole rääkinud. Üldiselt on tegu keerulise tõuga ja vajab väga kogenud omanikku ja järjepidevat koolitust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada on enamik koeri sellised, kes tahavad jahti pidada. Muidugi saab koera koolitada, nii et ta ei puutu ka tema ette maha kukkunud maitsvat toidutükki enne, kui peremees pole luba andnud, aga kui ta maja ümber parasjagu jookseb ja eemal jänes silkab, siis enamik koeri ilmselt tahavad vaatama minna, kes see veel on.

Google ütleb, et madala jahiinstinktiga on Malta koer, jaapani spanjel (väga imelik, minu teada, spanjelid aretati jahikoeraks just), <span style=”color: #202122; font-family: sans-serif; font-size: 14px;”> </span><i>bichon frisé, </i><span style=”color: #202122; font-family: sans-serif; font-size: 14px;”> </span>Cavalier King Charles spanjel, <span style=”color: #4d5156; font-family: arial, sans-serif; font-size: 14px;”> </span><span style=”color: #4d5156; font-family: arial, sans-serif; font-size: 14px;”>ungari lühikarvaline linnukoer (jälle ju jahikoer), kuldne retriiver (ka ju jahikoer, kuigi rohkem saagi äratoomiseks, nii et ehk loogiline, aga see tõug sulle ei meeldinud nagunii), bokser, vana-inglise lambakoer.</span><i></i>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Google ütleb, et madala jahiinstinktiga on Malta koer, jaapani spanjel (väga imelik, minu teada, spanjelid aretati jahikoeraks just),  <i>bichon frisé, </i> Cavalier King Charles spanjel,  ungari lühikarvaline linnukoer (jälle ju jahikoer), kuldne retriiver (ka ju jahikoer, kuigi rohkem saagi äratoomiseks, nii et ehk loogiline, aga see tõug sulle ei meeldinud nagunii), bokser, vana-inglise lambakoer.

Ok, ma katsun, selle normaalelt kirjutada, et need hüsteerilised kirjaviisi kommentaarid mõtet ei segaks. Google ütleb, et madala jahiinstinktiga on Malta koer, jaapani spanjel (väga imelik, minu teada, spanjelid aretati jahikoeraks just), bichon frise, Cavalier King Charles spanjel, ungari lühikarvaline linnukoer (jälle ju jahikoer), kuldne retriiver (ka ju jahikoer, kuigi rohkem saagi äratoomiseks, nii et ehk loogiline, aga see tõug sulle nagunii ei meeldinud), bokser, vana-inglise lambakoer.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kavalerspanjel ja tema sugulane toispanjel on vist küll eluaeg aint seltsikoerad olnud. Aga mis imelik – inglise kokker oleks nagu jahikas, aga ameerika kokker jällegi vaid seltsikas 🙂 Niisama prantsuse kääbusspanjelid papiljon ja phalene.

Aga kunagi jäi mulle mingitelt saksa saitidelt silma selline tõug nagu eurasier – natuke spitsi meenutab, aga on rahulikum, suurem ja vast mitte nii hullumeelse karvaga, samas hea mõnus keskmine töökoer.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ülevaatlik artikkel vene musta terjeri kasvataja kogemustest:

http://www.lemmikajakiri.ee/koerte-maailma-toeline-gigant—vene-must-terjer

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ülevaatlik artikkel vene musta terjeri kasvataja kogemustest:

http://www.lemmikajakiri.ee/koerte-maailma-toeline-gigant—vene-must-terjer

midagi läks valesti

Must terjer

Nojah, kena keik, aga üldiselt mulle ei meeldi sellised koerad, olgu suured või väikesed, kellel on karvad silmade peal, et ma neid ei näe. Ja vuntside ning habemega koerad mulle ka ei meeldi – peale söömist-joomist on need alati märjad ja vastikud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada on enamik koeri sellised, kes tahavad jahti pidada. Muidugi saab koera koolitada, nii et ta ei puutu ka tema ette maha kukkunud maitsvat toidutükki enne, kui peremees pole luba andnud, aga kui ta maja ümber parasjagu jookseb ja eemal jänes silkab, siis enamik koeri ilmselt tahavad vaatama minna, kes see veel on.

Google ütleb, et madala jahiinstinktiga on Malta koer, jaapani spanjel (väga imelik, minu teada, spanjelid aretati jahikoeraks just), <span style=”color: #202122; font-family: sans-serif; font-size: 14px;”> </span><i>bichon frisé, </i><span style=”color: #202122; font-family: sans-serif; font-size: 14px;”> </span>Cavalier King Charles spanjel, <span style=”color: #4d5156; font-family: arial, sans-serif; font-size: 14px;”> </span><span style=”color: #4d5156; font-family: arial, sans-serif; font-size: 14px;”>ungari lühikarvaline linnukoer (jälle ju jahikoer), kuldne retriiver (ka ju jahikoer, kuigi rohkem saagi äratoomiseks, nii et ehk loogiline, aga see tõug sulle ei meeldinud nagunii), bokser, vana-inglise lambakoer.</span><i></i>

Ungari lühikarvaline jahikoer ehk viszla on ikka suht hüperaktiivne tegelane ja paneb ajama iga liikuva objekti suunas. Valvekoera osas null.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur puudel kui mõnes kennelis jaole saate. Kaitseb, aga kuuletub igas olukorras peremehele. Endal kogemus nendega 90datest.

Soovitad puudlit kaitsekoeraks?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur puudel kui mõnes kennelis jaole saate. Kaitseb, aga kuuletub igas olukorras peremehele. Endal kogemus nendega 90datest.

Soovitad puudlit kaitsekoeraks?

Suur puudlit. Olen ise omanud kolme. Lisaks kahte saksa lambakoera ja rottweilerit. Rottweiler kahjuks suri 5a. Proovi siseneda võõrana suure puudli territooriumile nii, et omanik juures pole ja ütle siis, et nad ei ole head valvekoerad. Ma olin sunnitud ühe suure puudli tõttu enda hoovi kaamerad paigaldama. Nimelt kaks aastat tagasi ronis mu hoovi varas, aga õues olev puudel sai ta kätte ja hammustas. See varas läks EMO’sse, fikseeris hammustuse ja väitis et mu koer hammustas teda maja ees tänaval. Mina sain trahvi. Koer üle selle aia ei saa, aia juures oli näha jälgi ka seespool. See kedagi ei huvitanud. Et edaspidi selliseid juhtumeid vältida, on kaameravalve. Koer pole muidugi milleski süüdi, varas sai asja eest ja ta ei saanud kuuri sisse enne kui hammustati. Puudli eelis on see, et kui ma oleks ise õues olnud siis ta oleks kohe kutsumise peale ära tulnud, ta on sõbralik kõigi nende vastu koheselt ilma et talle soojenemiseks aega oleks vaja, kes pereliikmete poolt tunnustatud saavad. St et nt lastel võivad vabalt sõbrad ja tuttavad külas käia ilma, et peaks kurja koera kartma, kuna nendega on ta nagu kuldne retriiver. Ta on tõesti ülitark ja loeb soove silmist. Kui auto sõidab maja ette, võõras inimene väljub, siis ta vaatab sulle korra otsa ja võtab seisukoha selle järgi. Konkreetselt vaatab sügavalt silma. Teiste koerte ja loomadega saavad üldiselt läbi, karva ei aja, ei haise. Suurim miinus on see et alati kui keegi kuuleb sõna puudel, tuleb neilt 101 erinevat arvamust, milline see koer nende arvates on, aga need on suuremas osas müüdid. Suur puudel oli Eestis levinud viimati  90datel ja sellest ajast on palju vett merre voolanud ning tõug on edasi arenenud, kasutusel pole enam samad liinid. Kui võrdlen enda 90date suurt puudlit ja seda, kes mul praegu on, siis vahe on väga suur. Ühe tõu sees varieeruvad isendid ka praegu muidugi palju. Mõnes liinis on rohkem jahiks ja tööks mõeldud, teises näituseks. Fakt on aga see, et kui keegi kuuleb et sul on puudel, lajatab ta sulle neid müüte ja kui küsid, kas ta on mõne puudliga tuttav, siis mitte kunagi pole. Või kantakse mingid kogemused kääbuspuudlist suurele puudlile üle. Perekoolis võib muidugi väita, et palju kogemusi, aga reaalne elu on näidanud midagi muud. 🙂

Paraku puudleid ei ole Eestist saada ja mu teada ka lähiriikidest mitte. Tõug on källe popiks muutumas ja nende järgi küsitakse koguaeg, aga lihtsalt pole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta on tõesti ülitark ja loeb soove silmist. … võõras inimene väljub, siis ta vaatab sulle korra otsa ja võtab seisukoha selle järgi. Konkreetselt vaatab sügavalt silma

Minu esimene slk oli täpipealt selline. Kui keegi ukse taga kobistas, vaatas, mis mina teen, kui ma ei kõssanudki, siis ka tema oli vait. Kui läksin avama, ei haukunud, aga jälgis mängu. Aga kui keegi tuli, kes visiidi jooksul ebameeldivaks muutus (nt mõningad lähisugulased), siis läks istus nende ette ja vaatas samuti neile sügavalt silma, aga sellise näoga, et need külalised ise nihelema hakkasid ja äraminekusoovi avaldasid. Justkui puhus nad minema, isegi kui poldud enne häält tõstetud ega midagi, ja ta ise ka ei urisenud ega haukunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta on tõesti ülitark ja loeb soove silmist. … võõras inimene väljub, siis ta vaatab sulle korra otsa ja võtab seisukoha selle järgi. Konkreetselt vaatab sügavalt silma

Minu esimene slk oli täpipealt selline. Kui keegi ukse taga kobistas, vaatas, mis mina teen, kui ma ei kõssanudki, siis ka tema oli vait. Kui läksin avama, ei haukunud, aga jälgis mängu. Aga kui keegi tuli, kes visiidi jooksul ebameeldivaks muutus (nt mõningad lähisugulased), siis läks istus nende ette ja vaatas samuti neile sügavalt silma, aga sellise näoga, et need külalised ise nihelema hakkasid ja äraminekusoovi avaldasid. Justkui puhus nad minema, isegi kui poldud enne häält tõstetud ega midagi, ja ta ise ka ei urisenud ega haukunud.

Peaks seda ebameeldivate sugulaste värki puudlile ka õpetama ???? SLK on ka kahjuks väga muutunud. Oli kunagi hea närvikavaga tugev tõug. Nüüd on enamik neist haiged, agressiivsed ja närvihaiged. Kui on väga aktiivne omanik, kes koeraspordiga tegelema plaanib hakata, siis tööliinist veel julgeksin võtta. Näituseliini enam mitte. Loodetavasti kunagi tuuakse see tõug normaalsena tagasi 🙁

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, mina teda nii ei õpetanud, seda tegi ta täitsa ise. Oli kohe selline ääretult empaatiline peni. Minu esimene oma koer, koolitasin teda raamatu järgi ise. Ja kuigi ma olen ka lugenud, et sakslast esimeseks koeraks ei maksa võtta ja veel korterisse, aga no tõesti – kuldsemat ja targemat peni polnud olemas, kes lennult õppust võttis ja tõesti oli kõike seda, mida slk kohta kirjutatakse ja ülivõrdes. Ju mul siis lihtsalt vedas meeletult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, mina teda nii ei õpetanud, seda tegi ta täitsa ise. Oli kohe selline ääretult empaatiline peni. Minu esimene oma koer, koolitasin teda raamatu järgi ise. Ja kuigi ma olen ka lugenud, et sakslast esimeseks koeraks ei maksa võtta ja veel korterisse, aga no tõesti – kuldsemat ja targemat peni polnud olemas, kes lennult õppust võttis ja tõesti oli kõike seda, mida slk kohta kirjutatakse ja ülivõrdes. Ju mul siis lihtsalt vedas meeletult.

Mul on alati klomp kurgus härdusest kui keegi oma koerast niiviisi kirjutab. Superõnnestunud koer on alati kahesuunaline liiklus. Järelikult oskasid ka sina ise olla selle koera jaoks nii õige inimene. Respekt!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pürenee lambakoer. Ta ise muidugi ei saa aru, et ta suur on. Ta arvab et on kassipoeg 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*Pürenee mäestikukoera mõtlesin ikka

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta on tõesti ülitark ja loeb soove silmist. … võõras inimene väljub, siis ta vaatab sulle korra otsa ja võtab seisukoha selle järgi. Konkreetselt vaatab sügavalt silma

Minu esimene slk oli täpipealt selline. Kui keegi ukse taga kobistas, vaatas, mis mina teen, kui ma ei kõssanudki, siis ka tema oli vait. Kui läksin avama, ei haukunud, aga jälgis mängu. Aga kui keegi tuli, kes visiidi jooksul ebameeldivaks muutus (nt mõningad lähisugulased), siis läks istus nende ette ja vaatas samuti neile sügavalt silma, aga sellise näoga, et need külalised ise nihelema hakkasid ja äraminekusoovi avaldasid. Justkui puhus nad minema, isegi kui poldud enne häält tõstetud ega midagi, ja ta ise ka ei urisenud ega haukunud.

Peaks seda ebameeldivate sugulaste värki puudlile ka õpetama ???? SLK on ka kahjuks väga muutunud. Oli kunagi hea närvikavaga tugev tõug. Nüüd on enamik neist haiged, agressiivsed ja närvihaiged. Kui on väga aktiivne omanik, kes koeraspordiga tegelema plaanib hakata, siis tööliinist veel julgeksin võtta. Näituseliini enam mitte. Loodetavasti kunagi tuuakse see tõug normaalsena tagasi ????

Sellest on tõesti tohutult kahju, et see tõug on ära rikutud, need kasvatajad tuleks vastutusele võtta ja ära keelata see loomade piinamine!

https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/79019514/labimurdeline-uuring-todeb-saksa-lambakoerte-kurba-saatust-mis-on-saanud-toust-ulatusliku-aretustoo-tulemusena

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tore lugeda, et suur puudel on arukas koer, aga oma arvamuse ütlesin enda kogemusest, kuna minu naabrid pidasid nõuka ajal suurt puudlit ja ühtegi head sõna ei ole tema kohta öelda.   Koduloomadega ei saanud üldse läbi, läks naabri lammastele kallale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Must terjer

No ja isegi nende

No kavalerspanjel ja tema sugulane toispanjel on vist küll eluaeg aint seltsikoerad olnud.

No ja isegi selle eluaeg seltsikoeral cavalieril on tõusiseselt suuri erinevusi. Minu cavalierile pole see voodi soojendamise ja kirpude meelitamise funktsiooni memo küll kohale jõudnud. On meeletu jahiinstinktiga ja isegi rihmas olles linnu kinni püüdnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Hobinurk Soovitage suuremat koeratõugu