Esileht Hobinurk Soovitage suuremat koeratõugu

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Soovitage suuremat koeratõugu

Postitas:
Kägu

Väga tore lugeda, et suur puudel on arukas koer, aga oma arvamuse ütlesin enda kogemusest, kuna minu naabrid pidasid nõuka ajal suurt puudlit ja ühtegi head sõna ei ole tema kohta öelda. Koduloomadega ei saanud üldse läbi, läks naabri lammastele kallale.

Nõukogude ajal oli puudel hoopis teistsugune tõug. Agressiivne polnud normaalne suur puudel ka siis ja teiste loomadega on nad ka alati läbi saanud. Kui võtta millerdajalt või ise koer kutsikaeas ära rikkuda, siis selle vastu aitab ainult mängukoera võtmine. Tol ajal olid nt rottweilerid agressiivsed, kuna vale liini lasti aretusse sisse. Siiani on see plekk küljes neil. Puudel teiste loomade suhtes õnneks leplik. Normaalne puudel. Alati tuleb vanemate ja kutsikate närvikava vaadata. Igas tõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik lemmiktõug on Leonberger. Ma pole teda isegi lähedalt näinud, aga juba aastaid tagasi n.ö armusin sellesse koera. Suur, karvane, jätab sõbraliku mulje. Pole küll valvekoer, aga oma suurusega hoiab võõrad kindlasti eemal. Kui ma üldse kunagi veel peaks ühe koera võtma, siis oleks just seda tõugu koer.
Hetkel olen bokseri omanik, aga ütlen ausalt, see pole päris see. Armastan oma koera väga, aga ei soovitaks sellist koera teistele. Meeletult ajab karva. Tahaks koera sügada ja paitada, aga ei saa. Ta saab nagu elektrilöögi minu puudutuse peale ja läheb lolliks. Hüppab, kargab, lakub, näksib hammastega, peksab sabaga või viskab pikali ja siis ajab kasvõi laua pikali oma käppadega. Äärmiselt närvilise iseloomuga koerad, aga mina olen selline rahulik. Lastega peres peab ka ettevaatlik olema. Koer ei ole üldse kuri, aga lastega kipub ülbitsema, on tormakas ja temas ei ole sellist kaitsvat ja malbet soont laste suhtes. Täiskasvanute sõna kuulab hästi ja piisab kurjast pilgust või näpuviibutusest, kui ta kohe oma asemele istuma läheb või keelatud tegevuse katkestab.

Ma jälgisin, kuidas vanapaar käis jalutamas oma SLKga. Koer oli hästi rahulik ja tark. Suri neil vanadusse. Nad võtsid uue SLK kutsika. Ma pole sellist närvihaiget koera veel näinudki. Nad iga päev õpetavad koera, aga see on nagu kurjast vaimust vaevatud. Pidevalt kiunub rihma otsas niisama. Teiste koerte peale läheb täitsa lolliks. Korraliku SLK saamine on nagu loterii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bokser on ka väga haige tõug. Tõenäosus saada bokser, kellega pole tervisejamasid on sama suur kui võita lotoga suurem summa. Iseloomult on nad vahel tõeliselt kullapaid, aga mitte valvekoerad. Hüperaktiivsed jah 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hovawart sobiks äkki? Meie lähedal ühes aias elab ja tundub väga tasakaalukas ning sümpaatne koer.

Jahiinstinkt on jah ka tõusiseselt väga erinev. Meie “padjakoer” cavalier king charles spanjel kaevab maal välja hiirepesi ja linnud on tema suur nõrkus. Kassid ka. Ja tean samast tõust koeri, keda linnud ja hiired täiesti külmaks jätavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega vist päris sellist koeratõugu ei olegi, mis kõigile nõudmistele vastaks. Labradori võid julgelt ka oma nimekirja lisada tegelikult. Meil on labrador, musta värvi ja kuigi ta on suht sõbralik kõigiga, siis eemalt kahtlast liikumist nähes ajab ikka turjakarvad turri ja uriseb võimsa bassihäälega, lisaks hirmutab inimesi tema must värvus ja suur kasv. Ukse taga hääli kuuldes hakkab urisema, see peaks pätte natuke tagasi hoidma. Naaber 2m suur mees näiteks kardab teda, osad inimesed ei julge hoovi tulla, sest suur must koer on teisel pool. Samas lastega on ta suur sõber, kuulab ja täidab ilusasti ka minu noorima lapse käsklusi, ei istu pähe. Õppust võtab ülikiiresti. Olen talle selgeks õpetanud ka ühe käsu, mida saaks kasutada kui mõni ebameeldiv isik peaks tänaval tülitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Airedale terjeril on korralik jahiinstinkt. Samas on ta kergesti õpetatav ja metsloomad hoovist hoiab eemale, ameerikas kasutatakse isegi karude peletamiseks. Mul on raadiopiire ja piisas sellest, kui ühe korra madalal astmel voolu sai, et enam üle piiri ei lähe ja helihoiatuse peale on kohe tagasi. Isegi kui vihatud kass jookseb mööda, koer ei lähe. Aga Airedale terjer niisama hoovinurka istuma ei sobi. Tema tahab inimesega koos tööd teha. Ja karvkate on siiski ka selline, et talvel külmaga pikalt õues ei valva. Kerry blue, vene must terjer ja šnautser ka talvel pikalt õues ei istu ilmselt. Aktiivselt liikuda võivad küll, aga tundideks maja valvama ei sobi. Ja karvahooldus on airedalel nii umbes 75€ kord(iga 6 nädala järel, kui viisakat välimust tahta, näituse jaoks tihemini), kui ise ei tee. Kui ei ole plaanis lisaks koeraspordi või jahiga tegelema hakata, siis soovitan pigem rahulikuma temperamendiga ja paksema karvaga valve- või karjakaitse koera.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Hobinurk Soovitage suuremat koeratõugu