Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovitage tööd

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Soovitage tööd

Postitas:

Töötan lasteaias…
Aga soovin olla vait ja omaette. Ei talu lärmi ega virvendavat liikumist (laste liikumine).
Töötan seal vaid pika suvise puhkuse nimel. (Kauges nõukaaja minevikus olin ema poolt sunnitud seda eriala õppima minema ja truualamlikuks kasvatatuna ning enesehinnanguta isiksusena truu sellele siiani.)
Praeguseks hetkeks (novembrikuuks) olen juba täielikus mustas augus ning jälestan igat tööpäeva, oodates pikisilmi juunikuud…

Kuhu saaksin tööle minna, et siiski suvel puhata ja 900 eurot kuus kätte saada?
No polegi ju valikut, eks.
Lähen aga homme tööle jälle, teie maimukesi karjatama, oma isikut lömastama.

+8
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, Riigikogus on pikk suvepuhkus, samuti ülikooli õppejõududel, palgad ka korralikud. Nii et valikut on.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masendunud enesehinnanguta inimesel väga midagi kahjuks valida pole. Eriti, kui tahta istuda omaette ja olla vait.
Samas ei ole sinu rühma lapsed ega nende vanemad sinu elutraagikas süüdi. Mul on siiralt kahju neist lastest. Milles nemad nüüd süüdi on????

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru. Lasteaialapsed on masendavamadki kui koolilapsed.
Algklasside õpetajaks sobiksid oma hariduselt. Usu, kui need lapsed pingis istuvad, on juba kergem, kui et nad pidevalt ringi tormavad. Tantsukesi/laulukesi ja näidendeid ka pole lastega kohustust õppida – mu jaoks oli see maailma kohutavaim tööülesanne samuti. Koolilapsed on juba iseseisvamad ja asjalikumad ka. Suvevaheaeg on nädal pikemgi kui lasteaednikel. Palk ka 100 eurot suurem.

Teine variant: kui räägid mõnda võõrkeelt, võid kõnekeskusesse klienditeenindajaks minna. Või panka. Või mingisse laenukontorisse. Õpid töö kohapeal selgeks – mingit eriharidust ei nõuta. Kõik küll ümberringi muudkui räägivad, kuid sinul on vaid enda töölõik, mida tegema pead, harjud suminaga ümberringi kiiresti ära.

Ise läksin ka õpetajaks õppima ema tungival soovitusel ja olen ka elus seda otsust väga kirunud. Töötasingi aastaid kontoris klienditeeninduses. Andmesisestaja/raamatupidaja abi töö oli mu unistuste amet. Kahjuks hävitasid itimehed selle ülimõnusa töö ära – seda teevad nüüd masinad ja ma olen koolis tööl tagasi. Kiita ei ole, aga lasteaiatööst on see siiski iga kell etem.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 10:05; 21.11 10:25; 21.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru. Lasteaialapsed on masendavamadki kui koolilapsed.

Algklasside õpetajaks sobiksid oma hariduselt. Usu, kui need lapsed pingis istuvad, on juba kergem, kui et nad pidevalt ringi tormavad. Tantsukesi/laulukesi ja näidendeid ka pole lastega kohustust õppida – mu jaoks oli see maailma kohutavaim tööülesanne samuti. Koolilapsed on juba iseseisvamad ja asjalikumad ka. Suvevaheaeg on nädal pikemgi kui lasteaednikel. Palk ka 100 eurot suurem.

Soovitada läbipõlenud lasteaiaõpetajale minna kooliõpetajaks on halvim soovitus üldse. Minu lapsel on selline klassiõpetaja (lasteaiast kooli üle tulnud), arvas ka, et koolilastega pole vaja enam tegeleda. Ei soovita sellist õpetajat kellelegi, ei viitsi ta tegeleda kiusamisprobleemide vmt, seisab oma aja tunnis klassi ees ära ja kõik. Vaevalt et sa isegi oma lapsele sellist õpetajat tahaksid.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnekeskuse klienditeenidaja palk (pangas!) on 600 eurot kätte. 1000 võid saada siis kui oled seal umbes 10 aastat töötanud. Kliendid karjuvad, öövahetused, sõimata võid saada ka kell 5 hommikul, täiskuuööde hulludest ei hakka rääkimagi. Inimene, kes soovib vaikust ja omaette rahulikult olla, ei sobi kindlasti sellele tööle. Mina käisin proovimas, olin kaks kuud katseajal, siis loobusin. graafik on seal samuti kaootiline, ühel päeval lähed kell 8 hommikul tööle, teisel päeval kell 14, vahetused kogu aeg kõiguvad, need poolikud “vabad päevad” on jube kehvad. Pärast öövahetust saad küll mitu vaba päeva järjest, kuid esimene päev pärast ööd on samahästi kui mahakantud, sest oled lihtsalt nii väsinud. Istuv töö ja öövahetused hakkavad ka tervisele.

Kõnekeskust julgeks soovitada küll vaid nendele, kes on noored ja võivad paar aastat sellise koha peal tiksuda või kes on mingil põhjusel niisuguses suluseisus, et muud paremat kohta pole võtta. Seal keskuses, kus mina käisin, oli suur kaadrivahetus ka, sest kõik, kes vähegi said, püüdsid liikuda mujale osakondadesse, kus graafik stabiilsem ja sõimu vähem (näiteks äriklientide peale, kirjalikult vastajate osakonda… aga need pakkumised liikusid vaid majasiseselt). Oli küll ka üks pikaajaline töötaja, kellele tõesti väga meeldis see töö, aga rohkem ma nägin neid, kes kurtsid, et esimesel võimalusel loodavad mujale minna. ja mindigi. Nägin mitmeid üleminekuid osakondadesse ja lahkus ka üks inimene, kes oli töötanud üle 10 aasta. Nuttis küll, et toredad kolleegid jäävad maha, aga ütles, et tahab inimlikumat tööd saada (leidis parema).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru. Lasteaialapsed on masendavamadki kui koolilapsed.

Algklasside õpetajaks sobiksid oma hariduselt. Usu, kui need lapsed pingis istuvad, on juba kergem, kui et nad pidevalt ringi tormavad. Tantsukesi/laulukesi ja näidendeid ka pole lastega kohustust õppida – mu jaoks oli see maailma kohutavaim tööülesanne samuti. Koolilapsed on juba iseseisvamad ja asjalikumad ka. Suvevaheaeg on nädal pikemgi kui lasteaednikel. Palk ka 100 eurot suurem.

Soovitada läbipõlenud lasteaiaõpetajale minna kooliõpetajaks on halvim soovitus üldse. Minu lapsel on selline klassiõpetaja (lasteaiast kooli üle tulnud), arvas ka, et koolilastega pole vaja enam tegeleda. Ei soovita sellist õpetajat kellelegi, ei viitsi ta tegeleda kiusamisprobleemide vmt, seisab oma aja tunnis klassi ees ära ja kõik. Vaevalt et sa isegi oma lapsele sellist õpetajat tahaksid.

Tead, ei jõua kool ka õpetajate kiusamisprobleemidega tegeleda, st kaitsta õpetajat lapsevanemate kiusu eest. Nii et kallid vanemad – kaitske ise oma lapsi koolis.
Aga õpetaja tööpäev ongi 7 tundi. Kui ta sellest algklassides seisab klassi ees ära 5 h ja siis veel paberimajandusele, vanemate kirjadele, vihikute parandamisele jne 2 h ära kulutab, siis alla EV keskmise palga eest on ju tööd rohkem kui küll tehtud.
Nii et mida see sinu lapse õpetaja valesti teeb? Ei tapagi ennast tööga ära? Õigesti teeb ju.

+7
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 10:05; 21.11 10:25; 21.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnekeskuse klienditeenidaja palk (pangas!) on 600 eurot kätte. 1000 võid saada siis kui oled seal umbes 10 aastat töötanud. Kliendid karjuvad, öövahetused, sõimata võid saada ka kell 5 hommikul, täiskuuööde hulludest ei hakka rääkimagi. Inimene, kes soovib vaikust ja omaette rahulikult olla, ei sobi kindlasti sellele tööle. Mina käisin proovimas, olin kaks kuud katseajal, siis loobusin. graafik on seal samuti kaootiline, ühel päeval lähed kell 8 hommikul tööle, teisel päeval kell 14, vahetused kogu aeg kõiguvad, need poolikud “vabad päevad” on jube kehvad. Pärast öövahetust saad küll mitu vaba päeva järjest, kuid esimene päev pärast ööd on samahästi kui mahakantud, sest oled lihtsalt nii väsinud. Istuv töö ja öövahetused hakkavad ka tervisele.

Kõnekeskust julgeks soovitada küll vaid nendele, kes on noored ja võivad paar aastat sellise koha peal tiksuda või kes on mingil põhjusel niisuguses suluseisus, et muud paremat kohta pole võtta. Seal keskuses, kus mina käisin, oli suur kaadrivahetus ka, sest kõik, kes vähegi said, püüdsid liikuda mujale osakondadesse, kus graafik stabiilsem ja sõimu vähem (näiteks äriklientide peale, kirjalikult vastajate osakonda… aga need pakkumised liikusid vaid majasiseselt). Oli küll ka üks pikaajaline töötaja, kellele tõesti väga meeldis see töö, aga rohkem ma nägin neid, kes kurtsid, et esimesel võimalusel loodavad mujale minna. ja mindigi. Nägin mitmeid üleminekuid osakondadesse ja lahkus ka üks inimene, kes oli töötanud üle 10 aasta. Nuttis küll, et toredad kolleegid jäävad maha, aga ütles, et tahab inimlikumat tööd saada (leidis parema).

Mina töötasin aasta tavaklientidega pangas klienditeenindajana. Sõimlevate klientide peale naersime ühiselt, töö oli kl 9.00-18.00. Kooli ja seda enam lasteaiaga võrreldes ikka täielik paradiis ja vaikusesaareke (sest teenindajate pideva jutuvooluga harjus kiiresti ära – seda ei pannud tähelegi). 7 aastat tagasi oli seal palk 700 neto – elas ära küll. Kaadrivahetus algas, kui tööle võeti uus osakonnajuht ja juhtkond leidis, et firma kasum peab tulema klienditeenindajate preemiate arvelt. Siis hakati massiliselt lahkuma, mina ka sealhulgas. Aga probleem oli lihtsalt juhtimises. Praegu on see pank ka iga aasta kahjumis: minu juttu, et müügiinimesed/haldurid on viimased, kel palka kärpida võib, ei kuulanud siis keegi. No maadelgu siis oma miinustega nüüd.

Nii et mulle küll klienditeeninduses meeldis tööd teha. Stressi oli 5x vähem kui koolis. Lihtsalt juhtimine oli selles pangas vilets.
Kooliga on praegu nii, et just tänu heale juhtimisele siin tööd veel teha jaksangi. Laste ja vanemate pärast oleks juba ammu otsad andnud. Ja sõimlevad kliendid pangas on EV laste ja nende vanemate kõrval ikka lausa inglikesed tiibadega.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 10:05; 21.11 10:25; 21.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi siis endale kontoritöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas mingi tootmisettevõtte töö ei sobiks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, soovitage stressivaba tööd. Niipalju, kui mina aru saan, pole sellist olemas. Kus vastikud kliendid, kus halvad ülemused, kus arusaamatud tööülesanded jne.Ainus võimalus luua oma ettevõte, aga siis algab stress sissetulekute üle ja töö 365/24. Kus töötate, rahulolevad inimesed?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on ikka ebaõiglane. Mina siin olen töötu ning mind ei võeta tööle, sina aga käid tööl ning vihkad seda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösiti kantakse reklaame laiali, peaks ju tühjadel tänavatel stressivaba olema. Palgast ei tea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see pikk puhkus siis nii väärt on, et ebameeldivat tööd aastaid kannatada. Mina töötan kontoris, puhkus on 35 päeva ja täitsa rahul.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogu. Palgad tiba väiksed, kuid selline rahulik keskkond. Saab veel ennast kurssi viia, et milliseid uusi raamatuid on. Natuke passimist, natuke juttu, natuke sagimist ja ongi tööpäev läbi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias…

Aga soovin olla vait ja omaette. Ei talu lärmi ega virvendavat liikumist (laste liikumine).

Töötan seal vaid pika suvise puhkuse nimel. (Kauges nõukaaja minevikus olin ema poolt sunnitud seda eriala õppima minema ja truualamlikuks kasvatatuna ning enesehinnanguta isiksusena truu sellele siiani.)

Praeguseks hetkeks (novembrikuuks) olen juba täielikus mustas augus ning jälestan igat tööpäeva, oodates pikisilmi juunikuud…

Kuhu saaksin tööle minna, et siiski suvel puhata ja 900 eurot kuus kätte saada?

No polegi ju valikut, eks.

Lähen aga homme tööle jälle, teie maimukesi karjatama, oma isikut lömastama.

Hakka eraettevõtjaks. Võid terve suve puhata, kui suudad endale sissetuleku tagada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö koolitoitlustuses nõudepesijana. Pesed vaikselt oma nõusid (palju neid muidugi on ja kiirus on oluline), aga suhtlema nendega ei pea. On sügis,-jõulu,-kevade ja suvevaheaeg(lausa 2 kuud). Töögraafik nagu kontoris E-R päeva ajal. Aga palk on vist kuskil 600€ kõigest.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja on niivōrd suures stressis ja depressioonis, et talle paku ainult raha iga kuu ja tehku, mis tahab ja siis ka leiab, et elu on ebaōiglane, julm ja teda ümbritsevad vaid tüütused.
Kōigepealt peaksid ennast terveks ravima, seejärel ametit valima ja siis nōu küsima, kui ise otsustatud ei saa.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi – vaesed lapsed, kes sinuga päev aega koos on!!!!!!!!!!! annaks jumal, et mitte ükski minu lastest….

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle palju ameteid soovitada, nt andmeanalüütik, programmeerija, graafiline disainer jms “arvuti-taga-tööd” sobiks hästi, saad omaette nokitseda ja palk on ka normaalne, aga ka sul on selleks vajalikud oskused olemas, oled sa valmis uusi asju juurde õppima?

Mulle tundub, et kui sinu praegune amet on sinu jaoks ammendunud, siis oleks mõistlik minna midagi uut õppima, eriti kui sa midagi muud teha ei oska, või siis vähemalt leida midagi, mida saaks töökohal õppida. Kui oled väga motiveeritud ja väga õppimisvõimelike, siis on kõik võimalik.

Soovitan hakata vaatama, millistes asutustes sulle meeldiks töötada ja millised on sealsed karjäärivõimalused. See annab sulle pildi sellest, mis suunas oleks sul üleüldse võimalik edasi areneda ja hakka kohe vaatama, millistele ametikohtadele on hetkel konkursid käimas ning millised on nõudmised. Kandideeri, kuhu vähegi võimalik ja vaata, mida juba oskad ja mida saaksid juurde õppida ja nii teegi. Kui kutsutakse vestlusele, siis rõhuta, et selles asjas sa ei ole veel väga kogenud, kuid oled juba alates x ajast tegelenud y ja z asjade õppimisega ning juba oskad seda ja seda ja kui motiveeritud sa oled, et veel edasi õppida. Kui sa oskad teemast asjatundlikult rääkida, siis ei jää kellelgi kahtlust, et sa oled tõesti asjaga kursis.

See võib võtta palju aega, kuid annab sulle meeletult palju enesekindlust ja sihikindlust, kui sa tead, mis tahad saavutada.

Sa ei saa ju loota mingile uuele ametikohale, kui sa ei tee endale selgeks, mis sulle meeldiks, milleks sa üldse oleksid võimeline ja kui palju sa selle nimel oleksid valmis vaeva nägema. Sa pead endale eesmärgi püstitama, et selle poole liikuda.

Olen ise tüdinenud oma vanast tööst, mis sinu jaoks oleks arvatavasti unistuste töö, kuid pärast LHP lõppu sinna enam tagasi ei taha minna. Nii võtsin nõuks hoopis midagi uut õppida, mis mind väga huvitab ja olen kindel, et tööle naastes saan õpituga teises valdkonnas jätkata. Alati ei pea õppimiseks minema kuskile kooli, internet on igasugu kursusi ja õppeprogramme täis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja, postiljon, andmesisestaja, keeletoimetaja, kojamees, karjatalitaja, põllutööline, … Neid töid veel palju, kus eriti suhelda tarvis pole. Lasteaiast tule küll ära, hambad ristis seal käia on väga ebaõiglane nii laste, kui sinu enda suhtes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen aga homme tööle jälle, teie maimukesi karjatama, oma isikut lömastama.

Kuni selle lõpulauseni tundsin teemaalgatajale kaasa ja tahtsin paari eliala isegi soovitada. Nüüd aga … mine ravile, päris mitmeks kuuks kohe.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see pikk puhkus siis nii väärt on, et ebameeldivat tööd aastaid kannatada. Mina töötan kontoris, puhkus on 35 päeva ja täitsa rahul.

Mina erasektoris töötajana ei ole rahul, et pean sinu +7 puhkusepäeva kinni maksma. Minu õpitud erialal ei ole riigisektoris tööd ja ma üldse ei saa aru, miks peaks riigisektori töötajaid kuldama pikema puhkuse, suurema pensioni jms-ga. Õpetajaks ja lasteaednikuks peaks minema inimene, kellel on selleks soodumusi ja kutsumust, ettevõtjaks hakkama inimene, kel on selleks eeldusi.
Teemaalgatajale ei oska midagi soovitada, tahab terve suve puhata ja seejuures stressivaba tööd kusagil riigipalgal, kus kedagi ei huvita, kas ta teeb midagi ja on üldse tööl või mitte? Tõenäoliselt selliseid kohti nagu tsiteeritud käol on, suvel vast kolme kuud puhata ei saa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovitage tööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.