Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovitage töökohti minusugusele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Soovitage töökohti minusugusele

Postitas:

Olen uue töö otsingul. Mul juba selline tunne, et ei sobi mittemillekski.
Mul on kõrgharidus, aga sellest pole kasu. Erialal töötanud pole ja haridus saadud ikka väga palju aastaid tagasi. Niisiis otsin lihttööd. Võib ka olla vahetustega.

Aga probleemiks olen mina ise. Inimestega suhtlemine tekitab stressi. Lihtsalt normaalseid inimesi on nii vähe. Üks hullem kui teine. Ma ei kannata vingujaid, purulolle, kahepalgelisi inimesi. Ma ei taha teiste inimeste probleemidega tegeleda ega seda, et mind valatakse pasaga üle, kui kellelgi halb tuju. Ma tahan häid ja sõbralikke töökaaslasi, aga lihttöödega kipub see olema, et kaaslasteks on väikese haridusega turumutid, kes naeratavad sinu ees, aga selja taga räägivad taga.

Ma ise olen introvert. Suhtlen vabalt ainult nendega, keda tõesti huvitab minu arvamus ja kes ainult ei patra endast.
Mul on olnud väga häid ülemusi ja väga halbu. Tundub nii, et ülemuseks pürgivad võimuahned inimesed, kes siis komposteerivad töötajate ajusid. Ma ei julgegi enam kuskile kandideerida. Olen inimeste suhtes väga kriitiline ja mida vanemaks saan, seda paremini inimesi läbi näen ja kriitilisem olen. Kui miski ikka väga närvidele käib, siis lõpetan töölepingu ära. Ja ütlen ka ausalt, mis valesti läks.

Teiseks olen selline rahulik ja veidi aeglane inimene. Kui kuskil nõutakse mega kiirust ja tähtajad on ülemõistuse lühikesed, siis ma lähen närvi. Jälle stress. Kui hakatakse pisiasjades norima, vigu meeletult otsima, sest muidu ülemus pole end tõestanud, siis see jälle mulle ei meeldi. Mulle meeldib ütlemine, et ela ise ja lase teistel ka elada. Ma olen ise pedant, armastan täpsust, olen isegi lollimoodi aus inimene. Olen sularahaga tegelenud ja mind on jäägitult usaldatud.

Mul pole töökohti palju valida. Elan maapiirkonnas keskmise suurusega alevikus. Olen vallaametnikuks kandideerinud, aga oli paremaid kandideerijaid. Olen oma õpitud erialale kandideerinud, aga ikkagi ei osutunud valituks. Minna poodi tööle? Minna kuskile tanklasse tööle? Jälle ei tea, kuidas neis see sisekliima on. Kui töötajad tihti vahetuvad, on see minu jaoks ohumärk.

Eelviimases töökohas jõudsin olla 3 nädalat. Töökoormus ja palk polnud vastavuses. Muidu oli ok, aga leidsin omast arust parema pakkumise. Nüüd ma ägan selle “parema pakkumise” otsas ja ootan, millal see õudus läbi saaks. Mul tekib juba ärevushäire sellest, kui ülemus helistab ja teatab, mis kõik valesti on, milline lammas ma olen jne. Ma ei pea seda jama taluma. Ma ei kannataks seda ka siis, kui saaks 20euri tunnis.
Ma olen aastaid lastega kodus olnud ja nüüd tööturule sisenemine on vaevarikas. Ma nagu ei kohane nende nõudmistega, nende minust nii erinevate inimestega.

+14
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 13:12; 14.12 15:29; 14.12 17:40; 14.12 21:27; 15.12 15:52; 15.12 16:25; 15.12 21:32; 15.12 21:46; 16.12 06:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline lammas ma olen jne. Ma ei pea seda jama taluma.

Pead ikka, kui sa isegi oma õpitud erialale tööle ei saa, vallaametnikuks ei saa, sest oli “paremaid” ja aastaid oled ka kodus istunud.

Kannata ära. Ega keegi ei oska ju soovitada sulle mingit müstilist töökohta, millist seal, kus elad, ei pruugita pakkuda.
Asjalik inimene saab igal pool hakkama, on see tankla, Maxima kassa või kohaliku hotelli juhataja.

P.S. Virisejaid sa ei salli, aga kuidas sa hommikul siis peeglisse saad vaadatud? – Sealt ju üks selline sulle vastu vaatab…

+26
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka tööd otsides tunne, et no ei ole olemas tööd ja töökohta, mis mulle sobiks. Varasemast ka kogemus väga halva sisekliima, pidevate manipuleerimiste jmsga, kartsin stressirikast tööd ja pidevat probleemide lahendamist.

Otsustasin, et keskendun hea töökoha/töökaaslaste leidmisele ja jätan töö sisu kõrvale. Oluline oli leida firma, mis hoolib oma töötajatest, kus võetakse inimesi kuulda. Probleeme ja inimestevahelisi hõõrumisi tuleb igal pool ette, see on paratamatu, aga oluline on, kas ja kuidas neid asju parandada püütakse. Heas ja toetavas kollektiivis on ka oma olemuselt stressirikkamat tööd parem teha kui halvas kollektiivis rahulikku tööd.

Seega soovitan sul kuulata maad erinevate tööandjate kohta, kas ja kuhu võiksid sobida. Ja kui niikuinii oma erialal ei tööta, siis lihtsalt kandideerida üldisematele ametikohtadele ja olla järjepidev. Suuremateski linnades läheb tööotsimisega pikalt aega, rääkimata siis väikestest kohtadest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 14:10; 16.12 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen otse ja ausalt, sul on lihtsalt hea elu olnud ja oled saanud hellitatud lillekesena läbi elu veereda, saa suureks!

Ise läksin tööle 1993.aastal müügiagendiks, oli kõrgharidus ja olid väiksed lapsed ja oli ka üliväikest palka saav teadlasest mees ja oli valida, kas nälg või Hakkan liigutama.
Oi kui õudne oli midagi müüa, seda enam et põhipalka polnud, sai ainult tehtud töö pealt.
Valmistasin kõik kohtumised hoolikalt ette, tegin eneselegi üllatuslikult ruttu karjääri ja elu hakkas minema, hiljem sain ikkagi ka oma õpitud erialal tööle hakata aga enne seda oli raske, väga väga raske, tolajal oli kombeks teha 15 tunniseid tööpäevi, kõik nädalavahetused koolituste sildi alla ettevõtte poolt kinni makstud pidudel käia jms. Lapsi ei näinud, meest ei näinud aga mul oli raha et osta maja, ja auto ja võtta lapsehoidja.
Siis muud moodi ei saanud.

Täna 8 tundi tööl olla ja kindla kuupalga eest mõningaid ebameeldivusi kannatada… see on köömes. Kõik inimesed ei pea sulle meeldima, aga sul on kohustus kõigi inimestega käituda viisakalt ja oma tööd teha parimal võimalikult viisil. Ja kui on vaja pingutada siis on vaja. See on täiskasvanud inimese tunnus. Kodus võid plärtsuda ja öelda mis sülg suhu toob ning sõbrannadele klatsida rumalaid inimesi, me kõik teeme seda vahel 🙂

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on tõesti sinus, teemaalgataja.

Ma lugesin kokkuvõttes sinu teemast välja järgmist: üks on loll, teine õel, kolmas imelik, kuid mina olen kõikse parem. Ja üldse on kogu maailm mulle võlgu, mistap tööd ma ka korralikult tegema ei hakkagi kunagi. Kõik peavad niisamagi tänulikud olema, et ma olemas olen.

Jutt on põlgliku tooniga.

Mul on ka kõrgharidus, olen ka introvert. Ja sinusuguseid on meil töölt 10A jooksul varemgi läbi käinud. Kärss on kärnas ja maa jääs, kolleegid halvad ,kuid niipea, kui julgen ühegi kergeetteheite teha tegematajäänud töö või igapäevase tunniajase hilinemise kohta, saan vastu kas vihkamist täis pilgu või mitmenädalase absoluutse ignoreerimise. Ja siis varsti ülemuselt teate,et isik X lahkus ja sõimas enne nahavahe täis. Head teed minna:)

Meil on väga ok töö,palk ja sisekliima,ning madal kaadrivoolavus,kuid energiavampiire ei pea keegi taluma.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teemaalgataja-sugune sugulane, ainult et tema probleem on veel hullem. On samuti ise väga usaldusväärne, pedant, kohusetundlik jne. Aga suhtumine inimestesse pole objektiivne. Kuna ta on väga intelligentne inimene, on ta aru saanud, et probleem on siiski temas eneses. Vahel on muidugi teistes ka, aga ta lihtsalt näeb kõike negatiivset, mis teistes on ja kuidagi keskendub sellele (tegelikult, ta pole ka iseendaga rahul). Pidevalt rahulolematu inimesega paraku kiputaksegi halvemini käituma kui elurõõmsa ja sõbraliku inimesega.
Temale sobivaim töö oli vist hommikuse kirjakandja amet, seal puutus ta teistega minimaalselt kokku. Aga palk oli niru, kellaajad ebasobivad ja töö füüsiliselt talle liiga raske. Töötas siis suurtes kauplustes saali- ja letiteenindajana. Letiteenindajana töötamine väga ei istunud, saaliteenindaja oli parem olnud. Mõnes poes on sisekliima parem kui teises, eks peab proovima milline koht sobib.
Ka valvuri koht võib sobida. Näiteks Tartu Ülikool otsib aega-ajalt valvureid, neid, kes kuskil fuajees või mujal passivad ja kaameraid jälgivad, mõni majandab ka võtmetega (annab allkirja vastu võtme ja võtab ruumi valvest maha näiteks). Matsidega on seal kokkupuuteid minimaalselt ja minimaalselt on ka suhtlust üldse. Olla 12-tunnised vahetused. Tõenäoliselt ka teised ülikoolid ja võibolla ka mitmed suuremad riigiasutused otsivad aega-ajalt taolisi valvureid.
Maakohas selliseid kohti ilmselt pole, aga maakohas on üldse vähe sobivaid töid ja tõenäoliselt peab ikka kuhugi linna tööle käima. Siis on vahetustega töö isegi parem – ei pea iga päev tööl käima, sest terve tööpäev läheb nagunii tööle ja tagasi kulgemisele ning töötamisele, olgu see siis 6, 8 või 12 tundi pikk.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on tõesti sinus, teemaalgataja.

Ma lugesin kokkuvõttes sinu teemast välja järgmist: üks on loll, teine õel, kolmas imelik, kuid mina olen kõikse parem. Ja üldse on kogu maailm mulle võlgu, mistap tööd ma ka korralikult tegema ei hakkagi kunagi. Kõik peavad niisamagi tänulikud olema, et ma olemas olen.

Jutt on põlgliku tooniga.

Mul on ka kõrgharidus, olen ka introvert. Ja sinusuguseid on meil töölt 10A jooksul varemgi läbi käinud. Kärss on kärnas ja maa jääs, kolleegid halvad ,kuid niipea, kui julgen ühegi kergeetteheite teha tegematajäänud töö või igapäevase tunniajase hilinemise kohta, saan vastu kas vihkamist täis pilgu või mitmenädalase absoluutse ignoreerimise. Ja siis varsti ülemuselt teate,et isik X lahkus ja sõimas enne nahavahe täis. Head teed minna:)

Meil on väga ok töö,palk ja sisekliima,ning madal kaadrivoolavus,kuid energiavampiire ei pea keegi taluma.

No aga sinu vastus mulle on ju ka õel. Sa pole ju üldse kuidagi erinev nendest, keda ma kirjeldasin. Mina ei hiline kunagi, sest kellaaegadest kinnipidamine on äärmiselt tähtis mulle. Ja kui tõesti hilinen, siis pabistan ja alati helistan ette, et olen ummikus või mida iganes. Ma ei jäta tööülesandeid tegemata. Mu viimane töökoht on selline, et mul pole aega isegi pissil käia. Võileiva söömiseks lihtsalt võtan 2min. Ma olen kuu ajaga 4kg alla võtnud, mis on selle asja juures ainuke positiivne asi. Ära palun võrdle mind mingite noorte tibidega, kes õigel ajal tööle ei jõua või tööd ei viitsi teha. Mina viitsin ja raban nii, et tatt ninast väljas, aga ikka on vähe. Ei ühtegi kiidusõna. Ainus, mis öeldi, et ma päris lootusetu pole. See vist oli kompliment.
Jah, ma saan aru, et olen lilleke pasameres, ma ju alles õpin uusi asju, pole nii osav, kui vanad kalad. Aga ikkagi on suhtumine ebameeldiv. Miks see nii on?
Mina ei ole õel. Ma suhtlen sõbralikult ka oma paarilisega, kes räägib teisi töötajaid taga, ei pea absoluutselt oma lubadustest kinni ehk siis ei ole usaldusväärne. Oma asjadest ma räägin minimaalselt, sest seda õelutsemist ja kadedust on nii palju. Terve see PK on ju seda täis ja seda peetaksegi normaalsuseks. Kui sa nende hulka ei kuulu, kes kaasa kaagutavad, siis jäädki outsideriks.
Ja kui ma olen need read ära kirjutanud, siis olen jälle ise vinguja ja tagarääkija. Tegelt ei tohi üldse midagi ega kedagi kritiseerida, ei tohi olla sarkastiline. Langeta aga pea, kannata ära. Ikka nagu tõeline eestlane. Järgmine kägu ütleb kohe, et aga saa ise ülemuseks, tee oma firma jne.

Olen mõelnud ka õppimise peale, isegi uuesti ülikooli läinud, aga kolme lapse kõrvalt muutus õppimine võimatuks. Pere kannatas selle all ja eks ala oli minu jaoks liiga keeruline. Aga ma veel mõtlen selle peale. Õppimine on iseenesest mõnus tegevus. Mulle meeldib. Aga raha oleks ka vaja teenida.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 13:12; 14.12 15:29; 14.12 17:40; 14.12 21:27; 15.12 15:52; 15.12 16:25; 15.12 21:32; 15.12 21:46; 16.12 06:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on ebaadekvaatse minapildiga. Pedantne kõrgharidusega vinguja, saamatu ja aeglane pealekauba. Tõesti – lausa iga tööandja unistus!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorena olin avatud (vaiksem küll, kuid uskusin et inimesed on head) Nüüd tunnen ka ära kui inimesed elavad isiklikke probleeme tööl välja. Nö ülemused/ülemuseks pürgijad veel eriti. Õnneks on praegu töökohaga väga vedanud. Tiim ja ülemus meeldivad mulle tegelikult ka ja sellest tulenevalt pole tööl ka stressi. Seega on võimalik olla edukas aga nagu ikka elus on alati pisut õnne ka vaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga hea eluga harjunud, mis muud. Kui inimesed ei meeldi, siis tuleb teistsugune töö otsida. Teine kõrgharidus siin ei aita, saad veel targemaks ja teised muutuvad veel lollimaks ja halvemaks. Mõni inimene kohe oskab teistes vaid halba näha ja keskendub sellele…
Sulle sobiks ehk koristamine teiste eramajades – sellel tööl on piisavalt aega (kui pererahvas tööl 8+ tundi, võid kõik see aeg liigutada nii aeglaselt kui soovid), suhtlema ei pea, kõik saab tähtajaks valmis ja koristajaid aetakse tikutulega taga. Palk ka ülihea. Võta endale 5-6 maja ja elad nagu kuninga kass, kellegagi suhtlema ei pea.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 16:47; 15.12 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodus nikerdustega esmaabikapikeste valmistamine tundub ainus sobiv töö sulle.
igal pool mujal peab ju teiste inimestega kokku puutuma.
Ja miks sa arvasid, et vallaametniku töö sulle sobib, kui sulle kõik inimesed närvidele käivad ja teiste probleeme sa kuulata ei taha? Vallaametniku töö ongi ju maksumaksja probleemide lahendamine.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 16:57; 14.12 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristamine on tõesti hea asi, mida nö üksi nokitseda, küll on aga seda hea teha kuskil kontoris kontrovälistel tundidel.

Kuid mis su eriala ja hobid on? Kuidas lastega läbisaamine on? Ehk on sus miskit, et saaksid lastele mõne huviringi vmt õpetaja olla? Mis otseselt ei eelda ka, et oled oma erialal töötanud.

Arvuti ja kirjutamisoskuski? Pakkuda end mingisse ettevõttesse meilidega-sotsiaalmeediaga (paljudel ettevõtetel fb kus vastatakse küsimustele) tegelema. Kodus nt 8-17ni saaks päris mitme ettevõtte facebooki hallata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga hea eluga harjunud, mis muud. Kui inimesed ei meeldi, siis tuleb teistsugune töö otsida. Teine kõrgharidus siin ei aita, saad veel targemaks ja teised muutuvad veel lollimaks ja halvemaks. Mõni inimene kohe oskab teistes vaid halba näha ja keskendub sellele…

Sulle sobiks ehk koristamine teiste eramajades – sellel tööl on piisavalt aega (kui pererahvas tööl 8+ tundi, võid kõik see aeg liigutada nii aeglaselt kui soovid), suhtlema ei pea, kõik saab tähtajaks valmis ja koristajaid aetakse tikutulega taga. Palk ka ülihea. Võta endale 5-6 maja ja elad nagu kuninga kass, kellegagi suhtlema ei pea.

Sa vist ei tea sellest tööst midagi. Mina tean. Sul on antud näiteks 3-4h ja pead 300m2 maja korda tegema. Sa jooksed nii, et higi voolab. Sa puutud kokku inimestega, kes topivad igale poole diivani vahele mingeid asju ja vaatava, kas sa oled ikka kõik ära koristanud, kas iga telekatagune põtandaliist on ikka puhas jne.
Mul tuttav Soomes koristaja. Ma ei soovitaks sinu asemel isegi vaenlasele seda tööd. Kougid voodi alt kellegi proteese välja, teed põrandatrappe puhtaks, kus para elu keeb jne. Kiirus, meeletu kiirus taga. Mulle selline töö ei sobi.

Ma ei öelnud, et klientidega suhtlemine ei sobi. Ma võin müüja olla. Kliendid tulevad ja lähevad. Ma olen suhteliselt rõõmsameelne teenindaja. Nooruses olin aastaid klienditeeninduses. Ma ei taha lihtsalt klientide muresid lahendada nagu näiteks kõik klienditoespetsialistid teevad. Aga ma ei taha ka terve päev olla koos ebameeldivate kolleegidega või ülemusega. Selles on probleem. Ja ei tule sealt enam ühtegi naeratust, kui selja taga põrnitsetakse või tagaräägitakse.
Võin ühe näite tuua. Olin leti taga tööl. Töötajateks ümberringi rahvusvaheline seltskond. Suurem ülemus austerlane, minu otsene ülemus kreeklane. Tuli leti taha eesti mees ja suureks üllatuseks avastas, et ma ka eestlane. Jäime lobisema. Kliente teisi ei olnud. Hommikul ülemus küsis, no et kuidas öö möödus, oli siis tore selle mehega hullata, kellega ma eelmisel päeval vestlesin. Vot selline ongi suhtumine oma alluvatesse. Sellised asjad võtavad lihtsalt sõnatuks. Õnneks see oli palju aastaid tagasi ja siis sai selgeks, et välismaal ma enam elus ei tööta. Aga ega Eestis parem pole. Miks ometi ei suuda ülemused viisakaks jääda. Kui midagi on halvasti, siis tule ja räägi. Ma kannatan kriitikat küll ja õpin vigadest. Aga kui väljaõpe on kesine, ülemus saadab sõnumiga ülesande ja see on nii poolik, et midagi ei saa aru või saad valesti aru. Ja kui sa pole hiromant ja ülemuse mõtteis lugenud, siis oled lihtsalt mõttetu ohmu.

Ma teeks kodus hea meelega tööd, aga pole kohanud selliseid pakkumisi. Hoian kogu aeg silma peal ka kaugtöövõimalusega töödel. Telefonimüügiga ma elus ei tegeleks. Arvutit oskan keskpäraselt. Organiseerija tüüp ma ka pole.
Soovitus valvuriks minna on natuke ka naljakas. Ma ootaks ikka tööst veidi rohkemat, kui lihtsalt passimist. Ja palka tahaks ka saada. Ja ei ole nii, et ma ei taha suhelda. Ikka tahan. Lihtsalt omasugustega.
Eks peabki töökohta valima selle järgi, kuidas seltskond on. Töö võibolla ongi teisejärguline.

+7
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 13:12; 14.12 15:29; 14.12 17:40; 14.12 21:27; 15.12 15:52; 15.12 16:25; 15.12 21:32; 15.12 21:46; 16.12 06:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga hakka siis ülemuseks. kõik mured murtud.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 16:57; 14.12 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötasin kunagi tehases, kus oli tugev masinamüra – sulle ideaalne, lärmakas keskkonnas keegi ei kuule, kui sa oma vingumisega üritad teiste tuju ka per*se keerata. Lisaks ei pidanud ka ühegi kliendiga suhtlema. Masinate kiirus väga hull ei olnud (harjusid kolleegid pensionieelikud kiirusega ära, harjud sa ka), graafik oli kuust kuusse sama ehk ülemusega väga midagi rääkida ei olnud. Mida veel tahta?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, paneme teema lukku. Ilmselgelt inimesed ei saa üldse aru, millest ma räägin ja ma üldse ei imesta selle üle. Ma räägin, et olen introvert, vaikne, viisakas, klientidega alati sõbralik ja ikka jahutakse sellest, kuidas ma tööl vingun.
Aitäh neile, kes asjalikult vastasid. Saan aru, et ma polegi ainus. Tuleb otsida ja käia veel erinevaid töökohti läbi, et see üks ja ainus leida. Ei peagi ideaalne olema. Lihtsalt talutav oleks juba päris hea. Eks ajaga kasvatan omale paksu naha.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 13:12; 14.12 15:29; 14.12 17:40; 14.12 21:27; 15.12 15:52; 15.12 16:25; 15.12 21:32; 15.12 21:46; 16.12 06:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei ole nii, et ma ei taha suhelda. Ikka tahan. Lihtsalt omasugustega.

Erihoolekandesse otsitakse päris tihti töötajaid. 😀

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teeks kodus hea meelega tööd, aga pole kohanud selliseid pakkumisi. Hoian kogu aeg silma peal ka kaugtöövõimalusega töödel.

minu isa ütles alati neile, kes oma viletsa palga või lollide ülemuste üle kurtsid, et milles probleem, tule töölt ära ja tee oma firma.

neid asju, mida kodus teha saab väikeettevõtjana on väga palju, õmblemisest ja autoremondist raamatupidamise ja õpikute kirjutamiseni.
kui ise kunagi lapsega kodus olin, siis tegin lisaks erialasele tööle (suhtlemist vajav) ka raamatupidamist, õmblesin nukuriideid, kudusin pitslinikuid, parandasin arvuteid, tegin kodulehti – kõik need sellised asjad, mida saab ilma suhtlemiseta.

üks tuttava tuttav pakkus aastaid oma isikliku pikapiga kadunukeste transporditeenust (kodust või haiglast või õnnetuspaigast surnukuuri, surnukuurist kalmistule). hea vaikne töö- riigihangete registris otsib just üks lõuna-eesti haigla sellist teenusepakkujat.

see koristamise jutt siin eespool, kus räägiti, et 3h peab 300 ruutu ära koristama, käib suurte koristusfirmade kontori- või tehaseruumide koristusteenuse kohta. väikesed ühenaisefirmad teevad rahulikult 80ruudust korterit 3h, rahul on nii korteriomanik kui koristaja, sest koristaja saab oma OÜ alt töötades kätte oluliselt rohkem, kui suurfirma alt töötades.

Soovitus valvuriks minna on natuke ka naljakas. Ma ootaks ikka tööst veidi rohkemat, kui lihtsalt passimist. Ja palka tahaks ka saada

üks mu pensioniealine sugulane on valvur ühes riigiasutuses. päev tööl, päev vaba. sama asutuse fuajees on ka kasutatud raamatute pood, saab sealt lugemisvara laenutada, et tööl igav poleks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks tuttava tuttav pakkus aastaid oma isikliku pikapiga kadunukeste transporditeenust (kodust või haiglast või õnnetuspaigast surnukuuri, surnukuurist kalmistule). hea vaikne töö- riigihangete registris otsib just üks lõuna-eesti haigla sellist teenusepakkujat.

Surnute transpordiks on ju oma nõuded transpordile, iga suva kaubikuga ei tohi neid ringi kärutada. Kas ei olnud Kuuuurijas sellest suur lugu. Siis pead surnukehi ka ise peale ja maha laadima, kas igaühel on selleks närvi. Pole see küll nii lihtne töö.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, paneme teema lukku. Ilmselgelt inimesed ei saa üldse aru, millest ma räägin ja ma üldse ei imesta selle üle.

Neli vinguvat postitust ja lõpuks vihje, et lugejad on lollid ja ei mõista seda toredat ja viisakat ning ülimeeldivat kolleegi?
No ausalt, kui sa ise aru ei saa oma kirjutiste negatiivsusest, siis lase mõnel tuttaval need postitused omale ette lugeda. 1:10, et sind hakatakse kas uue pilguga vaatama või noogutatakse ohates “teame, teame”.

Mina oleksin ka äärmiselt häiritud sellisest masendunud mossitajast, kes kollektiivi elu mürgitab, nõudes kiirel tööajal erikohtlemist.
Või juhtun kogemata mingit pereseika jutusse põimima, kui võin kindel olla, et üks hakkab silmi pööritama, sest kolleeg “kaebab oma muresid”. Veider, et just sellele vinguviiulile? Loogilisem, et ise tillerdad teistel sabas ja kuuled üht-teist ning arvad, et sulle käiakse kaebamas.

Vaatan ka, et paljud tööd ja spetsiifikad ei meeldi, ei sobi, ei oska… Kodutööd ei pakuta (!), muud teeks, aga ette on teada juba, et kollektiiv on jube?

“Ma olen suhteliselt rõõmsameelne teenindaja” oli muude pärlite kõrval lausa teemant!

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.12 09:05; 16.12 05:23; 16.12 05:36; 18.12 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt normaalseid inimesi on nii vähe. Üks hullem kui teine. Ma ei kannata vingujaid, purulolle, kahepalgelisi inimesi. Ma ei taha teiste inimeste probleemidega tegeleda ega seda, et mind valatakse pasaga üle, kui kellelgi halb tuju. Ma tahan häid ja sõbralikke töökaaslasi, aga lihttöödega kipub see olema, et kaaslasteks on väikese haridusega turumutid, kes naeratavad sinu ees, aga selja taga räägivad taga.

Just – ja miks sa seda lihttööd siis sellest hoolimata taga ajad? Lisaks kaaslastele on seal ka paljud kliendid sellised.
Kui sina oled tark, väga haritud ja asjalik, tee oma firma alal, milles väga tugev oled. Siis saad valida nii töökaaslasi kui kliente ja kui parajasti suhelda ei soovi, lükkad oma kabineti ukse kinni.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:59; 15.12 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib küsimus, et kes su elu praegu kinni maksab?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja suhtub teistesse inimestesse suure põlguse ja halvakspanuga. Ma ei usu, et oleksin kunagi lugenud mõnd postitust, kus teemaalgataja on sedavõrd pime iseenda puuduste suhtes.

Teised inimesed ei pea painduma sinu järgi. Kui kõik teised on näiteks sinised ja sina üksi kollane, siis sa ei saa (st saad, aga pole tark) jalgu trampida ja nõuda, et nad hakkaksid kollaseks. Meelt heita võiksid selle üle, et miks sa ei lepi sellega, et nad on sinised ja sina kollane? Sa ei ole universumi keskpunkt, et kõik inimesed peaksid joonduma sinu soovide järgi. Nad ei ole maailmas selleks, et sind julgustada ja kiita. Ehk peaksid arendama oma EQd ja mitte ootama teistelt inimestelt keskendumist sinu heaolu tagamisele..

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga hea eluga harjunud, mis muud. Kui inimesed ei meeldi, siis tuleb teistsugune töö otsida. Teine kõrgharidus siin ei aita, saad veel targemaks ja teised muutuvad veel lollimaks ja halvemaks. Mõni inimene kohe oskab teistes vaid halba näha ja keskendub sellele…

Sulle sobiks ehk koristamine teiste eramajades – sellel tööl on piisavalt aega (kui pererahvas tööl 8+ tundi, võid kõik see aeg liigutada nii aeglaselt kui soovid), suhtlema ei pea, kõik saab tähtajaks valmis ja koristajaid aetakse tikutulega taga. Palk ka ülihea. Võta endale 5-6 maja ja elad nagu kuninga kass, kellegagi suhtlema ei pea.

Sa vist ei tea sellest tööst midagi. Mina tean. Sul on antud näiteks 3-4h ja pead 300m2 maja korda tegema. Sa jooksed nii, et higi voolab. Sa puutud kokku inimestega, kes topivad igale poole diivani vahele mingeid asju ja vaatava, kas sa oled ikka kõik ära koristanud, kas iga telekatagune põtandaliist on ikka puhas jne.

Mul tuttav Soomes koristaja. Ma ei soovitaks sinu asemel isegi vaenlasele seda tööd. Kougid voodi alt kellegi proteese välja, teed põrandatrappe puhtaks, kus para elu keeb jne. Kiirus, meeletu kiirus taga. Mulle selline töö ei sobi.

Ma ei öelnud, et klientidega suhtlemine ei sobi. Ma võin müüja olla. Kliendid tulevad ja lähevad. Ma olen suhteliselt rõõmsameelne teenindaja. Nooruses olin aastaid klienditeeninduses. Ma ei taha lihtsalt klientide muresid lahendada nagu näiteks kõik klienditoespetsialistid teevad. Aga ma ei taha ka terve päev olla koos ebameeldivate kolleegidega või ülemusega. Selles on probleem. Ja ei tule sealt enam ühtegi naeratust, kui selja taga põrnitsetakse või tagaräägitakse.

Võin ühe näite tuua. Olin leti taga tööl. Töötajateks ümberringi rahvusvaheline seltskond. Suurem ülemus austerlane, minu otsene ülemus kreeklane. Tuli leti taha eesti mees ja suureks üllatuseks avastas, et ma ka eestlane. Jäime lobisema. Kliente teisi ei olnud. Hommikul ülemus küsis, no et kuidas öö möödus, oli siis tore selle mehega hullata, kellega ma eelmisel päeval vestlesin. Vot selline ongi suhtumine oma alluvatesse. Sellised asjad võtavad lihtsalt sõnatuks. Õnneks see oli palju aastaid tagasi ja siis sai selgeks, et välismaal ma enam elus ei tööta. Aga ega Eestis parem pole. Miks ometi ei suuda ülemused viisakaks jääda. Kui midagi on halvasti, siis tule ja räägi. Ma kannatan kriitikat küll ja õpin vigadest. Aga kui väljaõpe on kesine, ülemus saadab sõnumiga ülesande ja see on nii poolik, et midagi ei saa aru või saad valesti aru. Ja kui sa pole hiromant ja ülemuse mõtteis lugenud, siis oled lihtsalt mõttetu ohmu.

Ma teeks kodus hea meelega tööd, aga pole kohanud selliseid pakkumisi. Hoian kogu aeg silma peal ka kaugtöövõimalusega töödel. Telefonimüügiga ma elus ei tegeleks. Arvutit oskan keskpäraselt. Organiseerija tüüp ma ka pole.

Soovitus valvuriks minna on natuke ka naljakas. Ma ootaks ikka tööst veidi rohkemat, kui lihtsalt passimist. Ja palka tahaks ka saada. Ja ei ole nii, et ma ei taha suhelda. Ikka tahan. Lihtsalt omasugustega.

Eks peabki töökohta valima selle järgi, kuidas seltskond on. Töö võibolla ongi teisejärguline.

Issand jumal, see ülemus tegi lihtsalt nalja! Nalja! Meestel on mõnikord selline kehv naljasoon, et kipuvad allapoole vööd nalju tegema, aga krt sellest peab üle olema. Oleksid võinud vastu öelda, et veetsid imelise öö, tänan küsimast.

Sinu probleem on see, et sul puudub naljasoon ja suhtlusoskus. Oled võib-olla mingi autismispektriga või üldse nartsissist (kõik teised on süüdi, ainult minul on õigus). Sellistega on väga raske koos töötada, nii et võiksid tõesti luua eraettevõtte, aga ma ei tea, kes küll su klientideks tulevad, kui esiteks sul on suhtlemispuue ja teiseks oled aeglane. Mina sinu asemel teeks veel lapsi ja elaks lastetoetusest… Muud head varianti ei näe.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärss kärnas ja maa külmetanud…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 16:47; 15.12 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kõrgharidus, aga sellest pole kasu. Erialal töötanud pole ja haridus saadud ikka väga palju aastaid tagasi. Niisiis otsin lihttööd. Võib ka olla vahetustega.

Inimesed on ikka nii erinevad. Mina omandasin esimese kõrghariduse alles 33-aastaselt, aga pole päevagi lihttööd teinud ega isegi mitte selle peale tulnud, et ma millekski muuks ei kõlba. Ka keskharidusega oli mul inglise keel suus, suuline ja kirjalik väljendusoskus hea jmt. Läksin pärast keskkooli kontorisse tööle ja erinevatel assisteerivatel ametikohtadel töötasingi kuni kõrghariduse omandamiseni. Üks suurepärane koht töötamiseks on alati KOV, kus tegelikult väga vähestel ametikohtadel nõutakse erialast haridust, aga alati on oluline kõrghariduse olemasolu. Ma soovitaksin julgem olla ja kandideerida ikka nendele kohtadele, mis sulle endale meeldivad.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 12:54; 15.12 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kõrgharidus, aga sellest pole kasu. Erialal töötanud pole ja haridus saadud ikka väga palju aastaid tagasi. Niisiis otsin lihttööd. Võib ka olla vahetustega.

Inimesed on ikka nii erinevad. Mina omandasin esimese kõrghariduse alles 33-aastaselt, aga pole päevagi lihttööd teinud ega isegi mitte selle peale tulnud, et ma millekski muuks ei kõlba. Ka keskharidusega oli mul inglise keel suus, suuline ja kirjalik väljendusoskus hea jmt. Läksin pärast keskkooli kontorisse tööle ja erinevatel assisteerivatel ametikohtadel töötasingi kuni kõrghariduse omandamiseni. Üks suurepärane koht töötamiseks on alati KOV, kus tegelikult väga vähestel ametikohtadel nõutakse erialast haridust, aga alati on oluline kõrghariduse olemasolu. Ma soovitaksin julgem olla ja kandideerida ikka nendele kohtadele, mis sulle endale meeldivad.

Aga ma olengi julge ja kui on vähegi selline töökoht, kuhu ma sobin, siis ka kandideerin. Just veidi aega tagasi kandideerisin riigiasutusse, kus nõuti küll erialast kogemust, aga see mul puudub. Ikka kandideerisin, sest ülejäänud nõudmistele vastasin.
Ma juba ka kirjutasin, et kohalikku omavalitsusse olen samuti kandideerinud, aga tööle võeti äsja koolist tulnud inimene. Minu puhul võis saatuslikuks saada ka see, et laps alles 3-aastane ja äkki on tihti haige. Tegelikult aga on laps üleootuste terve olnud. 3 kuud järjest tervena lasteaias käinud on juba suur asi. Jah, ma eelistan kontoritööd, aga äraütlevaid vastuseid tuleb palju. See ongi põhjus, miks ma olen hakanud mõtlema, kas parem poleks mõnesaja meetri kaugusel poes töötada.

Kui keegi siin imestas, kes mind üleval peab, siis ikka ma ise pean end üleval. Ma ju hetkel ka töötan. Aga see töö ei sobi mulle ja need inimesed minu ümber pole minu inimesed. Ma veelkord ütlen, ma ei vingu üldse avalikult teiste kuuldes. Ma sisimas tunnen lihtsalt, et olen teistest erinev. Mul pole nendega millestki rääkida. Ma näen, mis vigu ülemus teeb, aga see pole minu asi neid kommenteerida. Seda võetakse kohe isiklikult. Aga kui minu asemel on töölt lahkunud enne mind lühikese aja jooksul 4 inimest, siis miskit on valesti. Võite ju mind kõiges süüdistada, aga ju siis need teised olid sama lorud kui mine.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 13:12; 14.12 15:29; 14.12 17:40; 14.12 21:27; 15.12 15:52; 15.12 16:25; 15.12 21:32; 15.12 21:46; 16.12 06:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka introvert, ei salli enda kiirustamist, üle õla kontrollimist, ebamäärasust ja silmakirjalikkust (töösituatsioonis siis seda, et pole selged mis reeglid on, aga kuidagi tuleb ikkagi välja, et ma olen neid rikkunud, samas kui teistele sama asi lubatud), pealesunnitud võlts-sõbralikkust ja ameeriklastelt ülevõetud “töökoht on mu teine kodu ja töökaaslased mu teine pere” mõtlemist jne. Kõrgharidust ja erilisi oskusi mul kahjuks pole.

Üllatuslikult, mulle sobib töötada teatud tüüpi klienditeenindajana – kontaktikeskuses siis. Ma oskan inglise keelt päris hästi, ainuke teine (konkreetne) nõu oli, et natuke oskaks arvutit kasutada (eelkõige MS Office programmid). Kogu ülejäänud väljaõpe koha peal (2 nädalat teooriat ja siis teiste kõnede kuulamist jne).

Tegelen vaid sissetuleva kontaktiga ehk vastan siis kui klient ise meiega ühendust võtab. Umbes 50% kõned, 50% emailid ja otsevestlus (live chat). Kliendid on britid – enam-jaolt viisakad, kuid tihti lollid ja nõudlikud, aga ma ei tea, läbi telefoni või arvutiekraani see nagu ei loe mulle, pole nagu “päris”, seega ei tekita stressi. Ma pole isegi eriti kannatlik inimene, aga tööl olles on mu suhtumine, et ja jaa küsi ja kaeble palju tahad, ma istun oma soojas kohas ja saan iga tiksutud minuti eest palka, nii et ei häiri.

Muidugi kontaktikeskust peab valima, õnneks neid jätkub (Tallinnas vähemalt). Sellisesse kus ainult kõnesid võtma peab ma ei läheks, samuti vältida neid kus peab seletama miks sa see kuu 2 minutit kauem vetsus olid jne. Muidu meil sisekliima hea – sõbralikud inimesed, alati on kellelt abi küsida tööasjus, tasuta toit, soodustusega sportimine ja massaaž jne, samas saab ühisüritustest kõrvale hoida kui ei huvita. Palk on üle Eesti keskmise täistööaja korral, saab töötada ka osalise tööajaga ning neil päevadel, kus kõnesid ei võta, saan kodust töötada (kasutan seda võimalust keskmiselt 1-2 päeva nädalas).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 16:04; 15.12 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka introvert, ei salli enda kiirustamist, üle õla kontrollimist, ebamäärasust ja silmakirjalikkust (töösituatsioonis siis seda, et pole selged mis reeglid on, aga kuidagi tuleb ikkagi välja, et ma olen neid rikkunud, samas kui teistele sama asi lubatud), pealesunnitud võlts-sõbralikkust ja ameeriklastelt ülevõetud “töökoht on mu teine kodu ja töökaaslased mu teine pere” mõtlemist jne. Kõrgharidust ja erilisi oskusi mul kahjuks pole.

Üllatuslikult, mulle sobib töötada teatud tüüpi klienditeenindajana – kontaktikeskuses siis. Ma oskan inglise keelt päris hästi, ainuke teine (konkreetne) nõu oli, et natuke oskaks arvutit kasutada (eelkõige MS Office programmid). Kogu ülejäänud väljaõpe koha peal (2 nädalat teooriat ja siis teiste kõnede kuulamist jne).

Tegelen vaid sissetuleva kontaktiga ehk vastan siis kui klient ise meiega ühendust võtab. Umbes 50% kõned, 50% emailid ja otsevestlus (live chat). Kliendid on britid – enam-jaolt viisakad, kuid tihti lollid ja nõudlikud, aga ma ei tea, läbi telefoni või arvutiekraani see nagu ei loe mulle, pole nagu “päris”, seega ei tekita stressi. Ma pole isegi eriti kannatlik inimene, aga tööl olles on mu suhtumine, et ja jaa küsi ja kaeble palju tahad, ma istun oma soojas kohas ja saan iga tiksutud minuti eest palka, nii et ei häiri.

Muidugi kontaktikeskust peab valima, õnneks neid jätkub (Tallinnas vähemalt). Sellisesse kus ainult kõnesid võtma peab ma ei läheks, samuti vältida neid kus peab seletama miks sa see kuu 2 minutit kauem vetsus olid jne. Muidu meil sisekliima hea – sõbralikud inimesed, alati on kellelt abi küsida tööasjus, tasuta toit, soodustusega sportimine ja massaaž jne, samas saab ühisüritustest kõrvale hoida kui ei huvita. Palk on üle Eesti keskmise täistööaja korral, saab töötada ka osalise tööajaga ning neil päevadel, kus kõnesid ei võta, saan kodust töötada (kasutan seda võimalust keskmiselt 1-2 päeva nädalas).

Siis sul on hästi, et selline töö sobib. Mu sugulane tegi sarnast tööd, aga klientideks olid soomlased. 2 kuud pidas vastu. Lõpuks ütlesid närvid üles. See sõim ja muu… Ta siiani vihkab soomlasi.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 13:12; 14.12 15:29; 14.12 17:40; 14.12 21:27; 15.12 15:52; 15.12 16:25; 15.12 21:32; 15.12 21:46; 16.12 06:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu postituse mõte on see, et sa ei tea enne kui sa ise proovid. See et keegi teine sulle oma halvast kogemusest rääkis, ei tähenda, et sul samamoodi läheb. Ma poleks elu sees arvanud, et mulle klienditeenindaja töö sobib, aga näed, leidsin oma niši heas firmas

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 16:04; 15.12 16:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovitage töökohti minusugusele