Esileht Väikelaps soovitage tubaseid mänge

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: soovitage tubaseid mänge

Postitas:

Laps paari kuu pärast saamas kolmeseks. Muidu lasteaialaps, aga nüüd haiguse tõttu kodune ja minul juba juhe nii koos. Jah, mängime autodega, teeme koos mänguköögis(ja ka päris köögis) süüa, joonistame, mängime palli, mängime peitust jne aga aeg ikka venib nii kohutavalt aeglaselt. Laps on üsna viril, tema tahaks hirmsasti õue, ent homme veel kindlasti õue ei saa. Ma lihtsalt ei oska enam tegevusi välja mõelda. Täna juba läksin lihtsama vastupanu teed ja lasin lapsel ligi tund aega multikaid vaadata.
Niiet kõiksugused vahvad mängusoovitused on väga teretulnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata, äkki leiad sealt midagi, mis teile sobib:
http://www.hot.ee/mangunurk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no raamatute koos vaatamine ja lugemine ja pusled. Vahelduseks ka \”Entel-tenteli plaat, mida siis kaasa saab laulda\”. Meil väga tänuväärne on suur klotsikomplekt (lego) ja puidust raudtee ehitamine, nendega võib pikalt ka üksi toimetada (juhul kui ma ise midagi põnevamat nt. söögitegemine ei tee samal ajal:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas laps omaette ka tegutseb? Mul üksiklaps ja temaga koos mängin päevas väga vähe, pool tundi kuni tunnike(kui koos õues käime, siis isegi vähem)
Tegevused millega laps oma päeva siis sisustab on puslede kokku panemine(tundide kaupa), mõned lapsed võibolla mängiksid legodega(minu last ei huvita), lisaks lihtsalt kääridega paberi ribadeks/tükkideks lõikamine. istub laua taga ja lõigubki paberit kausikesse, mille sisu siis pärast minema viskab, ka kuulub lapse iagpäeva tegevuste hulka autodega mängimine, kõik rollimängud mängib autodega. Pealeistutava autoga ka sõidab ringi, käib köögis \”poes\” ja magamistoas \”maal külas\” või \”metsas seenel\”
vahel meisterdamine koos plastiliiniga, lõigume-kleebime-värvime jne.
Aegajalt mänguköögis keedab mulle ja mõmmile kohvi, suppi jne. Ka on arstimäng. ravib mind ja oma mõmmisid-nukkusid.
Raamatuid loeme ja vaatame koos, lauamängudest domino ja memo
siis veel ka mosaiigi mäng, kus laps siis nuppe ritta seab aukudesse
samuti võib mängida toas liivakasti mänguasjadega ja mängult liivakooke ja torne teha. Kaevab lumelambidaga vaibal lund ja riisub lehti.

sa võibolla püüad liiga palju ise lapse aega sisustada, lase tal ise olla ja ise endale tegevust otsida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka nõus lottaga, et anna lapsele rohkem vabadust, sina ei pea tema aega sisustama.

Nt minu lapsed võivad kaua-kaua tegeleda paberitükkide liimimisega või ka vesivärvidega joonistamisega. Ise tegelen samas kõrval oma asjadega või ajan lausa tööasju.

Väga populaarsed on kleepsuraamatud ning värvimisraamatud.

Ma lapsed mängivad toas kõikvõimalikke situatsioone, mis elus läbi elatud. nt teevad toolidest pika rongi, panevad oma loomad-nukud ka sõitma ja siis sõidetakse rongisõidu laulu saatel. Või mängivad nad kodu. Hästi meeldib ümberriietusmismängud – luban neil vahest kappidest riideid võtta ja siis nad kostümeerivad end kas tontideks või mardisantideks või jumal teab kelleks. Vahest mängivad muinasjutte läbi, nt punamütsikest, tuhkatriinut.

Mängin ise oma lastega väga vähe, heal juhul vast pool tundi päevas. Minu nendega mängimine seisneb peamiselt lihtsalt läheduses olemises ja vajadusel nende saavutuste imetlemises või küsimustele vastamises.

Ära ürita iga hinna eest oma lapse päeva sisustada. Mõningane igavus panebki tal fantaasia tööle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps soovitage tubaseid mänge

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.