Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Soovitage väikest nutitelefoni

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Soovitage väikest nutitelefoni

Postitas:
Kägu

Algklassi laps on siiani saanud nuputelefoniga hakkama, aga ilmselt varsti tuleb ikka nutitelefon talle osta. Palun soovitage võimalikult väikest nutitelefoni mudelit, mis sobiks lapsele. Nii palju kui olen surfanud ja uurinud, siis on Iphone vanem mudel väiksem, aga kas nende vanade telefonide tarkvaraline pool veel toimib?

Või oskate teiste tootjate väiksemaid telefonide mudeleid soovitada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ostad kasutatud telefoni, siis suure tõenäosusega on sel aku omadega läbi. Ja aku kestvus on lapse puhul ülioluline.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samsunge vaata, neil päris väikeseid mudeleid, 5,3 tolli on pigem väike ma ütleks.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ta just väike peab olema? Suurem ekraan on ju palju mugavam.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ta just väike peab olema? Suurem ekraan on ju palju mugavam.

Mahub taskusse. Ehk äkki sellepärast

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Just, täpselt selle pärast sooviks ongi väiksemat, et mahuks taskusse ja et lapsel oleks mugava seda käes hoida. Muidugi on suurem ekraan mugavam, aga minu arvates ei peaks nutitelefoni kasutamist väga mugavaks muutma, muidu istub seal liiga palju 🙂

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nutitelefonid tänapäeval on siiski enamvähem sama laiad.

Kõige väiksema ekraanidiagonaaliga iPhone on praegu Apple iPhone SE, aga muudelt omadustelt see ei pruugi kõige parem olla, lisaks on võrdluses teistega siiski kallim.

Väikestest telefonidest ma soovitan Blackview N600, see on mainitud Applest kitsam. iPhone SE laius on 67,3mm, Blackview laius 65,3mm. Võrdluseks, “normaalse” laiusega ehk siis kõige levinum nutitelefoni laius on praegu 70mm ja rohkem, kõige kitsam Samsung on 71mm lai.

Apple iPhone SE kõrgus on 138mm, Blackview N600 kõrgus on 133mm. Aga Blackview on “paks” telefon, sest see on ilmastikukindel. Samas, lapse jaoks vast olekski hea kui tal on ilmastikukindel telefon ja liiga õhuke pudenebki sõrmede vahelt kergemini maha kui paksem. Kaalult on iPhone SE kergem (144g), Blackview aga lausa 208g.

Blackview-l on põhikaamera 48 ja eesmine 16Mpx, iPhone SE kaamerad 12/7. Operatiivmälu on Blackviewl 8, iphonel 4, lisaks on Blackview 256GB mälumaht, iphonel vaid 64GB.

Blackview on väga maskuliinse välimusega telefon, kui sul on poiss, siis talle kindlasti meeldiks, ma oma tüdrukule sellist osta ei saaks, sest ta hakkaks seda nähes nutma 😀 Talle meeldivad roosad-helelillad-pastelsed, tüdrukute asjad (ei, me ei ole peres seda kuidagi eriliselt soosinud).

Mu tütrel oli esimeseks telefoniks Samsung, aga kui see hakkas paari aasta pärast hingusele minema, siis uue puhul juba valisin ja võrdlesin rohkem ja otsustasin osta Motorola Moto G14. (sai sirelililla mudeli). Motorola telefonid on hindade poolest odavamad kui Samsungid, aga parameetrite poolest palju paremad. Sama raha eest saad parema kaamera ja rohkem mälu, ühtlasi on Motorola samasugune Android kui Samsung, nii et kasutajakogemuse poolest mingit vahet pole. Jah, see on suure ekraaniga ja üsna lai, aga ma vaatasin mälumahtu, sisemälu, kaamerate omadusi ja sinna saab vajadusel ka kuni 1TB mälukaardi lisaks panna. Parim odava hinnaga telefon.

Kui nüüd veel üht Motorola soovitada, siis kui lapsel on soov teha palju selfisid ja pildistada, siis hea kaamerakomplekt on Motorola Moto G72-l. Taga triple kaamera, 108+8+2Mpx ja eesmine kaamera 32Mpx. Lisaks on sellel mudelil operatiivmälu 8GB. Jällegi – selle raha eest väga hästi saadud. G72-l on peal Android 12, Moto G14 tuleb Android 13 versiooniga.

G72 on niiskuskindel.

Nii et noh, sellest valikust on iphone kõige kallim ja mitte kõige parem. Ahjaa, ma ütlen veel, et mul kodus arvutid on endal kõik macid (läpakad, lauakas) aga telefonid on Androidid. Telefoni puhul ma eelistan Androidi, odavam. Ja ma saan oma android telefoni pealt ka oma iCloudi asju vaadata, selleks on mul siis eraldi äpp.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan veel seda, et võimalik, et kui ostate telefoni mitte oma mobiilside teenuse pakkuja käest, vaid mõnest teisest poest ja näiteks ostate Motorola, siis võib olla see asi, et mobiilse andmeside parameetrid tuleb käsitsi sisestada. Motorola G14 mudeliga mul seda probleemi ei olnud, küll aga olen ostnud ka Edge40, sellel tuli ise andmed sisse toksida. Kui ei oska, siis Elisa, Telia ja Tele2 kodulehel on need andmed olemas ja ka klienditeenindus oskab sel puhul aidata kui vaja.

See on ühekordne seadistamine.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Blackview telefoni link jäi ka panemata või kadus kuskile: https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-foto–videokaamerad/mobiiltelefonid-ja-aksessuaarid/mobiiltelefonid/telefon-blackview-n6000-8256-black?id=19406508

Lingid mul on erinevate müüjate omad, vaatasin hinnavõrdluse portaali kaudu, kus on kõige soodsam mudeli hind turvalise müüja juures. Kõikidel mudelitel on ka teistsuguseid värve, aga teist värvi sama mudeli telefon võib olla palju kallim (vahe on 20-100€)

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iphone vanemad mudelid on ka kasutatuna väga head ja tarkvaraline pool peab raudselt kauem vastu kui androidi telefonidel.
Näiteks iPhone 7 mul töötab ilma probleemideta. Ilmselt hakkab varsti jõudma aeg, mil talle enam turvauuendusi ei tehta, aga siis saab päris odavalt ja ametlikest müügipunktidest kätte ka iPhone8, just selle väiksema versiooni.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iphone vanemad mudelid on ka kasutatuna väga head ja tarkvaraline pool peab raudselt kauem vastu kui androidi telefonidel.

Näiteks iPhone 7 mul töötab ilma probleemideta. Ilmselt hakkab varsti jõudma aeg, mil talle enam turvauuendusi ei tehta, aga siis saab päris odavalt ja ametlikest müügipunktidest kätte ka iPhone8, just selle väiksema versiooni.

Iphone vanemad mudelid on tarkvaraliselt kõlbulikud. Aga akud on neil suur probleem. Vähegi külmema ilmaga on aku kohe tühi.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iphone vanemad mudelid on tarkvaraliselt kõlbulikud. Aga akud on neil suur probleem. Vähegi külmema ilmaga on aku kohe tühi.

Ei tea, ei ole tähele pannud.
Võibolla sellepärast, et ma hakkasin nutitelefone kasutama siis, kui oli loomulik, et nende akud üle ühe päeva ei kesta. Noorem põlvkon võib muidugi nõudlikum olla. Samas, kui keeruline on kord ööpäevas laadima panna?

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.amazon.com/Hipipooo-Smartphone-Android-Phones-Camera/dp/B0CTCC5RK9/ref=pd_ci_mcx_pspc_dp_d_2_i_5?pd_rd_w=tx8lA&content-id=amzn1.sym.568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_p=568f3b6b-5aad-4bfd-98ee-d827f03151e4&pf_rd_r=YD6X47X1S2VRJXZ04VZH&pd_rd_wg=yS7aM&pd_rd_r=e8a586cd-d6bd-4fd3-bccb-8a1dd5bc6f6e&pd_rd_i=B0CTCC5RK9&th=1

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, ei ole tähele pannud.

Võibolla sellepärast, et ma hakkasin nutitelefone kasutama siis, kui oli loomulik, et nende akud üle ühe päeva ei kesta. Noorem põlvkon võib muidugi nõudlikum olla. Samas, kui keeruline on kord ööpäevas laadima panna?

Kord ööpäevas laadimine on nutitelefoni kasutamisel loomulik. Aga kui su laps läheb kasvõi praeguse ilmaga õue ja telefon on hiljemalt tunni pärast tühi, siis see on vägagi probleem.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on see 15×7 samsung (s21 5g) juba mitmendat aastat. Olen väga rahul. hea kaamera, kiire ja aku kestab hästi, st korra ööpäevas panen laadina. Mainin, et trööpan seda telefoni pidevalt. Kuna mudel on juba mõni aasta vana, ei tohiks hind ka kaela murda.

Suuruse kohta nii palju, et mul on nö lapsekäed. See pole mu enda väljamõeldis, aga väljaspoolsed vaatlused. Väiksemat nutitelefoni ei leidnud, kui endale otsisin.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on see 15×7 samsung (s21 5g) juba mitmendat aastat.

Selline telefon maksab praegu umbes 400€

Lapsele esimeseks telefoniks ma nii kallist küll ei ostaks, seda enam kui soov on selline, et ta seda harva kasutaks.

Lapsele peaks vaatama siiski mingi 100-200 euroste seast, selles mõttes on Motorolad tõesti odavaim valik, mingi mudel E13 maksab 65-75€, uuena. Müüvad: photopoint, 1a.ee, kaup24.

On ka veel odavamaid nutitelefone 20-30 euroga saaks mingi vana nuppudega Nokia, millel on samas ka interneti kasutamise võimalus peal. Need on väikesed ja ebamugavad kasutada, nii et laps ei viitsi seda toksida ja mänge ka ei saa mängida.

Lapsele võib telefoni asemel koolis kasutamiseks esimese telefonina osta hoopis nutikella.

Näiteks Telial on selline pakkumine: https://pood.telia.ee/nutikellad/Xplora-XGO3-LTE-laste-nutikell-must/XGO3-GL-SF-BLACK

Telefoni saaks kellast odavamalt, aga samas nutikellal on odavam kuutasupakett. Sellega saab helistada välja, kõnesid vastu võtta, saata häälsõnumeid ja smse. Ja pole muret sellega, et liiga palju nutiseadet kasutaks 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Telefoni saaks kellast odavamalt, aga samas nutikellal on odavam kuutasupakett. Sellega saab helistada välja, kõnesid vastu võtta, saata häälsõnumeid ja smse. Ja pole muret sellega, et liiga palju nutiseadet kasutaks 🙂

Kuna lapsel on praegu telefon olemas, siis ilmselt on lihtsalt helistamisest ja sõnumite saatmisest veidi väheks jäänud.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samsung S22 on selline mitte eriti suur, minu silma jaoks pigem väike.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui Samsung, siis minu lapsel praegu S20 kasutusel, mis on suht väike, mahub ilusti taskusse, kätte jne jne. Kuna ma sünnipäevaks sain endale uue telefoni, siis andsingi vana oma lapsele, 3 aastat vana ja ühtegi probleemi pole tal, kiire nagu välk, kaamera on hea, aku on hea, kõike saab teha. Ma küll ei tea, mis hinnaklassis see praegu olla võiks. Sellel on FE(fan edition) versioon ka, mis on originaalist veidi odavam. Aga üldiselt soovitan küll Samsungit, hea vastupidav.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsele esimeseks telefoniks ma nii kallist küll ei ostaks, seda enam kui soov on selline, et ta seda harva kasutaks.

Lapsele peaks vaatama siiski mingi 100-200 euroste seast, selles mõttes on Motorolad tõesti odavaim valik, mingi mudel E13 maksab 65-75€, uuena. Müüvad: photopoint, 1a.ee, kaup24.

On ka veel odavamaid nutitelefone 20-30 euroga saaks mingi vana nuppudega Nokia, millel on samas ka interneti kasutamise võimalus peal. Need on väikesed ja ebamugavad kasutada, nii et laps ei viitsi seda toksida ja mänge ka ei saa mängida.

Lapsele võib telefoni asemel koolis kasutamiseks esimese telefonina osta hoopis nutikella.

Näiteks Telial on selline pakkumine: https://pood.telia.ee/nutikellad/Xplora-XGO3-LTE-laste-nutikell-must/XGO3-GL-SF-BLACK

Ma küll ei soovita lapsele võimalikult odavat telefoni osta. Ise korra astusin sellesse auku. Mälumaht sai kiiresti otsa, telefon muutus aeglaseks ja kokkuvõttes seda võimatu kasutada. See oli küll juba mõned aastad tagasi. Võimalik, et nüüd on odavamad ka juba paremad. Aga lapsed teevad pilte ja ilmselt ka mänguvad veidi ikka. Liiga väikse mahuga telefoni pole mõtet osta.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei soovita lapsele võimalikult odavat telefoni osta. Ise korra astusin sellesse auku. Mälumaht sai kiiresti otsa, telefon muutus aeglaseks ja kokkuvõttes seda võimatu kasutada. See oli küll juba mõned aastad tagasi. Võimalik, et nüüd on odavamad ka juba paremad. Aga lapsed teevad pilte ja ilmselt ka mänguvad veidi ikka. Liiga väikse mahuga telefoni pole mõtet osta.

Minu arust tänapäeval on kõik telefonid juba 64GB+ mälumahuga. 120 selline tavaline keskmine maht. 64-st täitsa piisab. Minu lapsel oli esimesed 2 telefoni Xiomid. Väga rahul. Aku kestvus on isegi parem kui Samsungil(mul endal on). Esimene maksis aastaid tagasi 100 kanti. Sellel läks ekraan katki aga töötab siiamaani. Sünnipäevaks tahtis uut. Sai 190 eur uue Xiomi. Aasta tagasi. Nüüd aga pidime välja vahetama, sest läksime teise veresuhkru sensori peale ja seega sai isa Samsung s21 endale. Xiomi jäi mängu telefoniks. Töötab kaks aastat juba laitmatult ja aku peab ka ikka veel kordades rohkem vastu, kui Samsungil.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes siin rõhutavad mahtu, siis pigem paneks rõhku vahemälule e RAM. See defineerib telefoni kasutusmugavuse kiiruse mõttes palju enam kui see, mitu pilti sinna peale mahub.

Olen see, kellel S21 5g. Ostsin selle 3a tagasi sooduste ajal ca 500 eur eest, nüüd peaks hind ikka oluliselt parem olema.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei soovita lapsele võimalikult odavat telefoni osta.

Kui teemaalgataja kirjutab, et nagunii ta ei soovi, et laps seda telefoni palju kasutaks, siis ei ole ju mõtet mingit kallist telefoni osta, eriti veel, kui tegemist on algklassilapsega. Kui on teismeline, küll siis jõuab talle neid kallimaid ka osta, või siis ise juba oskab arvestada sellega, missugust tal vaja on ja kogub oma taskurahast. Vanemate poolt saaks odava, kui tahab kallimat, siis kogub ise raha juurde.

0
0
Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Koolilaps Soovitage väikest nutitelefoni