Esileht Kodunurk .

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:22; 13.06 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laplanta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk lähed siis vaniljesuhkrule üle? See on siiski ehtne kraam (jah, seetõttu kallim). Vaniliin on puidutööstuse jääkprodukt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:29; 08.06 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan ökopoest (nt Tallinnast Herne tn) – mingi Saksa firma on, hetkel ei meenu peast.

Teen ka ise – selleks ostan vaniljekaunad, kasutan neid kuskil toidus, nt creme brule valmstamisel, kuivatan pärast kasutamist ööpäevakese, panen kaunad purki ja suhkru peale. Säilib õhukindlalt kaua ja on alati võtta.

Ahjaa, võid hankida ka nt vanilje ekstrakti (taas Tallinnas, Marks & Spenceri toidupoes – Kristiine ja Rocca Al Mare keskustes).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:29; 08.06 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muretsege vaniljekaun, pange see pikkupidi poolitatuna suhkrusse, raputage aeg-ajalt, ja voila! naturaalne kodune vaniljesuhkur on olemas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meiral on päris

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanilliinsuhkrul ei saagi olla vanilje maistet ega lõhna. ostan ka meira oma, vaniljesuhkrut siis, sest selle saab mugavalt selverist kätte, ei pea spetspoodi minema. vahelduva eduga kasutan ka kauna, aga lastel on suhkruga kergem tegutseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 01:36; 11.06 01:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Santa maria müüb nüüd vaniljesuhkrut koos jahvatatud vaniljeseemnetega. Aga tulebki arvestada, et santa marial kahte sorti siis vaniljesuhkruid müügil. Aga mul on ka vaniljekaunad kodus ja neid seemneid siis kraabin lihtsalt magustoidule juurde

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Santa maria müüb nüüd vaniljesuhkrut koos jahvatatud vaniljeseemnetega. Aga tulebki arvestada, et santa marial kahte sorti siis vaniljesuhkruid müügil. Aga mul on ka vaniljekaunad kodus ja neid seemneid siis kraabin lihtsalt magustoidule juurde

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Fazeri oma. Aga mingi aeg tagasi panin ka kaunad suhkrusse. Kahjuks ei poolitanud, tegin seda nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jamie Oliver teeb vanillisuhkru nii:
kasutab vanillikaunad ära mõnes magustoidus (st kuumutab piimas või koores näiteks), kraabib seemned välja, kuivatab ja siis jahvatab koos suhkruga kohviveskis. Kui on parem köögikombain, siis ehk õnnestub ka seal peeneks teha.
Mina olen ka nii teinud.
Lisaks olen valmistanud ka vanilliekstrakti. Panen vanillikaunad viina sisse seisma. Mõne kuu möödudes on oma \”vanilliviin\” või ekstrakt valmis 🙂

kaunad ja ka vanilliekstrakti olen siit tellinud http://www.vanillamart.co.uk/
Eesti poodides on lisaks M&S ekstrakti saada ka piprapoes – http://www.piprapood.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanilliinsuhkur küll ei kõlba, see ikka puhas keemia. Ise ostan Santa Maria vanillisuhkrut (vist on nii pakil kirjas), iga kord kontrollin üle, kas on MUSTAD TÄPID valge pulbri sees näha, siis on talutav kaup.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meira oma kasutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Milleks seda vanilliinsuhkrut siis kasutatakse? Süüa see küll ei kõlba.[/tsitaat]

see on odav sünteetiline analoog. nagu paljud maitsed valmistoitudes, mida me kõik sööme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 01:36; 11.06 01:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ka nii nagu kolhoositar kirjutas. Võib teha ka tuhksuhkruga. Ise olen tavalise suhkruga teinud ja väga hästi maitseb. Kaunad olen Prismast ostnud. Maksavad alla kahe euro.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks need seemned peab välja kraapima enne kohviveskis jahvatamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ja tõin M&S-ist vanilliekstrakti – hoopis teine tera. Aitäh, kes soovitas!
Proovin selle kauna-asja ka kindlasti ära.

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:22; 13.06 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks need seemned peab välja kraapima enne kohviveskis jahvatamist?[/tsitaat]

Sest seda kallist kraami on patt suhkru maitsestamiseks kasutada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk .

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.