Esileht Koolilaps Soovitage värvipliiatseid, mis ei murdu (ahastus juba)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Soovitage värvipliiatseid, mis ei murdu (ahastus juba)

Postitas:
Kägu

Laps läks 1. klassi. Täna oli üheksas tundidega koolipäev ja olime koos lapsega sunnitud kooli jaoks ebasobivaks kuulutama kolmanda karbitäie värvipliiatseid. Põhjus: ehkki paki peal on kirjas, et söed ei murdu, on igas pakis vähemalt 2–4 pliiatsit, mille süsi on täiesti pude (ei saa teritada, juba teritamise käigus murdub süsi korduvalt, korduvalt ja korduvalt, nii et ühekorraga teritad pika pliiatsi lühikeseks jupiks).

Muidugi ei saa ma mürki võtta, et lapse ükski neist pliiatsitest pole kordagi laualt maha veerenud. Ehkki üks pliiats oli kohe kindlasti selline kohe poest toomise järel ja ma ise ei pildunud küll kuidagi seda pliiatsikarpi. Aga isegi kui neid pliiatsikarpe oleks juba poodi transportimisel loobitud või isegi kui mul laps pillaks pidevalt pliiatseid sõrme vahelt (mida tegelikult ju ei juhtu), siis tegemist on ju ikkagi 1. klassiga. Ja ei saa ju olla niimoodi, et lapsel mingi põhivärv murdub ära, teritab seal 10 minutit, pliiatsist midagi alles ei jää ja tund saab enne läbi, kui pliiats teravaks saab. 🙁 Samuti ei ole ju mõeldav, et ma talle jäängi kaks korda nädalas uusi pliiatsikarpe ostma. Asi pole ka lapse teritamises, sest kui ma püüan kodus teda aidata, murdub minu käes süsi täpselt samuti. Samuti ei ole viga teritajas, oleme erinevaid proovinud.

Samas ma kodus nagu pole märganud, et niisugune jama meil pliiatsitega oleks (kui, siis mõni üksik). Äkki koolikotis loksutamine mõjub sütele halvasti? Samas lapsel on kummidega pinal ja ta tõesti paneb pliiatsid ilusti kummide vahele.

Seni on proovitud siis järgmiste firmade pliiatsid: Staedtler, Maped, Herlitz.

https://oliver24.ee/varvilised-pliiatsid/92349-varvilised-akvarellpliiatsid-staedtler-noris-club-12-varvi.html

https://www.selver.ee/varvipliiats-colorpeps-animal-maped-18tk

https://www.k-rauta.ee/p/herlitz-varvipliiats-kolmnurkne-24-varvi/a69b

Mõtlesime, et äkki järgmisena siis prooviks mingeid jämedamaid mudilaste pliiatseid, aga no see ei tundu ju ka eriti hea pikaajaline lahendus. Peenema pliiatsiga on ikka parem täpselt värvida. Kusjuures lapsel on pliiatsihoid jumalast ideaalne, selle poolest ta ei vajaks isegi peenikesi kolmekandilisi pliiatseid enam …

Ma tõesti ei tea, mida teha.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahtsin Staedtlerit soovitada aga need teil proovitud. Meil need kestavad hästi. Maped pliiatsid olid pudedad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kasutan ainult faber-castelli. mitte ühtegi pliiatsit pole suutnud mu neli last katki pilduda.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh teile!

Stadtler on proovitud jah. See vist murdus suhteliselt kõige vähem, kuid üks pliiats oli siiski jälle täitsa pudeda söega ja üks oli veel selline, mis veidi liiga kergesti murduma kippus. Ja laps kaebas, et värv on liiga nõrk, ei ole mugav ega tule ilusad pildid (see võib-olla minu viga ka, sattusid mingid imelikud akvarellipliiatsid, millel on vist mingi lisafunktsioon).

Aga Herlitzi osas eksisin (see seisab mul alles järgmise karbina sahtlis proovimist ootamas).

Viimane, milles pettuda jõudsime, oli tegelikult just Faber-Castell:

https://charlot.ee/school-utilities/color-and-watercolor-pencils/fabercastell-classic-colour-colour-pencilcardboard-wallet-of-24/%7Bhref%7D

Nende kohta ütles laps kaks esimest päeva, et oi kui head pliiatsid, ilus värv ja üldse ei murdu. Aga täna oli punast pliiatsit sada korda teritanud ja lõpuks pidi õpetajalt tema pliiatsit laenama. Ning mina ise proovisin kodus teritada äramurdunud rohelist: 5 minutit teritamist ning järele jäi (endiselt murdunud söega) nüri 5 cm jupp, mille lõpuks lihtsalt prügikasti viskasin. 🙁

Ma lihtsalt ei kujuta ette … Seejuures laps on tüdruk, suhteliselt korralik ja hoolikas ning ise ka pliiatsite murdumise pärast mures. Vihikud on tal kõik sirged, koolikott puhas ja korralik, riided hoitud. Et ma nagu ei kujuta ette, mida hirmsat ta ometi võiks nende pliiatsitega teha, et need kõik tema käes nii jubedalt lagunevad. 🙁

Vildikate ja tindipliiatsite poole pealt on mul endal väga hea kogemus olnud Stabiloga. Harilikud pliiatsid on neil ka head (ei ole ka murdunud). Ei tea, kuidas neil värvipliiatsid on? Stabilo vist rohkem toodab küll neid jämedaid, aga küllap otsides leiaks kuskilt bürootarvete poest ka peenemaid.

Kui nüüd on kõne all olnud Maped, Stadtler, Faber-Castell, järgmisena proovime ilmselt Herlitzi ära, mis siis üldse peale Stabilo veel proovimiseks kõne alla võiks tulla?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan osta Uuskasutusest mõned sama värvi varupliiatsid, siis ei pea iga korda tervet uut karbitäit hankima. Värvipliiatseid on ka kontoritarvete poodides vahel ühekaupa müügil, kuigi kallid. Minu lapse ajal oli Lyra üsna popp, aga praegu pole vist Eestis saada väga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Akvarellpliiats ongi pehmem, see mõeldud tegelikult selleks, et peale värvimist käid märja pintsliga üle ja saad natuke vesivärvijoonistuse moodi pildi.

Mu laps sai eelmine aasta (1. klass) kahe pakiga hakkama. Deli Colorun pidas vastu sügisest kevadvaheajani ja Maped (ei mäleta, millised täpselt) kevadvaheajast suveni ja need viimased küll hirmsasti murdusid teritamise ajal. Mu laps on muidugi see kõik-kola-ühte-lukuga-pinalisse-ja-rohmaki-koolikotti-ja-siis-veel-kotile-jalaga tüüp.

Kodus on meil ülihästi vastu pidanud mingid kingitud Sense pliiatsid, aga need ei kata eriti hästi, samas ei murdu ka, kui just ekstra selle nimel ei pinguta

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma hakkasin mõtlema, et äkki see kummi vahele panemine väänab pliiatseid. Kas pliiatsid lähevad nende kummide vahele lihtsalt? Või on vaja jõuga suruda?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu lapsed kasutavad kodus just neid akvarellipliiatseid, sest need katavad väga hästi. Pudedaks lähevad kukkumise peale küll.

Koolis on esimese klassi omal jämedamad kolmnurksed, tugevuse pärast ja värvimist tüütuks pidavale lapsele halastamiseks. Pliiatsid on pinalis, ei pea olema komplektne karp.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Stabilo trio thick – katavad hästi ega murdu. Minu lapsed kasutavad siiani ainult neid, kuigi on juba 4. ja 6. klassis.

https://www.k-rauta.ee/p/varvipliiatsid-stabilo-trio-thick-pencils-15pcs/87f6

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan osta Uuskasutusest mõned sama värvi varupliiatsid, siis ei pea iga korda tervet uut karbitäit hankima. Värvipliiatseid on ka kontoritarvete poodides vahel ühekaupa müügil, kuigi kallid. Minu lapse ajal oli Lyra üsna popp, aga praegu pole vist Eestis saada väga.

No ma ei tea ju ette, mis värvi pliiats järgmisena murduma hakkab. Kui ette teaks, võiks ju ka eelmisest karbist vm karbist sama värvi juba ette lapsele kooli kaasa panna. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma hakkasin mõtlema, et äkki see kummi vahele panemine väänab pliiatseid. Kas pliiatsid lähevad nende kummide vahele lihtsalt? Või on vaja jõuga suruda?

Ikka kergelt lähevad. Ja isegi kui tal õnnestuks tera ära murda pliiatsit kummi vahele pannes, siis ometi ju tervet sütt puitsüdamiku sees kildudeks väänata ei saaks? Harilikud pliiatsid on tal iseenesest ilusti toiminud.

Igatahes suurim tänu kõigile soovitajatele! Vähemalt on mul nüüd veel mõned variandid, mida järgmises järjekorras katsetada. 😉 Ning mõistagi olen jätkuvalt tänulik ka kõigi edasiste soovituste ja nõuannete eest. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on laps 5. klassis ja temal on terve elu Maped olnud ja ka minul kooliajal, eluaegsed lemmikud, ilusad tugevad värvid ja meie puhul ka vastupidavad. Kus laps pliiatseid hoiab? Võib-olla siis see kummivahedega raamatu moodi pinal osta, seal peaks ka kukkumise eest kaitstud olema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaheta parem teritaja välja, väga paljudel juhtudel murib just teritaja söe järjepidevalt katki aga lapsevanem ostab muudkui uusi pliiatseid.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Mul on laps 5. klassis ja temal on terve elu Maped olnud ja ka minul kooliajal, eluaegsed lemmikud, ilusad tugevad värvid ja meie puhul ka vastupidavad. Kus laps pliiatseid hoiab? Võib-olla siis see kummivahedega raamatu moodi pinal osta, seal peaks ka kukkumise eest kaitstud olema.

</p>

<p style=”text-align: center;”>Sellest, et on juba kummidega pinal ja laps neid kumme ilusti kasutab, oli eespool juba mitmes kohas juttu. Keegi isegi arvas, et äkki need kummid suudavad süsi lõhkuda. 🙂

Vaheta parem teritaja välja, väga paljudel juhtudel murib just teritaja söe järjepidevalt katki aga lapsevanem ostab muudkui uusi pliiatseid.

Ning sedagi, et oleme proovinud mitmeid eri teritajaid, sai teemaalgatuses mainitud. 🙂 Pealegi, pudedate sütega on ju ainult osa pliiatseid, sugugi mitte kõik.

</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kahel lapsel olnud kõik pliiatsid (kui keegi just muud kinkinud pole) Staedtleri kõige lihtsam sort. Nende peale olen saanud raudkindel olla. Erilise pudisemisega on meelde jäänud Lyra.

Ma olen kasutanud sellist varianti, et kui kusagil on kirjatarvete soodukaid (nt Rimi, Maxima), siis olen ostnud mitmeid karpe nö nimetuid pliiatseid varuks. Sealt olen täiendust saanud, kui üksikud värvid otsas.

Teise nipina on mu teist klassi alustanud lapsel kõiki põhivärve (punane, roheline, kollane jms) pinalis topelt.

Kolmandaks on mul üks suurem pinal selliste poolkahtlasse pikkusesse jõudnud pliiatsite jaoks. Jällegi saab sealt hädaabi-asendusi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kahel lapsel olnud kõik pliiatsid (kui keegi just muud kinkinud pole) Staedtleri kõige lihtsam sort. Nende peale olen saanud raudkindel olla. Erilise pudisemisega on meelde jäänud Lyra.

Ma olen kasutanud sellist varianti, et kui kusagil on kirjatarvete soodukaid (nt Rimi, Maxima), siis olen ostnud mitmeid karpe nö nimetuid pliiatseid varuks. Sealt olen täiendust saanud, kui üksikud värvid otsas.

Teise nipina on mu teist klassi alustanud lapsel kõiki põhivärve (punane, roheline, kollane jms) pinalis topelt.

Kolmandaks on mul üks suurem pinal selliste poolkahtlasse pikkusesse jõudnud pliiatsite jaoks. Jällegi saab sealt hädaabi-asendusi.

Just, põhivärve võiks topeldada.

Lisan veel seda, et sinu laps võib oma asju ju hästi hoida, aga kas sa tead, kes tema pinaliga vahetunnis palli mängib?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just, põhivärve võiks topeldada.

Lisan veel seda, et sinu laps võib oma asju ju hästi hoida, aga kas sa tead, kes tema pinaliga vahetunnis palli mängib?

See on päris hea mõte , et põhivärve võiks pinalis topelt olla — suur tänu mõlemale viimasele vastajale! 🙂

Seda, kes vahetunnis pinaliga jalkat mängib, ma muidugi kindlalt ju ei saa teada. Aga kuna laps ise väidab, et pliiatsid kukkunud ei ole, ning ta pigem kurdab mulle pärast koolipäeva ära iga väiksemagi detaili, mis talle kaaslaste poolt ülekohtune tundus (ka sellise, mis kindlasti kiusamiseks ei kvalifitseeru), siis ma pigem eeldan, et teised lapsed ta pinalit siiski ei puutu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige parem teritaja on selline metallist ja ilma korpuseta, kirjutan töö juures hariliku pliiatsiga ja avastasin sellise teritaja, tõin ka koju. Laps ei saa küll kooli kaasa võtta, sest sodi korjajat ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis teritajatesse puutub – kasutan teemat ära – siis mina olen viimasel ajal just imestanud, kuidas need nii kergesti nüriks lähevad. Vanasti justnagu ei olnud sellist probleemi. Siiski õnnestus mul lõpuks hankida üks kogujaga teritaja, mis on päris pikalt töötanud, firmat praegu ei mäleta. Aga ostsin kunsti- ja kirjatarvete poest, mitte lihtsalt mingist Rimist või Konsumist nagu seni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige parem teritaja on selline metallist ja ilma korpuseta, kirjutan töö juures hariliku pliiatsiga ja avastasin sellise teritaja, tõin ka koju. Laps ei saa küll kooli kaasa võtta, sest sodi korjajat ei ole.

Kui harilikule sobib, ei pruugi värvipliiatsile paras olla see auk, kogemus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on aeg ajalt lisatöö lasteringide juhatamine. Ostan tervele kambale Woodless märkega pliiatsid (firmad võivad olla erinevad). Viimati nägin neid Apollos ja kindlasti on veel kuskil. Need on plastikust söega ja värvivad sama hästi kui tavalised. Teritama peab oluliselt harvem ja ei purune kergesti. Ainuke miinus, et veidi rutem läheb teritaja nüriks. Aga tõesti – on aegu, kui ma teritan iga nädal umbes 200 värvipliiatsit :).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söe murdumine pliiatsi kukkumisel on minu meelest linnalegend. Proovitud kahe poisi ja noolepüstoliga – nad avastasid, et sellega saab pliiatseid lasta 🙂 Aga on häda tõesti teritajates, mida ilmselt Hiinast tonnide kaupa sisse ostetakse. Kui häid teritajaid vaja, siis otsige M+R (Möbius+Ruppert) või KUM teritajaid. Viimasel on suurem valik eri kujuga ja eri pliiatsitüüpide tarvis, pluss tagavaraterad. Samas M+R on ühe teraga 6-7 aastat vastu pidanud. KUM-i on vahel meilgi müügil kunstipoodides. Samas kasvõi saksa amazonist 10€ osta pole ka hullu. Hulka pliiatsiraha ja närve jääb alles. Noh, koduseks kasutamiseks on veel täiesti asine Linex-i vändaga teritaja. Suht kobakas ja paras retro, aga 5-aastane sai sellega oma pliiatsid teravaks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://vunder.ee/toode/varvipliiats-maped-colorpeps-monster/

Meil on need ja väga head, ei ole ühelgi süsi katki läinud ja väga mõnusad pehmed, ei kraabi paberit joonistades.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Carioca on veel nimetamata.

Aga kunstipoodidest nagu Vunder, Skizze saab osta pliiatsei ka ükshaaval.

Nt Tallinnas on Pirni tn kunstipood kus suur valik.

Mul on 3 koolilast. Meil on kogunenud eri komplektide pliiatseid juba sahtlitäis, poolikuid ja neid värve mis ei meeldi….

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul mitu koolilast ja ainuke lahendus oli jämedad värvipliiatsid. Jämedaid värvipliiatseid toodab mitu firmat, on erinevate hindadega. Olen jämedaid ostnud nii kontoritarvete poest kui ka Maximast kus olid mitu korda odavamad, aga sama head.

Peenikesi värvipliiatseid meie enam ei kasutagi. Teritaja peab olema jämeda pliiatsi otsaga.

Hea on ka see, et jämedaid värvipliiatseid saab osta eraldi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Märkasin, et värvipliiatsi süsi murdub, kui püüda seda hästi teravaks teritada. Kui lõpetada teritamine natuke varem, siis ei murdu. Liiga teravaks teritatud värvipliiatsi ots läheb ka värvides kergemini katki, kui laps tugevamalt peale vajutab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimestes klassides on seda värvimistööd nii palju, et olen ka ostnud jämedad värvipliiatsid – ei lähe nii kiirelt katki ja kestavad kevadeni ära. Vanema tüdrukuga proovisin peeneid värvipliiatseid, aga  isegi kui terad pole kiirelt purunevad, siis värvitakse ja teritatakse siiski nii palju, et aastas kulub mitmeid komplekte. Vanem tütar käis ka kunstikoolis – seal joonistamiseks ja kodus joonistamiseks oli tal hulgi peeneid erinevaid värvipliiatseid, et oleks toonide valikut, aga koolis käis jämedatega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Tige_Kapsas

Meie koolis soovitatakse kolmnurkseid pliiatseid, vähemalt 12 värvi peab komplektis olema. Olen ostnud nii Herlitzi kui ka Mapedi omi – esimeses klassis igal õppeveerandil ühe karbi. Mulle tundub, et mõned pliiatsid ongi praagid – poiss teritab need samamoodi olematuks. Allesjäänud pliiatsid saab noorem laps hiljem endale ja temal peavad need kodus kaua vastu (järelikult need polnud praagid).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

palju vastuseid, äkki keegi pakkus juba – kas ei või olla, et su laps kukutab neid siiski koolis laua pealt maha. Me oleme algusest peale (esimene laps läks kooli aastal 2009) kasutanud mapedi kolmnurkseid pliiatseid, mis on kahest otsast eri värvi. Mitte ükski pole murdunud. Mõned teritajad on küll pliiatseid lõhkunud, aga seda saab aru sellest juba, et pliiatsi puitosa saab teritamise käigus kannatada või on kare, mitte sile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil olid lastel alatu Lyra pliiatsid, need jämedamad ja sellised, mis on pealt puiduvärvi. Ostetud tuttava kunstiõpetaja soovitusel. Keegi siin varem kirjutas, et enam pole Eestis saada. Seda ei oska kommenteerida, iseenesest sel juhul vast isegi telliks kusagilt.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Koolilaps Soovitage värvipliiatseid, mis ei murdu (ahastus juba)