Esileht Koolilaps Soovitage värvipliiatseid, mis ei murdu (ahastus juba)

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Soovitage värvipliiatseid, mis ei murdu (ahastus juba)

Postitas:
Kägu

Meil olid lastel alatu Lyra pliiatsid, need jämedamad ja sellised, mis on pealt puiduvärvi. Ostetud tuttava kunstiõpetaja soovitusel. Keegi siin varem kirjutas, et enam pole Eestis saada. Seda ei oska kommenteerida, iseenesest sel juhul vast isegi telliks kusagilt.

Neid jämedamaid on saada küll. Lyra Osirist enam eriti pole, hetkel näitab vaid üht netipoodi ja sealgi tellimisel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei oska ropsti kaubandusest ütelda, kustkohast neid saab, kuid BIC Evolution sarja värvipliiatsid on üsna vastupidava teraga, lisaks on ka mugavad sellise “puuga”, mis teritades ei pudise ega pilbastu (mingid segud, mitte enam puuümbris pliiatsiteral). Värvid on ka ilusad. Bici pastakad mulle jälle millegipärast ei meeldi. Faber-Castell on kuidagi nimi suurem kui reaalne kvaliteet, Stabilo on ka hea ja hinna-kvaliteedisuhe hästi paigas. Maped murdus ja pudises tera, ka oli raskem teritada, kuigi nt neil loomamustritega komplektidel olid värvid ilusad. Lyra oli ka kunagi hea tõesti.

Ja absoluutselt õige on ka see, et pliiatsitera raiskab see, kui üritada seda nõelteravaks teritada. See üliterav ots murdub nagunii lapse käes ära. Terita (soovita lapsele) tasahaaval, niiet pliiats oleks paras, aga otsast mitte üliterav.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeerum, ma olen 40 a vana ja nii kaua, kui mäletan, on mul alati teritajatega kõik pliiatsid murdunud. Ema teritas kooli ajal alati noaga ja mina õppisin ka sama tegema. Laps koolis vist ise muidugi noaga teritada ei saa, aga kui sa kodus ise ära teritad, kas nad tõesti värvivad nii palju, et ühe koolipäeva jooksul läheb juba nüriks? Noaga teritamise eelis on ka, et süsi jääb tervenisti alles, mitte ei nüsita koonuseks nagu teritajaga. Teritajaga hävineb pliiats poole kiiremini ka siis kui süsi ei murdu, sest teritaja nüsib süsist ka pool ära.

Otsi terav nuga ja proovi ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Koolilaps Soovitage värvipliiatseid, mis ei murdu (ahastus juba)