Esileht Hobinurk Soovitused ratta ostul

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Soovitused ratta ostul

Postitas:

Ma eriti ei jaga neid tehnilisi näitajaid, milline ratas oleks harrastussportlasele hea. Ehk liigub siin teadjamaid ja oskab soovitada, mida jälgida. Ise valisin välja sellise http://www.hawaii.ee/tooted/suvi/rattad/maantee/contessa-speedster-25-cd20-238416 Valiku tegin hinna järgi, et ratta geomeetria sobiks, aga juppidest ei tea ma midagi. Trenniratas on olemas, uus jääks võistlusrattaks. Poemüüjad kiidavad kõike, nende eesmärk on müüa. Kui küsin erinevust mitme mudeli vahel, siis vastust ei saa. Viipab kallimate suunas, aga neid ma ei saa kahjuks endale lubada. Kasutatud ratast ei julge osta. Palun soovitusi, kriitika on ka omal kohal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:49; 27.04 05:33; 09.05 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi velo.clubbers.ee ja selgita täpsemalt, mida mõtled “võistlusratta” all.
Mul on võistlusrattaks scott spark pro, aga me ilmselgelt ei käi samadel võistlustel.

Ja mis kuradi pood see on, kus müüja selgitada ei oska…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:45; 27.04 11:13; 04.05 01:11; 04.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga vabandan oma rumalust ja ega müüja süüdi pole kui mina loll olen. Ma ei ole sportlane, ses mõttes võistlusratas. Täiesti tavaline harrastaja olen. Lähisugulane on sportlane, tema hinnangul on see ratas jama. Samas küsisin teiste arvamust, siis nende arvates on seda ratast minu jaoks piisavalt. Kui sain lihtsama rattaga rattarallidel osaletud, siis see pidavat ok olema. Minu jaoks on rattaralli ka paras väljakutse ja võistlus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:49; 27.04 05:33; 09.05 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis rumalust. Igaüks ostab mõnikord midagi, millest ta midagi ei tea. Mina näiteks hankisin reedel ühe tööriista ja küsisin sada asja müüja käest – kogemustega inimene naeraks suure häälega, aga mulle on see teema lihtsalt uus ja võõras.

Sportlaste arust algab normaalne mnt 105 sarjast. Nii et saame su sugulasest aru. Aga loeb ikkagi sobivus. Kui geomeetria / sõiduasend on okei, siis küll sa sellega rallitatud saad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:45; 27.04 11:13; 04.05 01:11; 04.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgin teemat. Ise olen arvanud, et mida kergem ratas, seda parem? Hetkel on mul maastikutas (Trek) ning sellega maanteel küll eriti mugav sõita pole. Trennid on mul maanteel aga lähiajal tahaks mõnel võistlusel ka osaleda ning need toimuvad kõik maastikul. Milline ratas, see tähendab, mis liiki ratas sellisel juhul kõige parem oleks? Maanterattaga on maastikul halb ning vastupidi. Hübriid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:09; 04.05 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maanteel on maastikurattaga halb, aga maanteerattaga on maastikul võimatu. Kui tahad ühte ratast, siis vali see, milles võistled. Võistled maastikul – sõidad maastikurattaga. Hübriid pole millekski hea. Cyclokas.. mõnes kohas võibolla on.

Kui tahad maanteel paremat veerevust, siis sile rehv alla, korralik rõhk sisse, amort lukku, klipid alla. Foorumis on ühistrennide info olemas, tehakse ka risti trenne (maastikumehed maanteele), mine võta mõnest osa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:45; 27.04 11:13; 04.05 01:11; 04.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maanteel on maastikurattaga halb, aga maanteerattaga on maastikul võimatu. Kui tahad ühte ratast, siis vali see, milles võistled. Võistled maastikul – sõidad maastikurattaga. Hübriid pole millekski hea. Cyclokas.. mõnes kohas võibolla on.

Kui tahad maanteel paremat veerevust, siis sile rehv alla, korralik rõhk sisse, amort lukku, klipid alla. Foorumis on ühistrennide info olemas, tehakse ka risti trenne (maastikumehed maanteele), mine võta mõnest osa.

Tänan. Aga kas mägiratas võiks äkki sobida? Netis on kuidagi vastuoluline info, osades kohtades on kirjas, et sellega sobib väga hästi ka maanteel sõita, teistes kohtades pole aga maanteel sõidu võimaluse kohta midagi mainitud. Ja mis foorumis mõtled, velo clubbers?

Amortide lukku panemisega ma hakkama ei saanud. Kuidas seda tegema peaks (proovisin amortide juurest mõlemalt poolt, kus saab keerata, aga midagi ei muutunud)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:09; 04.05 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on mägiratas, mis on maastikuratas…? Maanteel võib üldiselt sõita millega tahes. Seda, kas su amort käib lukku või ei, pead ise teadma või rattapoest / hoolduses küsima. Iga normaalne üldiselt käib.

Mine proovi võistelda ja räägi seal kogenumate sõitjatega, küll nad nõu annavad. Või küsigi velo.clubbersist. Ratta mark, mis võistlusi plaanid jne. Perekool ei ole päris see koht 🙂 Aga üldiselt – hakka otsast peale, mine proovi mõnd üritust või ühistrenni, saad otsa peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:45; 27.04 11:13; 04.05 01:11; 04.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole isegi mingi harrastussportlane, aga no maastikurattaga maanteel on ikka ju mõttetu sõita. seal saaks kiirust arendada, võiks ikka rattad suuremad ja õhemad olla jne. Natuke peab oma peaga ka mõtlema, et kus miskid eelised on. Maanteel sõidan pigem suvalise, aga suurerattalise naistekaga kasvõi. Trenni- ja võistlusratta asemel ostaks ühe maantee- ja teise maastikuratta, sest tundub, et teemaalgataja ikka nii suur sportija pole, et kohe võistlusratast vaja oleks. Ja siis saab erinevatel rahvaüritustel käia ja kui tase tõuseb, teadlikult juba võistlusratas valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüja on selline lammas, et ei oska toodete kohta küsimustele vastata, siis kõnni otsekohe ja sirgelt teise poodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub, et teemaalgataja ikka nii suur sportija pole, et kohe võistlusratast vaja oleks

Ma jah väljendasin end valesti, veel kord väga vabandan. Ma tõepoolest pole sportlane, pole kunagi olnudki. Aga rahvaspordiüritustel olen aktiivne käia. Sel kuulgi on kõik nädalavahetused sisustatud: jooksen ja sõidan rattaga. Soovisin osta pisut paremat ratast nende ürituste tarvis, et julgeks näiteks Tartu rattarallil pikema distantsi valida ja oleks kergem endal. Tegelikult on ju ka mittesportlasel tore end liigutada ja kogu sellest rahvaspordiürituste trallist osa saada. Aga uus ratas on ostetud, on küll palju kallim sellest mida algul plaanisin osta. Ilusat kevadet ja kohtume sõiduradadel 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:49; 27.04 05:33; 09.05 08:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Soovitused ratta ostul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.