Esileht Pereelu ja suhted Sõprade toetus raskel hetkel.

Näitan 23 postitust - vahemik 211 kuni 233 (kokku 233 )

Teema: Sõprade toetus raskel hetkel.

Postitas:
Kägu

Eesti Haigekassa kompenseerib täna retsepti olemasolul kõige kaasaegsema insuliinipumba MiniMed 780 G, selle saatja ja tarvikute kulud, kuid seda teatud määral. Peredele jääb omaosalus, mis on aga paljudel juhtudel üle jõu käiv kulu, sest küündib ligi 1000 euroni.  Kas sinu jutt on vale või Lastefondi oma?

Veel väga hiljuti pidid lapsed, kes ei olnud koomasse langenud või ei olnud diabeedi pärast pikemalt haiglaravil, 100% ise insuliinipumba välja ostma. Väga tore, kui tänapäeval saavad kõik selle haigusega lapsed retsepti pumbale.

Siiski, soovitan sul lugeda sellest kohast edasi, mida siia kopisid. Seal on näha, et ka praegusel ajal kehtivad mingid piirnormid – mõnel juhul hüvitatakse rohkem, mõnel juhul vähem. Ja nagu isegi aru saad, siis on kindlasti peresid, kus ka selle omaosaluse leidmine võib olla väga raske.

Lisaks, juba alates 19ndast eluaastast enam haigekassa soodustus pumba soetamiseks ei kehti.

Ma omast kogemusest ütleksin, et pumba soetmise kulu on vaid jäämäe tipp, sest see on ühekordne kulu mitmeks aastaks. Olulise osa kuludest võtavad pumbaga seotud lisad, mida tuleb koguaeg juurde osta.

Seega, ei tasu kilgata, et tänapäeval on head abivahendid kõikidele vabalt ja lihtsalt kättesaadavad. Veel rumalam on väita, et tänapäeval tänu abivahenditele enam surma, invaliidistumist või tüsistusi ei saa esineda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pump ei olegi hea abivahend, vaid laiskadele ja teadmatutele.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pump ei olegi hea abivahend, vaid laiskadele ja teadmatutele.

Me räägime lastest, eksole. Mõnel lapsel on diabeedi diagnoos ka näiteks neljaastasena. Ja sa näitad praegu neljaastase peale näpuga ja ütled lasik ja teadmatu?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pump ei olegi hea abivahend, vaid laiskadele ja teadmatutele.

Me räägime lastest, eksole. Mõnel lapsel on diabeedi diagnoos ka näiteks neljaastasena. Ja sa näitad praegu neljaastase peale näpuga ja ütled lasik ja teadmatu?

Ja ma ütlesin laps? Ei öelnud. Vastutab ikka lapsevanem. Selleks, et kooma langeda, peab olema ikka tõsine hoolimatus.

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga pump ei olegi hea abivahend, vaid laiskadele ja teadmatutele.

Me räägime lastest, eksole. Mõnel lapsel on diabeedi diagnoos ka näiteks neljaastasena. Ja sa näitad praegu neljaastase peale näpuga ja ütled lasik ja teadmatu?

Ja ma ütlesin laps? Ei öelnud. Vastutab ikka lapsevanem. Selleks, et kooma langeda, peab olema ikka tõsine hoolimatus.

Ma ei tea, kas sa suudad endas nii palju empaatiat leida, aga palun kujuta ette, et see laps võibolla peab käima lasteaias, sest ema peab tööl käima ja samas on lasteaiakasvatajal veel 20 rüblikut, kelle järele valvata ja tõenäosus, et mõni kriitiline hetk jääb kahe silma vahele on päris suur. Näiteks.

Või et emal endal on veelgi lapsi. Või et äkki ema tahaks öösel magada ka, selle asemel, et iga paari tunni tagant veresuhkrut käia mõõtmas.

Pluss tõesti, palun, ärge kaagutage siin, et diabeediga ei esine invaliidistumisi tänapäeval. Esineb küll ja siin ei saa patsienti süüdistada, mõnikord lihtsalt läheb nii halvasti.

Ma ei saa aru, mis inimesed need on, kes siin haigeid ja nende lähedasi niimoodi lambist süüdistavad…

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lugu leidis aset palju aastaid enne 2008ndat aastat. Tänapäeval on kooli kodulehel vist enamikes koolides menüüd üleval. Sel ajal ei olnud mul kodus veel arvutitki.

No selge siis. Kas Sa mõnda veel vanemat elujuhtumit ei  tahaks jagada? Aga mis teemasse puutub, siis kui sa oleks vaevunud sekretätrile selgitama, mis värk sul nende menüüdega on ja miks sul neid iga nädal vaja on ja leppima kokku süsteemi, kuidas sa need iganädalaliselt saad, ilma talle suurt tüli ja vaeva tekitamata, siis küllap sa oleksid need ka saanud. Palju aastaid enne 2008 aastaid oli koolides aeg, kus isegi printeripaberit oli nii napilt, et ega ikka ei olnud küll võimalik igale sisseastujale mida iganes välja printida ja pihku pista.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et kooma langeda, peab olema ikka tõsine hoolimatus.

Ei pea. Siin oled sa nüüd küll selgelt ülekohtune.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pump ei olegi hea abivahend, vaid laiskadele ja teadmatutele.

Me räägime lastest, eksole. Mõnel lapsel on diabeedi diagnoos ka näiteks neljaastasena. Ja sa näitad praegu neljaastase peale näpuga ja ütled lasik ja teadmatu?

Ja ma ütlesin laps? Ei öelnud. Vastutab ikka lapsevanem. Selleks, et kooma langeda, peab olema ikka tõsine hoolimatus.

Ma ei tea, kas sa suudad endas nii palju empaatiat leida, aga palun kujuta ette, et see laps võibolla peab käima lasteaias, sest ema peab tööl käima ja samas on lasteaiakasvatajal veel 20 rüblikut, kelle järele valvata ja tõenäosus, et mõni kriitiline hetk jääb kahe silma vahele on päris suur. Näiteks.

Või et emal endal on veelgi lapsi. Või et äkki ema tahaks öösel magada ka, selle asemel, et iga paari tunni tagant veresuhkrut käia mõõtmas.

Pluss tõesti, palun, ärge kaagutage siin, et diabeediga ei esine invaliidistumisi tänapäeval. Esineb küll ja siin ei saa patsienti süüdistada, mõnikord lihtsalt läheb nii halvasti.

Ma ei saa aru, mis inimesed need on, kes siin haigeid ja nende lähedasi niimoodi lambist süüdistavad…

Ma ei pea midagi ette kujutama, mul on need situatsioonid elus läbi elatud. Lasteaias kasvataja EI SÜSTI last. Kooma langeb laps siis, kui talle liiga palju või liiga tihti insuliini süstitakse. Seda teeb tavaliselt ikka lapsevanem.

Ööseks nn pikk insuliin. Jah, seda peab ka katse-eksitus meetodil algul katsetama, aga no kui lapsevanemal (neid on siiski kaks) on uni tähtsam, siis ongi see minu nimetatud hoolimatus.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selge siis. Kas Sa mõnda veel vanemat elujuhtumit ei  tahaks jagada? Aga mis teemasse puutub, siis kui sa oleks vaevunud sekretätrile selgitama, mis värk sul nende menüüdega on ja miks sul neid iga nädal vaja on ja leppima kokku süsteemi, kuidas sa need iganädalaliselt saad, ilma talle suurt tüli ja vaeva tekitamata, siis küllap sa oleksid need ka saanud. Palju aastaid enne 2008 aastaid oli koolides aeg, kus isegi printeripaberit oli nii napilt, et ega ikka ei olnud küll võimalik igale sisseastujale mida iganes välja printida ja pihku pista.

Enne, kui sõimama kukud, siis palun loe minu kommentaare hoolikamalt. Minu jutt ju algaski sellest, et käisin kooli sekretärile rääkimas, et lapsel on selline haigus. Selgitasin, miks mul on oluline menüüd saada. Mis mõttes sa ütled, et ma ei vaevunud sekretärile selgitama?

Ma ei usu, et sekretäri jaoks on suur tüli ja vaev, kui ta ühe lapsevanema jaoks, ühe paberi, kord nädalas välja prindib.

PS Ma ei olnud “iga sisseastuja”, vaid ma olin lapsevanem, kelle suhkruhaige laps oli just astunud I klassi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et kooma langeda, peab olema ikka tõsine hoolimatus.

Ei pea. Siin oled sa nüüd küll selgelt ülekohtune.

Just! Üldse ei pea! Lapsel võib ohtlik (elu)olukord tekkida minutitega. Mitte ükski lapsevanem ei saa 7 päeva nädalas 24 tundi järjest olla oma lapse kõrval. Ja nii aastaid.  Ka sellised lapsed peavad käima lasteaias ja koolis.

Õudne, kui alatu ja julm võib see üks inimene olla, kes siin haigeid lapsi ja nende vanemaid mõnitab. Miks teda perekoolist ära ei bännita?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei pea midagi ette kujutama, mul on need situatsioonid elus läbi elatud. Lasteaias kasvataja EI SÜSTI last. Kooma langeb laps siis, kui talle liiga palju või liiga tihti insuliini süstitakse. Seda teeb tavaliselt ikka lapsevanem. Ööseks nn pikk insuliin. Jah, seda peab ka katse-eksitus meetodil algul katsetama, aga no kui lapsevanemal (neid on siiski kaks) on uni tähtsam, siis ongi see minu nimetatud hoolimatus.

Vaene sinu laps, et tal ema asemel nõid on!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei pea midagi ette kujutama, mul on need situatsioonid elus läbi elatud. Lasteaias kasvataja EI SÜSTI last. Kooma langeb laps siis, kui talle liiga palju või liiga tihti insuliini süstitakse. Seda teeb tavaliselt ikka lapsevanem. Ööseks nn pikk insuliin. Jah, seda peab ka katse-eksitus meetodil algul katsetama, aga no kui lapsevanemal (neid on siiski kaks) on uni tähtsam, siis ongi see minu nimetatud hoolimatus.

Vaene sinu laps, et tal ema asemel nõid on!

Miks sa mingitest olematutest lastest räägid? Tahad end õilsana näidata või niisama sõimata? Kuidas sa ise parem oled?

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selleks, et kooma langeda, peab olema ikka tõsine hoolimatus.

Ei pea. Siin oled sa nüüd küll selgelt ülekohtune.

Just! Üldse ei pea! Lapsel võib ohtlik (elu)olukord tekkida minutitega. Mitte ükski lapsevanem ei saa 7 päeva nädalas 24 tundi järjest olla oma lapse kõrval. Ja nii aastaid. Ka sellised lapsed peavad käima lasteaias ja koolis.

Õudne, kui alatu ja julm võib see üks inimene olla, kes siin haigeid lapsi ja nende vanemaid mõnitab. Miks teda perekoolist ära ei bännita?

Kas sa midagigi tead sellest konkreetsest haigusest, oled ise diabeetik, on su peres diabeetik? Või lihtsalt lärmad?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa mingitest olematutest lastest räägid? Tahad end õilsana näidata või niisama sõimata? Kuidas sa ise parem oled?

Väga hea, et sul lapsi pole! Mölakad ei peakski lapsi saama!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa midagigi tead sellest konkreetsest haigusest, oled ise diabeetik, on su peres diabeetik? Või lihtsalt lärmad?

Mis mõttes, kas ma ise tean sellest konkreetsest haigusest midagi? Ei, ma ise ei ole diabeetik. Minu laps on diabeetik. Haigestus siis, kui oli 1.5-aastane. Täna on ta 23-aastane. Seega, minul on isiklik, igapäevane kokkupuude selle haigusega peaaegu 22 aastat.

Hoopis sina lärmad! Ise just ütlesid, et sul pole üldse lapsi, aga nii kangesti annad hinnanguid selle kohta, kui laisad, lohakad ja rumalad on diabeedihaiged lapsed ja nende vanemad. Ehk siis inimene, kes ise ei ole kunagi diabeetikkust last kasvatanud, õiendab ja lärmab teemas, mis teda mitte kuidagi ei puuduta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa mingitest olematutest lastest räägid? Tahad end õilsana näidata või niisama sõimata? Kuidas sa ise parem oled?

Väga hea, et sul lapsi pole! Mölakad ei peakski lapsi saama!

Sinu vanemad on muidugi sinu kõnepruugi üle väga uhked.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa mingitest olematutest lastest räägid? Tahad end õilsana näidata või niisama sõimata? Kuidas sa ise parem oled?

Väga hea, et sul lapsi pole! Mölakad ei peakski lapsi saama!

Sinu vanemad on muidugi sinu kõnepruugi üle väga uhked.

Kuidas sa oma vanemate kasvatust hindad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa mingitest olematutest lastest räägid? Tahad end õilsana näidata või niisama sõimata? Kuidas sa ise parem oled?

Väga hea, et sul lapsi pole! Mölakad ei peakski lapsi saama!

Sinu vanemad on muidugi sinu kõnepruugi üle väga uhked.

Kuidas sa oma vanemate kasvatust hindad?

Üsna heaks. Mina pole siin ühtegi kägu sõimanud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pump ei olegi hea abivahend, vaid laiskadele ja teadmatutele.

Virgad siis torgivad end 10 x päevas lihtsalt süstlaga!

Üks jaburamaid avaldusi, mida olen selle teema kohta lugenud!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis südametud ja jubedad inimesed need on siin, kes alavääristavad, lausa naeruvääristavad lapse rasket haigust. Kui õelus on teiste suhtes ikka nii suur, et mingit piiri ei ole, võiks vähemalt perefoorumist eemale hoida ja oma sappi kuskil mujal pritsida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa mingitest olematutest lastest räägid? Tahad end õilsana näidata või niisama sõimata? Kuidas sa ise parem oled?

Väga hea, et sul lapsi pole! Mölakad ei peakski lapsi saama!

Sinu vanemad on muidugi sinu kõnepruugi üle väga uhked.

Kuidas sa oma vanemate kasvatust hindad?

Üsna heaks. Mina pole siin ühtegi kägu sõimanud.

Küll aga toetad seda kägu, kes siin suhkruhaigeid lapsi ja nende vanemaid sõimab ja mõnitab. See teeb pea sama välja kui oleksid ise sõimaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma siis umbes kolmandal nädalal jälle kooli sekretäri juurde menüüd küsima läksin, siis ta käratas mulle, et mis probleem mul on koguaeg nende menüüdega.

Mina oleks vist ka käratanud. Sest sekretär ei tee menüüd. Menüü teeb kooli peakokk või kui toitlustab firma. siis firma peakokk ja nende käest saaks ka selle menüü. Teine asi on see, et miks te räägite klassijuhatajaga, selle asemel et kohe last kooli registreerides kooli juhtkonda informeerida, et tegu on erivajadusega lapsega. Siis on juhtkonna asi hoolitseda, et KÕIK õpetajad oleksid teadlikud, kuidas diabeedihaige lapsega käituda. Ja kui juhtkonna poole pöördumine ka ei aita, siis igal koolil on selline organ nagu hoolekogu, kuhu kuuluvad ka lapsevanemate esindajad. Ja just hoolekogu asi on selliste juhtumitega tegeleda.

Mis sekretäride funktsioon siis on sinu arust? Ma mõtlesin, et sekretär just tegelebki asjaajamistega, mis hõlmab paljusid erinevaid toiminguid, mida asutuses ette võib tulla. Sekretär suhtleb klientidega (antud juhul lapsevanematega). Sekretär on asutuse visiitkaart, mitte tädi, kes käratab peale, kui ei viitsi mingit oma töökorraldusi täita. Ja, kui menüü välja printimine tõesti ei ole tema töö, siis ta ütleb viisakalt, kuhu on õige pöörduda, et vajalik info kätte saada.

Mina isiklikult ei usu, et koolisööklates on printerid olemas. Karta on, et paljudel koolidel ei olegi sellist töötajat nagu peakokk. Kui kool tellib toidu toitlustusfirmast, siis ei ole sellist ametimeest nagu peakokk ju üldse vaja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ongi hämmastavad. Minu parim sõbranna kutsus päeval, kus mul oli haiglas op peale rasket haigust, poodi shoppama sest koroonapiirangud olid sel päeval just lõppenud.  Kaitsesin end iga hinna eest koroona eest kopsuhaigete osakonnas kui tema põhimõtteliselt tegi autoga koroonavastast ringsõitu autodega ümber haigla ja noris, et mis ma nohu kardan. Minu palatis oli koroonatüsistustes koomas proua samal ajal.

Enam ta mu sõbranna ei ole. Aga jah toetajateks sai teised inimesed, kellest tol hetkel poleks uskunud. Suhtle inimestega, kellega varem vähem oled suhelnud ja võid leida parema toetuse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 211 kuni 233 (kokku 233 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõprade toetus raskel hetkel.