Esileht Pereelu ja suhted Sõpradegrupis inimene, kes ei meeldi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Sõpradegrupis inimene, kes ei meeldi

Postitas:
Kägu

Mind ka huvitab, mida ta siis teeb, et on nii ebameeldiv?

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin ka ühes grupis ja mulle mõnikord tundub, et ma ühele liikmele ei meeldi. Kusjuures, ma ei ole kohe kindlasti selleks mingit põhjust andnud selles mõttes, et käituks või ütleks midagi, mis võiks pingeid või erimeelsusi põhjustada. Lihtsalt kuidagi tajun, et ta on minuga kuidagi teistsugusem. Ja sellepärast on mul ka teemaalgatust ebamugav lugeda. Äkki olen see mina?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liialdad mu meelest. Me kõik oleme käinud koolis, kus klassis oli pingeid. Rõhuva enamuse laiemas pereringis (mees-naine-lapsed-emad-isad-ämmad-äiad-õed-vennad) on pingeid. Loomulikult saab välja astuda. Aga ebameeldivat isikut välja tõugata ei saa. Õigemini on see riskantne. Tegudel on alati tagajärjed. TA puhul võib ta kaotada kõik sõbrad – mulle jäi mulje, et ta ei taha seda. Kujutleme end tagasi lapsepõlve. Me oleme sõbrad juba lastesõimest, algusest alates, võiks öelda. Mängime koos, istume pärast 1. klassi üheksakesi koos liivakastis ja mängime ja teeme liivakooke. Ühel hetkel hakkab Anne märku andma Pillele, et tema pole siia liivakasti oodatud. Kukub pirtsutama. Ei meeldi talle Pille. Ka ei kutsu ta Pillet välja mängima ja ei luba talle oma kühvlit ja pangekest. Ülejäänud lapsed vahele ei astu, aga ei saa aru, miks Anne nii teeb. Natuke ebamugav on kõigil. Pikapeale saab Pille aru, et tal pole sinna liivakasti asja ja läheb hoopis turnimispuule ronima. Mis sa pakud, kui suur on tõenäosus, et 15 minutiga on kõik ülejäänud 7 last Pille juures ronimispuudel ja Anne oma liivakastis üksi? Või vähemalt osa lapsi, kelle seas ka Juta, kellega just Anne oleks soovinud enim sõbrustada. Kui tööl hakkab üks kolleeg eirama või isegi solvama regulaarselt teist, siis mis sa pakud, kumma selja taha joondutakse? Võib minna nii või naa. Aga valmis peaks olema. TA tundub kujutlevat, et grupidünaamikat saab eirata. Ei saa. TA teemaalgatus on lapsikuvõitu, sellest ka selline puust ja punane selgitus minu arvamusele.

Minu kogemus oma lapsepõlvest on sinu omale täpselt vastupidine. Ikka koonduti millegipärast kiusaja seljataha, mitte ei eelistatud kiusatavaga mängida.

Ehk siis kasulik oli olla domineeriva ja liidri sõber. Lisaks veel teiste arvamusega kaasaminek.  Kahjuks peab see paljuski paika ka täiskasvanu elus.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis kasulik oli olla domineeriva ja liidri sõber. Lisaks veel teiste arvamusega kaasaminek.  Kahjuks peab see paljuski paika ka täiskasvanu elus.

No teemaalgataja ei ole mingi liider. Ta pole isegi julenud mitte minna endale ebameeldiva inimese koju tolle sünnipäevale (miks ta ise pidi minema?). Liidrite seltskonnast on siin pigem hilisem tulija, keda mainiti ka “juhtgrupis” olevat. Kui üks vana olija ussitama hakkab, siis tõesti jääb pigem tema kõrvale.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ka huvitab, mida ta siis teeb, et on nii ebameeldiv?

Saab teistega liiga hästi läbi ja TA on sellepärast armukade.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis kasulik oli olla domineeriva ja liidri sõber. Lisaks veel teiste arvamusega kaasaminek. Kahjuks peab see paljuski paika ka täiskasvanu elus.

No teemaalgataja ei ole mingi liider. Ta pole isegi julenud mitte minna endale ebameeldiva inimese koju tolle sünnipäevale (miks ta ise pidi minema?). Liidrite seltskonnast on siin pigem hilisem tulija, keda mainiti ka “juhtgrupis” olevat. Kui üks vana olija ussitama hakkab, siis tõesti jääb pigem tema kõrvale.

Sellised inimesed lakuks tagumikku ka ebameeldival inimesel, et kõigile meeldida ja kambas olla.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ka huvitab, mida ta siis teeb, et on nii ebameeldiv?

Räägib näiteks liiga palju, on oma arvamusavaldustest väga kategooriline ja targutab, domineerib seltskonnas, nii et teised saavad oluliselt vähem sõna. Ega ta mulle vastumeelne ei ole, pole lihtsalt üldse minu inimene, seega ma ei leia, et ta oleks mu sõber.

Ja ma ei olegi alati tema sünnipäevadele läinud, aga imelik oleks ka iga kord minemisest keelduda, kui ta järjekindlalt kutsub. Samavõrd imelik oleks teda vastu kutsumata jätta, seda enam et kõiki teisi samast grupist kutsun.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägib näiteks liiga palju, on oma arvamusavaldustest väga kategooriline ja targutab, domineerib seltskonnas, nii et teised saavad oluliselt vähem sõna. Ega ta mulle vastumeelne ei ole, pole lihtsalt üldse minu inimene, seega ma ei leia, et ta oleks mu sõber.

Täpselt nagu minu uus töökaaslane, muidu täiesti OK inimene, pigem selline abivalmis, aktiivne, ei oota et teised tema eest töö ära teeksid. Aga jah kui suu lahti teeb siis räägib liiga palju, on kategooriline ja targutab. Ja kui tal õigus pole, siis on eriti kategooriline, teiste juttu ei pane milekski. Pole ka üldse minu inimene, eelistan koostööd teha pigem mõne laisaga, kes eriti ei panusta või mõnega, kes mulle eriti ei meeldi, aga ütleb oma vastuväite lühidalt ja konkreetselt välja, pigem teen mõne sellise tööd hiljem ringi ja kirun omaette kui koostööd sellega, kes on liiga paljusõnaline ja intensiivne (nii lahti kirjutatuna tundub muidugi nõme, et valin pigem emotsiooni kui ratsionaalse mõistuse).

Raske öelda, mis ma teemaalgataja asemel teeks, ilmselt kutsuks siis kõik ja katsuks selle mitte minu inimese välja kannatada, sest ühte kutsumata jätta oleks ka imelik kui ta otseselt midagi halba pole teinud. Või siis hoopis kutsuks väiksema grupi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole kas, pigem mis halbu omadusi Sinul?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole kas, pigem mis halbu omadusi Sinul?

Variserlikkus, argus, seljataga urgitsemine, teovõimetus, pugemine.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äh, minu arust on teema autori kallal urgitsemine nõme. Selge, et kõigil on halbu omadusi, aga sama selge on see, et kõik kõigiga ei sobi ja vägisi suhtlema ei pea. See, kui keegi seltskonnas ei meeldi, ei võrdu automaatselt selle inimese halvustamisega, enda paremaks pidamisega vmt.

 

Muidugi, üht inimest seltskonnast kõrvale jätta oleks väga taktitu. Siin ongi sisuliselt kaks varianti: kas pidada edaspidi oma sünnipäeva palju väiksema seltskonnaga (kutsudagi vaid paar-kolm kõige lähemat inimest kambast) või siis ikkagi kutsuda kõik, sh ebameeldiv inimene. Viimasel juhul oleks mõistlik teha see otsus väga teadlikult ja iseendale aru andes, et otsus on otsustaja oma, mitte kellegi teise pealesurutud, siis on omal vähem negatiivseid emotsioone ja vastumeelsust.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äh, minu arust on teema autori kallal urgitsemine nõme. Selge, et kõigil on halbu omadusi, aga sama selge on see, et kõik kõigiga ei sobi ja vägisi suhtlema ei pea. See, kui keegi seltskonnas ei meeldi, ei võrdu automaatselt selle inimese halvustamisega, enda paremaks pidamisega vmt.

Muidugi, üht inimest seltskonnast kõrvale jätta oleks väga taktitu. Siin ongi sisuliselt kaks varianti: kas pidada edaspidi oma sünnipäeva palju väiksema seltskonnaga (kutsudagi vaid paar-kolm kõige lähemat inimest kambast) või siis ikkagi kutsuda kõik, sh ebameeldiv inimene. Viimasel juhul oleks mõistlik teha see otsus väga teadlikult ja iseendale aru andes, et otsus on otsustaja oma, mitte kellegi teise pealesurutud, siis on omal vähem negatiivseid emotsioone ja vastumeelsust.

TA poolt toodi välja adekvaatsed mõjurid, miks mitte suhelda väljaspool hobigruppi.

TA on laps, kes ei tea essugi tõenäosusest. 9-st 8-ga hästi läbi saada on lausa andekus.

TA pissib püksi.

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mind ka huvitab, mida ta siis teeb, et on nii ebameeldiv?

Räägib näiteks liiga palju, on oma arvamusavaldustest väga kategooriline ja targutab, domineerib seltskonnas, nii et teised saavad oluliselt vähem sõna. Ega ta mulle vastumeelne ei ole, pole lihtsalt üldse minu inimene, seega ma ei leia, et ta oleks mu sõber.

Eks selliseid inimesi ongi jube raske taluda. Mul õnneks hobigrupis ega sõpruskonnas ega ka sugulaste seas selliseid pole. Küll aga tööl vähemalt paar tükki ja katsun neist ikka eemale hoida ning jumala eest mitte mingisse väitlusesse sattuda. Kahju, et sellised inimesed ise aru ei saa, kui ahistavalt ja lämmatavalt nad mõjuvad. Sellised “räigelt rusikaga lauale” tüübid, kes igas teemas on maru emotsionaalsed, intensiivsed ja kõigest peab väga kirglikult ja paljusõnaliselt midagi arvama. Ja seda kõike ka kogu aeg kõigile väljendama. Paraku jätab konfliktse ja ebameeldiva mulje. Kuna nad oma väidete kaitsmiseks lähevad kohati vaenulikult teravaks ja väga tuliseks ka.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud lämmatajatega ülikoolis kohustuslikke grupitöid, mis oli ahistav, läksin lukku, selline tunne oli, et kohe kritiseeritakse ja naerdakse mu üle. Õnneks pole gruppidesse enam asja. Tegelikult midagi ei juhtu, kui sa ei kutsu ega lähe. Aktivisaatorid loevad päid, mitte hingi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elad üle. Kui ta teistele ka ei meeldiks, oleks ammu kõrvale tõugatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie sõprusringkonnas oli ka kunagi üks selline intrigant, nagu teemaalgataja. Üritas teisi selle ühe vastu, kes talle ei meeldinud, ässitada. Ei õnnestunud. Jäi ise enamus sõpradest ilma.

Üldse huvitav, et tal tekib millegipärast tihti uusi “sõprusgruppe”, mis siis mõne aja pärast jälle lagunevad. Lähedasi suhteid inimene miskipärast hoida ei oska. Aga ikka ja alati on keegi teine grupis “toksiline” ja tuleb välja süüa, mitte tema.

Soovitaksin alustuseks peeglisse vaadata.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on juba see vedamine, kui inimesele meeldivad oma vanemad ja oma abikaasa. Leida veel kaugemate inimeste seast see “oma inimene”, on pigem meeldiv üllatus, kui asi, mis peab kõigi juures kindlalt olema. Paraku kui sa tahad osaleda ühiskonnaelus ja liituda mingite gruppidega, siis pead leppima sellega, et inimesed on erinevad ja suht võimatu on leida gruppi, kus kõik on nii “sinu inimesed”. On täiesti okei, kui neid minu inimesi on väga vähe, enamus on lihtsalt toredad mingi maani, mõned on kergelt ärritavad. Peab sellega elama ja harjutama end mitte reageerima või käima tõmbama tegelikult pisiasjade üle. Kui inimene ei ole mingi ehtne värdjas, vaid mingid pisiasjad kriibivad sind, siis see probleem on ikka sinus, mis tuleks lahendada sinul endal. Küsi endalt, miks sulle see nii korda läheb, kui Tiina enda seisukohta tuliselt kaitsma asub, kui Pille lauas hambaorki kasutab jne. Tegelikult võid ju sama hästi sellest ärritusest mööda vaadata ja rahulikuks jääda. Aitab ka see, kui meelde tuletada, et keegi pole täiuslik, sh sina. Iga inimene mingil hetkel suudab kellelegi ärritavalt mõjuda. Kui me sellepärast kohe laiali läheks, siis ei saaks ükski grupp toimida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ka ei tohiks ainult sellepärast oma üritustelt välja jätta, et pole sinu inimene. Vähemalt mitte nii väikses ja sedamoodi läbikäivas grupis.

Kui ta just tõesti midagi väga solvavat ei tee ja inetult ei käitu, siis võiks teda ikka aktsepteerida ja võtta sellisena, nagu ta on. Aga ta ju ei käitu halvasti? Sest vastasel juhul tõrjuks ka teised teda seltskonnast välja.

Minu nn grupis on ka üks inimene, kellega ma lähedalt, kahekesi, üks-ühele kunagi ei kokku ei saa ega koos aega veeda. Temaga kahekesi jäädes meil poleks vist omavahel eriti millestki rääkida peale small talki. Kõikide teiste gruppi kuuluvate inimestega olen praegu või mingil perioodil väga lähedalt läbi käinud. Aga see üks, kellega pole… mind üldse ei häiri kuidagi, et tema ka on selles seltskonnas, kus mul kõikide teistega on lähedasem pidepunkt. Kusjuures seltskonnas olles, saan aru, et tema mõtted käivad minu omadest täiesti teist rada pidi. Meil on täiesti erinev elu, täiesti erinev taust. Tal on päris palju ka selliseid vaateid, mis minu jaoks võõrad ja ehk arusaamatudki. Mitte halvas mõttes, pigem selles mõttes, et ma ei mõista, kuidas saavad sellised teemad huvitavad olla, millest ta räägib. Aga mis siis? Erinevus ju rikastabki! Ma üldse ei imestaks, kui see inimene ongi teemaalgataja ja silmas pidanud mind 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ka ei tohiks ainult sellepärast oma üritustelt välja jätta, et pole sinu inimene. Vähemalt mitte nii väikses ja sedamoodi läbikäivas grupis.

Kui ta just tõesti midagi väga solvavat ei tee ja inetult ei käitu, siis võiks teda ikka aktsepteerida ja võtta sellisena, nagu ta on. Aga ta ju ei käitu halvasti? Sest vastasel juhul tõrjuks ka teised teda seltskonnast välja.

Minu nn grupis on ka üks inimene, kellega ma lähedalt, kahekesi, üks-ühele kunagi ei kokku ei saa ega koos aega veeda. Temaga kahekesi jäädes meil poleks vist omavahel eriti millestki rääkida peale small talki. Kõikide teiste gruppi kuuluvate inimestega olen praegu või mingil perioodil väga lähedalt läbi käinud. Aga see üks, kellega pole… mind üldse ei häiri kuidagi, et tema ka on selles seltskonnas, kus mul kõikide teistega on lähedasem pidepunkt. Kusjuures seltskonnas olles, saan aru, et tema mõtted käivad minu omadest täiesti teist rada pidi. Meil on täiesti erinev elu, täiesti erinev taust. Tal on päris palju ka selliseid vaateid, mis minu jaoks võõrad ja ehk arusaamatudki. Mitte halvas mõttes, pigem selles mõttes, et ma ei mõista, kuidas saavad sellised teemad huvitavad olla, millest ta räägib. Aga mis siis? Erinevus ju rikastabki! Ma üldse ei imestaks, kui see inimene ongi teemaalgataja ja silmas pidanud mind ????

Üks asi on hobikorras suhtlemine, hoopis teine äärmus on maailma asjadest rääkida ja maailmavaate pärast riidu kiskuda. Viimane saab toimuda juhul, kui liigselt isiklikuks minnakse, mida sünnipäevadel käimime ongi. Täiskasvanud inimesed reeglina liivakastipidusid ja nukkude teeõhtuid ei korralda. Kui ollakse võimeline 9liikmelises grupis tohutuid isiklikke sidemeid looma, siis ollakse seda ka väljaspool gruppi, aga päevas on ainult 24h. Mõistan, mida TA mõtleb ja see on, kuidas taktitundeliselt kutsest keeldudaja vastukutsete tegemise kohuslase staatusest väljuda. Seda saab ainult nii, et ise ei kutsu ühtegi hobiinimest, ja need, kes on sõbraks saanud, nendega käiakse kohvikus edaspidi.
Päris ei nõustu siin kaks korda kõlanud tõrjumisega. Mida liiderlikum inimene, seda suurem tutvustingkond, ja mingi tõrjutav ei käigi gruppides hobi harrastamas. Samiti on näha, kuidas üks liider teeb kõike ja maailm vaatab pealt. Ei tõrju teda omade ringis keegi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati annab (tema sünnipäevale) mitte minemiseks ju mingeid neutraalseid ja vabandatavaid põhjusi leida- tema sünnipäev on ju 1x aastas, sinu oma ka, mis seal nii üle(ela)tamatut on. Ei pea vägisi suhtlema sellega, kellega ei taha, aga tõrjumine on teine teema, kõikidega suuremas grupis ei peagi ju südamesõbrannad olema. Mõtesta lahti, miks ta sind häirib ja lase see lahti, ära võta endasse seda häirimistunnet, see on ju sinu reageering tema käitumisele, mida sina ise saad muuta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks ukrainlastel sinu mured.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati annab (tema sünnipäevale) mitte minemiseks ju mingeid neutraalseid ja vabandatavaid põhjusi leida- tema sünnipäev on ju 1x aastas, sinu oma ka, mis seal nii üle(ela)tamatut on. Ei pea vägisi suhtlema sellega, kellega ei taha, aga tõrjumine on teine teema, kõikidega suuremas grupis ei peagi ju südamesõbrannad olema. Mõtesta lahti, miks ta sind häirib ja lase see lahti, ära võta endasse seda häirimistunnet, see on ju sinu reageering tema käitumisele, mida sina ise saad muuta.

Pärast paari korda kõlavad neutraalsed vabandused haleda ja nõrgana. Probleem pole sünnipäevades, vaid räiges soovis kõigiga läbi saada. Seda ei juhtu iial, et 100%ga saadakse läbi. Aga oskus öelda ei tuleb elus kasuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ei nõustu siin kaks korda kõlanud tõrjumisega. Mida liiderlikum inimene, seda suurem tutvustingkond, ja mingi tõrjutav ei käigi gruppides hobi harrastamas. Samiti on näha, kuidas üks liider teeb kõike ja maailm vaatab pealt. Ei tõrju teda omade ringis keegi.

Kõlab nii toredasti 😀 Hääldades on vahe vahel, kirjapildis paraku mitte.

Oleks ehk pidanud olema liidrim, a muidu …  Tore eesti keel 😀 (ja ma üldse mitte paha pärast)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab nii toredasti ???? Hääldades on vahe vahel, kirjapildis paraku mitte. Oleks ehk pidanud olema liidrim, a muidu …  Tore eesti keel ???? (ja ma üldse mitte paha pärast)

Tutvustingkond on ka tore uudissõna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris ei nõustu siin kaks korda kõlanud tõrjumisega. Mida liiderlikum inimene, seda suurem tutvustingkond, ja mingi tõrjutav ei käigi gruppides hobi harrastamas. Samiti on näha, kuidas üks liider teeb kõike ja maailm vaatab pealt. Ei tõrju teda omade ringis keegi.

Kõlab nii toredasti ???? Hääldades on vahe vahel, kirjapildis paraku mitte.

Oleks ehk pidanud olema liidrim, a muidu … Tore eesti keel ???? (ja ma üldse mitte paha pärast)

Sellepärast ma riigieksamil 90 punni välja ei venitanudki. Paar punni jäi puudu. Kui oleksin õpetaja, häbeneksin silmad peast.

Muu on aga näpukas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 inimest on piisavalt suur hulk ja üks sünnipäevaõhtu piisavalt lühike aeg, et saaks oma tähelepanu inimeste vahel jagada endale sobival viisil, sealjuures taktitundetuks muutumata. See tähendab, et pöörad oma tähelepanu eelkõige neile, kellega suhelda soovid, ja selle mittemeeldiva isikuga ei tarvitse suhelda rohkem kui elementaarse viisakuse tasemel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 inimest on piisavalt suur hulk ja üks sünnipäevaõhtu piisavalt lühike aeg, et saaks oma tähelepanu inimeste vahel jagada endale sobival viisil, sealjuures taktitundetuks muutumata. See tähendab, et pöörad oma tähelepanu eelkõige neile, kellega suhelda soovid, ja selle mittemeeldiva isikuga ei tarvitse suhelda rohkem kui elementaarse viisakuse tasemel.

Kes on Andrea?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik need, kes räägivad, et erinevus rikastab, tegelikult pole nii. Sisimas te ei lepi sellega, kui üks teist erinev element ise grupist lahkub. Enne tirite tükkideks, et teie sarnane pole. Naised on kättemaksuhimulised.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ma riigieksamil 90 punni välja ei venitanudki. Paar punni jäi puudu. Kui oleksin õpetaja, häbeneksin silmad peast.

Peakski häbenema! Sa ikka tead, et punktid läksid 100-ni välja, eks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ma riigieksamil 90 punni välja ei venitanudki. Paar punni jäi puudu. Kui oleksin õpetaja, häbeneksin silmad peast.

Peakski häbenema! Sa ikka tead, et punktid läksid 100-ni välja, eks?

Muidugi tean, aga enamus ei saa 85ki, mis siis veel 90+ rääkida. Kuna pole ei filoloog ega õpetaja, ei näe ka probleemi. Kirjutan paremini kui enamik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõpradegrupis inimene, kes ei meeldi