Esileht Pereelu ja suhted Sõprus – kui palju nö andestada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Sõprus – kui palju nö andestada?

Postitas:

Sõbrannad oleme olnud keskoolist saadik, üle 15 aasta juba. Oleme oma iseloomudelt üsna erinevad ja kohati on tema eluvalikud ennegi mind pannud kulmu kergitama, olen ka oma arvamuse ausalt ja otse välja öelnud, oleme ka tülitsenud, kuid tegu pole olnud väga suurte põhimõtteliste erimeelsustega ja oleme alati leppinud. Nüüd tegi ta eluvaliku, mida mina mitte mingil juhul ei suuda aktsepteerida. Olen temaga korduvalt sellest otsusest rääkinud, väljendanud oma arvamust ja palunud järele mõelda, kuid tema on kindel kui kalju. Olen tema käitumisest väga nördinud ning võib olla ehk ka veidi šokeeritud lausa.

Kuidas edasi? Hetkel tunnen, et ma nagu… Ei tunnekski seda inimest? Ei oleks elus temast sellist asja uskunud ja siis veel tema enda käitumine ja reaktsioon sealjuures. Tunnen, et see on minu jaoks liig mis liig. Siiamaani olen endale keerulistes situatsioonides korrutanud nagu mantrat, et inimesed ongi erinevad, tuleb leppida ja aktsepteerida, aga nüüd tunnen, et sellest ei piisa.

Katkestada sõprus? On ehk kellelgi taolisi kogemusi mõne sõbrannaga, kas surusite oma põhimõtted alla või lõpetasite suhtlemise?

Tänan igasuguste nõuannete eest.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 13:04; 01.07 13:19; 01.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kas on sinu valik või tema. Et kas temal ei olegi õigeid valikuid, vaid on sinu “õige” valik ja tema omad on valed, nagu päriselt ka. Mina katkestaks oma sõbrannasuhte silmapilkselt, kui keegi tuleb oma põhimõtteid peale suruma.

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 13:12; 01.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kriminaalne tegu, siis mina paneks arvatavasti kitse. Ma pätte ja kurjategijaid ei salli. Sõber igal juhul ei oleks sellisega, aga kui on ikka kuritegu, kus inimesed kannatavad (peaaegu kõik kuriteod on mingil määral sellised), siis peaks ikka ära kaebama, muidu on endal tunne, et aitan tema tegevusele kaasa. Loll pätt muidugi, kes üldse teistele räägib oma tegevusest. Kui on niisama mingi armukeseteema, siis mina end sinna ei topiks, suured inimesed, ise teavad, mis teevad.

+34
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 13:14; 01.07 22:46; 02.07 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on niisama mingi armukeseteema, siis mina end sinna ei topiks, suured inimesed, ise teavad, mis teevad.

See jah. Häirib, et sõbranna ei tundu aru saavat, kuidas tema otsus mõjutab otseselt lisaks temale veel nelja inimest, kõigi elukorraldus muutub totaalselt. Otsus on tehtud (minu arust) kiirustades ja vaid emotsioonidel põhinevalt. Muidu üsna kainelt, konkreetselt ja realistlikult mõtlev inimene hõljuks justkui pilvedes ja ma ausõna ei tunne teda ära.

+6
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 13:04; 01.07 13:19; 01.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on niisama mingi armukeseteema, siis mina end sinna ei topiks, suured inimesed, ise teavad, mis teevad.

See jah. Häirib, et sõbranna ei tundu aru saavat, kuidas tema otsus mõjutab otseselt lisaks temale veel nelja inimest, kõigi elukorraldus muutub totaalselt. Otsus on tehtud (minu arust) kiirustades ja vaid emotsioonidel põhinevalt. Muidu üsna kainelt, konkreetselt ja realistlikult mõtlev inimene hõljuks justkui pilvedes ja ma ausõna ei tunne teda ära.

See su sõbranna on koos oma nelja inimesega suht soodad. Las olla, ära torgi sitta, läheb veel haisema.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 13:12; 01.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis andestamisest sa räägid? Viga on ju sinu enda ootustest, et su sõbrannal oleksid samad väärtushinnangud nagu sul. Samamoodi võib sõbranna teha teema: kas andestada, et sõbranna minu valikuid ei toetanud.
Eks edasine suhtlemine sõltub sellest kui kallis see sõbranna sulle on? Kallile inimesele andestatakse rohkem ja püütakse toeks ja abiks olla, isegi kui ta teeb halbu valikuid.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sinul talle andestada on? See jäi mulle segaseks?

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on niisama mingi armukeseteema, siis mina end sinna ei topiks, suured inimesed, ise teavad, mis teevad.

See jah. Häirib, et sõbranna ei tundu aru saavat, kuidas tema otsus mõjutab otseselt lisaks temale veel nelja inimest, kõigi elukorraldus muutub totaalselt. Otsus on tehtud (minu arust) kiirustades ja vaid emotsioonidel põhinevalt. Muidu üsna kainelt, konkreetselt ja realistlikult mõtlev inimene hõljuks justkui pilvedes ja ma ausõna ei tunne teda ära.

Kuida see siis nii ootamatu oli, kui eelnevalt tunnistad, et olete oma ellusuhtumiselt väga erinevad?
Minu meelest on nii,e tkui sinu jaoks su sõbrannat defineerib ainuüksi see, et ta on kellegi armuke ja see sulle ei meeldi, siis muidugi ära suhtle temaga. Aga kui sõbranna on sulle oluline, sest teil meelidb koos ratsutamas käia või raamatute üle arutleda või koos riideid disainida, siis kuidas puutub see siia, kellega su sõbranna vahel seksib?

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis pesed sina oma käed temast puhtaks ja ütled talle seda. Inimesed muutuvad. Ja üldiselt teisest küljest on see tema elu, mis sinusse otseselt ei puutu (kui ta just pole sinu mehe armuke) ja hukka mõista on õigust sul kaudselt, üldiste väärtuste baasilt.
KUI see on nii põhimõtteline asi, et sina sellega leppida ei saa, siis tuleb suhtlemine katkestada. Kui NII põhimõtteline ei ole, siis ütled, et see teema on teie vahel lukus, sellest ei räägi ja suhtlete muidu edasi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:41; 03.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõprus tähendab ju toetamist ja mõistmist. Ma ei saa aru, mida sul talle andestada on? Tema viga on see, et üldse sinule midagi isiklikku usaldas.
Mul on heade sõbrannadega kogemusi, et nende valikud ei meeldi mulle, korra avaldan arvamust ja siis olen tema jaoks ikka olemas. Kui tema valik ebaõnnedtub, siis lohutan ja olen toeks. Ega see pole ju sinu elu mida tema elab.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on niisama mingi armukeseteema, siis mina end sinna ei topiks, suured inimesed, ise teavad, mis teevad.

See jah. Häirib, et sõbranna ei tundu aru saavat, kuidas tema otsus mõjutab otseselt lisaks temale veel nelja inimest, kõigi elukorraldus muutub totaalselt. Otsus on tehtud (minu arust) kiirustades ja vaid emotsioonidel põhinevalt. Muidu üsna kainelt, konkreetselt ja realistlikult mõtlev inimene hõljuks justkui pilvedes ja ma ausõna ei tunne teda ära.

Ehk siis sõbranna on abielumehe armuke.
Tead, armunud inimesega ei saagi midagi teha, ta vaatab maailma läbi roosade prillide ja armumise objektil on kuldne kuu seljas. Aga see, et see on tema otsus, mis mõjutab veel nelja inimest, see on küll vale jutt. Ikka mees on see, kes otsustab oma naise ja lapsed jätta ja armukese juurde minna. Ja oled sa üldse kindel, et see mõju mahajääjatele halb on? Võib-olla pikas perspektiivis on naisele kasulik kui ta saab lahti mehest, kes lihtsalt laseb võõral naisele enda eest otsustada.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan küll aru, miks teemaalgatajat armukeseteema niivõrd häirib. Igaühel on omad asjad, mis on olulisemad, mis vähem, võib olla sõltub see omaenda elukogemustest. Mina, kes ma olen armukeseteema läbi elanud oma elus, ei suudaks küll naeratada ja sõbralik olla inimesega, kes sedasama valu kellelegi teisele teeb või õigemini muidugi mitte ei tee ise valu, vaid on valu tegemise vahend, tööriist. Ma võin teda ehk mõista, aga suhelda küll ei soovi, sest tõenäoliselt ta ju vatrabki muudkui sellest suhtest ja kallast.

Sa ei pea ju mingeid deklaratsioone tegema sõbrannale, lihtsalt hoia eemale. Arvata on, et temagi ei soovi sinuga eriti suhelda, kui teada sai, kuidas sa tema nunnusse uude suhtesse suhtud. Võimalik, et tal kunagi mõistus pähe tagasi tuleb, siis ilmselt soojendab ka sinuga suhted üles. Aga muidugi teda solvata või alandada või hinnanguid jagada sa muidugi ei tohi, piir läheb selle koha pealt, et sina ei soovi lihtsalt sellise inimesega suhelda. Ja kui ta küsib, et mis viga, miks sa ei suhtle, siis võidki öelda, et temaga suheldes on meeles kogu aeg see valu, mida ta teisele perele aitab teha ning see on talumatu.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 15:00; 01.07 17:20; 01.07 18:09; 02.07 00:45; 03.07 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll oli, et sind usaldas. Äkki ta leiab tulevikus parema söbranna kes end tema eraellu ei torgi.

+12
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin lähtuda sellest – seni kuni sõbranna otsused ei puuduta Sind ennast või sinu lähedasi isiklikult, siis seni on need TEMA otsused. See, millised on kellegi põhimõtted elus mingite otsuste tegemisel, ei tohiks sõbrasuhteid mõjutada. Loomulikult, kui ikka kuidagi ei ole võimalik edasi suhelda ning sõbranna tehtud otsused on tugevalt enda väärtushinnangutele vastu, siis tasub mõelda, kas sellist sõprust on mõtet üldse jätkata.

Võin enda kogemusest öelda, et minul endal on üks selline sõbrasuhe kestnud juba üle 20 aasta. Oleme täiesti erinevad inimesed. Jah, ka mina olen olnud olukorras, kus soovin sõbrannat keelitada tegema arukamaid otsuseid. Paraku neid ei võeta kuulda ning seetõttu olen võtnud edaspidiseks seisukoha, et ei sekku. Loomulikult avaldan oma arvamust, jagan hinnanguid ja on ette tulnud, et teen seda kohati ka liiga emotsionaalselt. Ma lihtsalt avan oma seisukoha, aga ma ei eelda, et selle järgi oma tegevust muudetakse, seda seda enamasti lihtsalt ei juhtu.

On olnud perioode, kus me lihtsalt ei suhtlegi, sest pole midagi rääkida, aga mingil hetkel siiski on jälle võimalus teineteisele toeks olla ja need on hetked, kus kõik eelnev tuleb alla neelata. Seni on see suhe nii toiminud ja ma ei näe põhjust, miks edaspidigi toimida ei võiks. Olen teinud rahu sellega, kes on minu sõbranna ja tean, et teda ei muuda – mõni inimene lihtsalt peab õppima oma vigadest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sinul talle andestada on? See jäi mulle segaseks?

Jah, kui sõbranna käitumine sind ennast ei mõjuta muidu, kui vaid sinu hinnangute kaudu, siis tegelikult polegi sinu asi andestada.
Mind häiris ka, kui mu sõbranna hakkas abielumehe armukeseks. Samas polnud see ju minu mees… Ütlesin vaid, et vaata ette ja ära usu lambist sellise inimese lubadusi ja noh, ära lapsi tee, kui suhe on selline. Edasi püüdsin lihtsalt ignoreerida seda teemat. Sellest mehest ma hästi ei arvanud, aga hoidsin oma arvamuse enda teada.
Praeguseks on see lugu läbi, õnneks. Mina olen rahul, et sõbrannaga suhteid ei katkestanud ja selle mehe käekäik mind ei huvita. Tema perekonnast võib mul kahju olla, aga mina pole mingi moraalipolitseinik.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 15:22; 03.07 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei jõua ära kahetseda, et julgesin valida pooli ühe lahutuse pealtnägijana. Ausalt, nüüd aastaid hiljem võin ma käsi südamel öelda, et mees on oma toonase armukesega palju parem paar. Ja see lastega naine, keda kõik haletsesid, kellele kõik kaasa tundsid, et ta 30+ abielu lõppes, on lihtsalt üks õel meeste kulul elav, emotsionaalselt külm intriigitseja. See mõistuselt lihtsake sai oma lahutusest indu juurde, nüüd laseb edasi oma laste ja laste kaaslaste peal.

Ära vali pooli. Toeta oma sõbrannat ja ole tema kõrval nii tema õnnes kui (tulevikus võibolla ka) õnnetuses (või ka mitte) .

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 15:57; 01.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellega sõbranna on suhtes, pole üldse kellegi teise asi! Mis moraalipolitseinik sa enese meelest oled? Sa ei tea selle loo telgitaguseid. Võib-olla see abielu on sisuliselt ammu läbi. Võib-olla oli juba sõlmitud valedel alustel. Võib-olla sõbranna ja see mees on hingesugulased, kes kahjuks kohtusid natuke hilja.
Võib-olla su sõbranna ja see mees abielluvad ning elavad pika elu koos. Sa ei tea seda!

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 16:03; 01.07 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord on veidi keerulisem. Nimelt on mõlemad osapooled abielus ja mõlemil on ka üsna väikesed lapsed. Sõbranna soovib lapsed ja mehe praegusse koju maha jätta (meespoolel oma naisega väidetavalt sama plaan) ja armukesega nö puhtalt lehelt üksinda alustada.
Vot see häirib kogu asja juures.

+14
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 13:04; 01.07 13:19; 01.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igatahes ma arvan, et andestamine pole asi, mille kohta nõu küsida. See on iga inimese enda sisemise tunnetuse küsimus. Minu jaoks on ka arusaamatu, kui seriaalides üks tegelane nõuab teiselt “andesta mulle, sa pead mulle andeks andma!” Näiteks Vaprates Ridge Brookilt või ka vastupidi 😛 Kui teine inimene käitub valesti, siis sa vajad esialgu aega selle asja seedimiseks. Ja siis tuleb äratundmine, kas oled andestanud või mitte. Kui ütleme 3 kuu või poole aasta pärast oled selle asja pärast teise inimese peale ikka veel vihane, ei taha temaga tegemist teha, siis tõenäoliselt võib öelda, et tegemist oli sinu jaoks andestamatu asjaga.
Minu soovitus seega, mingit mõistusega otsust pole vaja teha. Süda otsustab sinu eest. Ära mine talle demonstratiivselt nina alla hõõruma “ma ei soovi enam sinuga suhelda, kuna sa tahad oma väikesed lapsed maha jätta ja ka teise pere lõhkuda”. Lihtsalt tõmbu veidi eemale, ära ise sõbrannaga kontakti otsi ja kui tema võtab ühendust ja sa tunned, et ei tahaks temaga suhelda, siis otsi mingi ettekääne. Kui möödub aeg ja sa ikka ei taha suhelda, küll sõbrannagi aru saab, et sa suhelda ei soovi. Küllap jagab põhjusegi ära. Aga võib juhtuda, et paari kuu pärast hakkad tema järele igatsema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 16:03; 01.07 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord on veidi keerulisem. Nimelt on mõlemad osapooled abielus ja mõlemil on ka üsna väikesed lapsed. Sõbranna soovib lapsed ja mehe praegusse koju maha jätta (meespoolel oma naisega väidetavalt sama plaan) ja armukesega nö puhtalt lehelt üksinda alustada.
Vot see häirib kogu asja juures.

Olukord ei ole keeruline. Olukord on tavaline. Ja ületähtsustad oma rolli selles olukorras. Mida sa ei saa muuta.
Kui sõbranna peaks valima, kas sina või see suhe, siis ta valiks ju ikka selle suhte. (armukade oled ka veel?)

Sinu asi on talle öelda, et see pole ilus, mida ta teeb ja sa ei kiida seda heaks. Aga siiski igal juhul loodad, et tal kõik hästi läheks. (selle, mis see “hästi” on, võid ju lahtiseks jätta)
Nii käituks sõber.

Kõik muu on sinu jonn, lapsikus, armukadedus, nõmedus ja enda teiste armuelusse toppimine.
Ja isegi seda sa ei suuda iseseisvalt ära otsustada, mida teha, kas lõpetada suhtlus või mitte. Loomulikult ära lõpeta, sest kui sul oleks veel palju sõpru, siis sa poleks siia küsima tulnud.
Sul pole ju.

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord ei ole keeruline. Olukord on tavaline. Ja ületähtsustad oma rolli selles olukorras. Mida sa ei saa muuta.
Kui sõbranna peaks valima, kas sina või see suhe, siis ta valiks ju ikka selle suhte. (armukade oled ka veel?)

Sinu asi on talle öelda, et see pole ilus, mida ta teeb ja sa ei kiida seda heaks. Aga siiski igal juhul loodad, et tal kõik hästi läheks. (selle, mis see “hästi” on, võid ju lahtiseks jätta)
Nii käituks sõber.

Kõik muu on sinu jonn, lapsikus, armukadedus, nõmedus ja enda teiste armuelusse toppimine.
Ja isegi seda sa ei suuda iseseisvalt ära otsustada, mida teha, kas lõpetada suhtlus või mitte. Loomulikult ära lõpeta, sest kui sul oleks veel palju sõpru, siis sa poleks siia küsima tulnud.
Sul pole ju.

Ära aja jama. Kui su sõbranna teataks, et kavatseb oma mehe mõrvata, siis ka tuleks öelda, et pole ilus mis sa teed ja tegelt tahan, et sul hästi läheks?
Inimestes on tahke, mida me kohe ei näe. Mõne ebameeldiva tahu avaldumisel pole vähimatki sundust sõprust edasi teeselda – kui ma ei talu inimesi, kes armukeseks olemist või minugipoolest kasvõi maksavorsti söömist või laste peksmist õigeks peavad, siis nii on ja hea, et teada sain, siin pole midagi pistmist lapsikuse, jonni, kadeduse (?? ui kui tobe on teiste armusuhete mitte heaks kiitmise taga kadedust otsida) või nõmedusega. Inimestele ei pea kõik oma sõprade omadused ja teod meeldima – ja kui mõni omadus või tegu eriti ei meeldi või ootamatult räigelt avaldub, siis on normaalne suhtlemisest eemale hoida.

+13
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 15:00; 01.07 17:20; 01.07 18:09; 02.07 00:45; 03.07 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord ei ole keeruline. Olukord on tavaline. Ja ületähtsustad oma rolli selles olukorras. Mida sa ei saa muuta.

Kui sõbranna peaks valima, kas sina või see suhe, siis ta valiks ju ikka selle suhte. (armukade oled ka veel?)

Sinu asi on talle öelda, et see pole ilus, mida ta teeb ja sa ei kiida seda heaks. Aga siiski igal juhul loodad, et tal kõik hästi läheks. (selle, mis see “hästi” on, võid ju lahtiseks jätta)

Nii käituks sõber.

Kõik muu on sinu jonn, lapsikus, armukadedus, nõmedus ja enda teiste armuelusse toppimine.

Ja isegi seda sa ei suuda iseseisvalt ära otsustada, mida teha, kas lõpetada suhtlus või mitte. Loomulikult ära lõpeta, sest kui sul oleks veel palju sõpru, siis sa poleks siia küsima tulnud.

Sul pole ju.

Ära aja jama. Kui su sõbranna teataks, et kavatseb oma mehe mõrvata, siis ka tuleks öelda, et pole ilus mis sa teed ja tegelt tahan, et sul hästi läheks?

Inimestes on tahke, mida me kohe ei näe. Mõne ebameeldiva tahu avaldumisel pole vähimatki sundust sõprust edasi teeselda – kui ma ei talu inimesi, kes armukeseks olemist või minugipoolest kasvõi maksavorsti söömist või laste peksmist õigeks peavad, siis nii on ja hea, et teada sain, siin pole midagi pistmist lapsikuse, jonni, kadeduse (?? ui kui tobe on teiste armusuhete mitte heaks kiitmise taga kadedust otsida) või nõmedusega. Inimestele ei pea kõik oma sõprade omadused ja teod meeldima – ja kui mõni omadus või tegu eriti ei meeldi või ootamatult räigelt avaldub, siis on normaalne suhtlemisest eemale hoida.

Sa nagu päriselt kõrvutad samas teemas mõrva armunute suvalise seksiseiklusega?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 15:57; 01.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on sel sõbrannal avaldunud mingit laadi vaimne häire? Oma laste ja kodu hooletusse jätmine ei ole ju keskmise naise puhul tavapärane käitumine. Kas võib olla, et ta on juba varemgi olnud maniakaal-depressiivne? Nt sebib aeg-ajalt hoogsalt ringi ja rahuneb siis mõneks ajaks maha? Võtab hoogsalt uusi asju ette, kuid väsib neist mõne aja pärast ära? Välja läheb kenasti ülesmukituna, aga kodu korda sättimiseks üldse aega ei leia? Lapse lohutamiseks püsti tõusta ei viitsi? Kas kõrvalt vaadates tekitab tema käitumine sügavat arusaamatust, sest see pole vähimalgi määral loogiline?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mind huvitab see, et miks sõbranna valik sind nii puudutab? Abiellus pätiga? No siis piiraks suhtlust, kohtuks kohvikus jne. Mina olen ise selline sõbranna (pätiga abielus ei ole), olin kaua vaba ja vallaine, pidasin pidu, sõbranna abiellus nagu taks nõudis 22 aastaselt, napsi ei võtnud. Oli ka kriitiline minu suhtes. Ei meeldinud minu mehe valik (oli abielumees), aga nüüdseks on ka leppinud. Minule ka mõned asjad ei meeldi, aga need on tema valikud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa nagu päriselt kõrvutad samas teemas mõrva armunute suvalise seksiseiklusega?

Suvaline seksiseiklus, mis lõhub kaks perekonda?? Minu arust üsnagi sarimõrva mõõtu. Jajaa, saan aru, sa oled seda liblikausku – et kui ikka laperdama või sügelema hakkab, kui kellegi poole vaatad, siis on hingesugulane või kaksik või lihtsalt eluarmastus ning kõik senine elu on nõme ja mõttetu. Aga mina ei ole seda usku. Ja inimeste lõhkumine läbi suhete lõhkumise on sama, mis mõrv, ainult mitte kriminaalselt karistatav – mistõttu julgeb seda teha iga viimane kui jobu.
Pealegi ongi näidete ülesanne näidata väidete vigu või siis piltlikustada väite õige loogika. Mõtteviis, et sõbranna valikuid tuleb austada ja toetada, käsib ju ka mõrvamõtteid toetada. Või kust see piir läheb, ahhaaa, ongi see va seadus? Et kui seadus ei keelaks mõrvata, siis tuleks ka mõrva toetada?

+9
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 15:00; 01.07 17:20; 01.07 18:09; 02.07 00:45; 03.07 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore vaadata kohe, kui sallivad kõik käod järsku armukeste suhtes on 🙂 tavaliselt kaagutatakse sel teemal nii, et paha hakkab, nokitakse igal armukesel silmad peast, siin tahab pereema lapsi maha jätta ja kõik on nii sallivad ja mõistvad; eluarmastus! Seda ei saa käest lasta! Peaasi, et inimesed õnnelikuks saavad!

Ausalt, oksele ajate oma silmakirjalikkusega.

Oleks peategelane meesterahvas, oleks vastused ilmselt täpselt vastupidised.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvaline seksiseiklus, mis lõhub kaks perekonda?? Minu arust üsnagi sarimõrva mõõtu.

See “aru” ei tundu sul kõige vahedam just olema. Kas inimesed armastavad või inimesed tapavad, seal on suur vahe.
Kui ei usu, vaata ajaviiteks riigi seadusandlusse, mis on karistatav ja mis mitte.

Teine asi on see, et isegi sinusugune kriiskaja ei saaks seda sündmust ära hoida, kui inimesed on nii otsustanud, asjaosalisi on informeeritud ja sillad põletatud.

Kui keegi alles plaanib kedagi tappa ja sa sellest teada saad, siis on sul päris palju võimalusi, et mõrva ära hoida.

Proovi mingeid arukamaid võrdlusi sisse tuua, kui just pead ja oma arvamust teisiti ei oska avaldada.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 19:52; 01.07 23:29; 04.07 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahaks mina sellise mõrraga sõbratasandil edasi suhelda, kes oma lapsed maha jätab. Mu poolest teised võivad suhelda. Teine teema on, kui kaotab isaga kohtuvaidluses hooldusõiguse või lapsed soovivad isaga jääda, aga muul juhul oleksin ka nii palju kohtumõistja, et lõpetaks selle sõbrasuhte, mul ei oleks tema jaoks aega enam. Ei pea ikka iga võllaroaga suhtlema, kui ei taha.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 13:14; 01.07 22:46; 02.07 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhe ei puutuks minusse, aga ei suuda mõista, et ema jätab oma lapsed sellisel põhjusel (mingi mehe pärast?)
Sellele tõesti ei suudaks kaasa elada.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 22:56; 03.07 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord on veidi keerulisem. Nimelt on mõlemad osapooled abielus ja mõlemil on ka üsna väikesed lapsed. Sõbranna soovib lapsed ja mehe praegusse koju maha jätta (meespoolel oma naisega väidetavalt sama plaan) ja armukesega nö puhtalt lehelt üksinda alustada.

Vot see häirib kogu asja juures.

Mulle tunduks selline käitumine oma pere reetmisena ja kindlasti ma seda heaks ei kiida.

Samas aga – kui on tegemist ikka väga hea sõbrannaga, kellele iga kell loota saad ja kes n.ö sinu inimene on, siis suhtlemist ei lõpetaks. Sõbranna elu, tema valikud ja otsused. Takka ei kiidaks, aga jääksin “loll oled, aga ise tead” seisukohale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõprus – kui palju nö andestada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.