Esileht Erivajadustega laps Sõrmede amputatsioon

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Sõrmede amputatsioon

Postitas:
Kägu

Palun soovitage lasteraamatut nelja-aastasele poisile, kellel amputeeriti kaks sõrme, mis selgitaks, et inimesed võivadki olla erinevad ja oleks nö toetav lugemine talle. Samuti raamatut vanematele, kuidas olla lapsele abiks, kuidas temaga sellel teemal rääkida. Ehk on kellelgi endal sarnast kogemust ja oskaksite soovitusi anda? Tänan!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et selline asi juhtus- õnneks lapsed on kiired kohanejad.
Üks hea multikas on siin: https://www.youtube.com/watch?v=WjqiU5FgsYc,
pole päris sõrmede kaotamise kohta, kuid siiski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laura lugude sarja ühes raamatus oli lugu ratastoolis poisist, see sobiks ka. Ma ei mäleta peast, mitmendas raamatus, aga raamatukogutöötaja kindlasti oskab öelda või saab kiirelt läbi lapata sisukorrad. Poodides kõiki raamatuid vist enam ei ole.
Üks mõte võiks ka olla ta kokkuviimine mõne inimesega, kel samuti mõni sõrm puudu – seda küll ilmselt keerulisem korraldada? Ja nii väikesele võib vast ka seda rääkida, et teadus ja meditsiin arenevad nii kiirelt, et on väga tõenäoline, et ta saab kunagi endale funktsioneerivad tehissõrmed?
Juhtunu pärast on väga kahju, palju jõudu teile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui amputeeriti kaasasündinud haiguse tõttu, siis on lapsel ehk arusaamine lihtsam, et see tehti tema heaolu pärast. Kui aga õnnetusjuhtum, siis on ka 4-aastasele raske seletada, et miks just tema.
Raamatut kahjuks soovitada ei oska, aga ehk aitab selgitamine, et kõike võib juhtuda- tema kaotas sõrmed, mõni kasutab karke, mõni kannab prille ja mõni laps on üldse voodis ega käi ega räägi. Näita kasvõi Edgar Savisaare pilti.

Minu isa kaotas aastaid tagasi liiklusõnnetuses mõlemad jalad ja oli peale seda enesetapu äärel. Hästi palju infot sain Puuetega Inimeste Koja lehelt, seal oli erinevaid artikleid ja vist ka käsiraamatud vms, kui õigesti mäletan. Helista või kirjuta neile, ehk oskavad midagi soovitada. Ja minu teada tegutseb ka puuetega laste vanemate liit vms ühendus, uuri, ehk on nendel raamatute osas mingeid soovitusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.apollo.ee/meie-teistmoodi-lapsed.html

https://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2012/03/UKU_veeb_juhendmaterjal.pdf

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Sõrmede amputatsioon