Esileht Ilu ja tervis Sõrmedel külmakahjustus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Sõrmedel külmakahjustus

Postitas:

On kellegil kogemusi külmakahjustusega? Mul on sõrmedel. Tõmbuvad täiesti valgeks, ei tunne sõrmi, surisevad. Paremal on üks ja vasakul kaks sõrme. Kas see on jäädav või ei?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:23; 20.02 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguaeg on need valged või ajutiselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 23:25; 20.02 23:40; 21.02 16:02; 21.02 21:03; 21.02 21:48; 22.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguaeg on need valged või ajutiselt?

Siis kui külm on siis lähevad valgeks, seniks kui käed sooja saan.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:23; 20.02 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on Raynaud’ haigus ja ei ole veel ravitav, saab vaid leevendada. Lähedasel sama probleem ja tema kannab kindas käte soojendajaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on Raynaud’ haigus ja ei ole veel ravitav, saab vaid leevendada. Lähedasel sama probleem ja tema kannab kindas käte soojendajaid.

Jah, seda silmas pidasin ka mina. Mul ka see haigus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 23:25; 20.02 23:40; 21.02 16:02; 21.02 21:03; 21.02 21:48; 22.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see tõbi end elu jooksul ise tublisti ravinud: lapsena olid sõrmed ühtelugu valged ja läks hulk aega taastumisega, nüüd haruharva ja saab üsna kiiresti korda, kui sõrmi masseerida ja randmeringe teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama asi. Isegi külma pole vaja, piisab jahedast ilmast või toast, et näpp valgeks läheks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitav on sellega pöörduda perearstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka see tõbi. Midagi ohtlikku selles ei ole. Käsi võiks hoida soojas. Tõvest vabanemiseks võib kolida soojale maale elama ( vähemalt talvel) 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama sündroom. Kui on külmad ilmad, siis sõrmeotsad muutuvad tundetuks ja tõmbuvad valgeks. Kui koju jõuan, siis panen sooja vette, masseerin, hakkab veri jälle käima. Kindad on talvel mitmekordsed käes, aga alati ei aita see ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 15:09; 22.02 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama sündroom. Kui on külmad ilmad, siis sõrmeotsad muutuvad tundetuks ja tõmbuvad valgeks. Kui koju jõuan, siis panen sooja vette, masseerin, hakkab veri jälle käima. Kindad on talvel mitmekordsed käes, aga alati ei aita see ka.

Jah, mul ka oli 2 paari kindaid käes, kui kõvemad miinuskraadid olid. Ikkagi käed külmetasid. Ka on need soojas toas külmetanud nii, et pane või kindad kätte. Veel võivad näpud valgeks minna tugevate negatiivsete emotsioonide ajal. Ega arst rohkem öelda ei osanudki kui, et käed-jalad soojas hoida, emotsionaalset tervist ka hoida, ravi puudub. Kel lähevad potisiniseks või lillaks, kel valgeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 23:25; 20.02 23:40; 21.02 16:02; 21.02 21:03; 21.02 21:48; 22.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raynaud sündroom või haigus käib sageli käsikäes teiste, palju tõsisemate haigustega. Nii et kindlasti soovitan pöörduda sellise kaebusega perearstile, kes suunab edasi reumatoloogile, et teha täpsustavad uuringud teiste haiguste osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raynaud sündroom või haigus käib sageli käsikäes teiste, palju tõsisemate haigustega. Nii et kindlasti soovitan pöörduda sellise kaebusega perearstile, kes suunab edasi reumatoloogile, et teha täpsustavad uuringud teiste haiguste osas.

Siis peaks vist ka muid kaebuseid olema? Muidu jah, tasuks uurida. Ma olen pikalt olnud vaid jälgimisel , on pandud lihtsalt liigeshaigus. Võib ka tegelikult olla mingi immuunhaigus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 23:25; 20.02 23:40; 21.02 16:02; 21.02 21:03; 21.02 21:48; 22.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raynaud sündroom või haigus käib sageli käsikäes teiste, palju tõsisemate haigustega. Nii et kindlasti soovitan pöörduda sellise kaebusega perearstile, kes suunab edasi reumatoloogile, et teha täpsustavad uuringud teiste haiguste osas.

Õige jutt. Mul on SLE ja reumatoloogile minnes oli üks esimesi küsimusi, et ega mul jahedaga sõrmeotsad valgeks ei tõmbu.
Mul seda õnneks (veel) ei ole.
Aga sle, reynauds ja hashimoto tihtipeale käivad käsikäes koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raynaud sündroom või haigus käib sageli käsikäes teiste, palju tõsisemate haigustega. Nii et kindlasti soovitan pöörduda sellise kaebusega perearstile, kes suunab edasi reumatoloogile, et teha täpsustavad uuringud teiste haiguste osas.

Õige jutt. Mul on SLE ja reumatoloogile minnes oli üks esimesi küsimusi, et ega mul jahedaga sõrmeotsad valgeks ei tõmbu.

Mul seda õnneks (veel) ei ole.

Aga sle, reynauds ja hashimoto tihtipeale käivad käsikäes koos.

Hashimoto mul on ja ka üks nahahaigus, mis ka suuresti seotud immuuniga, läheb see siis reumaatilise haiguse alla või kilpnäärme, ei teagi täpselt veel. Endokrinoloog aga ütles, et Hashimoto mingeid tuntavaid kaebuseid ei põhjusta. Mul neid aga on ja mitmeid erinevaid. Arvan, et on midagi veel, mis veel avastamata mul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 23:25; 20.02 23:40; 21.02 16:02; 21.02 21:03; 21.02 21:48; 22.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka. Täna näiteks köök oli külm; võtsin külmikust mõned asjad ja mõne aja pärast olid 3 näppu täitsa valged, valusad. 30 min soojendasin neid ülesse. Suusatamas on alati sellega jama, ja on tunne et saan alatise külmakahjustuse -aga lõpuks ikka “sulavad” üles kui hoolega hõõruda, keha vastas hoida. Muid vaevusi (liigestega) pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raynaud sündroom või haigus käib sageli käsikäes teiste, palju tõsisemate haigustega. Nii et kindlasti soovitan pöörduda sellise kaebusega perearstile, kes suunab edasi reumatoloogile, et teha täpsustavad uuringud teiste haiguste osas.

Õige jutt. Mul on SLE ja reumatoloogile minnes oli üks esimesi küsimusi, et ega mul jahedaga sõrmeotsad valgeks ei tõmbu.

Mul seda õnneks (veel) ei ole.

Aga sle, reynauds ja hashimoto tihtipeale käivad käsikäes koos.

Hashimoto mul on ja ka üks nahahaigus, mis ka suuresti seotud immuuniga, läheb see siis reumaatilise haiguse alla või kilpnäärme, ei teagi täpselt veel. Endokrinoloog aga ütles, et Hashimoto mingeid tuntavaid kaebuseid ei põhjusta. Mul neid aga on ja mitmeid erinevaid. Arvan, et on midagi veel, mis veel avastamata mul.

Kusjuures mul diagnoositi aasta tagasi kilpnäärme alatalitlus, kilpnäärme mõlemas sagaras on ka üsna suured tsüstid (vasakpoolses on kaela pealt üks suur hästi näha, annab tunda, kogu aeg on tükitunne kurgus ja neelamisel segab, sellest on ka analüüs võetud ja olen jälgimisel, ilmselt on kunagi ka opi vaja). Alatalitlusega on näidud nüüd pärast aastast tabletiravi veidi paremaks läinud, aga mitte nii väga, et arst rahul oleks olnud, suurendas doosi. Hooti lööb kaela ka paiste, nt stressiga.

Sõrmeotste valgeks tõmbumine on mul probleemiks olnud u 10 aastat. Samas üldine verepilt (kui kilpnäärme alatalitlus välja arvata) on täitsa ok, kõik asjad normis, ka immuunsusnäitajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 15:09; 22.02 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raynaud sündroom või haigus käib sageli käsikäes teiste, palju tõsisemate haigustega. Nii et kindlasti soovitan pöörduda sellise kaebusega perearstile, kes suunab edasi reumatoloogile, et teha täpsustavad uuringud teiste haiguste osas.

Õige jutt. Mul on SLE ja reumatoloogile minnes oli üks esimesi küsimusi, et ega mul jahedaga sõrmeotsad valgeks ei tõmbu.

Mul seda õnneks (veel) ei ole.

Aga sle, reynauds ja hashimoto tihtipeale käivad käsikäes koos.

Hashimoto mul on ja ka üks nahahaigus, mis ka suuresti seotud immuuniga, läheb see siis reumaatilise haiguse alla või kilpnäärme, ei teagi täpselt veel. Endokrinoloog aga ütles, et Hashimoto mingeid tuntavaid kaebuseid ei põhjusta. Mul neid aga on ja mitmeid erinevaid. Arvan, et on midagi veel, mis veel avastamata mul.

Kusjuures mul diagnoositi aasta tagasi kilpnäärme alatalitlus, kilpnäärme mõlemas sagaras on ka üsna suured tsüstid (vasakpoolses on kaela pealt üks suur hästi näha, annab tunda, kogu aeg on tükitunne kurgus ja neelamisel segab, sellest on ka analüüs võetud ja olen jälgimisel, ilmselt on kunagi ka opi vaja). Alatalitlusega on näidud nüüd pärast aastast tabletiravi veidi paremaks läinud, aga mitte nii väga, et arst rahul oleks olnud, suurendas doosi. Hooti lööb kaela ka paiste, nt stressiga.

Sõrmeotste valgeks tõmbumine on mul probleemiks olnud u 10 aastat. Samas üldine verepilt (kui kilpnäärme alatalitlus välja arvata) on täitsa ok, kõik asjad normis, ka immuunsusnäitajad.

Kilpnäärme alatalitlus on ka juba haiguslik, aga Hashimoto ei ole. Mul on ühtteist aeg-ajalt ka korrast ära olnud. Näiteks on leukotsüüte alla normi olnud. Põlvedes raginad ja madala leukotsüütide arvuga saadeti reumatoloogiasse uuringule. Sealt paraku midagi konkreetselt ei leitud, aga hädasid oli mitmeid, nahk marmoraaz, kõht valus, õhupuudus, lihaste lähenemine, uriinis oli ka veidi verd jne. Koju sain üsna sama targalt kui haiglasse läksin. Nüüd ma siis vegeteerin ilma konkreetse diagnoosita, lihtsalt osalise töövõime peale pandud liigeshaigus. Arst ütles, et loodame, et immuunhaigust välja ei löö. Raynaud diagnoositi valget näppu nähes. Nahk on mul igati pekkis. Tulevad ka tihti põletikulised valusad punnid, millega võitlen. Globuliinide analüüs oli miski 1300, mis jääb normaalsuse piiridesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 23:25; 20.02 23:40; 21.02 16:02; 21.02 21:03; 21.02 21:48; 22.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Sõrmedel külmakahjustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.