Esileht Lapse ootamine SOS, kiire küsimus!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: SOS, kiire küsimus!

Postitas:
Kägu

Mul suur mure. Rasedusest sain teada alles mõned päevad tagasi ja nüüd on mul eile ja täna Ko-hu-tav migreen. Tõesõna, pole kunagi nii hull olnud.
Tean, et raseduse ajal võib vaid paratsetamooli võtta, eile proovisin 2 tbl iga 6 H järel, aga mitte mingil mõju ei avaldunud. Lõpuks kui valu oli juba väga kaua kestnud võtsin aspiriini 1 tab ja läks suht poole tunniga valu ära.
Tänane peavalu on veeeel hullem kui eile. Mul lööb silme ees mustaks ja oskan vaid nutta. Võtsin seekord ka aspiriini, aga ei aidanud. Ootasin 8h,siis enam ei kannatanud ja võtsin veel ibumetiini 3tbl (200sed) ja nüüd 45 min hiljem, tunnen et hakkab järgi andma.
Nüüd olen muidugi mega õnnetu ja mures, et kas need võetud rohud võivad midagi väga pekki keerata?
Rasedus oli kaua planeeritud, aga poleks kunagi arvanud et selliste peavaludega pean hakkama maadlema 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üldiselt ei soovitata aspiriini ja ibuprofeeni raseduse ajal, aga see käib pigem pideva ja pikaajaljse tarbimise kohta. Ühekordne ja harv võtmine ei tohiks mingit ohtu põhjustada. Lisaks, teatud meditsiinilistel põhjustel isegi soovitatakse rasedatele väikestes kogustes aspiriini. Ma ei muretseks selle ühe korra pärast üleliia 🙂
Edaspidi on valudega kõige kindlam on siiski paratsetamooli võtta või rääkida oma ämmakaga, kas äkki mõni retseptiga valuvaigisti võiks rasedale sobida.

Please wait...
Postitas:
Tinti

Minule paracetamol ei mõju ja kui veri muidu korras, siis ibumetin ei tee ka hullu. Soovitan peavalu puhul katsetada nospad. Minul aitab see ka migreeni puhul natuke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule on leevendust pakkunud pimedas toas voodis pikali olemine ja asetan jääkülma märja rätiku endale laubale ja ka pähe. Lasen ca 20 minutit pead jahutada ja siis teen taas uuesti külmaks.

Please wait...
Postitas:
mer158

Minul ka kaks migreeni hoogu olnud, lisaks igapäevased peavalud 10-12.nädalal. Olin isegi emos ja sealt öeldi, et parasetamoli 2tab iga 4h tagant võtta. Aga kui ikka tugev valu ja muu ei aita siis võib võtta ka ketoprofeeni ühekordse annusena 2 tab. See on retsepti ravim, mille kirjutab välja perearst või ämmaemand. See aitas mind migreeni hooga ja kui oli kergem igapäevane valu siis võtsin paratsetamoli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kofeiin
Coca-Cola

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna te nii julgelt siin rasedale ibuprofeeni/ketoprofeeni soovitate, siis ma märgiksin ära (eeskätt võimalikke teisi lugejaid arvestades), et tegemist on ravimitega, mis on ohtlikud eeskätt just raseduse teises pooles. Loote arterioosjuha võib sulguda enneaegu ja sellel võivad olla fataalsed tagajärjed. Tõsi, tõenäoliselt mitte ühe tableti järel ja on erandolukordi, kus raseduse teiseski pooles, kontrollitud tingimustel, arstide järelevalve all määratakse rasedale paariks päevaks (mitte pikemalt!) ibuprofeeni. Aga üldiselt on ikkagi nii, et kui raseduse esimeses pooles mõni tablett ibuprofeeni tõenäoliselt midagi ei tee (ametlikult küll sedagi soovitada ei tohi ning dooside ja sagedusega peaks kindlasti piiri pidama), siis pärast 20. rasedusnädalat ei tohiks mingil tingimusel ilma arsti ettekirjutuseta ibuprofeeni võtta.

Teena autoril soovitaksin valuravi ja raseduse osas oma perearstiga nõu pidada.

Arst

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peavalud on raseduseajal seotud vedeliku puudusega. Mul olid ka ja päris jubeda. Ämmakas soovitas juua 2l leiget vett päevas (külma ei tohi, teeb hullemaks) ja kadusid ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh aitäh aitäh kõigile kes vastasid!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võib võtta migreenitablette. Olen arstidega konsulteerinud.
Sumatriptan on lubatud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti palun ära hakka ravimeid (peale paracetamoli) omal käel tarvitama. Käi esimese suure peavaluga EMOs ära.Saad tilka ja läheb oluliselt paremaks.Seal saad õige arstiga konsulteerida,et mida ja kuidas edasi. Minule arst selgitas raseduse alguses et migreeniga on esimesel trimestril ketoprofeen 100% vastunäidustatud. Alates 2st trimestrist võib vajadusel.Ühesõnaga palun siiski konsulteeri arstiga.
Olin ise samuti VÄGA suurtes valudes 1 trimestril ja kirusin oma rasedust (HÄBI MULLE!), aga kui sain õiget ravi ja head nõu, läks kiiresti olukord paremaks. Nüüd pole ammu enam ühtegi peavalu olnud. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmise raseduse teises pooles võtsin haiguse aeg mitu paratsetamooli korraga ja seda ämmaka soovitusel kui järgi ei anna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ka kaks migreeni hoogu olnud, lisaks igapäevased peavalud 10-12.nädalal. Olin isegi emos ja sealt öeldi, et parasetamoli 2tab iga 4h tagant võtta. Aga kui ikka tugev valu ja muu ei aita siis võib võtta ka ketoprofeeni ühekordse annusena 2 tab. See on retsepti ravim, mille kirjutab välja perearst või ämmaemand. See aitas mind migreeni hooga ja kui oli kergem igapäevane valu siis võtsin paratsetamoli.

Ketoprofeeni müüakse ka käsimüügis. Ise kordi mitu ostnud kunagi, aga hiljem loobusin, kuna elukaaslasel tekkis allergia. Siis ei ostnud koju enam.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Lapse ootamine SOS, kiire küsimus!