Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaalmajas elamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 103 )

Teema: Sotsiaalmajas elamine

Postitas:
Kägu

Alustasime mehega täiesti nullist.

Nagu juba enne ütlesin, ongi kahekesi asi teine, mehed teenivad ka üldjuhul rohkem. Kaks palka perekonnas on midagi muud, kui üksikema lastega. Kahele inimesele antakse ka paremini laenu, sest risk on hajutatud. Seega ära hüppa siin midagi. Paljud on koos mehega endale eluaseme ostnud.

Need naised alustasid ka kahekesi. Ja elasid piisavalt kaua aega koos, et vähemalt alustada koos midagi püsivat.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kõik ei ela nagu mina ega ole nii targad kui mina, kas see oli su küsimus? Mõned on lollimad, mõned on laisemad, mõnel on halvemad võimalused, mõned on ka virgemad ja targemad, aga neil on halb õnn.

Pole seal mingit halba õnne. Olen kunagi inimesega suhelnud ja tema seisukoht oli, et tuleb ikka kõvasti laenu võtta nendest laenudest elada, sest inflatsioon sööb intressid ära. Samas, kodulaenu pole ta pidanud mõistlikuks võtta. Miks, kui kodulaen on ainus laen, mida üleüldse tasub võtta. Ma temaga enam nii tihedalt ei suhtle, et oleks sobiv talle see küsimus esitada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean kahte naist, kes on üksikemad ning elavad sellistes korterites. Mina ei saa aru, miks keegi, kes käib tööl ja teenib, tahab elada lastega sellises majas.

Mis nendes majades siis nii teistmoodi on kui teistes majades? Lihtsalt üürid tykk maad väiksemad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen TA. Ma olen seal mun korterites elavate inimstega samaealine ja sama taustaga. Meie stardikapital on sama. Üks naistest on terve elu elanud suhtumisega – kus kott, seal kodu. Endal on mitu last, kõik erinevate meestega. Teine on tark ja tasakaalukas inimene, kellel on hea töökoht ning minust palju suurem sissetulek. Mõtteviis aga selline, et tuleb ikka laenu võtta, et pesumasin osta, tuleb laenu võtta, et süüa osta.

Mina oma keskpärase palgaga olen ostnud kaks isiklikku kinnisvara Tallinnas ja oman veel erinevaid kinnisvarasid mujal Eestis ning sääste, millega saaks osta midagi juurde.

Tõsi, pole minu asi, kuidas keegi oma elu elab. Lihtsalt püüan mõista, miks mõni inimene teeb imelikke valikuid, kui saaks oma võimete ja sissetulekute juures elada kordi paremat elu.

Mismoodi keskpärase palgaga laenu said?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme korteri jaoks st. Pank ei anna nii lihtsalt. Vassid?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See küsimus ongi, kuidas mõni saab oma keskmise sissetuleku kõrvalt sissemakse raha koguda ja mõni mitte?

Sest mõnel aitavad vanemad, on paariline, on päritud korter kuskil maal vms. Ei ole kunagi olnud sellist aega, et näiteks üksielav müüja või kasvõi õpetaja kahe lapsega saaks endale kinnisvara osta, kui keegi ei aita.

Vahe on ka selles, millal kodu ostetakse. Enne lapsi tundub igati mõistlikum. Õpetajatel on üle Eesti tööd, elagu vanema juures ja jagagu kulusid, riideid ja uut telefoni ei osta, reisil ei käi, autot ei pea. Enamuse rahast saab kõrvale panna. Kui nii aasta, poolteist aastat teha, on täitsa võimalik ka Tallinnasse kinnisvara osta. Muidugi mitte igasugust, alustuseks vanemasse majja. Kui on mees kõrval, kes hästi teenib, veel kergem. Paljud ostavad mehega kahasse. Kui lasta perel kasvada, vanusel ja kuludel suureneda, vajavad varsti vanemad abi ja lapsed breketeid. Ei saagi välja sellest ringist.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis nendes majades siis nii teistmoodi on kui teistes majades? Lihtsalt üürid tykk maad väiksemad.

Äkki see, et ühel juhul oled sina omanik. Teisel juhul KOV?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See küsimus ongi, kuidas mõni saab oma keskmise sissetuleku kõrvalt sissemakse raha koguda ja mõni mitte?

Sest mõnel aitavad vanemad, on paariline, on päritud korter kuskil maal vms. Ei ole kunagi olnud sellist aega, et näiteks üksielav müüja või kasvõi õpetaja kahe lapsega saaks endale kinnisvara osta, kui keegi ei aita.

Sulle tundub see ebaõiglane?

Nii ongi, igal pool maailmas.

Mitte kuskil vanas Lääne-Euroopas ei oma poemüüjast v õpetajast üksikema isiklikku kinnisvara, paljud elavad üldse põlvkondadena koos ja ei suudagi iseseisvuda, ehkki kaiakse taiskohaga tool.

Ainult Eestis on see kultus ja hala, et mõtle, riik pekkis, ma ei suuda Tallinna korterit osta.

Ei suudagi ja peagi suutma.

Ja Eesti üksikemade jms sellise kontingendi osakaal on ikka võrreldes vanade arenenud riikidega üüratu. Selline rahvas elab igal pool vaesuspiiril. Mis siis teha?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi keskpärase palgaga laenu said?

Kodulaenu saamiseks peab palk 800-900 eurot olema. Keskpärane palk on ca 1 200 eurot. Kas sellise palgaga on laenu saamine su meelest välistatud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi keskpärase palgaga laenu said?

Kodulaenu saamiseks peab palk 800-900 eurot olema. Keskpärane palk on ca 1 200 eurot. Kas sellise palgaga on laenu saamine su meelest välistatud?

Mitme korteri jaoks küll, kui pole esimeses nooruses ja palk on 1200.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme korteri jaoks st. Pank ei anna nii lihtsalt. Vassid?

Mis mõttes vassin? Muidugi saab laenuga mitu korterit korraga osta. Samas, ma ei ole öelnud, et mul on kõik kinnisvarad omandatud üheaegselt.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme korteri jaoks st. Pank ei anna nii lihtsalt. Vassid?

Mis mõttes vassin? Muidugi saab laenuga mitu korterit korraga osta. Samas, ma ei ole öelnud, et mul on kõik kinnisvarad omandatud üheaegselt.

Kaks korterit Tallinnasse ja veel teistesse linnadesse ka? Ei ole nii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi keskpärase palgaga laenu said?

Kodulaenu saamiseks peab palk 800-900 eurot olema. Keskpärane palk on ca 1 200 eurot. Kas sellise palgaga on laenu saamine su meelest välistatud?

Mitme korteri jaoks küll, kui pole esimeses nooruses ja palk on 1200.

Kas kuskil oli kirjas, et mitu kinnisvara on üheaegselt soetatud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kuskil oli kirjas, et mitu kinnisvara on üheaegselt soetatud?

Kas mitte järgmise korteri sissemakse ei pea suurem olema? Heal juhul saad Tallinnasse ja väiksemasse linna, mitte Tallinnasse kaks korterit ja mujale. Kuidas kõrvale panid sellest palgast, et osta 3+ korterit?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks korterit Tallinnasse ja veel teistesse linnadesse ka? Ei ole nii.

No on ikka! Võimatu variant, et oled näiteks 50ndaks eluaastaks 2 korterit Tallinnasse soetanud. Kuidas küll? Paljud inimesed on selleks vanuseks mitu korda kallima maja Tallinnasse soetanud. Asi see siis paar korterit osta pole.

Ja mujal (väiksemates) linnades ei maksa kinnisvara suurt midagi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No on ikka! Võimatu variant, et oled näiteks 50ndaks eluaastaks 2 korterit Tallinnasse soetanud. Kuidas küll? Paljud inimesed on selleks vanuseks mitu korda kallima maja Tallinnasse soetanud. Asi see siis paar korterit osta pole.

Ja mujal (väiksemates) linnades ei maksa kinnisvara suurt midagi.

Mitme aasta peale laenu anti, kuidas euribor su laenumakset mõjutab täna? Palju korterid maksid ja kuidas elasid, et kõrvale panna? Noorematele võid ka näpunäiteid anda, mitte lihtsalt öelda, et teistel on laenud kaelas. Kuidas elasid? Lapsi? Meest? Ootamatuid kulusid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palganumbri järgi eeldan, et oled õpetaja. Kas käisid suviti lisatööd tegemas vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte järgmise korteri sissemakse ei pea suurem olema? Heal juhul saad Tallinnasse ja väiksemasse linna, mitte Tallinnasse kaks korterit ja mujale. Kuidas kõrvale panid sellest palgast, et osta 3+ korterit?

Ei pea sissemakse suurem olema. Tallinnasse võid kas või kümme korterit osta, kui on jaksu. Kõrvale annab panna nii, et paned igal palgapäeval teatud summa kõrvale. Sinu arvates võimatu?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis nendes majades siis nii teistmoodi on kui teistes majades? Lihtsalt üürid tykk maad väiksemad.

Äkki see, et ühel juhul oled sina omanik. Teisel juhul KOV?

Ei ole sa ei munitsipaalkorteri ega ega tavamajas asuva yyrikorteri omanik. Sama yyrnikuks olemine kõik.

Küsisin vaatenurgast, kus niikuinii oled üürnik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea sissemakse suurem olema. Tallinnasse võid kas või kümme korterit osta, kui on jaksu. Kõrvale annab panna nii, et paned igal palgapäeval teatud summa kõrvale. Sinu arvates võimatu?

Minu tuttavate pealt on kogemus see, et ei anna midagi pank nii kergekäeliselt laenu, eriti juba vanemale inimesele kui 30, kelle palk on 1200 ja kellel laenumaksed juba kaelas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme aasta peale laenu anti, kuidas euribor su laenumakset mõjutab täna? Palju korterid maksid ja kuidas elasid, et kõrvale panna? Noorematele võid ka näpunäiteid anda, mitte lihtsalt öelda, et teistel on laenud kaelas. Kuidas elasid? Lapsi? Meest? Ootamatuid kulusid?

Laenu anti maksimumaja peale. Ei mäleta, mis see tol momendil vanusega seoses oli. Äkki 25 aastat?

Euribor mu laenumakset täna ei mõjuta, sest laen on ammuilma tagasi makstud. Nagu öeldud, võtsin laenu mitmekümne aasta peale, aga tagasi maksin selle kordi kiireminig – viie aastaga.

Viimane korter, mille ostsin maksis 80 000 eurot. Lapsi on 4. Mees on ka. Ja ootamatuid kulusid on mõistagi palju, kui peres on lapsed.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ole sa ei munitsipaalkorteri ega ega tavamajas asuva yyrikorteri omanik. Sama yyrnikuks olemine kõik. Küsisin vaatenurgast, kus niikuinii oled üürnik.

See vist ongi teemaalgatuse küsimus, et kui maksad nagunii üüri, siis mille krdi pärast sa ei võiks võtta laenu ja endale OMA kodu osta?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenu anti maksimumaja peale. Ei mäleta, mis see tol momendil vanusega seoses oli. Äkki 25 aastat?

Euribor mu laenumakset täna ei mõjuta, sest laen on ammuilma tagasi makstud. Nagu öeldud, võtsin laenu mitmekümne aasta peale, aga tagasi maksin selle kordi kiireminig – viie aastaga.

Viimane korter, mille ostsin maksis 80 000 eurot. Lapsi on 4. Mees on ka. Ja ootamatuid kulusid on mõistagi palju, kui peres on lapsed.

Ma ei usu pooltki su teksti ja see on muidugi minu probleem. Kokkuvõttes polegi see oluline, sest täna ei saa sinu kirjeldusele vastav isik ühe korterigi jaoks laenu. Seda Tallinnas siis. Seega on su passiivne tulu nüüd tänu korteritele laste stardikapital.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist ongi teemaalgatuse küsimus, et kui maksad nagunii üüri, siis mille krdi pärast sa ei võiks võtta laenu ja endale OMA kodu osta?

Sest inimestel on raske koguda seda 15-20% kinnisvarast. Üürikorterit makstes ja 1200 teenides ei saagi. Eriti, kui vanus peal ja leibkonnas mitu liiget.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttavate pealt on kogemus see, et ei anna midagi pank nii kergekäeliselt laenu, eriti juba vanemale inimesele kui 30, kelle palk on 1200 ja kellel laenumaksed juba kaelas.

Eks see on jah sellesse samasse kategooriasse langev väide, et naistele pank laenu ei anna.

Mina olen laenuhaldur ja lihtsalt ei mõista, kust sinu ja su tuttavate kogemused küll tulevad. Laenu andmisel on täiesti konkreetsed tingimused ja seal ei mängi rolli mingid subjektiivsed arvamused a la, kui oled juba vanem kui 30 või kui oled naine või kui sul juba on laen(ud), siis kodulaenu ei saa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu pooltki su teksti ja see on muidugi minu probleem. Kokkuvõttes polegi see oluline, sest täna ei saa sinu kirjeldusele vastav isik ühe korterigi jaoks laenu. Seda Tallinnas siis. Seega on su passiivne tulu nüüd tänu korteritele laste stardikapital.

Miks ma peaks siin, täiesti anonüümses keskkonnas valetama? Valetama seda, et olen keskpärase palgaga saanud kodulaenu. Isegi mitu korda. Ja et olen suutnud need enne tähtaega tagasi maskta. Tõesti nii uskumatu lugu?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttavate pealt on kogemus see, et ei anna midagi pank nii kergekäeliselt laenu, eriti juba vanemale inimesele kui 30, kelle palk on 1200 ja kellel laenumaksed juba kaelas.

Eks see on jah sellesse samasse kategooriasse langev väide, et naistele pank laenu ei anna.

Mina olen laenuhaldur ja lihtsalt ei mõista, kust sinu ja su tuttavate kogemused küll tulevad. Laenu andmisel on täiesti konkreetsed tingimused ja seal ei mängi rolli mingid subjektiivsed arvamused a la, kui oled juba vanem kui 30 või kui oled naine või kui sul juba on laen(ud), siis kodulaenu ei saa.

Eks see ole ka linnast, mida sihtida. Tallinn vs Eesti väikelinnad. Laenu ei saa siis, kui pole sissemaksu kokku saanud. 1200 palgaga üksikema, kes üürib korterit, ei saagi seda nii kergelt kokku. Räägin siis Tallinnast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaks siin, täiesti anonüümses keskkonnas valetama? Valetama seda, et olen keskpärase palgaga saanud kodulaenu. Isegi mitu korda. Ja et olen suutnud need enne tähtaega tagasi maskta. Tõesti nii uskumatu lugu?

Siinkohal jään oma arvamuse juurde ja anonüümse käo arvamus ei vaja selgitamist. Ole rahulik, sul on 3 pluss korterit. Kaks neist tallinnas, mis on väga pro.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist ongi teemaalgatuse küsimus, et kui maksad nagunii üüri, siis mille krdi pärast sa ei võiks võtta laenu ja endale OMA kodu osta?

Sest inimestel on raske koguda seda 15-20% kinnisvarast. Üürikorterit makstes ja 1200 teenides ei saagi. Eriti, kui vanus peal ja leibkonnas mitu liiget.

No ei tea, kui ikka tahad, siis saad! Me elasime ka lastega mitmeid aastaid üürikorteris. Maksime ühtaegu nii üüri kui ka kogusime oma kodu sissemakset. Aitajaid ja toetajaid ei olnud. Ja koguda tuli 30%, mitte 15%.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei tea, kui ikka tahad, siis saad! Me elasime ka lastega mitmeid aastaid üürikorteris. Maksime ühtaegu nii üüri kui ka kogusime oma kodu sissemakset. Aitajaid ja toetajaid ei olnud. Ja koguda tuli 30%, mitte 15%.

Ma kogun üksi õnneks, mis teeb elu lihtsamaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 103 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaalmajas elamine