Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaalmajas elamine

Näitan 13 postitust - vahemik 91 kuni 103 (kokku 103 )

Teema: Sotsiaalmajas elamine

Postitas:
Kägu

Miks inimene ei taha omale soetada enda isiklikku kinnisvara, kui ta käib tööl ja tal on sissetulek?

Minul näiteks mees ei ole nõus laenu võtma ja mulle üksinda nii palju ei anta, et saaksin Tallinnasse korteri osta meie perele. Meil on viimased 20 aastat juba maal tilluke talu, mille ostmiseks talle vanemad raha laenasid ja see on tagasi makstud. Pangast ta laenu võtta ei taha ja praegu sinna maale päriseks elama ka kolida ei soovi. Seega elamegi Tallinnas üürikorteris.

Kui enda rahaga osta võimaldaksid, on mees kohe käpp. Üürikas on kallis elada, imelik mees.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et paar korda elus pääseda mõne töömehe otsimisest, üürikorterisse kolida on küll väga omapärane põhjendus. Ja omanik muide võib sulle ka öelda, et sebi ise keegi kraani vahetama ning esita hiljem arve.

Miks see küll “omapärane” peaks olema? Võibolla ei viitsi enam 75+ aasta vanusena ise asju ajada ja tahaks, et keegi teine läbitilkuva katuse või lõhkise kanalisatsioonitoru eest vastutaks. Küllalt seda juba ise tehtud. Mis selles imelikku? Jõuga peaks ikka oma majas edasi elama, kuigi enam ei jaksa kõigega hakkama saada? Miks küll?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see küll “omapärane” peaks olema? Võibolla ei viitsi enam 75+ aasta vanusena ise asju ajada ja tahaks, et keegi teine läbitilkuva katuse või lõhkise kanalisatsioonitoru eest vastutaks. Küllalt seda juba ise tehtud. Mis selles imelikku? Jõuga peaks ikka oma majas edasi elama, kuigi enam ei jaksa kõigega hakkama saada? Miks küll?

Kui sul on oma maja ja oled üksi, siis loogiline ju, et vanas eas müüd selle maha ja kolid väiksemale ja kergemini hallatavale pinnale. Maja eest peaks nii palju raha küll saama, et omale korter osta. Ja kindlasti jääb raha üle ka, et vajadusel omale remondimees tellida.

Miks selle pärast, et oled vanaks jäänud peaks üürikorterisse kolima? Üürikorteris elamine on sama hea kui koti otsas elamine. Sa ei tea iial, millal omanik sisse astub ja lepingu üles ütleb. No küll oleks tore 75+ vanuses iga aasta-paari tagant uude korterisse kolida ja uuesti sisse elama hakata. Iga kord ehk ka maakleritasu maksta ja väriseda, et ei tea, mis hinda järgmine üürileandja küsib.

Täitsa loll mõtteviis ikka tõesti!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen TA. Ma olen seal mun korterites elavate inimstega samaealine ja sama taustaga. Meie stardikapital on sama. Üks naistest on terve elu elanud suhtumisega – kus kott, seal kodu. Endal on mitu last, kõik erinevate meestega. Teine on tark ja tasakaalukas inimene, kellel on hea töökoht ning minust palju suurem sissetulek. Mõtteviis aga selline, et tuleb ikka laenu võtta, et pesumasin osta, tuleb laenu võtta, et süüa osta.

Mina oma keskpärase palgaga olen ostnud kaks isiklikku kinnisvara Tallinnas ja oman veel erinevaid kinnisvarasid mujal Eestis ning sääste, millega saaks osta midagi juurde.

Tõsi, pole minu asi, kuidas keegi oma elu elab. Lihtsalt püüan mõista, miks mõni inimene teeb imelikke valikuid, kui saaks oma võimete ja sissetulekute juures elada kordi paremat elu.

no tore, et sa ikka oskad elada ja nii ilus, tark ja osav oled….

Nali!

Mis see sinu asi on, kuidas teised elavad, võib-olla on võlad, toetab vanemaid, vanavanemaid, kallid ravimid, misiganes kulutused, mõni kulutab kõik oma lastele – trennid, hobid, riided. Ela oma elu.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõuga peaks ikka oma majas edasi elama, kuigi enam ei jaksa kõigega hakkama saada? Miks küll?

Minust saab tulevikus ilmselt küll selline pensionär, keda peaks vägisi oma isiklikult pinnalt välja kandma. No kui tõesti näen, et jõud ei käi üle elamispinnast, laguneb ja liiga suur, siis ostaks endale isikliku väiksema, remonditud pinna, aga ma ei koliks üürikasse kohe kindlasti mitte.

Üürikas elamine ei sobi pensionärile. Kui saaks mingisse munitsipaalmajja, spets vanurite hoonesse, mis tõesti ka eakatele kohandatud, no siis oleks teine lugu, aga tavalisse üürikasse – ei!

Pealegi, kes seda pensionäri ikka üürile võtta tahab? Sureb maha sinna korterisse, siis omanik hakaku mingeid laibaautosid tellima (no veidi musta huumorit sekka, aga pole ka võimatu), toad imbuvad palderjanihaisust läbi ja muud sada häda. Üürijana ma tõesti ei tahaks ka enam tegeleda mingi kolimisega aastast aastasse oma eluõhtul, seda on nooremana juba küllalt tehtud, aga kui just mingile omavalitsuse pinnale ei saa, siis erasektoris paraku on üürnike sage kolimine pigem normaalsus. Jälle tõstetakse üüri, või siis tekib omanikul mõte, et nüüd on paras aeg see pind maha müüa ja lappad jälle kuulutusi.

Ma pigem pensionärina tellin ise selle torumehe kraani vahetama ja ka remonditeenuse tellimine ei käi üle mõistuse, eriti kui ma sellega juba kepsakamas eas tegelenud olen, aga vaat üürida küll enam ei taha midagi. Iseasi, kui see oleks sundseis, et mul pole iial oma pinda olnudki, aga oma eluase maha müüa selleks, et hakata üürikates elama – lollus kuubis.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem pensionärina tellin ise selle torumehe kraani vahetama ja ka remonditeenuse tellimine ei käi üle mõistuse, eriti kui ma sellega juba kepsakamas eas tegelenud olen, aga vaat üürida küll enam ei taha midagi. Iseasi, kui see oleks sundseis, et mul pole iial oma pinda olnudki, aga oma eluase maha müüa selleks, et hakata üürikates elama – lollus kuubis.

See torumehe näide oli tõesti täiesti idiootne: ilmselgelt on töömehe leidmine märksa lihtsam ja valutum protseduur kui  vanainimesel järjekordse uue üürika leidmine ning oma kodinate kokku-lahku pakkimine ja uude elukohta kolimine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No milleks sellist valet siia kokku luuletada. Munitsipaalmajadesse korteri saamiseks on kindlad tingimused ja järjekord pikk. Arvestatav pluss munitsipaalkorteris on sama, mis mujalgi maailmas: omanik ei paiska korterit ootamatult müüki või ei tõsta üleöö üüri. Samas üür võib eraisikult üürides odavamgi olla.

TA olen. Kahjuks ei ole vale.

Siis, kui naine oli mehega veel koos, pidasid nad koguaeg plaani, kuidas saaks paremini kõiksugu toetusi endale skeemitada. Ometigi, mõlemad olid (ja on) täies elujõus inimesed, käed-jalad küljes, mingit puuet pole, töökohad mõlemal olemas.

Ju siis naine suutis mingi mooduse välja mõelda, kuidas saaks ka kvalifitseeruda abivajajaks.

Mees on minu sugulane. Sellepärast teangi tausta nii hästi. Ja, kuna nad ühiste laste pärast kuigipalju suhtlevad, siis on kuigipalju teada ka naise elu.

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No milleks sellist valet siia kokku luuletada. Munitsipaalmajadesse korteri saamiseks on kindlad tingimused ja järjekord pikk. Arvestatav pluss munitsipaalkorteris on sama, mis mujalgi maailmas: omanik ei paiska korterit ootamatult müüki või ei tõsta üleöö üüri. Samas üür võib eraisikult üürides odavamgi olla.

TA olen. Kahjuks ei ole vale.

Siis, kui naine oli mehega veel koos, pidasid nad koguaeg plaani, kuidas saaks paremini kõiksugu toetusi endale skeemitada. Ometigi, mõlemad olid (ja on) täies elujõus inimesed, käed-jalad küljes, mingit puuet pole, töökohad mõlemal olemas.

Ju siis naine suutis mingi mooduse välja mõelda, kuidas saaks ka kvalifitseeruda abivajajaks.

Mees on minu sugulane. Sellepärast teangi tausta nii hästi. Ja, kuna nad ühiste laste pärast kuigipalju suhtlevad, siis on kuigipalju teada ka naise elu.

Oot – mis sinu probleem siis on? Ei saa aru, miks see naine endale oma maja ei osta? No küsi siis oma sugulasest mehe käest.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimene ei taha omale soetada enda isiklikku kinnisvara, kui ta käib tööl ja tal on sissetulek?

Minul näiteks mees ei ole nõus laenu võtma ja mulle üksinda nii palju ei anta, et saaksin Tallinnasse korteri osta meie perele. Meil on viimased 20 aastat juba maal tilluke talu, mille ostmiseks talle vanemad raha laenasid ja see on tagasi makstud. Pangast ta laenu võtta ei taha ja praegu sinna maale päriseks elama ka kolida ei soovi. Seega elamegi Tallinnas üürikorteris.

Masendavas olukorras oled ja masendavas kooselus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masendavas olukorras oled ja masendavas kooselus.

Elame veel. 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame veel. ????

Sel juhul tuleb mehele selgeks teha, et üürimine ei tasu ära.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks mees ei ole nõus laenu võtma ja mulle üksinda nii palju ei anta, et saaksin Tallinnasse korteri osta meie perele. Meil on viimased 20 aastat juba maal tilluke talu, mille ostmiseks talle vanemad raha laenasid ja see on tagasi makstud. Pangast ta laenu võtta ei taha ja praegu sinna maale päriseks elama ka kolida ei soovi. Seega elamegi Tallinnas üürikorteris.

Ja sinul siis pole üldse mitte midagi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see sinu asi on, kuidas teised elavad, võib-olla on võlad, toetab vanemaid, vanavanemaid, kallid ravimid, misiganes kulutused, mõni kulutab kõik oma lastele – trennid, hobid, riided. Ela oma elu.

Et siis igati normaalne on oma sissetulek hilpude, hobide, trennide ja meelelahutuse peale maha laristada. Ja siis kurb nägu peas, käsi pikal minna toetusi küsima, kuna oled väga raskes olukorras?

Päris omapärane mõtteviis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 91 kuni 103 (kokku 103 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaalmajas elamine