Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sotsiaalmeediastaaride tulevik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Sotsiaalmeediastaaride tulevik

Postitas:
Kägu

Lüpsja, lenduri, keevitaja, poemüüja või ämmaemanda elukutsest enam palju ei unistata, sotsiaalmeedia kuulsuse elu tundub põnevam valik.

Aga esiteks tundub see maastik juba ülekontsentratsiooniga olevat, nii et pildile pääsemine muutub järjest raskemaks; teiseks – sel “elukutsel” on suure tõenäosusega eluiga (life span). Kas tulevad peale uued tegijad, uued keskkonnad (nagu TikTok on üle võtmas YT-d ja IG-d) ning “staar” ei kohane nendega. Või siis inimene lihtsalt ammendab end – näiteid hakkab Eestiski juba tekkima, osa kümne aasta taguseid tipptegijaid on noorele põlvkonnale tundmatud ning jälgijate ja kommentaaride arv langeb.

Huvitav, mis neist inimestest saab, kes ühel hetkel enam end sots meedia abil elatada ei suuda? Kui lihtne või raske on nende kohanemine teistsuguse eluga, kus võib tekkida vajadus lihttööle minna või kiiesti õppida midagi, mille järele on reaalne vajadus tööjõuturul?

10+ aasta pärast on selgem, läbi elu enda, aga siiski võib teemal spekuleerida.

Ma ise olin ammu loetud blogija, kelle kirjutisi kasutasid ka suured meediaväljaanded, aga mul tuli hirm peale kui esimesed reklaami- ja koostööpakkumised tulid ning tuttavate tuttavad või töökaaslased hakkasid blogijanime minu isikuga seostama; ma kardan avalikku tähelepanu ja kriitikat ning tõmbasin piduri peale, nii et tänaseks on see tähtsusetu. Aga edevama loomuse või väiksema vanuse korral oleks asjaolud võinud teist rada minna – mis siis saanud oleks.

+14
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jaa, see on väga tõsi, näiteks puhtalt blogimine tänapäeval vähemalt Eestis enam ei tööta sissetulekuallikana, sest see meedium on Instagrami, Tiktoki jm vastu välja vahetatud. Ise olen ka mõelnud, et mis saab sisuloojatest, eriti neist, kes endal margi täis on teinud, tulevikus. Seidi Voogre näiteks on rääkinud, et teda koolidesse õpetama ei taheta, ehkki ta õpib pedagoogikat.

+18
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis neist inimestest saab, kes ühel hetkel enam end sots meedia abil elatada ei suuda?

Mis seal huvitavat on?

Kui inimene on lahtise pea ja mõistusega ning hakkamist täis, siis teeb vajadusel mingi pöörde ja hakkabki hoopis mingi muu asjaga tegelema.
Selliseid näiteid on ju kuhjaga, üldsegi mitte sinu blohijatest, aga kes mingi aeg on ntx olnud edukas pangatöötaja, jurist, arhitekt ja järsku on kõik senise nurka visanud ja hakanud, maitea, kaameleid kasvatama, käekotte õmblema, asutanud ratsakooli jne jne.

Miks blogijad selliseid elumuutusi ei võiks teha?
Või tahad sa nimeliselt kellegi kohta ennustust, et mida ta tegema hakkab, kui blogi enam ei pea?
Tobe ju.
Unusta ära, sa ei saa seda teada ja see sinu “huvitav” jääbki sulle peakesse tiksuma.

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga esiteks tundub see maastik juba ülekonsentratsiooniga olevat,

Kontsentratsioon on see sõna. Blogija, kes ei oska kirjutada? Huvitav.

+1
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks nad teevad sama, mida sportlased peale karjääri lõppu – kes mida oskab ja tahab. Igaühest ju treenerit ei saa.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks nad teevad sama, mida sportlased peale karjääri lõppu – kes mida oskab ja tahab. Igaühest ju treenerit ei saa.

Sportlastega on ka huvitav, jah.
– treenerid
– tuntuse põhjal poliitikasse
– vähestest saavad äriinimesed, kes aastatega midagi kokku ei keera
– natuke enamatega läheb pisut viltu kui mõelda mõnele judomaadlejale, odaviskajale, suusatajale, ratturile
– üle poole kaob pildilt ehk elab vist tavainimese elu

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise olin ammu loetud blogija, kelle kirjutisi kasutasid ka suured meediaväljaanded, aga mul tuli hirm peale

Nüüd enam ei ole blogija? Millega leiva lauale teenid täna?

Aga mis neist ikka saab. Mõni teeb edaspidi mingit tavalist tööd, mõni leiab rikka mehe, mõni läheb välismaale, mõni hakkab ehk kirjanikuks.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise olin ammu loetud blogija, kelle kirjutisi kasutasid ka suured meediaväljaanded, aga mul tuli hirm peale

Nüüd enam ei ole blogija? Millega leiva lauale teenid täna?

Aga mis neist ikka saab. Mõni teeb edaspidi mingit tavalist tööd, mõni leiab rikka mehe, mõni läheb välismaale, mõni hakkab ehk kirjanikuks.

Tol ajal (15 – 12 aastat tagasi) blogimisega Eestis tulu ei teenitud ega eeldatud; ka teemad ja blogijad, kellest mõnigi veel alles, olid väheke teistsugused.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei peagi terve elu ühte ja sama tegema. Neid ameteid on terve rida, kus minnakse varakult pensile või tuleb muud leida, sest eelduseks hea füüsiline vorm, nooruslik ilus või kiire kohanemine kõikide tehnilise uuendustega. Mina vaatan sageli ehitajaid, et mis neist vanemas eas saab. Raske füüsiline töö, tolm, müra ja enamasti ka väga ebatervislikud eluviisid sinna juurde. IT puhul ma ka mõtlen, et kui paljud selle eriala inimesed suudavad seda tööd pensini teha. Nüüd on paljudes asutustes ka IT tüdrukud tekkinud, kes su laua all juhtmetega mässavad ja uue ekraani lauale tarivad, aga kas kujutate ette, et 75-aastane tädi seda teeb?

Aga mis tööd sa üldse 75-aastast tädi tegemas kujutad? Millist tööd selles vanuses noortega võrdselt teha jõuakski?

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No eks nad ole siis samasugused, kui need, kes praegu suure erutusega oma pensionisamba paari tuhandet ootavad, et hambad suhu saaks ja lubada kordki midagi head.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei peagi terve elu ühte ja sama tegema. Neid ameteid on terve rida, kus minnakse varakult pensile või tuleb muud leida, sest eelduseks hea füüsiline vorm, nooruslik ilus või kiire kohanemine kõikide tehnilise uuendustega. Mina vaatan sageli ehitajaid, et mis neist vanemas eas saab. Raske füüsiline töö, tolm, müra ja enamasti ka väga ebatervislikud eluviisid sinna juurde. IT puhul ma ka mõtlen, et kui paljud selle eriala inimesed suudavad seda tööd pensini teha. Nüüd on paljudes asutustes ka IT tüdrukud tekkinud, kes su laua all juhtmetega mässavad ja uue ekraani lauale tarivad, aga kas kujutate ette, et 75-aastane tädi seda teeb?

Kui sel IT tüdrukul vähegi mõistust on, siis hiljemalt 50. sünnipäevaks on tal finantsvabadus käes.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis tööd sa üldse 75-aastast tädi tegemas kujutad? Millist tööd selles vanuses noortega võrdselt teha jõuakski?

Ameerikas näiteks president olla ja riiki juhtida.
Ok, 75 on ka seal liiga noor selle jaoks.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arst. Minu kolleegid paljud töötavad ses vanuses, mõni tahab teha valveidki. Mina olen arst vanuses 50+, ei soovi valveid teha, aga vastuvõttu küll.

Mõni selles vanuses ‘tädi’ võib olla ka teadur mingil muul alal  kui meditsiin. Saavad (jõuavad) teha jh oma valdkonnas noortega võrdselt.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on väga huvitav suhtumine. Marju Lauristin on 80+ “tädi” – ja põhimõtteliselt ainus inimene, kes viimastel aegadel on selgelt ja arusaadavalt suutnud kolme punkti kokku võtta, miks selle eakamaile suunatud massvaktsineerimisega ei õnnestunud seda sihtrühma ära vaktsineerida ja miks polnud lootustki seda teha. Kõik noored, parimas tööinimeseeas kommunikatsiooniinimesed on plähmerdanud sellega nii- ja naapidi, asja aina segasemaks ajades, siis tuli “tädi” ja võttis kolme lihtsa lausega kõik kokku. Oleks keegi taibanud “tädi” käest enne küsida, kuidas seda asja ajada, oleks kogu see totter tühja jahmerdamine olemata jäänud.

Aga ju suhtuti ka nii, et mis üks “tädi” ikka noorte kõrval suudaks.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni selles vanuses ‘tädi’ võib olla ka teadur mingil muul alal  kui meditsiin. Saavad (jõuavad) teha jh oma valdkonnas noortega võrdselt.

Teaduses, jah, ma tean vanemaid ( 70+ või isegi 80+) inimesi, kes töötavad. Sest töö meeldib ning pole ka enam sellist perekonnaelu (alaealised lapsed), mis rahulikku teaduse tegemist segaks.

Kuigi – võibolla just mitte päris noortega võrdselt, sest paljudel vanemaealistel teadlastel saab ühel hetkel kõrini teaduse stressirikkamast poolest ehk projektirahade taotlemisest ja selle pärast närveldamisest, kas järgmisele projektile raha ikka saab või ei saa. Seetõttu vanemad inimesed teaduses valivad sageli selle tee, et ei juhi/taotle enam ise projekte, vaid lasevad kellegi nooremal juhtida ja ise töötavad selle noorema alluvuses. Ja kui järgmist projekti näit. ei peaks saama, siis neil on ju nende pinss. Selles mõttes vähem pingelisem töötada kui noorel tööealisel teaduril (kes peab mõtlema, et kui projekt lõppeb, aga uut projekti äkki ei saa – millest ma siis elan, pere toidan?).

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähevad sama teed kui 30 aastat tagasi meesteajakirjade modellid.  Kui välimus enam vaatajaid ei meelita, siis tuleb tavatööga edasi minna.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tean et üks balleriin läks kui minema saadeti, seal käib see juba 40a või sealkandis, sekstelefoni liinile tööle, teenis ikka hästi. No selleks peab muidugi eeldused olema.

Eks normaalne inimene ikka mõtleb paar aastat ette mitte paar päeva. No nagu praegu üks sotsmeedia paar on kõiki sildu põletamas, aga Eesti väike riik, kõik tunnevad kõiki.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks keskmise tuntusega influencer (see sõna muidugi ajab mind alati muigama) töötab meil. Täiesti tavaline töö, mitte lausa lihttöö, selline spetsialisti tasemel andmete alusel otsustamine ja nokitsemine. Vajab hulka spetsiifilisi teadmisi ja oskusi.

Peale vaadates ei saa arugi, sest piltide-videote peale läheb ta ainult maksimaalselt tuunituna. Tööle aga tuleb ainult parimal juhul kammituna (nali muidugi) – ripsmetušš vist ikka on.

Usun, et ta varjab, et teeb sotsmeediast vabal ajal arukat oskusi vajavat tööd, sest ajude olemasolek vist on pigem populaarsust vähendav asjaolu. Mina pole tema üheski postituses kuulnud sõnagi tööst. See töötamise värk, kui ei ole just ilusalongis või spordiklubis, vist pole piisavalt cool. Lisaks liiga…väheglamuurne. Aga spetsialist on ta hea. Iseõppija ja töökas.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mis tööd sa üldse 75-aastast tädi tegemas kujutad?

Minu tädi on 81 ja temal on kahe sõbrannaga, kes on umbes vanuses 74-77, pisiäri. Ametlik. Maksud-värgid ja kogu paberimajandus. Nad pesevad inimestel aknaid ja kasvuhooneid kahel-kolmel päeval nädalas. Väikelinn, aga juba jaanuari keskel olid märts-mai kõik ajad neil kinni. Teine tipphooaeg on september ja oktoobri algus. Talvel ei tööta, aga ka juuliks on mitu tellimust. Mina haldan nende kalendrit, seepärast on mul täielik ülevaade.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks keskmise tuntusega influencer (see sõna muidugi ajab mind alati muigama) töötab meil. Täiesti tavaline töö, mitte lausa lihttöö, selline spetsialisti tasemel andmete alusel otsustamine ja nokitsemine. Vajab hulka spetsiifilisi teadmisi ja oskusi.

Peale vaadates ei saa arugi, sest piltide-videote peale läheb ta ainult maksimaalselt tuunituna. Tööle aga tuleb ainult parimal juhul kammituna (nali muidugi) – ripsmetušš vist ikka on.

Usun, et ta varjab, et teeb sotsmeediast vabal ajal arukat oskusi vajavat tööd, sest ajude olemasolek vist on pigem populaarsust vähendav asjaolu. Mina pole tema üheski postituses kuulnud sõnagi tööst. See töötamise värk, kui ei ole just ilusalongis või spordiklubis, vist pole piisavalt cool. Lisaks liiga…väheglamuurne. Aga spetsialist on ta hea. Iseõppija ja töökas.

Asi pole selles, et töö poleks cool või “glamuurne”, vaid põhjus peitub suuresti turvalisuses. Influenceritel on piisavalt fänne, kellest mõned võivad olla ebastabiilsed ning nt tööle kingitusi saata või töö juures passimas käia. Ilmselt oled ka märganud, et nad ei näita ka, millises majas nad elavad. Seda kõike põhjusega, ja minu meelest väga hea põhjusega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi pole selles, et töö poleks cool või “glamuurne”, vaid põhjus peitub suuresti turvalisuses. Influenceritel on piisavalt fänne, kellest mõned võivad olla ebastabiilsed ning nt tööle kingitusi saata või töö juures passimas käia. Ilmselt oled ka märganud, et nad ei näita ka, millises majas nad elavad. Seda kõike põhjusega, ja minu meelest väga hea põhjusega.

See põhjus on muidugi hea. Aga see pole tema põhjus.

Ta ise on selgelt mõista andnud, et kui saadaks teada tema igavast ja ajuderohkest tööst, hävitaks see tema tšiki-maine. Või noh….glamuurimaine. Influenceri maine.

Mitte päris nende sõnadega küll, aga oma kaksikelust räägib ta sageli ja sellest, et seda glämmi-osa ülal hoida on päris keeruline, kui pead pidevalt natuke naiivselt “näpud püsti” tšilli tšikki mängima. Aga loomu poolest oles täpisteadlasekalduvustega nohik, kes vabal ajal näiteks läptoppe kokku paneb ja koodi kirjutab.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See põhjus on muidugi hea. Aga see pole tema põhjus.

Ta ise on selgelt mõista andnud, et kui saadaks teada tema igavast ja ajuderohkest tööst, hävitaks see tema tšiki-maine. Või noh….glamuurimaine. Influenceri maine.

Mitte päris nende sõnadega küll, aga oma kaksikelust räägib ta sageli ja sellest, et seda glämmi-osa ülal hoida on päris keeruline, kui pead pidevalt natuke naiivselt “näpud püsti” tšilli tšikki mängima. Aga loomu poolest oles täpisteadlasekalduvustega nohik, kes vabal ajal näiteks läptoppe kokku paneb ja koodi kirjutab.

No ma olen kindel, et ei hävitaks. Neid ajudega influencereid on meil ka, kes on väga populaarsed. Kätriin Huttunen näiteks.

Aga minu meelest pole seal midagi halba ka kui “täppisteadlasekalduvustega nohik” vabal ajal tõesti nt meikida armastab ning seda ka teistele näitab. Ma arvan, et see teeb inimesed pigem huvitavamaks kui igavamaks, kui nad tegelikkuses sellistele väljakujunenud stereotüüpidele ei vasta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sportlastega on ka huvitav, jah.

– treenerid

– tuntuse põhjal poliitikasse

– vähestest saavad äriinimesed, kes aastatega midagi kokku ei keera

– natuke enamatega läheb pisut viltu kui mõelda mõnele judomaadlejale, odaviskajale, suusatajale, ratturile

– üle poole kaob pildilt ehk elab vist tavainimese elu

Pmst õige, aga “pildilt kadumine” pole äraelamiseks piisav, tekib jah küsimus, millega hakkab ennast elatama näiteks Mallukas, kui tema blogi ja muud kanalid enam piisavalt populaarsed ei tundu. Mida ta oskab?

Vanadel näitlejatel on oma nišš, mängivadki vanainimesi, kui vaja, siis seriaalides. Mida teevad baleriinid? Sarnaselt tippsportlastega on nende “parim enne” üsna lähedal. Päris kõik ei mahu väikelaste balletiringe ka juhendama.

Meediumide muutus ei pruugi probleemiks olla, kuigi blogijal, kirjutaval suunamudijal, võib olla veidi halb minna üle pildi-, video ja mulisemise maailma, on see siiski võimalik. Aga inimene ise jääb vanemaks, saab (eeldatavasti) targemaks ja tema jutt ei ole enam piisavalt lihtne, loll ja labane, et suunamudimiste põhiturgu haarata. Välimus samuti – ilukirurgia aitab ainult teatud piirini.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga minu meelest pole seal midagi halba ka kui “täppisteadlasekalduvustega nohik” vabal ajal tõesti nt meikida armastab ning seda ka teistele näitab. Ma arvan, et see teeb inimesed pigem huvitavamaks kui igavamaks, kui nad tegelikkuses sellistele väljakujunenud stereotüüpidele ei vasta.

Absoluutselt pole halba. Imetlen teda ja viitsimist.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ajude olemasolek vist on pigem populaarsust vähendav asjaolu.

Kipub nii olema. Või siis on ajudega blogija jälgijaskond selline, kelle suuna mudimine oleks üsna vaevaline ja vähese kasumlikkusega ettevõtmine.

Üldiselt on igatsorti suunamudimiste sihtgrupiks siiski vähese tähelepanuvõimega ja kergesti muudetava meelega seltskond, kes iga trendiga kaasa jookseb.

Aga kui natuke fantaseerida ja eeldada, et (ulmekirjandus on selliseid tulevikuennustuste lihtsustusi täis) et meediumid ja nende kasutamise põhimõtted ise nii ruttu ei vaheldu või et vananev suunamudija suudab nende muutustega kaasa minna, siis võib ju ette kujutada küll 55+ suunamudijat, kes (valdavalt omavanustele jälgijatele) kilkab, et kasutage minu promokoodi ja saate noorendava mis-iganes-teraapia 30% odavamalt. Või 70+ kulturistist taat, kes säravas  naeratuses oma uusi implantaate demonstreerib ja veenvalt pissitilgavastaseid sidemeid  ja/või spordijooke kiidab.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga minu meelest pole seal midagi halba ka kui “täppisteadlasekalduvustega nohik” vabal ajal tõesti nt meikida armastab ning seda ka teistele näitab.

Sinu arust ei ole, ent sihtgrupist üsna paljudel võib tekkida võõrandumine.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on paljudes asutustes ka IT tüdrukud tekkinud, kes su laua all juhtmetega mässavad ja uue ekraani lauale tarivad, aga kas kujutate ette, et 75-aastane tädi seda teeb?

75-aastane tädi on üldiselt juba pensionil, loodetavasti ka tulevikus.

65-aastane tädi, kui tal pole selg ja põlved tuksis, saab seda teha küll, mis seal keerulist. Selg ja põlved aga saavad tuksis olla ka palju nooremal inimesel.

Hooldekodudes on päris paljud hooldajad – kelle tööülesannete hulgas on ka lamajate ja ratastoolis klientide tõstmine, keeramine ja mähkimine – juba pensionieas. See amet nõuab lisaks oskustele siiski ka enamvähem korras põlvi, selga ja koordinatsiooni, igatahes paremaid füüsilisi eeldusi, kui juhtmete ühendamiseks ja ekraani tarimiseks vaja on. Sa saaksid sellise tööga hakkama või?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Mis tööd su ema teeb?”

“Ta on tiktokker!”

“Ja mis on tema töö sisuks?”

“Kaamera/peegli ees pardinägu teha, pepu püsti”.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on paljudes asutustes ka IT tüdrukud tekkinud, kes su laua all juhtmetega mässavad ja uue ekraani lauale tarivad, aga kas kujutate ette, et 75-aastane tädi seda teeb?

75-aastane tädi on üldiselt juba pensionil, loodetavasti ka tulevikus.

65-aastane tädi, kui tal pole selg ja põlved tuksis, saab seda teha küll, mis seal keerulist. Selg ja põlved aga saavad tuksis olla ka palju nooremal inimesel.

Hooldekodudes on päris paljud hooldajad – kelle tööülesannete hulgas on ka lamajate ja ratastoolis klientide tõstmine, keeramine ja mähkimine – juba pensionieas. See amet nõuab lisaks oskustele siiski ka enamvähem korras põlvi, selga ja koordinatsiooni, igatahes paremaid füüsilisi eeldusi, kui juhtmete ühendamiseks ja ekraani tarimiseks vaja on. Sa saaksid sellise tööga hakkama või?

Täna ja praeguse seisuga jah, aga ma räägingi ju noortest ja nemad vägagi tõenäoliselt lähevad pensile 75 ringis. Pensiiga tõuseb kogu aeg ja pluss saab tulevikus olema tööjõupuudus, sest noori tuleb aina vähem peale. Seega töötad kauem. Antud töö IT valdkonnas ei ole kohe kindlasti nende pensieaks enam sama, mis täna, see muutub tohutu kiirusega. Iseasi, kas sa jõuad terve elu töötada ametikohal, kus on kiired, pidevad ja suured muudatused. Pagari töö näiteks ei ole nii palju erinev sellest, mis 40 aastat tagasi, kaasaegsem köögitehnika, aga retseptid, saiakesed-tordid on ikka nagu muiste.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Minu tädi on 81 ja temal on kahe sõbrannaga, kes on umbes vanuses 74-77, pisiäri. Ametlik. Maksud-värgid ja kogu paberimajandus. Nad pesevad inimestel aknaid ja kasvuhooneid kahel-kolmel päeval nädalas. Väikelinn, aga juba jaanuari keskel olid märts-mai kõik ajad neil kinni. Teine tipphooaeg on september ja oktoobri algus. Talvel ei tööta, aga ka juuliks on mitu tellimust. Mina haldan nende kalendrit, seepärast on mul täielik ülevaade.

Ausalt öeldes ei kujuta kuidagi ette, kuidas need 80-aastased aknaid pesevad. Seal on vaja ju ronida, pesta ka väljast, küünitada üles. Isegi kui füüsiline vorm on piisavalt hea, et mitmenda korruse akna peal kõõluda, siis silmanägemine selles vanuses pole kindlasti piisav tasulise teenuse pakkumiseks. Mina küll ei usu, et jutt 75-80-aastastest on.</p>

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sotsiaalmeediastaaride tulevik