Esileht Ilu ja tervis Sotsiaalne ärevus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Sotsiaalne ärevus

Postitas:
Anonymous

On siin keegi sellest püsivalt jagu saanud? Kui jah, siis kuidas (oskate ehk raamatuid, videosid soovitada)? Teraapia jääb hinna tõttu hetkel kättesaamatuks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 18:34; 30.08 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult saab sellest üle. Reegel on lihtne: tuleb püsivalt harjutada ja oma mugavustsooni piire kombata. Mida rohkem sa ärevust tõrjud, seda tugevamaks see muutub. Kui sa ärevusest hoolimata suhtled, tegutsed, liigud, ükskõik, mis tunne sul samal ajal sees on, muutud sa iga korraga tugevamaks ja ärevus taandub. Olen selle üle elanud. Muutus ei toimunud päevaga. Aga iga korraga, mis ma ärevusest ja hirmust hoolimata kodust väljumata ei jätnud, muutusin vägevamaks. Sellega on umbes nagu kehakaalu normi viimisega, päevapealt ei saa midagi, aga järjekindlad muutused väikestes asjades, väga pisikesed muutused, viivad viimaks sihile.
Terapeut ei ole kohustuslik, saad ise hakkama. Mina mõtlesin ka algul, et ei saa, aga kui psühhiaater teisel visiidil haigutas ega viitsinud mu juttu enam kuulata, vaid AD retsepti välja kirjutas, läksin ma koju vaatasin seda retsepti ja mõtlesin – ei, ma saan ise hakkama. Nüüd on sellest üle kümne aasta. Ma saingi ise hakkama.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Aitäh selle vastuse eest!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 18:34; 30.08 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, armas teemaalgataja-ma ise suht samasugune. Aga ka mina ei usu ravimitesse-olen neid erinevaid võtnud ja ega erilist abi pole saanud peale meeletu ülekaalu. Ma tunnen ka ikka seda sotsiaalset ärevust pidevalt-õnneks asi nii hull ei ole, et toast välja ja kuskile minna ei julgeks aga suured rahvaüritused ja võõrad seltskonnad ei ole mulle meeltmööda. Proovin ennast olukorraga kuidagi kohandad kuid ei naudi seda absoluutselt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebapopulaarne arvamus, aga mind aitas väga AD. Alles neid võtma hakates sain aru, et ah nii lihtne siis ongi esineda/suhelda “normaalsel” inimesel?
Õpi hingamistehnikaid, ka esinedes või olukorras, kus suurem seltskond jääb su juttu kuulama, on normaalne võtta endale lausete vahele paus ja lihtsalt hingata. Sest mina ärevikuna kippusin kõike kiirelt ette vuristama, et ometi tähelepanu keskpunktist minema saada. See aga tekitab kehale just stressava olukorra. Üks jube hea veebist tasuta allalaetav raamat on ka, aga inglise keeles, kui õigesti mäletan, siis see oli Dare. Ja telefonis on ka äpid, mis õpetavad (enamasti läbi hingamise) ärevust maandama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Sotsiaalne ärevus