Esileht Pereelu ja suhted Sotsiaalne elu väikelapsega

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Sotsiaalne elu väikelapsega

Postitas:

Peres 2,5a ning 2 kuune. Tunneme mehega mõlemad, et oleme seltskonnast ja üldse elust ära lõigatud. Töö ja kodu. Üksteisele oleme puhkust andnud, aga oleme alati eelistanud koos käia. Vanasti meeldisid meile pubid, kus sai ka tantsida ja ka klubid. Sinna ei lähe, aga millised kohad on sellised, kuhu võiks koos lastega minna ja ka täiskasvanutel on tegemist. Me oleme nii ära kopitanud et ise ka ei suuda mõelda.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel võtke hoidja ja minge kahekesi. Selles vanuses lastega kuhugi minnes tegeledki nende lastega ja mingist täiskasvanute ajaveetmisest pole juttugi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2kuusega tantsima ja pubisse? Lastele palu mõni sugulane, vanaema/tädi või hoidja (eeldusel, et lastele (no st sellele allakolmesele) peab ta enne tuttav ja “oma” olema, kui õhtuks nendega jääb) kaheks tunniks või väljalüpstud piimaga kauemaks.
Vanemahüvitise tuules saadud kaks titte, peaks juba ju elu väikelapsega selgeks saadud olema, ega ka ühe lapse kõrvalt ei saanud käia.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 15:39; 12.11 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ainus variant ongi see, et täiskasvanute asju ajate ilma lapseta. Pereüritustel saate koos käia, aga kui tahate õhtul minna kontserdile vms, siis selleks ajaks peab keegi tulema last valvama. Esimesel eluaastal, kui laps veel luti otsas ja mähkudes, on see väga keeruline.

Meil oli vanaema, kes hoidis. AGA eks teda tuli ka õpetada uutmoodi asjadega, näiteks et kumbapidi mähet panna. Ja kui laps oli veel alla aastane, siis lihtsalt ei käinudki pikemalt ära kui toidukorrast toidukorrani.

Kui teil nüüd juba teine laps, siis peaks ju ometi esimese lapsega see kogemus juba olemas olema?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 15:41; 12.11 17:29; 12.11 19:14; 12.11 20:47; 13.11 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minnakse ka teistele lastega peredele külla, kutsutakse need teised lastega pered endale külla. Või võetakse paar korda kuus lapsehoidja. Mina leidsin mingi periood kus mul korraga kolm väikelast oli, et lihtsam on külalised enda juurde kutsuda, siis ei pea lastel järgi jooksma kogu aeg. Mees mingi hetk lõbustas külalisi, mina panin lapsi magama, tunni aja pärast sain jälle seltskonnaga liituda.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 15:52; 13.11 09:12; 13.11 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunneme mehega mõlemad, et oleme seltskonnast ja üldse elust ära lõigatud. Töö ja kodu. Üksteisele oleme puhkust andnud, aga oleme alati eelistanud koos käia. Vanasti meeldisid meile pubid,

Vanasti meeldisid pubid, aga siis otsustasite tervelt kaks beebit juurde teha ja nüüd hakkasite mõtlema, et pubid endiselt meeldivad?

Palun vabandust, aga kas mina olen tobu või teie?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikeste lastega ma näen suhtlemisvõimalust ainult teiste samasuguste väikelastega peredega. Teil see väiksem ju alles vastsündinu! Aga kui ta on juba u pooleaastane, siis palgake lapsehoidja. Minu meelest Eestis on mingisugune vale hoiak, et lapsehoidjaid ei kasutata. Kui ei ole võtta vanaema, tädi või sõbrannat, siis istutaksegi kuus aastat kodus. Aga palgaline lapsehoidja, kus sa sellega, ei-ei-ei!
Mõelge oma tutvusringkond läbi, kellel on ka väikesed lapsed? Ei pea ju olema tingimata just sama vanad. Kutsuge neid külla, ikka väike vaheldus jälle.
Kui beebi suurem ja saab ühe toidukorra juba muu toiduga hakkama (või väljalüpstud piimaga), tehke paar korda kuus koos mehega väljas käimisi. Lähete kinno ja enne-pärast restorani, või mis just teile sobib. Pubi ja klubiga käib minu meelest alkohol kaasas, see vist imetavale emale ei sobi?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 16:06; 13.11 21:54;
To report this post you need to login first.

mulle on ka naljakas see, et kahekuuse kõrval saab inimene üldse ära kopitada! Vastsündinu ja väikelapse kõrvalt hea kui WC-sse saad üksinda, tantsimine on nüüd küll palju tahetud…

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest Eestis on mingisugune vale hoiak, et lapsehoidjaid ei kasutata.

Eestis ei ole neid lapsehoidjaid võtta! Eriti kui sul on kaks alla 3-aastast.

Tegelikult ongi nii, et jube lihtne on soovitada, et võtke lapsehoidja, aga kui sul ei ole kedagi enda tutvusringkonnas, kes kas raha eest või heategevuslikus korras hoiaks, siis on nutt varuks, sest pole kohta, kust saada tasulist lapsehoidjat. Lihtsam on leida koerale jalutaja kui lapsele hoidja.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 15:41; 12.11 17:29; 12.11 19:14; 12.11 20:47; 13.11 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsam on leida koerale jalutaja kui lapsele hoidja.

Kummale sul kõrgemad nõudmised on usaldusväärsuse, kainuse jms osas, kas sellele, kelle hoida jätad koera või lapse?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 15:39; 12.11 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka imestan. Nii väikese lapse kõrvalt unistasin vaid terve öö magamisest, mitte kordagi peost ega kellegiga suhtlemisest. 2,5-aastane on ka alles väike, et poleks energiatki kuskile kargama minna. Aga no ei tea, ma äkki lihtsalt juba vana ja väeti ???? Viimane laos on kogu energia minust ära tõmmanud, et mul pole alati jaksu rääkidagi.
2 kuune on nii väike, et ei jätaks veel mitte kellelegi hoida peale mehe.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ongi nii, et jube lihtne on soovitada, et võtke lapsehoidja, aga kui sul ei ole kedagi enda tutvusringkonnas, kes kas raha eest või heategevuslikus korras hoiaks, siis on nutt varuks, sest pole kohta, kust saada tasulist lapsehoidjat. Lihtsam on leida koerale jalutaja kui lapsele hoidja.

Vot see on mulle küll üllatus. Meil Eestis ei ole sellist teenust?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummale sul kõrgemad nõudmised on usaldusväärsuse, kainuse jms osas, kas sellele, kelle hoida jätad koera või lapse?

Mis sa tahad öelda, et ma annaks oma koera mõne purjus ebausaldusväärse inimese jalutada või? Ei annaks. Samamoodi ei anna last sellisele hoida. Aga koerajalutamise teenuse pakkujaid on kordades rohkem kui lapsehoidjaid.

Ausaltöeldes ma ei saa su küsimusest aru, kuhu sa sellega rihid. Mul on olnud vajadus leida koerale jalutaja, leidsin sellise inimese kiiresti, esitas arveid, pidas kellaaegadest kinni jms. Kui oli lapsele hoidjat vaja, siis tühi maa. Mingeid ullikesi leidus, kes rääkisid et uiui numbsikud beebsud meeldivad, ma tulen hoian ilma rahata… noh, vabandust aga ma ei usalda selliseid inimesi 😀

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 15:41; 12.11 17:29; 12.11 19:14; 12.11 20:47; 13.11 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummale sul kõrgemad nõudmised on usaldusväärsuse, kainuse jms osas, kas sellele, kelle hoida jätad koera või lapse?

Mis sa tahad öelda, et ma annaks oma koera mõne purjus ebausaldusväärse inimese jalutada või? Ei annaks. Samamoodi ei anna last sellisele hoida. Aga koerajalutamise teenuse pakkujaid on kordades rohkem kui lapsehoidjaid.

Ausaltöeldes ma ei saa su küsimusest aru, kuhu sa sellega rihid. Mul on olnud vajadus leida koerale jalutaja, leidsin sellise inimese kiiresti, esitas arveid, pidas kellaaegadest kinni jms. Kui oli lapsele hoidjat vaja, siis tühi maa. Mingeid ullikesi leidus, kes rääkisid et uiui numbsikud beebsud meeldivad, ma tulen hoian ilma rahata… noh, vabandust aga ma ei usalda selliseid inimesi ????

No aga hakka siis ise lapsehoidmise teenust pakkuma, kui töö tore ja turul nõudlust on. Või ikka ei olegi nii tore?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunneme mehega mõlemad, et oleme seltskonnast ja üldse elust ära lõigatud. Töö ja kodu. Üksteisele oleme puhkust andnud, aga oleme alati eelistanud koos käia. Vanasti meeldisid meile pubid,

Vanasti meeldisid pubid, aga siis otsustasite tervelt kaks beebit juurde teha ja nüüd hakkasite mõtlema, et pubid endiselt meeldivad?

Palun vabandust, aga kas mina olen tobu või teie?

Kui saad lapsed, siis pead pubidest loobuma? Päriselt? Just sellepärast pered lõhki lähevadki ja vanemad on närvilised.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga hakka siis ise lapsehoidmise teenust pakkuma, kui töö tore ja turul nõudlust on. Või ikka ei olegi nii tore?

Ma pole öelnudki, et see töö tore on, ma ütlesin, et sellist teenust on Eestis väga raske leida ja sellepärast ei kasutata tasulisi lapsehoidjaid palju.

Mina suvalisest Facebooki grupist ei usaldaks mingit inimest võtta, võiks tõesti olla mingi mõistlik agentuur, kus on töötajatele taustakontroll tehtud, võib kindel olla, et vastavad koolitused on neil läbitud jms.

Aga nagu öeldud, meie saime vanaema abiga lapse hoitud, teostasime talle ise lisaväljaõpet 😀

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 15:41; 12.11 17:29; 12.11 19:14; 12.11 20:47; 13.11 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunneme mehega mõlemad, et oleme seltskonnast ja üldse elust ära lõigatud. Töö ja kodu. Üksteisele oleme puhkust andnud, aga oleme alati eelistanud koos käia. Vanasti meeldisid meile pubid,

Vanasti meeldisid pubid, aga siis otsustasite tervelt kaks beebit juurde teha ja nüüd hakkasite mõtlema, et pubid endiselt meeldivad?

Palun vabandust, aga kas mina olen tobu või teie?

Kui saad lapsed, siis pead pubidest loobuma? Päriselt? Just sellepärast pered lõhki lähevadki ja vanemad on närvilised.

No mõneks kuuks võiks vast küll, kuniks beebi päris pisike.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alka aastastele lastele mina ei soovinud hoidjat (sh vanavanemaid). Seni käisimegi sõoradel külas või nemad meil. Või ühekauoa, nt mina sõbrannadega väljas. Trennis kord nädalas.

Rohkem hakkasime koos käima, kui lapsed üle aastased, kõndisid, natuke väljendasid sõnadega. Siis hakkasime hoida jätma, aga ka ehk 2-3x aastas. Meil ka raske leida hoidjat, elukoha kaugus linnast ja vanavanematest üldse 200 km.

Samas nüüd juba, kui lapsed 3 ja 5, oleme paar korda ka 1-2 ööd ära olnud lõõgastumas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunneme mehega mõlemad, et oleme seltskonnast ja üldse elust ära lõigatud. Töö ja kodu. Üksteisele oleme puhkust andnud, aga oleme alati eelistanud koos käia. Vanasti meeldisid meile pubid,

Vanasti meeldisid pubid, aga siis otsustasite tervelt kaks beebit juurde teha ja nüüd hakkasite mõtlema, et pubid endiselt meeldivad?

Palun vabandust, aga kas mina olen tobu või teie?

Kui saad lapsed, siis pead pubidest loobuma? Päriselt? Just sellepärast pered lõhki lähevadki ja vanemad on närvilised.

Õige. Kell 10 õhtu see 2,5 aastane ja kahekuune kaenlasse ja pubisse.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ongi nii, et jube lihtne on soovitada, et võtke lapsehoidja, aga kui sul ei ole kedagi enda tutvusringkonnas, kes kas raha eest või heategevuslikus korras hoiaks, siis on nutt varuks, sest pole kohta, kust saada tasulist lapsehoidjat. Lihtsam on leida koerale jalutaja kui lapsele hoidja.

Miks kõik nii lihtne peaks olema? Mina elan ka metsatalus, läheduses üldse vähe inimesi. Ikka leidsin lapsehoidja. Pool aastat varem hakkasin otsima, lõin vallas tutvuseid, rääkisin inimestega, kuni leidsin äsja pensionile jäänud proua, kes sobis, kellele lapsed meeldivad ja suhteliselt mõistliku hinnaga on nõus hoidma. Seejärel käisin tema juures kohvil koos lastega, kuni lapsed tema koduga harjusid. Proua elab 20 km kaugusel. See pole minu jaoks probleem, maal on sellised distantsid täiesti normaalsed. Sõidutan lapsed tema juurde ja tagasi, kui lapsehoidmisteenust vajan.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 15:52; 13.11 09:12; 13.11 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool aastat varem hakkasin otsima, lõin vallas tutvuseid, rääkisin inimestega, kuni leidsin äsja pensionile jäänud proua

Jutt käis just nimelt sellest tasulisest teenusest, et kui sul on vaja, siis sa helistad agentuuri ja tellid lapsehoidja kohale, mitte ei pea võimlema pool aastat varem ja ise otsima mingeid prouasid, keda ära moosida, et nad oleks nõus hoidma. jah, niimoodi sa leiad küll, aga see ei ole see, millest too kommenteerija rääkis, kui imestas, et ei kasutata tasulist lapsehoiuteenust. Sellist teenust praktiliselt ei eksisteeri, niisugusel kujul mitte nagu see on olemas välisriikides.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 15:41; 12.11 17:29; 12.11 19:14; 12.11 20:47; 13.11 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool aastat varem hakkasin otsima, lõin vallas tutvuseid, rääkisin inimestega, kuni leidsin äsja pensionile jäänud proua

Jutt käis just nimelt sellest tasulisest teenusest, et kui sul on vaja, siis sa helistad agentuuri ja tellid lapsehoidja kohale, mitte ei pea võimlema pool aastat varem ja ise otsima mingeid prouasid, keda ära moosida, et nad oleks nõus hoidma. jah, niimoodi sa leiad küll, aga see ei ole see, millest too kommenteerija rääkis, kui imestas, et ei kasutata tasulist lapsehoiuteenust. Sellist teenust praktiliselt ei eksisteeri, niisugusel kujul mitte nagu see on olemas välisriikides.

Vähe on neid kaheaastaseid lapsi, kes on nõus jääma täiesti võõra inimesega. Isegi kui see teenus on olemas ja saadaval, siis enamus lapsi lihtsalt karjub nutta selle võõra tädiga see paar tundi, kui ära oled.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 15:52; 13.11 09:12; 13.11 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ainus variant ongi see, et täiskasvanute asju ajate ilma lapseta. Pereüritustel saate koos käia, aga kui tahate õhtul minna kontserdile vms, siis selleks ajaks peab keegi tulema last valvama. Esimesel eluaastal, kui laps veel luti otsas ja mähkudes, on see väga keeruline.

Meil oli vanaema, kes hoidis. AGA eks teda tuli ka õpetada uutmoodi asjadega, näiteks et kumbapidi mähet panna. Ja kui laps oli veel alla aastane, siis lihtsalt ei käinudki pikemalt ära kui toidukorrast toidukorrani.

Kui teil nüüd juba teine laps, siis peaks ju ometi esimese lapsega see kogemus juba olemas olema?

Kui elukoht vähegi võimaldab ja te oste kööktoas ei ela, kutsuge ise külalisi. Saad lapsel silma peal hoida ja ise lõbutseda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad natuke hinge tõmmata ja sotsiaalne olla siis pead lihtsalt seda aega leidma. Lähedased sugulased/sõbrannad ja keegi ikka leiab aega, et teid kas või üheks õhtuks välja lasta. Kui tõesti pole kedagi, kes saaks aidata, palka lapsehoidja.

Ära karda üheks õhtuks kedagi lapsi hoidma võtta. Kui mul olid lapsed väikesed, kutsusin kaks sõbrannat appi( 2 kuna kummalgi polnud lastekogemust ning nii nad said ka teineteiselt tuge). Mees oli tööreisil, mina olin hullumas ja tahtsin lihtsalt ühe reede õhtut vabaks. Käisin pesus, tegin end enamvähem “ilusaks” ja läksin vanalinna jalutama. Käisin kohvikus, hiljem kohtusin tuttavaga ühes pubis ning oli tore. Muidugi saatsin ka paar sõnumit lapsehoidjatele, et kas kõik OK, et kas on küsimusi..nad saatsid mu kuupeale ja ütlesid, et lapsed tudivad ilusti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool aastat varem hakkasin otsima, lõin vallas tutvuseid, rääkisin inimestega, kuni leidsin äsja pensionile jäänud proua

Jutt käis just nimelt sellest tasulisest teenusest, et kui sul on vaja, siis sa helistad agentuuri ja tellid lapsehoidja kohale, mitte ei pea võimlema pool aastat varem ja ise otsima mingeid prouasid, keda ära moosida, et nad oleks nõus hoidma. jah, niimoodi sa leiad küll, aga see ei ole see, millest too kommenteerija rääkis, kui imestas, et ei kasutata tasulist lapsehoiuteenust. Sellist teenust praktiliselt ei eksisteeri, niisugusel kujul mitte nagu see on olemas välisriikides.

Mina tõin esimest korda teemasse selle tasulise lapsehoidja kasutamise. Ma ei mõelnud just agentuuri. Pidasin silmas võõrast inimest, kes poleks laste vanaema, tädi , vanem õde, vms sugulane, või ema sõbranna. Vaid võõras inimene, kes on kuulutuse kaudu leitud ja kellele makstakse raha.
Minu on lapsed nüüd juba 18 ja 22. Aga omal ajal ma kasutasin mõlema lapsega päris palju tasulisi lapsehoidjaid. Leidsin neid ajalehekuulutuste kaudu. Tänapäeval otsiks neid ilmselt oma valla FB grupi kaudu. Kuulun ise ka ühte omavalitsuse FB gruppi ja seal käib aktiivne lapsehoiuteenuse vahendamine. Vanemad otsivad, ja hoidjad ka pakuvad ise ennast.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 16:06; 13.11 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga hakka siis ise lapsehoidmise teenust pakkuma, kui töö tore ja turul nõudlust on. Või ikka ei olegi nii tore?

Ma pole öelnudki, et see töö tore on, ma ütlesin, et sellist teenust on Eestis väga raske leida ja sellepärast ei kasutata tasulisi lapsehoidjaid palju.

Mina suvalisest Facebooki grupist ei usaldaks mingit inimest võtta, võiks tõesti olla mingi mõistlik agentuur, kus on töötajatele taustakontroll tehtud, võib kindel olla, et vastavad koolitused on neil läbitud jms.

Aga nagu öeldud, meie saime vanaema abiga lapse hoitud, teostasime talle ise lisaväljaõpet ????

Agentuure on mitmeid. Koolitused läbitud, taust kontrollitud, vastav haridus ja kogemused olemas ja loomulikult olen valmis kõik selle ka lapsevanemale esitama. Töötasin ise mingi aeg sellises, aga kuna agentuur võtab liiga suure summa endale, siis nüüd tegutsen oma väikeses ettevõttes.
Öine lapsehoid on 15 eurot tund, kui on kaks last, siis ca 20 eurot tund, olenevalt laste vanusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Sotsiaalne elu väikelapsega