Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaaltöö õppimine ja inglise keel TLÜ-s

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Sotsiaaltöö õppimine ja inglise keel TLÜ-s

Postitas:
Kägu

Kas keegi on alates 2016 aastast õppinud Tallinna Ülikoolis sotsiaaltööd? 2016 aastast alayes on seal erialane inglise keel. Kas seda on palju ja kas on väga raske? Minu inglise keel on heal juhul B1 tasemel 🙁

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu inglise keel on heal juhul B1 tasemel 🙁

no siis pead nagunii inglise keelt võtma, sest lõpetamiseks peab B2 olema.

õppisin ise küll varem, oli ainult erialane vene keel, aga ei usu, et see erialane ingl k midagi hullu oleks. vene k oli küll puhtalt erialase sõnavara õppimine (õpiti sõnad pähe, aga kui ikka vene keelt ei osanud, ja meil nii mõnigi ei osanud üldse, siis ega sa vene kliendiga hakkama ei saa, hoolimata sellest, et eksami tegid ära).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas magistriõppes? Sel juhul peaks see olema ainult ühel semestril ja kui sa koolis oled inglise keelt õppinud, siis saad hakkama küll.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei õppinud sotsiaaltööd, aga siiski ÜTIs. Erialase inglise keele kursus ei ole raske, põhiline on see, et käid kohal ja esitad tööd õigeaegselt. Raskeks võib sul alles siis minna, kui teiste ainete läbimiseks on vaja pikki ingliskeelseid tekste lugeda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See aasta lõpetasin sotsiaaltöö eriala TLÜs. Teile tehti ju sisseastumusel inglise k test? Või tuleb see esimesel sessil, ma ei mäleta. Kui sinu inglise keel on testi kohaselt nõrk, õpid kõik 3 aastat inglise keelt. Kui on tugev tase, õpid erialast spetsiifilist pool aastat. See pole otseselt raske, minu tase on C1, aga polnud ka kerge. Akadeemiline inglise k on ikka teine asi, kui kõnekeel.
Ära muretse, kui sa ei oska, siis õpetatakse järjepidevalt.
Pead arvestama, et paljud materjalid ja tööd teistes ainetes lähtuvad inglise keelest. Samamoodi kohustuslik kirjandus. Aga kursakaaslased, kes ei oska, on sõbra abiga või googlega tekstid ära tõlkinud omale ja siis tööd ära teinud. Niiet hakkama saab.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sisseastumisel inglise keele testi ei tehtud. Küsiti ainult suuliselt. Ütlesin ka neile et nõrk on. Aga eks ma üritan ikka. Suur aitäh, kes vastasid

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa mõtled bakalaureusetaset? Ku jah, siis ei ole veidi kehvem inglise keele oskus midagi hullu. Lõpetamiseks on vaja läbida üks erialase inglise keele 6 eap mahuga aine- kas siis erialane inglise keel I, II või III. I on kõige nõrgem, III kõige tugevam. Erialane inglise keel on esimese aasta kevadsemestril, sügisel esimese sessi ajal toimub keele paigutustest, mille tulemusena saad teada, millise taseme pead võtma või lisaks soovituse enne antud aine läbimist võtta juurde inglise keelt vabaainena. Kui tase on väga madal, on erialase inglise keele aine võtmine võimalik lükata ka teise aasta kevadesse ja võtta inglise keele vabaainet rohkem. Meil mõned, kes muidu enam-vähem oskasid, aga polnud ammu keelt kasutanud, võtsid esimesel aastal kohe sügisel inglise keele b1 taseme kursuse vabaainena lihtsalt selleks, et keelt uuesti meelde tuletada ja harjutada ning siis kevadel tegid ära selle kohustusliku erialane inglise keel I. Oli ka neid, kes üldse väga ei osanud ja nemad siis esimesel aastal tegid ära vabaainet raames inglise keel a2 ja a1 kursused, teise aasta sügisel b1 ja erialase inglise keele aine siis teise aasta kevadel. Erialane inglise keel 1 ei olnud samuti üle mõistuse raske, kõik said tehtud.
Teistes ainetes on inglise keelt vaja osata nt teadusartiklitest aru saamiseks. See on oskus, mis tuleb ajaga. Kuna teaduskeel on keerulisem, ei saanud algul neist artiklitest hästi aru ka need, kes muidu inglise keelt hästi oskasid. Mõne aja pärast aga tekkis juba vilumus neid lugeda ja neist endale olulist infot üles leida.

Need inglise keeled on siiani olnud tunniplaanis kõik niimoodi sätitud, et ei jookse teiste ainetega kokku ja saab kõiki endale vajalikke keeleaineid võtta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur, suur aitäh sulle viimane kägu. Mul on vaja võtta B1 taset juurde. Lähen bakasse jah. Aga nüüd tean ja sain enesekindlusy, et päris lootusetu ei ole 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti ei ole lootusetu. Mina õppisin koolis saksa keelt ja inglise keelt olen õppinud ainult kõnekeele kursustel, aga TLÜ-s sain testide põhjal kohe erialase inglise keele gruppi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas juba tead, et said sisse?
Mina kandideerisin ka see aasta ja nii ootan, et tuleks juba SAISist teade.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele käole.
Mulle öeldi peale vestlust, et jälgi siis saisi ja kinnita enda õppimise soov. No ma ise loodan, et ehk sain sisse:)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inglise keel on vajalik ainult õppimise ajal, pärast enam eriti mitte. Oleneb töökohast, aga olge hiljem valmis ka vene keel vähemalt suhtlustasandil selgeks õppima.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vene keel on õmneks selge. Vaja ainult natuke erialast keelt täiendada 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina astusin magistrisse ja vajalik oli A2 tase. Selle olen keeltekoolis omandanud. Üritan suvel ise juurde õppida ja sügisel jätkan keeltekoolis B1 kursusega.
Väike hirm on, bakas tegin vene keele võõrkeelena ja bakast on juba aastaid möödas. Inglise keelt olen ainult keeltekoolis õppinud.
Aga tean teisigi, kes on kunagi koolis saksa keelt õppinud ja on siiski ülikoolis erialase inglise keelega hakkama saanud. Pealegi, nagu keegi siin ütles, kui piisavalt erialast kirjandust lugeda ja tõlkida, hakkad lõpuks sellest ka aru saama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sotsiaaltöö eriala TÜ

Tere,kas sellel erailal on raske saada, andke nõu mida ennem lugeda?

Kas sisseastumis katsed olid rasked,kas eelpool käod saite sisse?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võin öelda, et Sinul on küll raskusi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raske saada mida?

Ennem tähendab pigem, õige sõna selles kontekstis on enne.

Pärast koma käib tühik.

Sisseastumiskatsed on üks sõna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui mujale ei saa, siis sinna ikka saab

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raske sisse saada minu arust ei ole, aga inglise keelt on vaja vähemalt B2 tasemel. Enne õppeaasta algust tuleb teha inglise keele test ja kui saad alla B2 taseme, pead tasanduskursuse läbima. Kui tase on väga madal (nt A1), siis võib juhtuda, et ka mitu kursust (nii A2, B1.1 kui B1.2).

Ma nüüd küll ei tea, kas sa plaanid bakasse või magistrisse, aga magistris on osad ained täies mahus inglise keeles + väga palju tuleb ka teistes ainetes inglise keeles lugeda. Mitmetes ainetes ongi materjalid valdavalt inglise keeles ja teaduslikus, seega kui keeleoskus puudulik, on kindlasti raskem, aga kõik on tehtav ja tõlketeenust saab vajadusel alati osta.

+2
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaaltöö õppimine ja inglise keel TLÜ-s