Esileht Pereelu ja suhted Sotsiopaat

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Sotsiopaat

Postitas:

Kas keegi on sotsiopaadaiga koos elanud, või elab praegugi?
Olen oma mehele sellise diagnoosi muidugi ise pannud, sotsiopaadi tunnuste järgi. Tegelikult on ta mees, kes jube tujukas, enesekeskne, ilmselgelt seesmiselt ebakindel, selletõttu püüab väliselt muud näidata.
Jube raske on, vat ei suuda leppida pidevate nähvamiste ja tujudega.
Tean, et tuleb minna. Aga see selleks praegu. Sooviks, et keegi oma kogemusest kirjutaks.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 08:47; 25.10 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka elanud nartsitsistlike tunnustega inimesega. Nartsitsist on üldnimetus, jagunevad psühhopaadiks, sotsiopaadiks jne

Sellisega elamine sööb närvid viimseni ära ja tunned end madalamt kui muru.

Minu mees pettis mind, alandas seltskonnas- kui selle kohta selgitust nõudsin, siis manipuleeris mind niimoodi ära, et lõpuks olin mina see, kes vabandama pidi. Ja tegingi seda:/

Käitumine oli piiripealne- lõhkus autosid, vilistas ühiskondlikele normidele ja tavadele.

Külm, ükskõikne, empaatiavõimetu, enesekeskne.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:33; 26.10 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas just sotsiopaadiga.. sessuhtes, et mina diagnoose ei loobiks, aga äärmiselt empaatiavõimetu ja enesekeskse inimesega küll, kes arvas, et ta on kogu maailma naba, vähemalt pealtnäha.
Näiteks oli temal alati õigus ja tema käitumine alati mõistlik ja põhjendatud. Tema enda meelest. Samas teiste osas ei olnud mingit kaastunnet. Lisaks see, et sageli oli nii, et kui tema käitus minuga vastikult ja ma julgesin seda kuidagi mainida, siis olin lõpuks mina see paha.

Näiteks kord, kui mul oli tervise pärast suur mure. Olin saanud halbu uudiseid. Läksime välja ja siis mina tundsin ennast kehvasti ja ei olnud kuigi jutukas jne. Tema ainus lohutus mulle oli, et “ära mõtle sellele”. Kui siis tagasi koju sõitsime, siis ma üritasin oma muret temaga jagada, aga tema ainult kurjalt teatas, et “rahune maha”. Eks ma siis olingi vait. Ja pärast koju jõudes sain temalt pika loengu, et kuidas temal oli paha tunne sõita, kui mina midagi ei rääkinud ja nii tõsine olin. Ja hakkas ähvardama, et kui ma olengi selline ja temal minuga hea ei ole, siis ta ei taha minuga koos olla jne.

ja no selline see elu oligi koguaeg, et mina pidin pidevalt etendama ülirõõmsat seksikiisut ja käituma temaga nagu ta oleks maailma parim mees üldse, sest muidu härra solvus.. miks ma seda tegin.. eks enda madala enesehinnangu tõttu + see, et tutvuse alguses ta oli väga hooliv ja armas ja tore (nagu sellised inimesed oskavad olla) ja siis minu peas oligi tekkinud mõte, et kui ma ainult käitun “õigesti” ja teen nii nagu temal hea on, siis ma saan kuidagi selle hooliva mehe tagasi…

igatahes minu nõuanne on, et JOOKSE.. ja mida varem, seda parem

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:05; 25.10 10:52; 25.10 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda eest te ära ei jookse. Peate ise peeglisse vaatama, mis teis endis on sellist et omale külge tõmbate.

Seda küll. Aga enne kui seda peeglisse vaatamist teha saab, tuleks ikkagi see destruktiivne suhe ära lõpetada ja siis hakata järgi mõtlema, et mis elus saab.

Mina näiteks lõpetasingi selle suhte ära ja mõtlesin välja, et miks ma sellise mehe otsa üldse koperdasin. Käisin ka psühholoogi juures jne.
Ja nüüd olengi loonud endale täiesti normaalse mehega täiesti normaalse ja tervisliku suhte.

Aga esimene samm on ikkagi end sellest terrorist vabaks võidelda ja siis tegeleda endaga.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:05; 25.10 10:52; 25.10 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peate ise peeglisse vaatama, mis teis endis on sellist et omale külge tõmbate.

Pakun, et sellist meest “tõmbab”: madal enesehinnang, side sugulaste (vanemad, vennad õed jne) ja sõpradega nõrk või olematu, madal haridustase ja olematu töökoht, välimus keskmine või alla, kiiresti vajadus sünnitada laps, et end pealtnäha iseaalse mehega kokku köita. (ta alul ilmselt mängibki ideaalset)

Sotsipaadile on raske või peaaegu võimatu püüda vastupidiste omadustega naist ning ta kardab selliseid kui tuld.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:52; 26.10 09:47; 01.11 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peate ise peeglisse vaatama, mis teis endis on sellist et omale külge tõmbate.

Pakun, et sellist meest “tõmbab”: madal enesehinnang, side sugulaste (vanemad, vennad õed jne) ja sõpradega nõrk või olematu, madal haridustase ja olematu töökoht, välimus keskmine või alla, kiiresti vajadus sünnitada laps, et end pealtnäha iseaalse mehega kokku köita. (ta alul ilmselt mängibki ideaalset)

Sotsipaadile on raske või peaaegu võimatu püüda vastupidiste omadustega naist ning ta kardab selliseid kui tuld.

Minul kusjuures oli kõrgem haridustase kui mehel (mina magister, tema kutseharidusega), päris hea erialane töö ja suurema osaga perest ning sõpradega ka üsna hästi asjad, AGA väga madal enesehinnang eriti armusuhete osas.. juba teismelisest peale oli isa mulle selgeks teinud, et ma olen tulevane vanatüdruk, mistõttu ma seda tulevikku paaniliselt kartsingi ning olingi aastaid ühest õnnetust armumisest teise koperdanud ja kui siis lõpuks oli tunne, et keegi mind tahab, siis klammerdusingi lootuses, et lõpuks on õnn mu õuel..

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:05; 25.10 10:52; 25.10 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tujukas, enesekeskne = kohe sotsiopaat?

Ma vaatan, et need Perekooli taskupsühholoogid siin on väga varmad igasugu huvitavaid diagnoose paari omaduse põhjal panema.

Mulle tundub lihtsalt tüüpiline “sain endale out-of-my-league mehe, keda ma ei vääri ja lasen end kui kaltsu kohelda, et ta ometi ära ei läheks” case. Nii võttes, oli see ilmselt su enda egole ka (vähemalt alguses) väike boost ja seepärast sellise troppmehega end sidusidki.

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 12:31; 25.10 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab ka mulle tuttavalt. Elasime üle 10 aasta koos (vahepeal mitu korda kokku-lahku), meil on kaks last. Nende manipulatsioonide, tema kontrollimatu käitumise ja enesekesksuse mastaapsus oli kohati ikka täiesti uskumatu. Valetas krooniliselt ja süsteemselt, nii pisiasjades kui suurtes asjades nii mulle kui teistele oma lähedastele. Samuti pettis mind korduvalt, sh mitmed korrad tegi seda või üritas teha minu tuttavatega – see oli justkui ta erihuvi (et eriti haiget teha? või veel rohkem intriigi tekitada? või tutvusringkonna reaktsioone jälgida?).Neist palju episoodid on selgunud hiljem kui juba lahku olime läinud. Täiesti siiralt üritas pidevalt väita, et tema ebaadekvaatses käitumises või petmises olen süüdi mina. Võis olla kohutavalt meeldiv suhtleja, aga kasutab ka teisi inimesi ära nagu käpiknukke. Enamus ta sõpru on sellest nüüdseks aru saanud ja ega tal ilmselt siiralt tema poolt olevaid sõpru enam ei olegi. Mõned, kes näo ees head nägu teevad, on veel jäänud. Kord sain ta isegi nii kaugele, et läks psühholoogi juurde, aga ärritus selle “eneseanalüüsimise pasa” peale ja enam ei läinud. Ise endas probleemi ei näe. Olen ka loobunud tema käitumise mõjude selgitamisest või muust suhtlusest temaga, suhtleme vaid olmeteemadel.

Minu jaoks oli kõige raskem endale andeks anda, et ma seda läbi ei näinud, temaga kaks last sain ja endaga nii kaua manipuleerida lasin. Õnneks suutsin seda teha ja sellest teemast lahti lasta. Vahel kui ta taas midagi korraldada üritab, on hetkeks vaip jalge alt tõmmatud, aga suudan ennast juba palju kiiremini koguda kui vanasti. Eks mingil määral jään kogu eluks tema skeeme, manipulatsioone jms kartma, aga nüüd suudan seda juba tunduvalt kergemalt võtta.

Jookse, päriselt ka!

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 13:41; 26.10 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav küll, miks täiesti normaalsele küsimusele mõned inimesed nii teravalt ja pahatahtlikult reageerivad?! All on näide:

Mulle tundub lihtsalt tüüpiline “sain endale out-of-my-league mehe, keda ma ei vääri ja lasen end kui kaltsu kohelda, et ta ometi ära ei läheks” case. Nii võttes, oli see ilmselt su enda egole ka (vähemalt alguses) väike boost ja seepärast sellise troppmehega end sidusidki.

Mina olen samuti kõrgharidusega, mehel kutseharidus.Ja ei ütleks, et kole olen:))) See ei näita muidugi alati midagi põhjapanevat.
Minu mees oli algul samamoodi hooliv, tähelepanelik jne. ilus peale kauba.
Ja just ei lase end kohelda, nagu kaltsu. Vastu hakkan. Tema arvamus ongi see, et mina teda ei austa, aga kuidas austada meest, kes Sind ei austa, vaid käitub tujudele vastavalt.
Ja ta on alati ründavas positsioonis, ükskõik mida temalt küsida. Ja loomulikult ei ole temaga võimalik arutleda probleemide üle, sest ta pole kunagi süüdi ja on kaitses kogu aeg.
Ja peale kõige solvub kergesti, nagu laps, ainult et täiskasvanu.
Eks võtangi teda, kui elu õppetundi. Olen eelmiste meestega saanud olla printsess herneteral.
Eks elu andis nüüd õppetunni:)

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 08:47; 25.10 13:44;
To report this post you need to login first.

halb iseloom ei ole veel diagnoos, see on lihtsalt halb iseloom

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav küll, miks täiesti normaalsele küsimusele mõned inimesed nii teravalt ja pahatahtlikult reageerivad?! All on näide:

Tõlgendamise küsimus. Tõde pidigi olema valus tunnistada.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 12:31; 25.10 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas just sotsiopaadiga.. sessuhtes, et mina diagnoose ei loobiks, aga äärmiselt empaatiavõimetu ja enesekeskse inimesega küll, kes arvas, et ta on kogu maailma naba, vähemalt pealtnäha.

Näiteks oli temal alati õigus ja tema käitumine alati mõistlik ja põhjendatud. Tema enda meelest. Samas teiste osas ei olnud mingit kaastunnet. Lisaks see, et sageli oli nii, et kui tema käitus minuga vastikult ja ma julgesin seda kuidagi mainida, siis olin lõpuks mina see paha.

Näiteks kord, kui mul oli tervise pärast suur mure. Olin saanud halbu uudiseid. Läksime välja ja siis mina tundsin ennast kehvasti ja ei olnud kuigi jutukas jne. Tema ainus lohutus mulle oli, et “ära mõtle sellele”. Kui siis tagasi koju sõitsime, siis ma üritasin oma muret temaga jagada, aga tema ainult kurjalt teatas, et “rahune maha”. Eks ma siis olingi vait. Ja pärast koju jõudes sain temalt pika loengu, et kuidas temal oli paha tunne sõita, kui mina midagi ei rääkinud ja nii tõsine olin. Ja hakkas ähvardama, et kui ma olengi selline ja temal minuga hea ei ole, siis ta ei taha minuga koos olla jne.

ja no selline see elu oligi koguaeg, et mina pidin pidevalt etendama ülirõõmsat seksikiisut ja käituma temaga nagu ta oleks maailma parim mees üldse, sest muidu härra solvus.. miks ma seda tegin.. eks enda madala enesehinnangu tõttu + see, et tutvuse alguses ta oli väga hooliv ja armas ja tore (nagu sellised inimesed oskavad olla) ja siis minu peas oligi tekkinud mõte, et kui ma ainult käitun “õigesti” ja teen nii nagu temal hea on, siis ma saan kuidagi selle hooliva mehe tagasi…

igatahes minu nõuanne on, et JOOKSE.. ja mida varem, seda parem

Ma olen sama üle elanud. Hea, et olen elus ja taastun. Väga kahju, et ilusad aastad elust niiviisi kulusid. Õnneks sain teise võimaluse ja elu on tõeliselt rahuldustpakkuv hooliva inimese kõrval. Sellised manipuleerijad tunnevad ära nõrgemad ja madala enesehinnanguga inimesed. Ka mul oli väga raske taust, tugivõrgustik puudus. Nad oskavad alati teha niiviisi, et lõpuks jääd sina kogu maailma ees süüdi. Pead ennast iga hinna eest kaitsma ja jälgima, et nende alanduste mõjul midagi ohtlikku ei tee. Soovin sulle head!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka elanud nartsitsistlike tunnustega inimesega. Nartsitsist on üldnimetus, jagunevad psühhopaadiks, sotsiopaadiks jne

Sellisega elamine sööb närvid viimseni ära ja tunned end madalamt kui muru.

Minu mees pettis mind, alandas seltskonnas- kui selle kohta selgitust nõudsin, siis manipuleeris mind niimoodi ära, et lõpuks olin mina see, kes vabandama pidi. Ja tegingi seda:/

Käitumine oli piiripealne- lõhkus autosid, vilistas ühiskondlikele normidele ja tavadele.

Külm, ükskõikne, empaatiavõimetu, enesekeskne.

Sotsiopaat, psühhopaat ja nartsissist on kolm erinevat joont inimeses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peate ise peeglisse vaatama, mis teis endis on sellist et omale külge tõmbate.

Pakun, et sellist meest “tõmbab”: madal enesehinnang, side sugulaste (vanemad, vennad õed jne) ja sõpradega nõrk või olematu, madal haridustase ja olematu töökoht, välimus keskmine või alla, kiiresti vajadus sünnitada laps, et end pealtnäha iseaalse mehega kokku köita. (ta alul ilmselt mängibki ideaalset)

Sotsipaadile on raske või peaaegu võimatu püüda vastupidiste omadustega naist ning ta kardab selliseid kui tuld.

Vaatan peeglisse ja vastu vaatab pigem modelli välimusega naine. Keskmine enesehinnang, väärtustan end piisavalt. Ei tunne kedagi, kellel oleks ideaalsed suhted lähedastega, ma arvan, et saan enda omadega üsna hästi hakkama, alati võiks ju parem olla. Sotsiopaadiga võrreldes olin rikkur.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 19:41; 26.10 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiopaadid on ükskõiksed, mitte tujukad draamakuningannad. Sinu puhul tundub, et sa ei meeldi talle piisavalt, siis inimesed muutuvadki selliseks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 05:15; 04.11 06:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on sotsiopaadaiga koos elanud, või elab praegugi?

Olen oma mehele sellise diagnoosi muidugi ise pannud, sotsiopaadi tunnuste järgi. Tegelikult on ta mees, kes jube tujukas, enesekeskne, ilmselgelt seesmiselt ebakindel, selletõttu püüab väliselt muud näidata.

Jube raske on, vat ei suuda leppida pidevate nähvamiste ja tujudega.

Tean, et tuleb minna. Aga see selleks praegu. Sooviks, et keegi oma kogemusest kirjutaks.

Aga ära lepi. Tee ükskord selline tüli, noo selline, et mees järgmine kord kaks korda mõtleb, kas hakkab sinuga tujutsema või mitte. Ja kui selgub, et mees ei taha leppida, ongi põhjus lahutuseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka elanud nartsitsistlike tunnustega inimesega. Nartsitsist on üldnimetus, jagunevad psühhopaadiks, sotsiopaadiks jne

Sellisega elamine sööb närvid viimseni ära ja tunned end madalamt kui muru.

Minu mees pettis mind, alandas seltskonnas- kui selle kohta selgitust nõudsin, siis manipuleeris mind niimoodi ära, et lõpuks olin mina see, kes vabandama pidi. Ja tegingi seda:/

Käitumine oli piiripealne- lõhkus autosid, vilistas ühiskondlikele normidele ja tavadele.

Külm, ükskõikne, empaatiavõimetu, enesekeskne.

Sotsiopaat, psühhopaat ja nartsissist on kolm erinevat joont inimeses.

Sa tee endale mõisted selgeks enne kui “parandama” kukud. Loll tbuemme.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:33; 26.10 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://sobranna.postimees.ee/4068765/kaheksa-marki-et-su-kallim-on-sotsiopaat

Mitte et ma väidaks, et Postimehe sõbranna erileht puhast teaduslikku tõde kuulutab, aga ma sain absoluutselt iga väite taha risti teha. Samas need populaarteaduslikud väited väga palju rahvusvahelise haiguste klassifikatsiooni definitsioonist mööda ei pane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 13:41; 26.10 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et ma väidaks, et Postimehe sõbranna erileht puhast teaduslikku tõde kuulutab, aga ma sain absoluutselt iga väite taha risti teha.

Kas selle taha ka: Statistika näitab, et kuni neli protsenti rahvastikust võivad olla sotsiopaadid.?

PK-s on 100 tuhat kägu ja kõigil neil on/olid mehed sotsiopaadid.
Samas, statistika näitab ka, et 4% eesti rahvastikust tegeleb ettevõtlusega. Loomulikult tegelevad sellega KÕIK perekooli kägude mehed ja tuttavad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:52; 26.10 09:47; 01.11 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et ma väidaks, et Postimehe sõbranna erileht puhast teaduslikku tõde kuulutab, aga ma sain absoluutselt iga väite taha risti teha.

Kas selle taha ka: Statistika näitab, et kuni neli protsenti rahvastikust võivad olla sotsiopaadid.?

PK-s on 100 tuhat kägu ja kõigil neil on/olid mehed sotsiopaadid.

Samas, statistika näitab ka, et 4% eesti rahvastikust tegeleb ettevõtlusega. Loomulikult tegelevad sellega KÕIK perekooli kägude mehed ja tuttavad.

Päris hea 😀

Ei, minu mees ei tegele ettevõtlusega. Aga mul on olnud mees, kellele saab ka tagantjärele sotsiopaadi tiitli anda. Just külm, osavõtmatu, enesekeskne, kasutas inimesi ära, alguses oskas olla väga võluv, teistele jättis ka endast mulje kui ülitargast ja vaoshoitud inimesest. Mis mõttes ou-of-league? heh, ega mina teda ära ei lohistanud, tema lohistas minu. Ma korra jooksin minema, ootas paar kuud ja siis lohistas mu tagasi, just õigel hetkel, kui ma olin üksindusest ja kurbusest masenduses ja nõrk. Pärast seda elasin selles kõledas ja destruktiivses suhtes veel pool aastat, enne kui asjast aru sain ja lõplikult ära läksin. Ja ka siis otsis ta mu paari kuu pärast uuesti üles – ilmselt ei leidnud teist minusugust vaikivat lammast, kes oleks ta käitumise midagi kobisemata välja kannatanud. Nii lihtne ongi. Aga teisel korral ma enam õnge ei läinud.
Aastaid hiljem kuulsin ühistelt tuttavatelt tema järgmiste pruutide kohta mitmesuguseid lugusid – mees oli neid julmalt ära kasutanud, oma sahkermahker äride nimel tankistiks teinud – ja sain aru, et ma pääsesin veel odavalt. Kõigest pisike hingeline trauma ja kauakestev usaldamatus kõigi meeste suhtes, tühiasi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 11:08; 05.11 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsiopaat, psühhopaat ja nartsissist on kolm erinevat joont inimeses.

Kõik need on nn klaster b tüüpi isiksushäired- kõik üpris sarnased aga siiski oma väikeste iseärasustega.

https://et.wikipedia.org/wiki/Isiksushäired

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 13:41; 06.11 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda eest te ära ei jookse. Peate ise peeglisse vaatama, mis teis endis on sellist et omale külge tõmbate.

Olen selle ütlusega täiesti nõus. Ohumärgid olid kohe olemas, aga ma justkui pigistasin silmad kinni ja ütlesin endale, et nii halbu inimesi ei saa olemas olla, ehk on see ajutine. Seega miks ma ikkagi silma kinni pigistasin? Töö endaga tänaseks tehtud ja kuigi suhe ise kestis 4 kuud, siis ma näen kui palju aega olen peale seda endale kulutanud. Seega inimesed jookske kohe kui süda ütleb, et midagi on väga valesti! Respekt nende ees, kes on sellistest suhetest välja murdnud ja tervenenud, mis on kestnud aastaid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 19:41; 26.10 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav küll, miks täiesti normaalsele küsimusele mõned inimesed nii teravalt ja pahatahtlikult reageerivad?! All on näide:

Mulle tundub lihtsalt tüüpiline “sain endale out-of-my-league mehe, keda ma ei vääri ja lasen end kui kaltsu kohelda, et ta ometi ära ei läheks” case. Nii võttes, oli see ilmselt su enda egole ka (vähemalt alguses) väike boost ja seepärast sellise troppmehega end sidusidki.

Mina olen samuti kõrgharidusega, mehel kutseharidus.Ja ei ütleks, et kole olen:))) See ei näita muidugi alati midagi põhjapanevat.

Minu mees oli algul samamoodi hooliv, tähelepanelik jne. ilus peale kauba.

Ja just ei lase end kohelda, nagu kaltsu. Vastu hakkan. Tema arvamus ongi see, et mina teda ei austa, aga kuidas austada meest, kes Sind ei austa, vaid käitub tujudele vastavalt.

Ja ta on alati ründavas positsioonis, ükskõik mida temalt küsida. Ja loomulikult ei ole temaga võimalik arutleda probleemide üle, sest ta pole kunagi süüdi ja on kaitses kogu aeg.

Ja peale kõige solvub kergesti, nagu laps, ainult et täiskasvanu.

Eks võtangi teda, kui elu õppetundi. Olen eelmiste meestega saanud olla printsess herneteral.

Eks elu andis nüüd õppetunni:)

See pole küll mingi sotsiopaat, hoopis kompleksid ja halb iseloom.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeses osatakse märgata ja näha kõike seda, mis endas häirib…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud lühiajaline suhe nartsisstlike joontega mehega. Väga enesekeskne, suur eneseimetleja, samas näha, et sisemiselt väga ebakindel ja probleemidega mees. Talle meeldis tohutult rääkida oma tööst (kaameramees). Kui purju jäi, siis rääkis ühte ja sama lugu mitu korda ja seda iga kord purjus olles. Kui mina näiteks endast hakkasin rääkima, siis vaigistas mu koheselt.

Kellaaegadest kinnipidamine oli tema jaoks samuti suur probleem ja kui küsisid, et miks sa pool tundi hiljem tulid, siis tuli vastuseks, et “no mis on siis?”. Oligi selline pealtäha karune, ülbe, samas sisemiselt väga ebakindel nartsissist. Lisaks, mulle tundus– ja tõesti loodan, et ainult tundus– et temas olid olemas ka pedofiilia-kalduvused. Ei soovi täpsustada miks, aga tabasin end mitmel korral sellelt mõttelt. Midagi ebatavalist seal poleks, sest tihti ongi sellistel tüüpidel kaksikdiagnoos, ehk siis mitu probleemi korraga.

Õnneks jäi see suhe väga lühikeseks, sest mulle ei meeldi mehed, kes ei austa ei ennast ega teisi. Aga hea õppetund oli selle inimesega kokkupuude küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb mõtlema ja vastu vaidlema üks tähelepanek. Näiteks see teema või võiks olla ka psühhopaadi teema, mida tahes.
Inimesed kirjutavad, mida nad on kogenud nendes valdkondades, elus.
Alati on aga teemas neid inimesi, kes kõik sellised diagnoosid ümber lükkavad või püüavad lükata. Rõhutades seda, et justkui selliseid inimesi ei ole olemas. Et jah, kuskil nad muidugi on, kusagil mujal, kaugel ja neid on nii vähe, et seatakse kahtluse alla sellised märgid ja diagnoosid. Umbes, et mis jama te ajate, nad kõik on tegelikult normaalsed ja head inimesed.
Iga kord, kui sellist suhtumist loen, mõtlen, et miks nii öeldakse.
Et kas eitatakse, et needsamad probleemsed ja kaasasündinud teatud hälvetega, puuetega inimesed on üldse olemas ja või meie keskel.
Ometi nad on ja neid on rohkem, kui me arvame, sest enamasti siin nimetatud häireid eriti ei diagnoosita ka. Lihtsalt see, kellel on seesama väga “raske iseloom”, pidevad probleemid suhtlemisel, asjade lahendamisel, arutamisel, manipuleerimised teistega, pidevad jamad ja , need on kindlalt ühed nendest. Milleks seda eitada? No tõesti?
Mina ei eita, et mul on mingi viga, mul on sündimisest peale teatud füüsilsi puudujääke, mis nõrgestavad elukvaliteeti mitmes mõttes. Mida enamusel pole.On kindlasti neid, kellel pole midagi viga. Minul on omad asjad. Neil aga omad.
https://www.kliinik.ee/psuhhiaatria/id-7/noustamine?question=59971
https://buduaar.tv3.ee/Article/article/10-marki-mille-jargi-tunda-ara-sotsiopaati

viimane on küll buduaarist lingitud, aga lihtsalt ja igapäevaselt kirjutatud tunnused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellaaegadest kinnipidamine oli tema jaoks samuti suur probleem ja kui küsisid, et miks sa pool tundi hiljem tulid, siis tuli vastuseks, et “no mis on siis?”.

No see pole ju mitte mingi probleem, see on tema “keeles” otsene väljaütlemine sulle, et “Ma ei pea sinust lugu ja õigel ajal ilmumine pole minu jaoks oluline”.
Selge see, et kui ta hooliks, oleks 15min varem kohal näriks küüsi ja lõhnastaks aerosooliga hingeõhku.

See pole psühhopaat, see on lihtsalt nahaalne inimene. (kes alateadlikult paigutas su omastarust madalamasse liigasse; mõtle ise, miks)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:52; 26.10 09:47; 01.11 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tee endale mõisted selgeks enne kui “parandama” kukud. Loll tbuemme.

Täpselt nii reageerib üks sotsiopaat. Siililegi selge, et siin teemas sõna võtnute hulgas on neid rohkem kui üks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste meeste nimed tuleks tegelikult avalikuks teha. Kuna rikuvad lihtsalt naiste elusid.
Tean isegi ühte. Loodan, et elu üks kord tasub talle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on sotsiopaadaiga koos elanud, või elab praegugi?

Olen oma mehele sellise diagnoosi muidugi ise pannud, sotsiopaadi tunnuste järgi. Tegelikult on ta mees, kes jube tujukas, enesekeskne, ilmselgelt seesmiselt ebakindel, selletõttu püüab väliselt muud näidata.

Jube raske on, vat ei suuda leppida pidevate nähvamiste ja tujudega.

Tean, et tuleb minna. Aga see selleks praegu. Sooviks, et keegi oma kogemusest kirjutaks.

See on heal juhul nartsissist, aga ma üldse neid diagnoose ei paneks. Tavaliselt käitutakse nii, kui midagi on korrast ära, kas suhetes või mujal. Kui ta varem selline polnud, siis vaevalt et sotsiopaadiks hakkas.

Muide, sotsiopaadid on just sellised, kes ei tunne eriti midagi. Erinevalt psühhopaatidest on neil see häire elu jooksul elutingimuste tõttu tekkinud. Näiteks külmavereline mõrvar, kes on üles kasvanud getos, kus ta sai peksa ja ahistati, võib olla nüüd sotsioopaat. Kindlasti ei tujutseks ta teiste ees ega elaks end välja nagu tüüpiline teismeline. Tal on tunnetest lihtsalt ükskõik. Selline tuima päti tüüp, kes asja aetud saab.

Psühho- ja sotsiopaadid pole üldiselt impulsiivselt tundeid välja elavad, vaid hoiavad neid enda sees ning kõik, mida nad ütlevad, on läbimõeldud ja manipuleeriv. Üsna vastand sellele, mida sina kirjeldad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 05:15; 04.11 06:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Sotsiopaat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.