Esileht Ilu ja tervis SPASTILINE PARAPLEEGIA ja TÄPSUSTAMATA ENTSEFALOPAATIA

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: SPASTILINE PARAPLEEGIA ja TÄPSUSTAMATA ENTSEFALOPAATIA

Postitas:

Kas keegi tõlgiks inimkeeli need diagnoosid? Milline peaks olema nende diagnoosidega laps?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 14:56; 26.06 17:09; 26.06 22:30; 27.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://et.ahealthportal.com/39650-what-is-paraplegia

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 16:52; 27.06 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://et.ahealthportal.com/39650-what-is-paraplegia

Et siis minu laps on halvatud? Ei saa liigutada jäsemeid? Ja teine haigus on tal miski ajuhaigus. Sellisel juhul on tegu vist imega, sest mul on tavaline 15 aastane laps 🙂 Mõistus korras ja liigub ja jookseb. Ei näe, et midagi valesti oleks. Hakkasin digiloos tuhnima ja leidsin sellised diagnoosid. Pandud kui laps oli umbes 7 kuud vana ja käis neuroloogi juures, sest oli veidike pinges lihastega. Sai masaasi 6 korda ja asi korras. Tegu on vist pooletoobise neuroloogiga kes pani sellise diagnoosi mulle ütlemata.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 14:56; 26.06 17:09; 26.06 22:30; 27.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg oli tasuta massaaži ja füsioteraapia saamiseks beebidel vajalikud sellised diagnoosid vist.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg oli tasuta massaaži ja füsioteraapia saamiseks beebidel vajalikud sellised diagnoosid vist.

Selliseid diagnoose ei tohiks panna ikka niisama. Mu lapsel oli tavaline tittedel esinev kerge lihaspinge. No ja nüüd selgub, et ka miski ajuhaigus. Mille põhjal küll need diagnoositi? Kerge lihaspinge tõttu 🙂

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 14:56; 26.06 17:09; 26.06 22:30; 27.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on 14-15 aastat tagasi pandud diagnoosid digiloos? Mul ka 15-aastane laps ja tema kohta on digiloos esimesed andmed 2016.aastast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on digiloos sinu lapse 15 aasta tagused terviseandmed?
Küsi perearstilt, mis see on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://et.ahealthportal.com/39650-what-is-paraplegia

Et siis minu laps on halvatud? Ei saa liigutada jäsemeid? Ja teine haigus on tal miski ajuhaigus. Sellisel juhul on tegu vist imega, sest mul on tavaline 15 aastane laps ???? Mõistus korras ja liigub ja jookseb. Ei näe, et midagi valesti oleks. Hakkasin digiloos tuhnima ja leidsin sellised diagnoosid. Pandud kui laps oli umbes 7 kuud vana ja käis neuroloogi juures, sest oli veidike pinges lihastega. Sai masaasi 6 korda ja asi korras. Tegu on vist pooletoobise neuroloogiga kes pani sellise diagnoosi mulle ütlemata.

Mul on väga kahju, aga sinu jutt on päris lausrumal, et mitte otse öelda loll. Panid ise doktor google abiga teemast mitte midagi teades diagnoosi kokku ja aru ei saanud midagi, aga süüdistad arsti pooletoobilisuses.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli tavaline tittedel esinev kerge lihaspinge. No ja nüüd selgub, et ka miski ajuhaigus.

Mis asi sinu arust neid lihaseid pingestab? Ega juhuslikult mitte ajust tulevad signaalid?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli tavaline tittedel esinev kerge lihaspinge. No ja nüüd selgub, et ka miski ajuhaigus.

Mis asi sinu arust neid lihaseid pingestab? Ega juhuslikult mitte ajust tulevad signaalid?

Ja kohe selline ajuhaigus? Mul on ka vahest lihased pinges, järelikult on aju haige mul.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 14:56; 26.06 17:09; 26.06 22:30; 27.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kohe selline ajuhaigus? Mul on ka vahest lihased pinges, järelikult on aju haige mul.

Guugleda sõna “täpsustamata” ka kui juba seal lehel oled.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg oli tasuta massaaži ja füsioteraapia saamiseks beebidel vajalikud sellised diagnoosid vist.

Selliseid diagnoose ei tohiks panna ikka niisama. Mu lapsel oli tavaline tittedel esinev kerge lihaspinge. No ja nüüd selgub, et ka miski ajuhaigus. Mille põhjal küll need diagnoositi? Kerge lihaspinge tõttu ????

Kui lapsega kõik korras on, miks siis üldse torkida seda vana asja?
Sina küsisid, mina googeldasin ja andsin termini vastuse, mida soovisid.

Kui praegusel ajal laps on igati normaalne ja ei ole vaevusi, siis usun, et neuroloog panigi nimme sellise “diagnoosi”, et laps saaks tavalisele lihaspingele ravi. Tol ajal võis tõesti nii olla, nagu 17.42 kägu kirjutas.

Miks kohe nii õhku täis minna?
Sa oleks ise ka selle googeldades välja suutnud otsida.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 16:52; 27.06 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digiloos on andmed alates 2014. aastast, teema autor ajab mingit jama. Aga seda laadi diagnoose pannakse vahel väheste füüsilise arengu probleemidega imikutele küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi polegi selles. Teemaalgataja viisakalt öeldes, olles ise võhik, nõmetseb ühe arsti kallal. Ok, ega me ei teagi kõigest kõike. Siis selgitatakse talle asi ära. Selle asemel, et öelda, aitäh, selge, nõmetseb edasi. Pole võimeline oma eksimust tunnistama, vaid paneb räigemalt edasi.
Vot see on tõeöiselt nõme.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parapleegia ei ole tingimata halvatus, selle korral käte-jalgade lihased ei tööta õigesti (enamasti on käed ja/või jalad nõrgad, nõrkus on muidugi laialt varieeruv peaaegu normist halvatuseni) ja spastilise parapleegia korral on lihased spastilised ning seetõttu ei tööta päris õigesti.
Neuroloog ei kirjutanud midagi valesti, kui su laps oligi ju natuke pinges lihastega ja sai tarvilikku arengut toetavat ravi ka. Entsefalopaatia – beebi lihaste nõrkus on üheks märgiks, et võibolla näiteks sünnitusel sai aju natuke kannatada (aga enamasti, eriti kergetel juhtudel, on see mööduv).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei saa aru, mis vaevab teemaalgatajat. Tegelikult on lapse tervis korras ja diagnoos mis 15!!! aastat tagasi pandud, seda pole nagu enam, sest haigus üle läinud/välja ravitud. Kas on kurb meel, et polegi haiget last majas?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on maakel öeldes spastilised lihased ja lihaspinge, mis võib viidata ajukahjustusele. Aga kuna nende raskusastmed on seinast seina, siis sina googeldades leiad halvatusi jms. Arst ei kirjutanud midagi valesti, kui lapsel oli lihaspinged beebina, kui käisite perearsti soovitusel neuroloogil ja neuroloog saatis ravivõimlemisse/beebiujumisse, siis need olidki näidustused selleks. Ehk endal ei ole enam meeleski, mis mured paarikuuse beebiga olid. Aga muidugi tasub alati kõvasti plärtsuda kõigepealt, kuidas arstid olid 15a tagasi nii lollid ja miks su laps on siis nüüd normaalne ja mitte halvatud… Nõme. Loe vähem, siis jätkub ka vähem sapi üleskeeramiseks ainet.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgataja on nii nõme, et lihtsalt sõnu ei jätku.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse üks diagnoosidest:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis SPASTILINE PARAPLEEGIA ja TÄPSUSTAMATA ENTSEFALOPAATIA

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.