Esileht Ajaviite- ja muud jutud Spinoff vanuseteemast: Elu mõte on meeste komplimendid?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Spinoff vanuseteemast: Elu mõte on meeste komplimendid?

Postitas:
Kägu

Lõin selle teema lihtsalt aruteluks. Ma tabasin end veidi allpool vananemise postituses üsna mitut kägu kurtmas, kuidas nooruse ja koos sellega justkui ka ilu kadumisega on ära kadunud meeste komplimendid. Et kuidas ikka vanasti, nooruses tulid võõrad tänaval ligi ja tegid komplimenti, aga nüüd 30-40ndates ei tee enam, sest näonahk kuhtunud jne. Ja kuidas nüüd ei taha seetõttu endam isegi peeglisse vaadata.

Minus tekkis siiras huvi. Kas tõesti tähtsustatakse võõraste meeste komplimente nii palju, et määratakse selle järgi oma atraktiivsust?

Mulle tundub see tänapäeval kuidagi väheusutav ja naiivne. Mis mõte on oma heaolu ja ilusana tunnetamine siduda täiesti võõraste vastassoost isikute arvamusega? See on kuidagi nii… mõttetult habras.

Ma tahan siiski uskuda, et ma lihtsalt kogemata lugesin taolise ühisjoone välja, et eesti naine pole nii aplalt sõltuvuses meeste tõlgendusest enda ilust ja noorusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Spinoff vanuseteemast: Elu mõte on meeste komplimendid?

hmmm…ei maksa peita pead liiva alla…looduse poolt on nii seatud, et meeste tähelepanu ON naisele oluline ja jääb oluliseks ka 80-aastaselt. jah. osad naised on õppinud teisiti asjadest rääkima, kuid seda kindlatel põhjustel:kompleksid, kasvatus, tugevad kompensatoorsed mõttemudelid- teisisõnu traumad ja nende tagajärjed.

aga midagi on valesti jah, kui juba 40-aastaselt enam komplimente ei saa. küsimus pole ealises vananemises ega meestes…küsimus on milleski muus ja vot selle võiks küll siis välja mõelda, et milles on asi, mis on juhtunud? äkki hirm vananemise ees on löönud ladvas midagi sassi ja käitumine ning meestega suhtlemise viis on sellest tingituna muutunud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otseloomulikult meile meeldivad teiste inimeste komplimendid, kaasaarvatud vööraste meeste. Kas tõesti leidub mõni naine, kellele ei meeldiks?
Täna tuli tuju end mukkida ja sättida. Õhtupoole hüppasin marketist läbi ja seal üks väga kena härrasmees kassasabas vaatas mind teraselt mitu korda ja naeratas:). Isegi sellisel kujul kompliment meeldib mulle ja siiani teeb tuju heaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle pole kunagi suvalised võõrad mehed (ega naised) tänaval, poes, kinos mingeid komplimente teinud. Mitte üheski vanuses. Kunagi 80-ndate lõpus, kui noor neidis olin, ütles mulle Tartu linnas tänaval üks onu, et mu jalad on valged nagu supikanal. Rohkem austuseavaldusi pole olnud.
Küll olen läbi aastakümnete kuulnud enda aadressil hääästi palju sellist lauset: mida me ilma sinuta küll teeksime?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mhh.
ma arvan, et asjad on sedapidi, et tähelepanu on alati oluline, ükskõik, mis vanuses, kuid see, millest see vaatamisväärsus tuleneb, vot see on ajas muutunud. mõlemapoolselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma kogemuse põhjal võin öelda, et see komplimentidest sõltuvuses olemine jäi rohkem kindla partneri otsinguteaega. olen saanud tõesti väga palju komplimente elus ja võin küll ausalt väita, et mul on neist mõõt täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eh, ega eesti mees ju eriti suud ei paota. ja kui midagi ütleb, siis on see tõesti kuldaväärt kingitus.
enne võid komplimente kuulda pigem laste või joodikute käest. ükskord suvel tulin õhtul rannast ujumast. olin päevitunud ja juuksed valgeks pleekinud, riided märjad, sest ei viitsinud ujukaid vahetada ja tõmbasin kleidi nende peale lihtsalt. üks joodik tuigerdas pargis vastu, vaatas, jäi seisma ja ütles: issand kui ilus sa oled! 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen sama asja imestanud mida teemaalgataja. Teravalt on meeles üks kaaluteema, kus 3-kuuse lapse ema rääkis, et tal oli rasedusest jäänud 10 ülekilo ja mehed enam ei vaadanud. Tema võttis ennast kokku, sai 5 kilo alla ja läks linna peale jalutama mantlis, mis küll eest kinni ei läinud, aga seda sai salliga varjata. Kohe olla mehed teda jälle vahtinud. Lõpetuseks teatas rahulolevalt, et saab ülejäänud kilod ka maha, siis hakkavad mehed veel rohkem vaatama.

Ja see lugu sai muide ohtralt plusspunkte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minule ei ole ka ükski kaine võõras mees eluski komplimenti teinud. See joodikute rida. Oleks ka väga veider kui mingi võõras poes või tänaval rääkima tuleks.

Please wait...
Postitas:
Unabomba

Oadavate naiste ainus rõõm elus – suvaliste jolkarite õllesed/õlised lamedused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minule ei ole ka ükski kaine võõras mees eluski komplimenti teinud. See joodikute rida. Oleks ka väga veider kui mingi võõras poes või tänaval rääkima tuleks.[/tsitaat] ma ka imestasin seal teises teemas kui mõni ütles, et lausa tänaval tuldi juurde ja taheti tutvuda. ma kahtlustan, et pigem oli riietus selline väljakutsuv, mis mehi juurde meelitas. mul on kaks väga ilusat sõbrannat ja no elusees pole keegi neid tänaval kaine peaga tülitanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule on kõige tähtsamad oma mehe komplimendid ja neid saan ma pidevalt. Mingite suvaliste jorsside omad jätavad täiesti külmaks.

Please wait...
Postitas:
bitch28

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ma ka imestasin seal teises teemas kui mõni ütles, et lausa tänaval tuldi juurde ja taheti tutvuda. ma kahtlustan, et pigem oli riietus selline väljakutsuv, mis mehi juurde meelitas. mul on kaks väga ilusat sõbrannat ja no elusees pole keegi neid tänaval kaine peaga tülitanud.[/tsitaat]

ma ei ole elus kunagi väljakutsuvalt/odavalt/labaselt riietunud ja mitu korda olen noorena saanud tänaval suvaliselt lilli või komplimente….Aga mis puudutab seda joodikute komplimentide teemat, siis need on mulle kõige rohkem meeldinud. Sel põhjusel, et klubis suure tõenäosusega ei õelda seda ilma tagamõtteta, aga suvaline joodik tänaval ütleb seda siiralt, sest tal ei ole vaja muljet avaldada vmt.

Please wait...
Postitas:
bitch28

ma ka imestasin seal teises teemas kui mõni ütles, et lausa tänaval tuldi juurde ja taheti tutvuda. ma kahtlustan, et pigem oli riietus selline väljakutsuv, mis mehi juurde meelitas. mul on kaks väga ilusat sõbrannat ja no elusees pole keegi neid tänaval kaine peaga tülitanud.[/tsitaat]

ma ei ole elus kunagi väljakutsuvalt/odavalt/labaselt riietunud ja mitu korda olen noorena saanud tänaval suvaliselt lilli või komplimente….Aga mis puudutab seda joodikute komplimentide teemat, siis need on mulle kõige rohkem meeldinud. Sel põhjusel, et klubis suure tõenäosusega ei õelda seda ilma tagamõtteta, aga suvaline joodik tänaval ütleb seda siiralt, sest tal ei ole vaja muljet avaldada vmt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Komplimente võib oodata ja jahtida küll, aga mitte nii, et see su elu mõtteks muutub.

Eks tuleb ennast jälgida, et mitte sõltuvusse sattuda. Ilmselt on see nii nagu iga teise sõltuvusega, et ka seda tuleb kontrolli all hoida.

Kui see komplimentide jahtimine muutub kinnisideeks nagu sellel vastsünnitanud emal, siis tekitab see lihtsalt kaastunnet. Hea enesetunne võiks olla ikka millelegi rohkem püsivale üles ehitatud, kui suvaliste inimeste komplimendid. Ise tekitad endale probleeme, kui millestki sellisest sõltud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No olen ka selle etapi läbi elanud – päris õudne oli:) ma võtsin 20ndate alguses kõvasti kaalus alla ja kuna oli kuum suvi, siis kandsin ka lühikest seelikut jne – no suusõnalisi \”komplimente\” tuli ikka juba ärasättinud noormeestelt, eriti kui neid oli veel mitu. Selleks ei pidanud ka lüh. seelikut kandma. Aitas vaid talv ning pikk ja paks mantel ja kapuuts:)
Nüüd olen tugevalt 30ndates, üldse mitte nii sile ja sale enam. Ja seisad siis toidupoes sabas ja nokastanud mees lausub \”Tere, ilus neiu!\”, samas kui müüjad pöörduvad mu pööle juba pikemalt vormeliga \”proua\”:) Ning on täitsa vaba valik mõelda, et tõde kuuleb laste ja joodikute suust:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Nüüd olen tugevalt 30ndates, üldse mitte nii sile ja sale enam. Ja seisad siis toidupoes sabas ja nokastanud mees lausub \”Tere, ilus neiu!\”, samas kui müüjad pöörduvad mu pööle juba pikemalt vormeliga \”proua\”:) Ning on täitsa vaba valik mõelda, et tõde kuuleb laste ja joodikute suust:)[/tsitaat]

Kas tõesti ongi olemas naisi, kellel jaoks mingi suvalise joodiku haisev lälin on kompliment, mille peale rõõmustatakse? Ma ei pane selliseid asju tähelegi. Kompliment, et see tõstaks ka enesehinnangut ja rõõmustab, peab tulema inimeselt, keda ma hindan. Kahju sellistest naistest, kelle jaoks elu kõrghetkedeks ja elamise põhjusteks on nokastanud kaltsude pläma. Odav ja kurb elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jäin ka mõtlema, ja tõesti ei ole tänaval tulnud keegi komplimente tegema, mingid ehituse jopskid on vilistanud ja midagi karjunud, kui olen möödunud, aga see ei ole kindlasti see, mida meeldivaks tähelepanuavalduseks pidada.
püüdes ilus olla, enda eest hoolitsedes, ei ole aga samuti miskit halba. ka komplimentide ootamises ei ole midagi vildakat ja neid võib oodata ka 80selt. selge, et 20sed ei ole need, kes endast 20, 30, 40 aastat vanema naise välimust peaksid kiitma, aga eakaaslased, miks mitte. aus ja ilus kiitus tõstab tuju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti ongi olemas naisi, kellel jaoks mingi suvalise joodiku haisev lälin on kompliment, mille peale rõõmustatakse? Ma ei pane selliseid asju tähelegi. Kompliment, et see tõstaks ka enesehinnangut ja rõõmustab, peab tulema inimeselt, keda ma hindan. Kahju sellistest naistest, kelle jaoks elu kõrghetkedeks ja elamise põhjusteks on nokastanud kaltsude pläma. Odav ja kurb elu. [/tsitaat]
Hetkel on küll probleem sinul, mitte minul. Mina tõin lihtsalt näite elust enesest. See ei ole minu elu kõrghetk ja elamise põhjus, nagu sa väidad – mina kukun hetkel sinu väite peale istuli, sest kuidas saab minu postitusest midagi sellist üldse välja lugeda? Ja mida ma sinu meelest peaks selliste joodikute tähelepanu avalduste peale tegema – vihastama end siniseks, iga hinna eest ignoreerima, kõrvadesse näpud toppima? Loomulikult tena ma ise ka, et ma olen ilus. Joodiku avastus ei tule mulle üllatusena. Aga muigama ajab küll – tuled õhtul kl 20 töölt, väsinud, kiirustad – mina küll vihastada või ignoreerida ei jaksa:P)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel on küll probleem sinul, mitte minul. Mina tõin lihtsalt näite elust enesest. See ei ole minu elu kõrghetk ja elamise põhjus, nagu sa väidad – mina kukun hetkel sinu väite peale istuli, sest kuidas saab minu postitusest midagi sellist üldse välja lugeda? Ja mida ma sinu meelest peaks selliste joodikute tähelepanu avalduste peale tegema – vihastama end siniseks, iga hinna eest ignoreerima, kõrvadesse näpud toppima? Loomulikult tena ma ise ka, et ma olen ilus. Joodiku avastus ei tule mulle üllatusena. Aga muigama ajab küll – tuled õhtul kl 20 töölt, väsinud, kiirustad – mina küll vihastada või ignoreerida ei jaksa:P)[/tsitaat]
no joodiku lälinat komplimendiks ka pidada ei tasu. Kui joomar parajalt purjakil on, siis võib ta ka elektripostis naist näha. Ehk lootus, et naisel raha ja soostub koos pidu panema, ju selliseid pidumutte kiidetaksegi. Ei ole kordagi juhtunud nägema, et mõni arvestatav mees tänaval või poes norm. võõra naisega tutvust tegema hakkaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas just elu mõtteks seda pidada, aga on tõepoolest naisi, kelle jaoks on oluline iga positiivne tähelepanek. olgu see kasvõi suvalise joodiku järgihüüdmine või tutvumisesoov.
ühiskond ei koosne ju mitte ainult ilusatest ja tervetest naistest. ja kui ikka keha või nägu on haigusest moondunud ja enesehinnang selle tõttu praktiliselt olematu, siis on sellisele inimesele oluline iga pisemgi kompliment, olgu see nii võlts või ajuvaba kui tahes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan päris tihti komplimente. (Joodikute omasid mitte, pole nende läheduses eriti vibinud). Ja muidugi mulle meeldivad need. Ei saaks küll öelda, et mõõt täis või tüdinud. Just alati üllatab ja teeb meele rõõmsaks, et teine inimene nii kena oli ja mulle midagi ilusat ütles. Ma ei võta komplimente kunagi enesestmõistatavana. Ma ei tea, kas siis, kui ma neid enam ei saaks, tunneksin, et midagi on viltu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda on küll naljakas lugeda, et mõne naisterahva meelest komplimendid tänaval on joodikute ja välakutsuvate riietega seotud. 😀
Võin igasuguse liialduseta öelda, et kui ma olin 20ndate alguses, siis vähemalt iga teine kord kui ma kevadel suvel läksin linnapeale (Tallinnas vanalinna jalutama/shoppama vms), leidus mõni mees, kes hakkas järgi jooksma. Kusjuures jah vahel kandsin lühikest seelikut kui väga palav ilm oli, enamasti siiski teksaseid. Ja olin tol ajal imepeenike ning punaste vööni juustega.
Ning ma ei värvinud ennast üldse, mitte kunagi. 🙂 Ja tehti komplimente, küsiti nime jne. Nii käitusid nii eesti kui vene mehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult on nii, et eesti naine on mehel sõpradele/tuttvavatele näitamiseks, uhke olemiseks. mis siin enam uhke olla, kui välimus kulund… see on meie kultuur ja sellest üle ega ümber ei pääse.
sõprade, naabrite arvamus on ülitähtis!
välimuse kaotanud naine kaotab ka mehe- tuleb hakata üksi hakkama saama ja see pole naise palga juures sugugi kerge…

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Spinoff vanuseteemast: Elu mõte on meeste komplimendid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.