Esileht Ilu ja tervis spiraal ja väga ahastuses

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: spiraal ja väga ahastuses

Postitas:

Tere

Minu mure siis on selline, mis vajab ära rääkimist. Lasin hiljuti peale sünnitust panna tavalise spiraali. Olin teadlik kõikidest kõrvalnähtudest, mis sellega võib kaasneda. Nüüd siis on esimesed päevad koos selle vidinaga ja mina olen lihtsalt ahastuses, nutt tuleb lihtsalt peale. Nimelt see verekogus mis tuleb on selline et seda ei saa millegiga varjata, ühe päevaga kulus ära mul terve pakk kõige suurema imavusega sidemeid, samal ajal veel tampoone ka juurde(kuigi arst ütles et tampoonidega võib olla oht spiraali väljatõmbamiseks kogemata) Vaatamata sellele, et vahetasin sidet pea iga 1,5h tagant siis ikkagi on aboluutselt kõik mu kodupüksid verega kusagilt koos, lihtsalt tuleb niimoodi verd et niriseb mööda jalga alla. Hetkel on kolmas päev ja paneb mõtlema, et kui nii edasi läheb kuni nädalani välja siis olen ma küll verest tühjast voolanud ja mida see kõik minu hemoglobiini tasemele teeb, mis on niigi pigem madalapoolne alati olnud.
Lasin selle spiraali panna, kuna see tundus mulle kõige mõistlikum, sest olen kõikide hormoonpreparaatide vastane ja kondoomid ei paku ka erilist mõnu. Nüüd olen aga seisus, et mis edasi teha, see vidin minu sees on elu oluliselt tülikamaks teinud. Ma ei saa kusagile välja minna, sest ükski hügieeniside verd kinni ei pea ja väljas olles pole see vahetamine ka ju nii lihtne, kui ma koduski ei saa seda kontrolli all hoitud. Vere kogus on sarnane sellega mis oli peale sünnitust. Palun nõu, mida teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 14:14; 25.04 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu arsti poole, kes spiraali paigaldas ja küsi nõu. Tõesti, nii tekib aneemia. Ega see verekogus vaskspiraaliga nii suur ka ei peaks olema. Ehk on asi ikka selles, et need on ESIMESED päevad spiraaliga. Minul sellist verepidu küll pole, kuigi pean tunnistama, et just päevad peale spiraali vahetamist olid tavalisest palju pikemad ja vererohkemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 X peale spiraali paigaldamist tuli palju verd.
Nüüd 6 kuud hiljem ,ok. Aina vähem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll muutis päevad palju vererohkemaks, aga mitte nii hulluks. Läheksin ka arstile kontrolli. On teoreetiline võimalus, et mõne aja pärast väheneb, kas kannataksid seni, et kindel olla? St. paar tsüklit, siis on selge. Aina vähemaks (nagu üks eelkirjutaja ütles) ta küll ei jää, aga normaliseerub – stabiliseerub ehk mõne kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raudrohuteed hakka jooma kohe. Ja poest osta molimedi sidemed või tena lady. Esimesed paar korda on jah hullusti, eriti kui pärast sünnitamist päevad üldse hakkavad. Mul nüüd aasta möödas ja peävad on 2-3 päeva ja ühel päeval on natuke rohkem verd. Mooncupi võid ka kaaluda, kui kodune oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati ESIMESTEL paevadel nii olnud. Peale paigaldust. Jargmine kord juba ok. Olen ka joonud raudrohuteed, hulganisti c vit ja kodus pysinud. Mul just algamas jarjekordse uue spiraal esimesed pae ad 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 16:07; 25.04 12:19; 26.04 07:53;
To report this post you need to login first.

C-vitaminiini max annused vähemalt nädala jooksul (kui mälu ei peta, siis 1gr võid päevas võtta) ja eks ravimtaime teed (ka lihtsalt puhas vesi) kuluvad ka ära.
Mine arsti juurde, kui veritsus järele jääb ja kannata ikka 2-3 tsüklit ära, siis otsusta, kuidas edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arsti alati toonitavad, et kui verd tuleb 1 side tunnis, siis on tegemist verejooksuga ja tuleb koheselt arstile pöörduda, mitte oodata ei tea mida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja: Tänan soovituste eest! Täna on 4-s päev ja tundub et hakkab järele andma. Eks ma ootan ja vaatan, kuidas järgmised korrad hakkavad välja nägema ja eks siis otsustan mida teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 14:14; 25.04 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja: Tänan soovituste eest! Täna on 4-s päev ja tundub et hakkab järele andma. Eks ma ootan ja vaatan, kuidas järgmised korrad hakkavad välja nägema ja eks siis otsustan mida teha.[/tsitaat]tere tulemist siis täna klubisse 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 16:07; 25.04 12:19; 26.04 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need olid su esimesed päevad peale sünnitust? Siis ongi vererohked

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, mul on 2 korda paigaldatud vaskspiraal ja mõlemal korral kadus see poole aasta pärast kuhugi emakasse ära ja tuli välja \”kaevata\” (äärmiselt ebamugav protseduur, kui niidid enam ei paista).
Päevad olid ja jäid täpselt nii vererohkeks, nagi kirjeldab teemaalgataja. Istusin kodus, tampoon+ööside püksis ja tunni aja pärast vahetusse. Öösel jooksis vaatamata vetsuvahel jooksmisele voodi verd täis. Päeval hakkasin lõpuks kokku vajuma jne. Arsti sõnul ei kannata ma ilmselt vaske.
Proovida võib selle asemel hoopis hormoonspiraali, kui paremaks ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paneks endale kunagi spiraali. See tundub õudne. Pealegi tean ma väga mitut inimest, kellel tänu spiraalile tekkis emakaväline soovimatu rasedus. Tänan ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei paneks endale kunagi spiraali. See tundub õudne. Pealegi tean ma väga mitut inimest, kellel tänu spiraalile tekkis emakaväline soovimatu rasedus. Tänan ei. [/tsitaat]emakavaline rasedus pole kunagi soovitud. Ja tekib ka ilma midagi kasutamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 16:07; 25.04 12:19; 26.04 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka esimesed päevad pärast sünnitust meeletult uputanud, nii spiraaliga kui ka ilma. Nii et selle esimese kuu järgi veel ei otsustaks sobivuse üle.
Pärast esimest sünnitust uputas nii, et lõpuks olingi verekaotusest täiesti jõuetu: päevad läbid lapsega voodis pikali, vaevalt jõudsin WC-s käia. Kolm kuud hiljem sain ainult paari pesukaitsmega hakkama, sest veritsus pea-aegu olematu. Ja nii järgmise sünnituseni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis spiraal ja väga ahastuses

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.