Esileht Ilu ja tervis spiraal kukkus välja

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: spiraal kukkus välja

16.05 käisin günekoloogi juures kontrollis ja retsepti saama mirena jaoks,kuna me mehega lähiajal lapsi ei soovi.kaks juba olemas 5 a ja 5 k.17.05 oli paigaldus ja 19.05 õhtul oli spiraal välja kukkunud.tagant järgi lugesin mirena kasutusjuhendist,et enne peab testid tegema ja arst veenduma,kas spiraal sobib mulle.kuid midagi sellist ei tehtud, 10 min ja võisin koju minna,mitte midagi ei seletatud peale selle et 2 päeva ei tohi raskeid asju tõsta.nüüd olen ma suures hinglises segaduses,sest ma tunnen nagu oleks minu süü, et spiraal välja kukkus.seksi isu tõmbas see vahejuhtum täiega maha,tunnen end pooliku naisena,ma ei tea miks,kuid nii ma tunnen.
homme teise günekoloogi juurde nõu küsima.kuid tahaksin teada paljudel veel juhtunud et spiraal välja kukkunud kohe peale paigaldamist?[/b]
ma ise arvan et arst paigaldas halvasti selle,muud seletust ma ei leia sellele.suur hulk raha on maha visatud ja ma tahaksin teada kas on võimalik tõestada, et spiraal oli valesti(halvasti) paigaldatud ja kes selle sigaduse eest vastutab ja raha tagasi annab.ma vabandan et emotsionaalne kiri sai,kuid ma pole nii rikas, et spiraali 3 päevaks osta.see otsus oli meil pikalt kaalutletud ja nüüd 3 päeva ja 150¤ ….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 12:38; 21.05 21:04; 21.05 21:15; 21.05 21:24; 21.05 21:51; 21.05 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaksid pöörduma arsti poole, kes sulle spiraali paigaldas, et jõuda koos lahenduseni.
Spiraali väljakukkumine ei ole kindlasti tavaline nähtus, vaid ikka midagi erakordset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[/b][/b] Jah, ega muud üle jäägi kui teha kiiremas korras telefonikõne arstile kabinetti ja oma lugu ära rääkida. 156¤ kolme päeva eest, kus spiraal veel kaitsetki ei saavuta on muidugi üratu summa 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kukkus spiraal välja nii, et ma ise ei teadnudki. Läksin kuu aja pärast UH-sse ja no pole spiraali…
Arst arvas, et läks vetsus veega alla ja kui ma olin väga jahmunud, et kuidas üldse võib niimoodi spiraal välja tulla, et ei tunne midagi, siis arst vastas, et see pole midagi erakordset ja et aeg-ajalt ikka juhtub, kui keha ei võta võõrkeha omaks.
Lasin uue, teist sorti spiraali paigaldada ja see püsis ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kunagi minu arst ka soovitas seda vidinat,jumal tänatud EI EI ja veelkord EI. Issand mina ei saa aru,et see spraali värk ikka kõige parem on. Minu arvates liiga palju muret selle vidina pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle rääkis arst, et väga oluline on raskuste tõstmise vältimine esimestel päevadel peale paigaldamist. ei tohi poekotti ega lastki tõsta. see kaalupiirang oli ikka suht väike, miski 5 kg vist? pärast käisin poes ja pakkisin kõik ostud õige mitmesse kotti, et korrakski ei tõstaks üle lubatud normi…
võimalik, et raskuste tõstmise tõttu kukkuski välja Sul. spiraali väljakukkumise tõenäosus ongi suurim kohe pärast paigaldamist. paigaldamisel vahetult pärast sünnitamist pidi ka olema suurem väljakukkumise tõenäosus… võimalik ka et seda tüüpi spiraal Sulle ei sobi, aga mõni teine sobib. mul nt vask-kuldspiraal, maksis 80 eur ja pole mingeid probleeme olnud, rasestumise tõenäosus on peaaegu sama väike kui hormoonspiraaliga ja mul pole ei päevad raskemad-pikemad ega tsükkel lühem ega mingeid valusid kuskil… a no igale ei sobigi spiraal. risk on alati, et ei sobi.
mulle tehti küll analüüsid enne paigaldust, aga pmst oleks ka kohe paigaldatud kuid tingimusel, et profülaktika korras igaks-juhuks AB kuuri teen, sellega ma nõus ei olnud, aga noh, sellest AB-st ma siiski ei pääsenud, kuna oli mingi põletik, täiesti ilma sümptomiteta ja seega paigaldus venis mitu kuud…

kui arvad, et kukkus välja seetõttu, et miskit tõstsid ja polnud teadlik sellest, et ei tohi tõsta siis kindlasti ütle seda arstile. tema vastutus ju ka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karta on, et praktiliselt võimatu on arst selles loos vastutavaks teha. Kas üldse on võimalik kindlaks teha, mis põhjusel spiraal välja tuli. Teemaalgatajast siiralt kahju. Lihtsalt elus pole kõik meie kontrollida ja lohutada võib end seekord sellega, et kaotati ainult raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul kukkus spiraal välja nii, et ma ise ei teadnudki. Läksin kuu aja pärast UH-sse ja no pole spiraali…
Arst arvas, et läks vetsus veega alla ja kui ma olin väga jahmunud, et kuidas üldse võib niimoodi spiraal välja tulla, et ei tunne midagi, siis arst vastas, et see pole midagi erakordset ja et aeg-ajalt ikka juhtub, kui keha ei võta võõrkeha omaks.
Lasin uue, teist sorti spiraali paigaldada ja see püsis ilusti.
[/tsitaat]
Ma pole nii kindel selles võõrkeha omaksvõtmises keha poolt, vähemalt 3 päevaga mitte.Muul juhul oleksin päri

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 12:38; 21.05 21:04; 21.05 21:15; 21.05 21:24; 21.05 21:51; 21.05 22:11;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mulle rääkis arst, et väga oluline on raskuste tõstmise vältimine esimestel päevadel peale paigaldamist. ei tohi poekotti ega lastki tõsta. see kaalupiirang oli ikka suht väike, miski 5 kg vist? pärast käisin poes ja pakkisin kõik ostud õige mitmesse kotti, et korrakski ei tõstaks üle lubatud normi…
võimalik, et raskuste tõstmise tõttu kukkuski välja Sul. spiraali väljakukkumise tõenäosus ongi suurim kohe pärast paigaldamist. paigaldamisel vahetult pärast sünnitamist pidi ka olema suurem väljakukkumise tõenäosus… võimalik ka et seda tüüpi spiraal Sulle ei sobi, aga mõni teine sobib. mul nt vask-kuldspiraal, maksis 80 eur ja pole mingeid probleeme olnud, rasestumise tõenäosus on peaaegu sama väike kui hormoonspiraaliga ja mul pole ei päevad raskemad-pikemad ega tsükkel lühem ega mingeid valusid kuskil… a no igale ei sobigi spiraal. risk on alati, et ei sobi.
mulle tehti küll analüüsid enne paigaldust, aga pmst oleks ka kohe paigaldatud kuid tingimusel, et profülaktika korras igaks-juhuks AB kuuri teen, sellega ma nõus ei olnud, aga noh, sellest AB-st ma siiski ei pääsenud, kuna oli mingi põletik, täiesti ilma sümptomiteta ja seega paigaldus venis mitu kuud…

kui arvad, et kukkus välja seetõttu, et miskit tõstsid ja polnud teadlik sellest, et ei tohi tõsta siis kindlasti ütle seda arstile. tema vastutus ju ka…[/tsitaat]
Kaalu piirangust otse ei rääkinud arst sõnagi,vaid et raskeid asju tõsta ei tohi.Ja raskus on suhteline mõiste,mõnele on 3 kilo raske ja teisele nt 7 kg.Ja kas sel juhul oleks pidanud tohtrionu mulle ütlema, et ma lapse talle jätaksin,kuna ta ületab lubatud kaalu,mida tõsta tohib?(laps oli minuga kaasas arsti juures)Mulle ei tehtud mingeid analüüse,mõõtmisi.Tunnistan loll olin, et ei küsinud neid ise ka,kuid ootusärevus oli suur: 5 pikka kuud ootasin arsti soovitusel spiraali paigaldusega,et ei tekiks seljavalusid jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 12:38; 21.05 21:04; 21.05 21:15; 21.05 21:24; 21.05 21:51; 21.05 22:11;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Karta on, et praktiliselt võimatu on arst selles loos vastutavaks teha. Kas üldse on võimalik kindlaks teha, mis põhjusel spiraal välja tuli. Teemaalgatajast siiralt kahju. Lihtsalt elus pole kõik meie kontrollida ja lohutada võib end seekord sellega, et kaotati ainult raha.[/tsitaat]
Ma püüan endast kõik oleneva teha,et selgitada välja, mis põhjustel spiraal välja tuli.Ma ei püüa arsti süüdlaseks teha,vaid tõesti põhjust leida miks nii juhtus.Mul on endast ka kahju,et ma natukene rohkem ei süüvinud sellesse asja.Kahjuks ei kaotanud ma vaid raha,vaid ka suure tüki oma enesekindlusest.Igasugune mehe intiimsem puudutus paneb südame pitsitama valust,sest ma tunnen et olen mied mõlemaid alt vedanud,ta on mõistev ja lohutav olnud ja püüdnud veenda et see pole minu süü,kuid..jah mina omi tundeid muuta ei saa,vähemalt hetkel mitte.Kaalun ka psühholoogi juurde minekut,sest tunnen et ise ma sellest jagu ei saa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 12:38; 21.05 21:04; 21.05 21:15; 21.05 21:24; 21.05 21:51; 21.05 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on sarnane asi juhtunud, küll arsti süül. Siiski tundub mulle, et pingutad selle emotsionaalse poolega üle- no mis alt vedamisest sa siin räägid, ja enesekindluse kaotusest??? Tundub jah, et peaksid psühholoogiga rääkima, spiraal tundub olevat väikseim su probleemidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 21:28; 21.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma püüan endast kõik oleneva teha,et selgitada välja, mis põhjustel spiraal välja tuli.Ma ei püüa arsti süüdlaseks teha,vaid tõesti põhjust leida miks nii juhtus.Mul on endast ka kahju,et ma natukene rohkem ei süüvinud sellesse asja.Kahjuks ei kaotanud ma vaid raha,vaid ka suure tüki oma enesekindlusest.Igasugune mehe intiimsem puudutus paneb südame pitsitama valust,sest ma tunnen et olen mied mõlemaid alt vedanud,ta on mõistev ja lohutav olnud ja püüdnud veenda et see pole minu süü,kuid..jah mina omi tundeid muuta ei saa,vähemalt hetkel mitte.Kaalun ka psühholoogi juurde minekut,sest tunnen et ise ma sellest jagu ei saa[/tsitaat]
kuidas saab selline asi sellist vaimset seisundit põhjustada? rahast on küll kahju.
aga sa räägid spiraali väljakukkumisest nagu lapsekaotusest. kõik need ootused ja lootused ja pettumised ja altvedamised.
loomuliklt on igasugused tunded iga olukorra puhul õiged. aga õudne raske on nii üledramatiseerides elada ka ju.
ütle et sa tahtsid nalja visata perekooli naiste üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on sarnane asi juhtunud, küll arsti süül. Siiski tundub mulle, et pingutad selle emotsionaalse poolega üle- no mis alt vedamisest sa siin räägid, ja enesekindluse kaotusest??? Tundub jah, et peaksid psühholoogiga rääkima, spiraal tundub olevat väikseim su probleemidest.[/tsitaat]
Kuidas sa tead et arsti süül?
Ok toon näite :kui sa oled püüdnud rasestuda väga pikalt ja peale pikka ootamist sul see õnnestub ja sa lähed arstile,kes soovitab sulle nt mingit treening programmi kehalise toonuse tõstmiseks ja sinu lapsega midagi juhtub,siis kas sa ei tunneks et oled oma meest altvedanud,kuid eelkõige iseennast? ja kas sa hopsti läheks uuele ringile proovima,ilma et sa kardaks et sama asi kordub,vaevalt küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]karin ja pisi-rasmus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas sa tead et arsti süül?
Ok toon näite :kui sa oled püüdnud rasestuda väga pikalt ja peale pikka ootamist sul see õnnestub ja sa lähed arstile,kes soovitab sulle nt mingit treening programmi kehalise toonuse tõstmiseks ja sinu lapsega midagi juhtub,siis kas sa ei tunneks et oled oma meest altvedanud,kuid eelkõige iseennast? ja kas sa hopsti läheks uuele ringile proovima,ilma et sa kardaks et sama asi kordub,vaevalt küll. [/tsitaat]

tean, et arsti süül, kuna ta lükkas spiraali jõuga valesti mu sisse, nii et pidin selle peagi paari nädala pärast tugevate kõhuvalude tõttu eemaldama ning eemaldanud arst ütles, et pole kunagi näinud sellist kõveraks lükatud spiraali. Kelle süü see veel siis oli, arst pidanuks tundma, et spiraal ei lähe õigesti ning kasvõi kontrollima samas uh-st.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 21:28; 21.05 21:48;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuidas saab selline asi sellist vaimset seisundit põhjustada? rahast on küll kahju.
aga sa räägid spiraali väljakukkumisest nagu lapsekaotusest. kõik need ootused ja lootused ja pettumised ja altvedamised.
loomuliklt on igasugused tunded iga olukorra puhul õiged. aga õudne raske on nii üledramatiseerides elada ka ju.
ütle et sa tahtsid nalja visata perekooli naiste üle.[/tsitaat]
no vb olen emotsionaalsem, kui mõni,kuid nalja ma ei tee. lihtsalt ma tõesti ootasin seda kõike väga ja nüüd muutus see oodatus paari päevaga nulliks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 12:38; 21.05 21:04; 21.05 21:15; 21.05 21:24; 21.05 21:51; 21.05 22:11;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oi mai või. Rahune nüüd maha. Spiraali väljakukkumine ja kohe vaja psühhiaatri poole pöörduda,pettumine,alt vedamine…..no anna abi.
Psühhiaatri poole pead pöörduma aga mitte selle murega.

Üleüldiselt jah vähem draamat ja rohkem suhtlemist arstiga.
Kuna minu jaoks on 150¤ väga suur raha siis enne spiraali paigaldamist uuriksin ma põhjalikult selle spiraali ja kõrvalmõjude ning plusside/miinuste kohta ning arstiga räägiksin kõik üksipulgi läbi. Mida ma ka tegin ja otsustasime abikaasaga mitte seda kulutust hetkel teha.

Arsti jaoks võib jah olla see liinitöö aga õnneks on minul väga tore günekoloog,kes alati võtab aega ja seletab kõik ilusti lahti.

[/tsitaat]Emotsioonid kõrvale jättes: psühhiaater ja psühholoog on erinevad.
Kas arst ei saa mitte palka selle eest, et ta mulle seletaks rasestumisvastaste vahendite mõjusid,kõrvalmõjusid,plusse ja miinuseid,mina võin siin perekooli kogemusi kõigest lugeda,kuid arst võib rääkida praktikast?Arsti töö ongi mind informeerida,mitte vastu pidi.Vb oleksin pidanud ise vajalikud testid endale tegema? Ma tegin kodutööd,kuid mitte uurimistööd.Ja 150¤ pole väike raha ka mulle ja kaalusin pikalt selle kulutamist,kuid mitte nii lühikeseks ajaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 12:38; 21.05 21:04; 21.05 21:15; 21.05 21:24; 21.05 21:51; 21.05 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siis peaksin ilmselt juba hullumajas istuma?!

Mul on 3 korda spiraal välja tulnud.
Õigemini, 2 korda on välja tulnud. Aastaid hiljem mõtlesin, et proovin uuesti, et nüüd on teistsugused spiraalid.
Ja kolmandal korral juhtus selline asi, et spiraal kadus hoopis emakaõõnsusesse. Käisin seda narkoosi all eemaldamas.

Sorry, aga peab ikka vist kergelt põrunud olema, et spiraali \”kaotuse\” pärast psühholoogile pöörduda? Tunne, et oled ennast ja meest alt vedanud? Ilmselt selles vist asi ongi, et mees ei jaksa enam oodata, pole nõus kondoomiga vmt.
Ma arvan, et sinu puhul pole asi üldse spiraalis, vaid sul on mingi muu vaimne häda, kui sellist asja nii traagiliselt üle elad, et vajad lausa spetsialistide sekkumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 23:07; 21.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Emotsioonid kõrvale jättes: psühhiaater ja psühholoog on erinevad.
Kas arst ei saa mitte palka selle eest, et ta mulle seletaks rasestumisvastaste vahendite mõjusid,kõrvalmõjusid,plusse ja miinuseid,mina võin siin perekooli kogemusi kõigest lugeda,kuid arst võib rääkida praktikast?Arsti töö ongi mind informeerida,mitte vastu pidi.Vb oleksin pidanud ise vajalikud testid endale tegema? Ma tegin kodutööd,kuid mitte uurimistööd.Ja 150¤ pole väike raha ka mulle ja kaalusin pikalt selle kulutamist,kuid mitte nii lühikeseks ajaks[/tsitaat]Muidugi on arsti töö vahendi tutvustamine, kuid mingi eeltöö võiks inimene siiski kodus ära teha.
Mina isiklikult arvan seda, et oluliselt parema ülevaate \”elust enesest\” annab just teiste inimeste kogemuste kuulamine/lugemine, sest sel juhul on tegemist mitmete inimestega, kes reaalselt ise kasutavad, omal nahal seda asja.
Arst räägib sulle pigem teoreetiliselt.

Sa nüüd mõtle, kui tohutult palju on erinevaid ras.vastaseid vahendeid. Kas tõesti tahad öelda, et arst peaks jõudma sulle kõikide nende vahendite kohta loengut pidada? Ja seda tänapäeval, kus sul tarvitseb vaid vahendi nimi googlesse toksida ning lõputult lugeda nii vahendi ametlikku meditsiinilist infot kui ka sadade inimeste isiklikke kogemusi.

Miks peaks arst hakkama sulle kabinetis kõike neid sadat võimalikku kõrvaltoimet üles lugema? NB! Kõrvaltoimed on ju kõikidel vahenditel, kuidas sa siis sel juhul üldse saaks endale valida? Nende vahendite \”võlu\” seisnebki selles, et sa pead omal nahal neid katsetama, alles siis saad teada, kas sulle sobib või mitte.
On inimesi, kellele spiraal ei sobi ja ilmselt ei hakkagi sobima. Organism tõukab selle välja. Ilmselt on see metalli allergia vmt. Kuidas arst saab seda ette näha, kas sulle see vahend sobib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 23:07; 21.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis spiraal kukkus välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.