Esileht Ilu ja tervis Spiraalidest: Gynepluss gold/copper versus Gold T või üldse tavaline vask?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Spiraalidest: Gynepluss gold/copper versus Gold T või üldse tavaline vask?

Postitas:

Varem oli mul Nova T vaskspiraal. Lasin välja võtta sügisel. Nüüd tahaks lasta uut panna, aga ei oska valida. Neid on nii erinevas hinnaklassis alates 12 ¤ kuni 60 ¤. Ravimiinfo annab mitme erineva kaubamärgiga spiraale. Kõige odavam on T CU 380A spiraal 12 ¤.
Üldiselt mulle spiraal on väga hästi sobinud, hormoone ma ei talu. Kui välja arvata see, et verd tuli ehk veidi rohkem ja ka kõhuvalu oli esimestel päevadel. Plaanisin ka seekord esialgu Nova T panna, kuid siis avastasin, et see sisaldab hõbedat. Kõrvades ma näiteks hõbedat ei kannata. Seoses sellega tekkis mul ka kahtlus, et ehk see kõhuvalu oli hõbedasisaldusest tingitud. Nüüd mõtlesingi, et proovin seekord kullaseguga vaskspiraali. Leidsin, et Eestis pakutakse kahte sorti: Gynepluss’i oma ja Gold T (viimast on küll miskipärast saada vaid kahes apteegis üle Eesti).
Netist leidsin, et üldiselt soovitatakse kullaseguga, ka minu naistearst soovitas seda.
Huvitabki, kuidas on Teie kogemused? Kas kullaseguga spiraal on parem?
Või tasuks kaaluda ka täitsa tavalist vaske?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma lasin panna kuldspiraali, Gold T, kunagi varem oli vask. Hormoone ei kannata. Nüüd kullaga… päevad käivad pikalt, nii 10 p- 2 nädalat. Naistearst arvab, et see on kohanemisaeg, mul kolmas-neljas kuu selle spiraaliga. Kui varem ilma spiraalita oli väga vererohke aeg ca poolteist päeva, siis nüüd kuldspiraaliga on verekogus väiksem ja ca 3-4 päevale jaotunud. Ja kokku sellist veritsemisaega on 10 -13 päeva. Veits palju mu arvates. VB muutub see ajaga.
vaata otsingut ka siin, kuldspiraalist ikka on räägitud siin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 10:59; 22.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab: hormoone ei kannata? Uudishimust küsin, sest ei tea, mida see tähendab.
Ise olen kasutanud hormoonspiraali. Selle hormoonide sisaldus on muide minimaalne, kordades väiksem kui minipillil. Ja päevad muutuvad pea olematuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tähendab seda, et tekivad erinevad tervisehäired ja muutused enesetundes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 10:59; 22.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu günekoloog ütles spiraali valimise kohta vaid nii: hinnad on erinevad ja seda mitmekordselt, kuid võimalusel vali spiraal, mis on Y-kujuline, sest see annab orgasmi ja menstruatsiooni ajal toimuvate emakakokkutõmmete korral vetruma ega \”tungi\” emakasarvedesse, mis põhjustaks päris palju valu ja annaks võimaluse, et kahjustuste tõttu võib munajuha muutuda läbimatuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Spiraalidest: Gynepluss gold/copper versus Gold T või üldse tavaline vask?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.