Esileht Tööelu, raha ja seadused. Spordikompensatsioon

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Spordikompensatsioon

Postitas:
Kägu

Spordikompensatsiooni on võimalik kvartalis saada kuni 100 eurot.
Kui ma asusin tööle augusti keskel,siis mis summas on mul võimalik spordikompensatsiooni augusti ja septembri eest küsida, ehk kas selle suurus selles kvartalis sõltub minu tegelikult töötatud ajast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Spordikompensatsioon on tööandja poolne soodustus. Küsimused selle kohta tuleb esitada samuti tööandjale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas su tööandja proovi perioodil üldse maksab seda? Muidu arvesta 33 EUR kuu ehk siis umbes EUR päevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ei saa katseajal mingeid soodustusi. Perekool ei oska ju vastata, need soodustused pole ju kõigil ühesugused. Meil nt on 50 euri kvartalis ja 100 aastas spordikompensatsioon.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil ei saa katseajal mingeid soodustusi. Perekool ei oska ju vastata, need soodustused pole ju kõigil ühesugused. Meil nt on 50 euri kvartalis ja 100 aastas spordikompensatsioon.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See oleneb jah, mõni võib kasutada kuus nt 33€, teine võib kasutada ühe korraga kvartalis 100€ ära. Tuleb tööandjalt uurida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oleneb jah, mõni võib kasutada kuus nt 33€, teine võib kasutada ühe korraga kvartalis 100€ ära. Tuleb tööandjalt uurida.

Just nii ongi – kuidas oma tööandjaga kokku lepid.
Maksuameti lehel on kirjas lause:
“100 eurot võib ära kasutada ühel päeval, ühes kuus või kolme kuu jooksul. Oluline on, et kvartalis kokku on maksuvabad kulud 100 euro ulatuses.”

https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/maksusoodustus-tervise-ja-spordikuludele-alates-1

Võid maksta igakuist spordiklubi tasu, osaleda mõnel ühekordsel spordiüritusel, maksta logopeedi või psühholoogi teenuse eest, käia taastusravil – pole vahet, kas see 100.- kulub päeva, kuu või kvartali jooksul.

Kui ma asusin tööle augusti keskel,siis mis summas on mul võimalik spordikompensatsiooni augusti ja septembri eest küsida, ehk kas selle suurus selles kvartalis sõltub minu tegelikult töötatud ajast?

Ega sa ju niisama küsida ei saagi, ikka arvete alusel. Võid esitada kõik arved, mis su töötamise perioodi jäävad, eks siis tööandja otsustab, kui palju hüvitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see vist sõltub ka sellest, kuidas antud ettevõttes reeglid paika on pandud.
nt mõnedes on reeglites kokku lepitud, et hüvitamine toimub vastavalt maksedokumendi kuupäevale, et kui aastase liikmetasu suurus on 24€, siis see läheb arvesse vastava kvartali 100€ piiri sisse.
aga võib olla ka nii, et seda summat arvestatakse ettevõttes vastavalt sellele, mis kuu eest tasuti. et kui aasta summa 24€, siis igas kvartalis 6€ ja kui töötaja tuli tööle alles poole aasta pealt, siis hüvitatakse spordiklugi aatamaksust samuti vaid pool.
minumeelest oli maksuameti lehel selgitustes mõlemad variandid lubatud, aga tingimusel, et kõiki töötajaid kohldakse samade põhimõtete kohaselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on täiesti tööandja otsustada, tal ei ole seadusest tulenevat kohustust spordikompi maksta. Aga jah nagu keegi ütles, siis suure tõenäosusega ei saa katseajal midagi, ja kui saab on see tööandja otsustada, mida me siin ei tea.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Spordikompensatsioon