Esileht Ilu ja tervis Spordiriided

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Spordiriided

Postitas:

Soovin endale osta kvaliteetsed spordiriided. Eelistan käia jooksmas ja jõusaalis. Mida ma siis nüüd riietuseks kindlasti osta võiks? Jooksmiseks spordiretuusid või hoopis dressipüksid? Täispikkuses lukuga pluus, kaeluses oleva lukuga pluus või üldse ilma? 😀 Külma ilmaga jooksmiseks soe vest või jope?

Väga palju asju ei tahaks kokku ajada. Jube kalliks läheks see.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Millega Sa siis praegu jooksmas ja jõusaalis käid? Kui Sa lihtsalt kujutad ette, et Sa neid alasid eelistad, aga reaalis pole kunagi kumbagi teinud, siis lihtsalt osta kõige odavamad ja suvakad spordiriided ja proovi, kas need alad Sulle ikka päriselt ka sobivad. Kui tõesti sobivad, siis mõtle ja uuri edasi. Lihtsalt unistuse ja tunde pealt mingeid spetsvatustusi kokku osta on üsna jabur. Vabalt võib paari nädalaga selguda, et tegelikult pole kumbki neist Sinu jaoks ja tuleks proovida hoopis teisi spordialasid. Elementaarne spordiriietus ajab vabalt paar kuud asja ära, et  saad päriselt selgeks teha, mis tegelikult Sinu alad ja eelistused on ja siis hakata õiget ja sobivat varustust ostma.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubasesse trenni:

Pesu

Sokid

Retukad

Lühikeste varrukatega spordisärk / maika

Tossud

 

Õuetrenni

Pesu

Sokid

Pikad retukad / suusaretukad

Lühikeste varrukatega spordisärk / maika

Dressipluus õhuke(mitte pusa) / sooja pesu särk

Kilekas

Veekindlad tossud

Peapael/ õhuke müts

Õhukesed kindad

 

Erinevalt eelmisest lahkest nõuandjast soovitan osta kvaliteetsed riided.

Külasta näiteks Sportlandi ja Rademari ning nende outlet poode.

Mine ja proovi millised riided ideaalselt selga istuvad ja milles tunned end enesekindlana. Kindlasti ära osta liiga väikseid motivatsiooniriideid.

Mõnusat treenimist!

 

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vabandust, aga mul tekkis sama küsimus, et millega sa siis praegu käid.

Mina näiteks lukuga pluusi ei kannata, mul tekib poomistunne.

Retuuside puhul on minu jaoks oluline tasku olemasolu, kuhu panna telefon ja võti.

Tahaks veel välja tuua, et kui jõusaalis tehakse ikkagi jõutrenni, mitte kardiot, siis jooksutossud ei sobi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paavli kaltsuka e-poes ja kohapeal on päris ok valik spordiriideid. Sh lululemoni jms retuusid hea hinnaga.

Aga seda, mis riietega sulle trenni teha meeldib, pead ikkagi ise teadma. Praeguse ilmaga välja jooksma minnes kihte nii palju, et alguses oleks natuke jahe. Kui on kohe soe, hakkab joostes jube palav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paavli kaltsuka e-poes ja kohapeal on päris ok valik spordiriideid. Sh lululemoni jms retuusid hea hinnaga.

Aga seda, mis riietega sulle trenni teha meeldib, pead ikkagi ise teadma. Praeguse ilmaga välja jooksma minnes kihte nii palju, et alguses oleks natuke jahe. Kui on kohe soe, hakkab joostes jube palav.

Ma kunagi tegin selle vea, et ostsin kaltsukast spordipluusi ja see spetsiifiline kaltsukahais ei tulnudki kunagi välja. Kuidas sul?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan igas olukorras spordiretuuse, venivad, ei laperda tuule käes, on kenasti ümber jalgade. Toas teen trenni, siis panen õhukese särgi, õues laon vastavalt ilmale kihte peale.

Üks soovitus, mis ma küll annan ja mille peale äkki algaja ei tule. Kui tahad käia jooksmas ka jahedate ilmadega, siis tasuks lisaks pakematele retuusidele vaadata endale mingi kiht selga, mis on pikem. Võiks katta ära pepu ja kintsud (no midagi tuunikalaadset vms). Ma ise nt pikka jopet ei eelista jooksmisel. Pigem üks pikk lisakiht alla ja siis lühem jope peale. Ei tea, kuidas teistel, aga mul hakkab ainult retuusiga ja jahedate ilmadega tagumik ja reied külmetama joostes.

Ja kindlasti, kohe kindlasti investeeri pisut raha korralikesse jooksujalatsitesse, kui kavatsed hakata jooksmas käima näiteks asfaldi peal. Põlvi ja jalgu tasub hoida. Kõik muu on ausalt öeldes teisejärguline ja katsetamise asi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksmiseks spordiretuusid või hoopis dressipüksid? Külma ilmaga jooksmiseks soe vest või jope?

Soojemaks ajaks retuusid, jahedamaks ajaks muretse dressid-vesti ja jopet ei ole vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paavli kaltsuka e-poes ja kohapeal on päris ok valik spordiriideid. Sh lululemoni jms retuusid hea hinnaga.

Aga seda, mis riietega sulle trenni teha meeldib, pead ikkagi ise teadma. Praeguse ilmaga välja jooksma minnes kihte nii palju, et alguses oleks natuke jahe. Kui on kohe soe, hakkab joostes jube palav.

Ma kunagi tegin selle vea, et ostsin kaltsukast spordipluusi ja see spetsiifiline kaltsukahais ei tulnudki kunagi välja. Kuidas sul?

Ma pole küll see, kellelt küsid, aga mingi spetsiifilise haisuga asja ei ole mõistlik osta. Normaalsetes sekkarites on 95% asjadest ikka täitsa haisuvabad. Need ajad olid oma 20 aastat tagasi, kus kaltsukast ostetud asjadega üldjuhul see tüüpiline kaltsukahais kaasas käis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta hea rinnahoidja ja head jalanõud.

Ülejäänu võid eelarve puudumisel sports directist ka osta. Jah nende kvaliteet ei ole kallima hinnaga spordiriietega võrreldav, aga need on täiesti piisavad, et aastaid trenni teha.

Kui raha veel on, siis alustaksin kihtidest mis naha vastas, ehk retuusid ja pluusid. Talvel õues joosta tahad, siis talvised retuusid on investeeringut väärt ja sooja pesu pluus. Sise treeninguks lihtsad retuusid ja T-särk. Ma eelistan poes ringi vaadata, et saaks katsuda kuidas materjal käes tundub.

No ja siis õue erinevad kihid õhematest pikkade varukatega särgist fliisi ja kilekani.

Raha väga üle on, siis Trimtex teeb eestis tippsportlastele riideid. Neil mingi pood Pärnus mis on halval ajal lahti, pole ise seal käinud. Aga epoest pakk oli vist 24h kohal juba, kui õigesti mäletan.

No ja muidugi korralikke spordiriideid tavalise vahendi ja programmiga ei pese. Kuivati unusta üldse ära.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta hea rinnahoidja ja head jalanõud.

Ülejäänu võid eelarve puudumisel sports directist ka osta. Jah nende kvaliteet ei ole kallima hinnaga spordiriietega võrreldav, aga need on täiesti piisavad, et aastaid trenni teha.

Kui raha veel on, siis alustaksin kihtidest mis naha vastas, ehk retuusid ja pluusid. Talvel õues joosta tahad, siis talvised retuusid on investeeringut väärt ja sooja pesu pluus. Sise treeninguks lihtsad retuusid ja T-särk. Ma eelistan poes ringi vaadata, et saaks katsuda kuidas materjal käes tundub.

No ja siis õue erinevad kihid õhematest pikkade varukatega särgist fliisi ja kilekani.

Raha väga üle on, siis Trimtex teeb eestis tippsportlastele riideid. Neil mingi pood Pärnus mis on halval ajal lahti, pole ise seal käinud. Aga epoest pakk oli vist 24h kohal juba, kui õigesti mäletan.

No ja muidugi korralikke spordiriideid tavalise vahendi ja programmiga ei pese. Kuivati unusta üldse ära.

Ma pakun, et teemaalgataja ei kavatse hakata olümpiasportlaseks, seega üle pole vaja ka pingutada harrastajal. Aga rinnahoidja soovitus on küll väga hea ja vajalik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellin ja ostan tihti Paavlist ja neil on küll spetsiifiline lõhn, mis siiski ühe-kahe pesuga välja tuleb, aga ikkagi. Ja kuigi ma olen agar sekkariklient, aga ka trennitegija, siis kaltsukast ma siiski spordiriideid ei ostaks, v.a uusi, sest näen, kui ligemärjad võivad riided higist olla ja kuidas haiseda… siis teiste samasuguseid ma ei tahaks endale. Häid diile võib leida näiteks About Youst ja outlettidest, seal võivad väga korralikud asjad olla kuni -70%, aga selleks pead enam-vähem teadma suurusi muidugi, kui ei taha tagasi saata kaupa. Hea rinnahoidja ja tossude soovitusele kirjutan ka alla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaltsukahaisu saab ära kui asjad ära pesta ja välja kuivama panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid iga ilmaga jooksmas käinud ja jōusaalis ka. Praegusel aastaajal on oluline talvine jooksutoss, millega püsti ka püsid. Soovitan Icebug’i, Matkasport näiteks müüb. Olen kaua neid kasutanud ja ōnnestub joosta ka klaassiledal jääl. Korralik spordirinnahoidja v top. Siis spordipesu, pikk. Talvel on oluline, et sa poleks liiga paksult, aga ka mitte liiga ōhukeselt riides. Kerge on külmetuda, kui nahk märg. Seepärast peaksid eriti alumised kihid olema sellised, mis püsivad kuivad ka niiskust imades (Nike’ il nt Dry-fit, igal firmal on mingi selline sari). See käib siis retuuside ja topi kohta. Jooksmiseks talvel soovitan talviseid jooksuretuuse, on end igati ōigustanud. Kui ilm pole alla nulli, siis pikka pesu neile alla pole isegi vaja, aga eks see individuaalne. Ülemisse otsa veel pikkade varrukatega jooksupluus- milline, otsustad ise, aga vōiks ka olla selline, mis niiskust hülgib – ja kilejope, mis hoiab ka tuule eest. Kui on miinused, siis mina olen peale pannud sooja vesti. Selline varustus peab vastu ka -20 juures ????. Kindad ja müts, neid on ka spordiomi. Torusall külma ilmaga.
Suvel jätad kōik sooja ära, jooksuks mul olnud lühikesed retuusid, ka need vōiksid siiski olla spordi-omad, sporditop ja spordimaika. Umbes sama ka jōusaalis. Jooksutossud on minu meelest ka jōusaalis ok, muuhulgas sa ju jooksed ehk ka seal. Ma eraldi jalanôusid jôusaali jaoks polegi kasutanud. Päris suvalisi riideid sportimiseks – kui on tōsine plaan – ei soovitaks. Usaldusväärsed tootjad on kindlasti need, mis ammu teada, eks sobivus muidugi individuaalne jälle. Minu puhul on end ōigustanud riiete koha pealt Nike ja Adidas. Jōusaalis pole nii oluline, aga joostes küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided ei tee sporti, inimene teeb. Pole põhimõtteliselt mingit vahet, mis seljas kannad.

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

Talvel saab väga edukalt joosta (kuni -15..-20), kihtidega kombineerides on võimalik luua enesele inimlikud tingimused, küll läheb raskeks suvel kui kuumuse eest päästab vaid spordisaali konditsioneer.  Jääl ei maksa joosta, mingi paremini hooldatud teelõigu kus trenni ära saab teha leiab alati.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

Talvel saab väga edukalt joosta (kuni -15..-20), kihtidega kombineerides on võimalik luua enesele inimlikud tingimused, küll läheb raskeks suvel kui kuumuse eest päästab vaid spordisaali konditsioneer. Jääl ei maksa joosta, mingi paremini hooldatud teelõigu kus trenni ära saab teha leiab alati.

Esiteks saavad pöördumatult kahjustada kopsud. Kudede külmumised, külmaga ei hakka muskel tööle, süda saab suurema koormuse, et külmas keret edasi sundida. Nooremas eas peab organism vastu, keskeas ei saa aru, miks äkitsi invaliid oled.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided ei tee sporti, inimene teeb. Pole põhimõtteliselt mingit vahet, mis seljas kannad.

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

õigest materjalist riie sporditegemise juures on väga olulised

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided ei tee sporti, inimene teeb. Pole põhimõtteliselt mingit vahet, mis seljas kannad.

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

õigest materjalist riie sporditegemise juures on väga olulised

Et püksi pikkusest ja kaubamärgist sõltub, kas ma kükin 30 või 60 kg?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

Talvel saab väga edukalt joosta (kuni -15..-20), kihtidega kombineerides on võimalik luua enesele inimlikud tingimused, küll läheb raskeks suvel kui kuumuse eest päästab vaid spordisaali konditsioneer. Jääl ei maksa joosta, mingi paremini hooldatud teelõigu kus trenni ära saab teha leiab alati.

Esiteks saavad pöördumatult kahjustada kopsud. Kudede külmumised, külmaga ei hakka muskel tööle, süda saab suurema koormuse, et külmas keret edasi sundida. Nooremas eas peab organism vastu, keskeas ei saa aru, miks äkitsi invaliid oled.

Suusatatud on ajast aega talvistes tingimustes. Samasugune kestvusala nagu jooks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

Talvel saab väga edukalt joosta (kuni -15..-20), kihtidega kombineerides on võimalik luua enesele inimlikud tingimused, küll läheb raskeks suvel kui kuumuse eest päästab vaid spordisaali konditsioneer. Jääl ei maksa joosta, mingi paremini hooldatud teelõigu kus trenni ära saab teha leiab alati.

Esiteks saavad pöördumatult kahjustada kopsud. Kudede külmumised, külmaga ei hakka muskel tööle, süda saab suurema koormuse, et külmas keret edasi sundida. Nooremas eas peab organism vastu, keskeas ei saa aru, miks äkitsi invaliid oled.

Kopsudega ei juhtu midagi-käreda pakasega võiks tugeva hingelduseni viivad trennid ära jätta.

Kudede ja lihaste jaoks on õiged riided. Jooks lubab sul jooksvalt kontrollida kas nina ja kõrvad on veel alles, erinevalt suusatamisest  kus käed on kinni. Kui talvel läheb liialt külmaks et suusatada( alla -15 + tuul)  siis joosta kannatab ikka.  Südamele kerge lisakoormus on pakane  küll kuid see pole võrreldav selle lisakoormusega mille süda saab ilma soojenedes juba kõigest +15-ni( jooksmiseks ideaalne ilm on +5 ja +10 vahel) .

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

Talvel saab väga edukalt joosta (kuni -15..-20), kihtidega kombineerides on võimalik luua enesele inimlikud tingimused, küll läheb raskeks suvel kui kuumuse eest päästab vaid spordisaali konditsioneer. Jääl ei maksa joosta, mingi paremini hooldatud teelõigu kus trenni ära saab teha leiab alati.

Esiteks saavad pöördumatult kahjustada kopsud. Kudede külmumised, külmaga ei hakka muskel tööle, süda saab suurema koormuse, et külmas keret edasi sundida. Nooremas eas peab organism vastu, keskeas ei saa aru, miks äkitsi invaliid oled.

Sa ei tea talvel jooksmisest ilmselt midagi. Nii rumalat juttu pole ammu lugenud. Tōeliselt tervistkahjustav on see, kui paigal istutakse ja/vōi vähe liigutakse. Sel vôivad tōesti pöördumatud tagajärjed olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

Talvel saab väga edukalt joosta (kuni -15..-20), kihtidega kombineerides on võimalik luua enesele inimlikud tingimused, küll läheb raskeks suvel kui kuumuse eest päästab vaid spordisaali konditsioneer. Jääl ei maksa joosta, mingi paremini hooldatud teelõigu kus trenni ära saab teha leiab alati.

Esiteks saavad pöördumatult kahjustada kopsud. Kudede külmumised, külmaga ei hakka muskel tööle, süda saab suurema koormuse, et külmas keret edasi sundida. Nooremas eas peab organism vastu, keskeas ei saa aru, miks äkitsi invaliid oled.

Sa ei tea talvel jooksmisest ilmselt midagi. Nii rumalat juttu pole ammu lugenud. Tōeliselt tervistkahjustav on see, kui paigal istutakse ja/vōi vähe liigutakse. Sel vôivad tōesti pöördumatud tagajärjed olla.

Ja siiski lähevad profid talvel kuhugi sooja treenima. Võiks ju ka siin uhada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekib ka küsimus kas sa oma eelistatud spordialadel kordai pole treeninud?  Kui oled jooksmas käinud, siis ju enam-vähem aimad kas eelistad dresse v retuuse, jõusaalis kas liibuvaid toppe/retuuse või lohvakaid pükse/t-särke

 

Jooksmisel on rohkem variante – as on talv või  soojem periood – jalanõud, kihiline riietus, buffid, kindad, sirmid, mütsid jne. Jõusaalis suvel palavaga lühikesed riided, muidu pikad retuusid ja maika trennisärk

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided ei tee sporti, inimene teeb. Pole põhimõtteliselt mingit vahet, mis seljas kannad.

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

õigest materjalist riie sporditegemise juures on väga olulised

Et püksi pikkusest ja kaubamärgist sõltub, kas ma kükin 30 või 60 kg?

ma rääkisin materjalist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riided ei tee sporti, inimene teeb. Pole põhimõtteliselt mingit vahet, mis seljas kannad.

Talvel külma ja libedaga joosta on idiootsus.

õigest materjalist riie sporditegemise juures on väga olulised

Et püksi pikkusest ja kaubamärgist sõltub, kas ma kükin 30 või 60 kg?

  1. ma rääkisin materjalist

Mis materjal tõstab rohkem raskusi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Spordiriided