Esileht Rasestumine ja lapse ootamine sport raseduse ajal

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: sport raseduse ajal

Postitas:

Tere! Täna koolis oli meil spordipäev ja ma võtsin osa. Õpetajana tahtsin meie laiskvorstidele eeskuju näidata. Kuna raseduse suurus pole suur ja kõhtu ei ole veel väga näha, otsustasin mängida võrkpalli. Muidugi õpilastele meeldis, aga ise nüüd mõtlen kas see oli ikkagi mõistlik tegu. Tunnen end päeva lõpus hästi, miski ei valuta, aga ikkagi…. Milliste spordialadega rase ei tohiks tegeleda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik oleneb kui treenitud sa siiani olid. Üldiselt võib trenni tegemisega jätkata, küll aga tuleks jälgida enesetunnet. Mingi hetk tuleks kindlasti koormust vähendada või millegi kergemaga/vähem ohtlikuga asendada.
Soovitatud pole alad, kus on suur oht kukkuda (mäesuusatamine vmt.) või ise väldiks ka pallimänge, kus võib kõva hooga palliga kõhtu saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan,et võrkpalli mängimine ei ole just kõige parem mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleks vältida selliseid spordialasid, kus on oht kukkuda või lüüa saada. Võrkpall on just sellest vallast. Võid pikali kukkuda ja keegi võib juhulikult palliga kõhtu lüüa. Muidugi suured hüpped on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina mängisin korvi ja võrku ja käisin jooksmas kuni 8 kuuni. lihtsalt tegin nii palju kui jaksasin. isegi kaugust sai hüppatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda juba siin foorumis korra maininud, aga postitan siis siia teemasse ka.
Käisin punase risti poolt korraldatud esmaabikursusel, kus koolitaja (töötab igapäevaselt haiglas imikutega) rääkis, et nägi last, kes oli juba sündides \”raputatud lapse\” sündroomiga, kuna ema käis raseduse ajal regulaarselt jooksmas. Eriti ohtlik pidavat olema siis, kui lapse pea fikseerunud.
Lihtsalt infoks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on imelik, et pidevalt sellest \”raputatud lapse\” sündroomist siin pasundada. See on olnud ÜKS juhtum, mida see koolitaja oli näinud. Olen kolmanda lapse ootel, töötan treenerina, olen med haridusega ja tean, millest räägin. KÕIK on individuaalne. Eriti raseduse kulg. Ka ühel ja samal inimesel. Kõige tähtsam on jälgida enesetunnet, kuulata arsti nõusolekut ja mõistus lihtsalt peas hoida. Sammhüppeid ei olegi mõtet tegema minna, ebamugav hakkab tõenäoliselt ka. Aga selline kiire kõnni ja jooksu vaheline kiire kätetööga n.ö hõljumine on siiski ka minu arvates mõnusam kui tavaline jalutamine. Ja see \”raputatud lapse\” sündroom ei pea ilmtingimata olema tekkinud ema jooksmas käimisest. Kahtlen, et see ema otsustas rasedana, et oojee, nüüd hakkan jooksmas käima. Tõenäoliselt oli ta seda varem teinud ja jätkanud oma eluviise raseduse ajal. Vähem paanikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi plaanis kellelegi paanikat tekitada vaid mainingi kasvõi seda ühte juhtumit, kuna selline asi on võimalik ja kui 15+ nädalat rase küsib sportimise kohta infot, siis tal on õigus ju seda teada, et teha oma valikud. Loomulikult eeldan, et rase, kes soovib sportida lähtub siiski oma senisest treenituse tasemest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis palun mainigi seda. Ei ole mõistlik rõhutada, et vaata, mis on kunagi juhtunud. Lihtsalt hea soovitus. Kui inimene tahab teada, kas on ok, siis rõhuta, et muidugi on ok, kuid arvesta enda enesetundega. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin ka praegu seda teemat enda jaoks. Erinevatest allikatest ja erinevatelt treeneritelt siis selline info:

Ei sobi hüpped, põrutamine, raputamine, väristamine, igasugu löögid (aeroobikas ja tantsus näiteks) ja järsud liigutused. Meil nt. koreograafias sees koht kus vaja 2x kandadega vastu maad koputada – sellegi keelas treener ära.

Pulsi max sageduse annavad erinevad allikad erineva 120-140 lööki minutis. Olen aga aru saanud, et kindlsti ei tohiks pulss ületada 160 lööki minutis, sest see on anaeroobne piir (noh tavaliselt, igal inimesel tegelikult individuaalne) ja tital võib tekkida hapnikupuudus.

Jooma peab enne trenni, trenni ajal ja peale trenni.

Enne ja peale trenni süüa süsivesikuid, et tital neid puudu ei jääks (enne trenni tähendab 1-2h enne trenni, et jõuad ikka ära ka seedida)

Kusasgil siin oli rasedate spordist ka, aga see on kõige karmimate piirangutega variant mida näinu olen 🙂 http://treener.eok.ee/oppematerjal_vaata.php?id=114
——-

kuid pallimängud kindlasti ei sobi – põrutamine + võid saada palliga kõhtu või siis mõnelt kaaslaselt löögi ja see on titale ohtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine sport raseduse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.