Esileht Ilu Sportlikud jalatsid linnas liikumiseks vanemale inimesele

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Sportlikud jalatsid linnas liikumiseks vanemale inimesele

Postitas:
Kägu

Palun soovitage jalatseid linnas liikumiseks vanemale (60+) üsna suure ja laia jalaga naisterahvale.  Ämm jäi pensionile ja otsustas hakata tegema pikki jalutuskäike, aga kuidagi ei suuda leida sportlikku jalatsit, mis sobiks ka (viigi)pükstega. Tavalised tossud, dressid ja teksased ta välistab, samaks peaks see jalats olema mugav ja sobima ka mittesportliku pikema jope või poolmantli juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pikad jalutuskäigud, siis ikka spordijalats ja sportlikud riided, mitte villane mantel ja viigipüksid.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laiust peab proovima, aga stiililt sobiks siis miskit sellist timerblandilt, musta värvi, mustad paelad. Osad mudelid on unisex, kui just 37 jalg pole siis võib ka meeste mudelit proovida(laiem).

Kiiltallaga mudelit minu arust kõige mugavamad kõndimiseks, pehmendavad hästi kannad ära. Tekstiil ja nahk neil õnneks ka veniv. Kui säär on peal siis paljud timberlandid näevad suht viisakad välja.

https://sportland.ee/product/tbl_jn_seneca_bay_6in_zip_tb0a5rs40151

 

Kontsaga mudelit peab ise hindama, kas tahab.

https://sportland.ee/product/tbl_w_cortina_valley_6in_tb0a5nby0151

https://sportland.ee/product/tbl_w_lucia_way_6in_wp_a1sc4

Või võimalik, et eelistab hoopis seda tüüpi saabast https://www.zappos.com/p/timberland-skyla-bay-warm-line-pull-on-light-taupe-nubuck/product/9541248/color/98849

Timberlandid on tegelikult hästi palju kinga stiilis saapaid, ketse, kingi – mis oma mugavuselt ja kannalt on ideaalsed pikkadeks jalutuskäikudeks.

Teine variant – Eestlasti KIRAd https://kirasustainable.com/product/pre-order-kira-boots-2-for-her/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skechersi omad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna sportlik ja viigipüksid üldiselt ei sobigi kokku, aga mina kasutan kõndimiseks sellist tüüpi kingasid (mitte tingimata Samelini omasid, eks sarnaseid on müügil ka teiste toodetuid) .

https://saapavabrik.ee/product-category/saapad/kingad/

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on Timberlandid olnud ja ei soovita, hõõrub sääri, on kuidagi jäik ja pole nii laia liistuga. Jalutamiseks soovitan mingit Columbia gore-texi, veekindlat. Peavad väga hästi vastu, tallad ei kulu ära. Viisakamaks soovitan ECCOt ja Caprice’i.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skechersit soovitan ka, aga Skechersi tallal on komme kiiresti ja ebaühtlaselt kuluda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skechersit soovitan ka, aga Skechersi tallal on komme kiiresti ja ebaühtlaselt kuluda.

Samas parandan, et talvesaapaid on olnud üks paar ja nende tald pidas vastu, olid pehmed, soojad ja mugavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skechers!

Mis seda mantlit ja viigipükse puudutab, ei saa tegelikult probleemist aru.

Kui ma lähen kõndima, siis ma lähen kõndima ja riietun, et ongi asjakohane, praktiline ja mugav. Umbes hiljemalt 40. eluaastast inimestel tavaliselt sellised pseudoprobleemid kaovad.

Veena oma ämma, et teda ei vaata ega isegi ei märka keegi ja ta võib vabalt ka hommikumantlis kõndida:) sest see, et mis mul ometi seljas on ja mis inimesed mõtlevad, on tõsiselt yesterday!

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veena oma ämma, et teda ei vaata ega isegi ei märka keegi ja ta võib vabalt ka hommikumantlis kõndida:) sest see, et mis mul ometi seljas on ja mis inimesed mõtlevad, on tõsiselt yesterday!

Ehh, nii armas 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on? Eile veel lugesin siit teemat raseda kohta, kel olla mingi imelik asi seljas. Ja muudkui arvati.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veena oma ämma, et teda ei vaata ega isegi ei märka keegi ja ta võib vabalt ka hommikumantlis kõndida:) sest see, et mis mul ometi seljas on ja mis inimesed mõtlevad, on tõsiselt yesterday!

Haha, see yesterday inimene ise siin igas teemas mögiseb, kuidas tema on nii moekas, aga teised kannavad mingeid maainimeste riideid, mis on niiiii yesterday.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka suur ja lai jalg ning käin palju jalgsi. Minu lemmikud on salomonid, leidub ka selliseid vähem värvikirevaid isendeid. Viigipükse pole ma küll üle 30 aasta kandnud ja ei kavatse ka edasises elus kanda, no ja ega need salomonid viigipükste ja mantliga ei sobiks ka. Teksased, külma ilmaga pikem jope, mis tagumiku soojas hoiab.  Keenid sobiksid ka minu jalaga, aga nendel kulus kanna vooder suvel vähem kui paari kuuga läbi, seega neid rohkem osta ega soovitada ei julge. Icebug oli ka üsna OK, neil sellised viisakama välimusega saapad ka olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

keskealise inimese sportlik jalats peab olema ennekõike jalga toetav, mugav, lausa ortopeediliste omadustega. Sobivus viigipükstega pole oluline:)

Usun, et ECCO või Rieker võiks sobida, kui lausa spordi/matkajalatsit ei soovi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka märganud, et mida vanemaks saan(55), seda raskem on leida häid jalatseid. Kindlasti see pole kõigil nii, aga mul on. Just käimiseks. Algul proovid ja vaatad, et sobib, aga kui rohkem kõndida on vaja, siis näed, et ei sobi. Jalg väsib ja selg väsib ära, jäävad valusaks ja pead hoidma neid kuidagi, et ilma valuta saaks käia, kui koju jõuad, siis oled lausa haige. Teiste jalatsitega aga on palju parem. Aga see ei tule kohe ilmsiks kahjuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks Geoxit. Neil on just sellised vanemate inimeste disainid, samas mugavad jalatsid.

https://www.kaubamaja.ee/geox-vabaajajalatsid-f0674920

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka märganud, et mida vanemaks saan(55), seda raskem on leida häid jalatseid. Kindlasti see pole kõigil nii, aga mul on. Just käimiseks. Algul proovid ja vaatad, et sobib, aga kui rohkem kõndida on vaja, siis näed, et ei sobi. Jalg väsib ja selg väsib ära, jäävad valusaks ja pead hoidma neid kuidagi, et ilma valuta saaks käia, kui koju jõuad, siis oled lausa haige. Teiste jalatsitega aga on palju parem. Aga see ei tule kohe ilmsiks kahjuks.

Sellisel juhul pole asi jalatsites, vaid sinu vanuses ???? Mine ortopeedi juurde ja lase omale tallad teha, siis hakkavad rohkemad jalanõud sobima.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

keskealise inimese sportlik jalats peab olema ennekõike jalga toetav, mugav, lausa ortopeediliste omadustega. Sobivus viigipükstega pole oluline:)

Usun, et ECCO või Rieker võiks sobida, kui lausa spordi/matkajalatsit ei soovi.

ECCO on minu hinnangul vägagi kahtlane soovitus, sest minu hinnangul nende toodang ei sobi laiale/kõrgemale jalale. Rieker on ka üldjuhul paljuski nii mutilik, et mõni trendikam 60+ tegelane pole ehk selle firma toodangut nõus kandma. Sobivatest tulevad endal esimestena meelde Clarks ja Husk Puppies. Ise muidugi valiksin samas olukorras olles pigem mingid Nike v Adi tossud juba 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka märganud, et mida vanemaks saan(55), seda raskem on leida häid jalatseid. Kindlasti see pole kõigil nii, aga mul on. Just käimiseks. Algul proovid ja vaatad, et sobib, aga kui rohkem kõndida on vaja, siis näed, et ei sobi. Jalg väsib ja selg väsib ära, jäävad valusaks ja pead hoidma neid kuidagi, et ilma valuta saaks käia, kui koju jõuad, siis oled lausa haige. Teiste jalatsitega aga on palju parem. Aga see ei tule kohe ilmsiks kahjuks.

Sellisel juhul pole asi jalatsites, vaid sinu vanuses ???? Mine ortopeedi juurde ja lase omale tallad teha, siis hakkavad rohkemad jalanõud sobima.

Tegelikult õige soovitus. Olen ise ka paar aastat üle 60 ja mul on jala ristvõlvi lamenenine. See on suuresti pärilik. Nii et jalanõude leidmine on päris keeruline ja kallis lõbu. Ortopeedilistest sisetaldadest on abi küll. Ja tõsi – Riekeril on mugavad jalatsid, kuid disainilt kõlbavad vähesed kanda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hind ka oluline on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et ECCO või Rieker võiks sobida, kui lausa spordi/matkajalatsit ei soovi.

ECCO on minu hinnangul vägagi kahtlane soovitus, sest minu hinnangul nende toodang ei sobi laiale/kõrgemale jalale.

Tahtsin sama kirjutada. Oma laia kõrge jalaga ei ole ma kunagi sealt midagi mugavat leidnud. Sketchersi poodi soovitan küll – sealt leiab laia liistuga jalanõusid. Jälgige, et tald oleks piisavalt pehme ja mustriline, et libedal ajal nakkuvus parem oleks.

Siin on mitmeid klassikalise kujuga variante:https://skechers.ee/et/women/shoes/boots.html

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ortopeedi juurde ja lase omale tallad teha, siis hakkavad rohkemad jalanõud sobima.

Mina üks eelmistest kägudest, kellel ka ristvõlvi lamenemine. Ortopeedi juures käidud, ligi 100 eurosed tallad ostetud, aga enamusse minu jalanõudesse need ei sobi. Jalg vajub liiga ette, jalatsid hakkavad kannast loksuma. Ühtedesse pehmetesse Keeni jalatsitesse need sobisid pealtnäha (nendega kõnnitesti tegimegi), aga tegelikult ilmselt mitte, kanna sisevooder kulus umbes kuuga läbi, seega loksusid need ka kannast tõenäoliselt, aga pehmuse tõttu ma seda ei tundnud. No ja ei kõndinud ma tuhandeid kilomeetreid, isegi sadu mitte, tavaline jalgsi tööle ja koju. Võtan nüüd oma kallid testitud tallad kaasa ja hakkan poes uusi jalatseid proovima? Proovin tavapoes jalatseid, kui tunduvad sobivat siis tellin e-poest et oleks tagastamisvõimalus, ühtlasi panen ortopeedi aja ja lähen sinna oma uute jalatsitega kõnnitesti tegema või kuidas see peaks välja nägema?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ortopeedi juurde ja lase omale tallad teha, siis hakkavad rohkemad jalanõud sobima.

Mina üks eelmistest kägudest, kellel ka ristvõlvi lamenemine. Ortopeedi juures käidud, ligi 100 eurosed tallad ostetud, aga enamusse minu jalanõudesse need ei sobi. Jalg vajub liiga ette, jalatsid hakkavad kannast loksuma. Ühtedesse pehmetesse Keeni jalatsitesse need sobisid pealtnäha (nendega kõnnitesti tegimegi), aga tegelikult ilmselt mitte, kanna sisevooder kulus umbes kuuga läbi, seega loksusid need ka kannast tõenäoliselt, aga pehmuse tõttu ma seda ei tundnud. No ja ei kõndinud ma tuhandeid kilomeetreid, isegi sadu mitte, tavaline jalgsi tööle ja koju. Võtan nüüd oma kallid testitud tallad kaasa ja hakkan poes uusi jalatseid proovima? Proovin tavapoes jalatseid, kui tunduvad sobivat siis tellin e-poest et oleks tagastamisvõimalus, ühtlasi panen ortopeedi aja ja lähen sinna oma uute jalatsitega kõnnitesti tegema või kuidas see peaks välja nägema?

Siis tellid ortopeedilised jalatsid, kui taldadega hakkama ei saa. Või siis vingud edasi, mul suva.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovin tavapoes jalatseid, kui tunduvad sobivat siis tellin e-poest et oleks tagastamisvõimalus, ühtlasi panen ortopeedi aja ja lähen sinna oma uute jalatsitega kõnnitesti tegema või kuidas see peaks välja nägema?

Veel üks põhjus oma kehakaalu kontrolli all hoida. Vähem igasuguseid imelikke probleeme.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

60+ ja ainult viigipüksid jalutamiseks? Ma pole küll veel päris 60, aga tosse kannavad praegu ju kõik ja ka lausa seelikuga, miks mitte siis ka viigipükstega..  Kui raha on, siis mingu (spordi)poodi ja proovigu jalga kõik tossud, mille kohta müüja ütleb, et need on mugavad. Mina just nii käisingi ja sain tõesti imelised tossud, hind oli ainult päris krõbe, üle 200. Aga samas on mugavus selles vanuses ju kõige tähtsam. Ja õige on see, et mida vanemaks saad, seda raskem on tõeliselt mugavaid jalatseid leida. Sketcherseid on mul ka mõni paar, aga need viimased kallid on mu absoluutsed lemmikud. Lapsed kõik kiitsid, kui neid mu jalas nägid, et väga ilusad ja moekad (ise pidasin pisut liiga erksaks, olen rohkem musta sõber).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu Sportlikud jalatsid linnas liikumiseks vanemale inimesele