Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sprite’i maik

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Sprite’i maik

Postitas:
Agathe

Lühinägelik on rääkida veeostust kui lukstootest, kümnetel miljonitel ei olegi muud võimalust kui vett osta, sest kliimamuutuste või suurtööstuste tõttu on nende kodukandis vesi kadunud, nad on pidanud oma karjad ära tapma ja rohelust nende kodu juures ei ole.

Mõnel Aafrika-reisil, näiteks Tansaanias ja Keenias, jäid silma rahvakogunemised. Kuskil tee servas istusid kümned inimesed ja ootasid midagi. Küsisime – ootasid vett. Tuli veepaagiauto, teinekord oli ka pudelivee-auto kohe selle järel. Silma järgi 5-6 aastased lapsedki vedasid lõuani ulatuvaid 10-15 liitriseid veekanistreid või mitmeid 5-liitriseid veepudeleid.

Meil Eestiski on piisavalt piirkondi, kus vesi küll (kiiresti) 🙂 ei tapa, aga pole lõhnatu ja maitsetu vedelik 🙂 Veefirma võib rääkida, mida räägivad, see ongi nende töö. Oma üürile antud ühes korteris soovitasime pärast veeproovide tegemist üürilisele ise, et kahjuks peaks ta pudelivett jooma. Kindlasti olete märganud, et mõne sõbra või sugulase kodus maitsevad kõik söögid natuke ühtmoodi. Pimetestil ütleks kohe, kas see on tädi Anne pool tehtud või ei. Osa sellest on muidugi perenaise maitsestamisharjumustel, suur osa aga on tingitud söögitegemisel kasutatava vee maitsest selles piirkonnas/külas/linnaosas/talus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Mitukümmend aastat tagasi lapsepõlves tundusid kõik limonaadid head. Moskva olümpia ajal tuli purjespordikeskuses automaatidest tasuta Fantat ja Pepsit. Olin siis napilt kahekümnene. Fantast sai isu täis joodud, aga koolajooke ei taha siiani (erandiks rummiga). Et keegi täiskasvanu moodsal ja progressiivsel ajal sihukest saasta veel tarbib, on isegi mõnevõrra üllatav.

Äkki on need praegused kahekümnesed, kes pole isu veel täis saanud. Või siis on seal sees tõesti midagi sellist, mis sõltuvust tekitab.

Aga teemasse – praegune Sprite on tõesti väga magus. Lapsepõlves tundus kuidagi joodavam, aga siis polnud ka nii laia valikut nagu praegu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
vicks

Mitukümmend aastat tagasi lapsepõlves tundusid kõik limonaadid head. Moskva olümpia ajal tuli purjespordikeskuses automaatidest tasuta Fantat ja Pepsit. Olin siis napilt kahekümnene. Fantast sai isu täis joodud, aga koolajooke ei taha siiani (erandiks rummiga). Et keegi täiskasvanu moodsal ja progressiivsel ajal sihukest saasta veel tarbib, on isegi mõnevõrra üllatav.

Mul oli võimalus oma silmaga näha, kuidas käivitati Limonaaditehases esimene Pepsi liin. Tähtsad onud olid ka ameerikamaalt kohale lennutatud. Peale ametlikku osa lubati igaühel otse liinilt 5 pudelit “meenena” kaasa võtta. See maitse (mis oli siis ilmselt tõesti originaal) jäi mul aastateks meelde. Hiljem olen tundnud sama maitset vaid üksikutel kordadel ja täiesti suvaliselt ostes. See maitse muutus ajas ja seda juba mõne päevaga. Aasta võis olla siis 78-79, st. vahetult enne moskva(Tallinna) olümpiat

+2
0
Please wait...

Postitas:
ttriinu

https://maailm.postimees.ee/7573525/mehhikos-on-poua-tottu-joogivesi-otsas-ning-inimesed-karastusjoogitootjate-peale-marus#_ga=2.141876784.385088539.1647168690-1251194532.1647168689

+1
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sprite’i maik