Esileht Ilu ja tervis Steriliseerimisele, kuidas ?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Steriliseerimisele, kuidas ?

Postitas:
Kägu

Soovin enda steriliseerimist. Ei tea kuidas see protsess välja näeb.

Võtan hetkel beebipille.

Kas lähen lihtsalt justkui tavalisele günekoloogi vastuvõtule st panen digiloost aja ja palun seal vastuvõtul steriliseerimisele aja panna ?

Ehk kas ükskõik mis günekoloogil on voli see aeg mulle määrata ?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt jah günekoloog. Tehakse vajalikud analüüsid ja siis saad ise operatsiooniaja kokku leppida helistades naistekliinikusse (ITKs on nii). Allkirjastad nõustamisakti, aga operatsiooni tehakse mitte enne kui 1 kuu möödudes akti allkirjastamisest.

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/naistekliinik/steriliseerimine

Muude haiglate kohta ei tea kaasa rääkida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ITK-s tehtud ca. aasta tagasi. Soovi avaldasin naistearstile, olin sterilisatsiooniks sobilika laste arvu poolest, arst pani mulle ise aja opile.  Jah, paberite täitmisest peab vähemalt kuu ootama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 20.  Steriliseerimise lubatavus

  (1) Täisealist teovõimelist isikut võib steriliseerida, kui esineb vähemalt üks järgmistest tingimustest:
  1) isikul on vähemalt kolm last;
  2) isik on vanem kui 35-aastane;
  3) rasedus ohustab naise tervist;
  4) muud rasestumisvastased vahendid on vastunäidustatud;
  5) isikul on oht saada raske vaimse või kehalise tervisekahjustusega laps;
  6) isiku haigus või tervisega seotud probleem takistab lapse kasvatamist.

https://www.riigiteataja.ee/akt/76554?leiaKehtiv

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leppisime arstiga kokku ja sain tasuta. 38-a, kolm last olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Miks sa arvad, et teemaalgatajal oli ka keisrilõige + muud tingimused täidetud?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

???

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Minult ka arst küsis peale kolmandat last aga mitte keegi ei pakkunud. Ja noh eks see pakkumise tegemine on suht piinlik ka.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Minult ka arst küsis peale kolmandat last aga mitte keegi ei pakkunud. Ja noh eks see pakkumise tegemine on suht piinlik ka.

Misasja?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Minult ka arst küsis peale kolmandat last aga mitte keegi ei pakkunud. Ja noh eks see pakkumise tegemine on suht piinlik ka.

Misasja?

Täiega veidrad tüübid siin koos.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5) isikul on oht saada raske vaimse või kehalise tervisekahjustusega laps

see oht on ka suvalisel, täiesti tervel naisel ju.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Miks sul on käsi kipsis? Mul küll ei ole!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Minult ka arst küsis peale kolmandat last aga mitte keegi ei pakkunud. Ja noh eks see pakkumise tegemine on suht piinlik ka.

Mis siin piinlikku on?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin piinlikku on?

Tere, ega te end steriliseerida soovi? teil juba kolmas laps, aitab küll.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin piinlikku on?

Tere, ega te end steriliseerida soovi? teil juba kolmas laps, aitab küll.

Ise ju kirjutad, et sinu arst sult küsis: “Minult ka arst küsis peale kolmandat last aga mitte keegi ei pakkunud.”

Kuidas on võimalik ennast nii segaselt ja imelikult väljendada?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me arutasime peale kolmandat last arstiga, kuidas edasi, siis tema pakkus välja ka mehe steriliseerimise, mis on palju ohutum ja lihtsam.  Arutasime mehega kodus, rohkem lapsi me saada ei soovinud ja mees tegi ära.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me arutasime peale kolmandat last arstiga, kuidas edasi, siis tema pakkus välja ka mehe steriliseerimise, mis on palju ohutum ja lihtsam. Arutasime mehega kodus, rohkem lapsi me saada ei soovinud ja mees tegi ära.

Meil tegi samuti mees.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5) isikul on oht saada raske vaimse või kehalise tervisekahjustusega laps

see oht on ka suvalisel, täiesti tervel naisel ju.

No selle punktiga mõeldakse juba teadaolevad suuri geeniriske vanematel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin 10 aastat tagasi opil. Läksin enne tavavisiidile günekoloogi juurde ja tema määras aja.

Vanust oli 38+ ja 3 last oli ka.

Mis erilisest riskist siin räägitakse? Iga üldnarkoosid opp on risk, mul oli see esimene ja siiani ainus. Mingeid terviseprobleeme pole, mugav on elu olnud peale seda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin otsuse viimase raseduse ajal. Mitu günekoloogi pidid allkirjastama. Oli ka variant, et kui keiser tuleb, siis tehakse kohe ära, aga keisrilõiget polnud vaja ja 3 kuud peale viimast sünnitust lasin ära teha. Soovitan

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Miks sul on käsi kipsis? Mul küll ei ole!

Ahhh?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin 10 aastat tagasi opil. Läksin enne tavavisiidile günekoloogi juurde ja tema määras aja.

Vanust oli 38+ ja 3 last oli ka.

Mis erilisest riskist siin räägitakse? Iga üldnarkoosid opp on risk, mul oli see esimene ja siiani ainus. Mingeid terviseprobleeme pole, mugav on elu olnud peale seda.

Jap. Ja lihtsalt keisriga kombos saad ilma üldanesteesiata sama seljasüsti mõjuga, mis keiser. Ma ka jube rahul otsusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha viimase lapse keisrilõike ajal, kaks ühes nii öelda. Pole lisaoppi üldanesteesias. Miks sa ei teinud?

Miks sul on käsi kipsis? Mul küll ei ole!

Ahhh?

Mis ahhh?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea, kui selle asja saab tehtud keisri käigus. Seda aga ei mõista, miks peaks sellepärast eraldi operatsioonile minema? Kas teil partnerid vahetuvad, et tahate tingimata ise…? Või on teie peres hoiak, et lastest hoidumine ongi naiste eralõbu?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea, kui selle asja saab tehtud keisri käigus. Seda aga ei mõista, miks peaks sellepärast eraldi operatsioonile minema? Kas teil partnerid vahetuvad, et tahate tingimata ise…? Või on teie peres hoiak, et lastest hoidumine ongi naiste eralõbu?

Aga sa ei peagi minema kui ei taha. See pole kohustuslik. Mina tegin sest mina ei tahtnud rohkem lapsi. See oli minu otsus.

Samas on mul juba 20 aastat sama elukaaslane.

Aga kunagi ei tea kas suhe jääb püsima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Steriliseerimisele, kuidas ?