Esileht Koolilaps Stipendium ülikoolis

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Stipendium ülikoolis

Postitas:

Kas keegi teab ülikoolis stipendiumi saamise tõenäosusest? Saab ehk ise või laps stipendiumi.

Mis erialal,mis tulemustega.

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tulemusstipendiumi saamise lävi erineb teaduskonniti väga, näiteks inseneriteaduskonnas on piir väga kõrge (4.8 kanti), sinna lihtsalt ei satu üldiselt mingid ullikesed, kes kolmele veavad. Sama ka tulemusstipiga ITs, kuid ITs (ja mitmel teisel erialal) saab vähemalt erialastipendiumit taotleda. Ilmselt oleneb ka koolist, mina räägin TTÜst. Minu teada neid lävendeid ka ei avaldata, seega saab järeldusi teha vaid tagasilükatud avalduste põhjal. Võin eksida :).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpin IT-d, keskmine hinne on 4,75 ja tulemusstipendiumit ei saa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

erialastipp esimesel semestril RE tulemuste või vastuvõtupunktide  põhjal, edasi kaalutud keskmise järgi paremusjärjestuse alusel, osadel erialadel esimesed 30%, osadel esimesed 50%.

Tulemusstipendium alates 2.semestrist, kaalutud keskmise järgi, aga seal on ka mingid muud nõuded, et mitu inimest teaduskonna mingi eriala kohta max.

Laps sai bakas kogu aeg erialastippi, tulemusstippi lisaks veel kahel sügissemestril. Magistris praegu esimene semester, seega vaid erialastipp

TTÜs öeldakse, et tulemusstippi on lihtsam saada sügissemestril, sest siis on vähem taotlejaid (kuna 1.kursus seda kohe ei saa)

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reeglid on ülikooliti, teaduskonniti, erialade lõikes nii erinevad, et teiste nn kogemusi pole mõtet küsida. Iga kooli kodulehel on olemas reeglid, mis tingimustel stipendiume makstakse, ei mingit ulmet. Osadel erialadel makstakse kõigile erialastipendiumi, tulemusstipendiumi makstakse tavaliselt teatud protsendile parimatest üliõpilastest (see võib olla 20, 10 vms), seega mingit konkreetselt lävendit tavaliselt ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemusstipendium sõltub tõesti lisaks enda tulemustele väga palju sellest, mis hinded teistel on. Mina bakas sain ühe semestri 4,6-ga, aga nt teine semester 4,7-ga ei saanud. Magistris jäi silma, et umbes 4,5 on enamasti see lävend, millest üle on saadud.  Kindlalt saab öelda ainult 5,0 ja täismahus õppekava täitmine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aab vähemalt erialastipendiumit taodelda. Ilmselt oleneb ka koolist, mina räägin TTÜst. Minu teada neid lävendeid ka ei avaldata, seega saab järeldusi teha vaid tagasilükatud avalduste põhjal. Võin eksida :).

Eksid kindlasti “taotlema” pööramises.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis summadest kuupõhiselt siin räägitakse ka? Pole tõesti aimugi:) On üldse motiveeriv?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aab vähemalt erialastipendiumit taodelda. Ilmselt oleneb ka koolist, mina räägin TTÜst. Minu teada neid lävendeid ka ei avaldata, seega saab järeldusi teha vaid tagasilükatud avalduste põhjal. Võin eksida :).

Eksid kindlasti “taotlema” pööramises.

Tänan abi eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis summadest kuupõhiselt siin räägitakse ka? Pole tõesti aimugi:) On üldse motiveeriv?

Tulemusstipendium on 100€ kuus ja makstakse kokku semestris viie kuu eest ehk siis kokku 500€/semester. Mina isiklikult olen pigem maksimumi poole püüdleja kui ma midagi teen, seega ainult stipendiumi pärast ei pinguta, aga ilmselgelt olen alati seda taotlenud, kui võimalus on olnud – raha pole küll suur, aga 100€ kuus palgale lisaks kulub ära ikka. 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis summadest kuupõhiselt siin räägitakse ka? Pole tõesti aimugi:) On üldse motiveeriv?

erialastipp TTÜ IT erialadel erineb sõltuvalt konkreetsest erialast. osadel erialadel 160, osadel 300 (IT akadeemia erialad) kuu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlalt saab öelda ainult 5,0 ja täismahus õppekava täitmine.

Ei saa ka 5,0 kindlalt, kui neid liiga palju on. Mu oma laps 5,0 keskmise hindega stipist ilma jäänud, kuna maksimaalse keskmise hindega oli mitu inimest ja stippi sai ainult üks – kursusevanem ???? Ei aidanud ka mingi projektides osalemise aktiivsus vms.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda Töötukassa toetust tasub ka uurida. Ma ei tea, kas noored seda saavad, aga mina sain küll. Oli arvestusväärne summa. Korvas mu bensiinikulu kooli ja tagasi. Mingit stippi sain ka, aga ei mäleta. IT ala oli. Kevadel jätsin pooleli õpingud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda Töötukassa toetust tasub ka uurida. Ma ei tea, kas noored seda saavad, aga mina sain küll. Oli arvestusväärne summa. Korvas mu bensiinikulu kooli ja tagasi. Mingit stippi sain ka, aga ei mäleta. IT ala oli. Kevadel jätsin pooleli õpingud.

Täitsa mahavisatud riigi raha siis sinu puhul. Laristasid maha ja kasu ei midagi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab kommenteerida TÜ informaatika erialastipendiumit? Küsimus nimelt selles, et kas seda saavad absoluutselt kõik informaatika õppekaval õppijad terve bakalaureuse vältel või jagatakse seda vaid paremate hinnetega üliõpilastele?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda Töötukassa toetust tasub ka uurida. Ma ei tea, kas noored seda saavad, aga mina sain küll. Oli arvestusväärne summa. Korvas mu bensiinikulu kooli ja tagasi. Mingit stippi sain ka, aga ei mäleta. IT ala oli. Kevadel jätsin pooleli õpingud.

Täitsa mahavisatud riigi raha siis sinu puhul. Laristasid maha ja kasu ei midagi.

Kuidas kasu ei midagi? Sain ju teada, et see eriala ei sobi. Juba esimesel kevadsemestril jätsin pooleli. Ei kulutanud raha aastaid. Et sind veel rohkem närvi ajada, siis kavatsen uut eriala proovida ja seda eriala ka toetab riik. Ei ole olemas riigi raha. On maksumaksjaraha ja mina olen ka üks maksumaksja.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab kommenteerida TÜ informaatika erialastipendiumit? Küsimus nimelt selles, et kas seda saavad absoluutselt kõik informaatika õppekaval õppijad terve bakalaureuse vältel või jagatakse seda vaid paremate hinnetega üliõpilastele?

30% pingerea esimest.

ja alates 2021 enam IT akadeemia stippi pole, seega enam pole 300, vaid ainult 160 erialastipp

https://taltech.ee/erialastipendium#p611

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab kommenteerida TÜ informaatika erialastipendiumit? Küsimus nimelt selles, et kas seda saavad absoluutselt kõik informaatika õppekaval õppijad terve bakalaureuse vältel või jagatakse seda vaid paremate hinnetega üliõpilastele?

30% pingerea esimest.

ja alates 2021 enam IT akadeemia stippi pole, seega enam pole 300, vaid ainult 160 erialastipp

https://taltech.ee/erialastipendium#p611

Pidasin silmas Tartu Ülikooli „Infotehnoloogia õppekavade sihttoetusest rahastatavat erialastipendiumit“, mis peaks 240€ olema

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks oleneb stipi saamine erialast. IT-s saavad tõesti kõik vähemalt midagi, teistel reaalaladel (matemaatika, keemia-füüsika-materjaliteadus) aga mitte. Ja väga paljudel mitte-reaalaladel sama lugu. Üksikud tublid saavad tulemusstippi ja andekatele olümpiaadivõitjatele oli  vist ka mingi.  Sel teemal on kahjuks liiga vähe avalikku kisa tõstetud. Kõrgharidus ei ole paraku kõigile kättesaadav (täiskohaga või ka poole kohaga töö rabamine kooli kõrvalt pole lahendus, sest hariduse kvaliteet kannatab oluliselt, kui üldse õnnestub nii vastu pidada).  Tudengist lapse ülalpidamine on aga kallis lõbu – tean omast käest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Stipendium ülikoolis