Esileht Sünnitus streigi ajal sünnitama

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: streigi ajal sünnitama

Postitas:

Kui nüüd peaks juhtuma, et sünnitus algabki 9 märts, kuidas siis ITK sse sünnitama minna, kui endal trantsporti pole?:O

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:05; 05.03 10:26; 06.03 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taksosid on ilmselt võimatu saada (neid kasutavad kõik need tuhanded inimesed, kellel on muidu võimatu minna oma madalapalgalisele töökohale), nii et kiirabiga. Iseenesest nõme küll see ühistranspordi streik, kannatavad tavalised inimesed.

Aga ühistransport seisab 8. märtsil, mitte 9. märtsil. Ja 7. märtsil kell 12 on Vabaduse väljakul õpetajate miiting, ei tea, kuidas siis kesklinnast läbisõit on reguleeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:24; 05.03 22:28; 08.03 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kiirabiga, taksoga. Millega siis muidu oleks läinud? :O[/tsitaat]

Autoga ikka. Aga auto läks täna parandusse ja saam kätte alles reedel või järgmisel esmaspäeval:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:05; 05.03 10:26; 06.03 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trammiga sa ju ei läheks. Kui taksot ei saa, räägid läbi mõne enda sõbra või mehe sõbraga. Minu mees rendiks selliseks perioodiks igaks juhuks auto. No me linnast väljas ka, oleks nii ehk teisiti vaja. Kui muud üle ei jää, siis kutsud kiirabi. Mul tütar töötab kiirabi brigaadis, tean, et suudavad sünnituse vastu võtta kui siis ka ummikusse jääte ;). Ei jää lapsed sündimata, kui nad just streigiga ei ühine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan ka see nädal sünnitust, ja kavatsen minna kiirabiga ITKsse sünnitama. Endal auto läks katki täpselt õigel ajal:( Võiks ka mõne sõpra juurde pöörduda, aga milleks tülitada kui selleks on olemas kiirabi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]morozova kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ootan ka see nädal sünnitust, ja kavatsen minna kiirabiga ITKsse sünnitama. Endal auto läks katki täpselt õigel ajal:( Võiks ka mõne sõpra juurde pöörduda, aga milleks tülitada kui selleks on olemas kiirabi.[/tsitaat]

Äkki näiteks selleks, et lubada kiirabil olla ikkagi inimeste jaoks, kes on sattunud raskesse liiklusõnnetusse, kes saanud insuldi, lapse jaoks, kel rasked palavikukrambid jne. Ehk siis – jätta kiirabi tõeliselt KIIRET ABI vajavate inimeste jaoks.
Kujuta näiteks ette olukorda, kus oled oma larüngiidis väikelapsega, kes juba näost sinine ja kiirabi ei tule ega tule – sel lihtsal põhjusel, et keegi sünnitaja kasutas kiirabi taksona…et siis pärast veel 12h rahumeeli haiglas tiksuda, kuni õige action pihta hakkab.
Oodates haige lapse kõrval kiirabi, näib ka 15min liiga pikk aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 21:15; 06.03 00:30; 06.03 11:31; 06.03 20:42; 07.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirabi ei ole takso.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issakene kui mul laps haige ma jooksen kas või naabri juurde et sõidutada oma haiget last haiglasse mitte ei oota, ega ei saa alati loota ka kiirabile. Igal juhul esimese lapsega, helistasin 112 kui veed tulid ära, siis mul küsiti kas saan ise tulla või soovin et saadakse auto mulle järgi. Juhtub ka nii et sünnitus on nii kiire et taksos on parem siis sünnitada,jah?
Küsiti arvamust, mina avaldasin mis ma mõtlen! Ma maksan samamoodi maksud ja kuradi kõik kindlustused et midagi ka saada selle riigi poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan ka makse, aga soovin, et neid kasutataks optimaalselt. Sünnitaja transportimine kiirabiga on õigustatud siis, kui muu transport on võimatu (st autot pole, kedagi tõesti appi paluda ei saa) või kui muud transporti ei saa kasutada meditsiinilisel näidustusel (laps ähvardab sündida juba sõidu ajal).

Miks muidu puhkenud vetega peaks üleriigilise hädaabi numbrile helistama? Selleks on ju perekool või raamatud või oma ämmaemandaga arutamine vm, et teada, mida teha puhkenud vetega (kui on selged ja valusid pole, siis võib kodus olla kuni 6 tundi, kui on valud 5-minutiliste vahedega vähemalt tund aega, siis haiglasse jne.) Ka 112 helistamine lihtsalt nõu küsimiseks on kuritarvitus. Lihtsalt nõu võid küsida sünnitusmaja infotelefonilt või perearsti nõuandeliinilt. 112 helistavad inimesed, kes on sattunud avariisse, põletusohvrid, lämbuvate laste emad, infarktihaigele kõige lähemal seisev isik jne.

Ma olen kolm korda sünnitanud, teine sünnitus oli küll väga kiire, aga kolmanda puhul siiski suutsin adekvaatselt hinnata seda, kas jõuan ise haiglasse (jõudsin).

Väga küüniline on arutleda, et lämbuva lapsega jookseks naabri juurde, et vii mind haiglasse, aga sünnitama ikka kiirabiga, sest \”ma maksan samamoodi maksud ja kuradi kõik kindlustused\”. Ja \”midagi\” sa saad nagunii riigi poolt. Saad täiesti tasuta professionaalset sünnitusabi, ravikindlustuse alates 12. rasedusnädalast ja kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Ei peaks nagu olema väga imelik, et lisaks ei saa tasuta sõitu haiglasse täisvarustuses autoga, mis on mõeldud elude päästmiseks ja vältimatu abi andmiseks. Lihtsalt haiglasse sõit ei ole nüüd küll mingi vältimatu abi.

Vastu õhtut lähen ma kuidagi eriti vihaseks neid lugusid lugedes, kus inimeste arvates peaks kiirabi tulema nende lapse 39-kraadist palavikku alandama või tavasünnitusega haiglasse kärutama või et 112 on number, kuhu helistada, et mul tulid nüüd veed.

Vabandage mu ärritust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:24; 05.03 22:28; 08.03 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vänge lugu, et lausa vanduma võtab?
Olen viimase käoga täiesti samas paadis. Sünnituse alguses peaks 112 valima AINULT siis, kui midagi on totaalselt valesti. Ehk siis suur verejooks, krambid või mingi muu kiiret abi nõudev olukord.
Sel ajal, kui sina tarbetult kiirabi tülitad, võib keegi kuskil surra, sest abi ei jõua piisavalt kiirelt kohale. Võib surra väike laps, võib surra inimene, kes sinust palju rohkem makse maksab või samasugune rase kuskil liiklusõnnetuse sündmuskohas nii enda kui oma sündimata lapse elu kaotada. Äärmuslikud näited, kuid samas on see võimalik. Kusjuures võimalikumad kui need, et sa hakkad kuskil autos sünnitama.
Aga no mis teistest. Peaasi, et niisama telekat vahtivaid sõpru ei peaks tülitama. Taksot ei saa, kutsume aga kiirabi selle asenduseks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 21:15; 06.03 00:30; 06.03 11:31; 06.03 20:42; 07.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaühel on õigus oma arvamusele. Loomulikult on õigem et päästebrigaad tuleks mingi narkari juurde kellel pilt kadus silmi eest ära ning päästaks teda mitte et anda elu uuele inimesele. Ei tea kunagi kuidas võib minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes oleme meie, et narkareid surma mõista? Ühest küljest ei ole ma ka kindel, kas peaks neid alati elule turgutama, samas teisest küljest ei pea ma end ka jumalaks, kes seda otsustada võiks. Minu maksuraha ka nende peale tõenäoliselt ei kulu, sest ma kasutan ise ja kasutavad mu lapsed selle minu makstud raha ära (tegelikult veel rohkemgi) saades tasuta arstiabi ja tasuta koolihariduse näiteks.

Point on ikkagi selles, et terve, normaalse sünnituse algusega naine EI VAJA erakorralist abi.
Narkarid ei ole kiirabi kutsetest mingi valdav enamus (julgen pakkuda isegi, et sama palju on sünnitajate \”takso\”sõite), seega on siiski tõenäolisem, et see uus elu võib täiesti mitteotstarbekalt panna ohtu teisi elusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 21:15; 06.03 00:30; 06.03 11:31; 06.03 20:42; 07.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutada kiirabi taksona on absoluutselt täiesti vastutustundetu tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga, mis ma siis teen, kui takso jaoks raha ei ole?? Sünnitan kodus või sest kiirabi ÄKKI peab kedagi samal ajal elustama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:05; 05.03 10:26; 06.03 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui takso jaoks raha ei ole, siis tekib küsimus, mida sa lapsega peale hakkad? Ei tohiks ju üllatus olla, et lapse jaoks on vaja rahalisi vahendeid.
See, et sünnitama hakkad, ei tohiks ka üllatus olla. Päris palju nädalaid on aega, et raha takso jaoks kõrvale panna.
Ja ikkagi – nii sõbratud inimesed ka ei saa ju olla ometi. Kahju kohe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 21:15; 06.03 00:30; 06.03 11:31; 06.03 20:42; 07.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ühistransport ka 24h ei käi. mis siis saab ku sünnitus öösel hakkab, isegi kui streiki pole?

teemaalgataja kuulub vist nende õnnetute hulka, kel kogu aeg kärss kärnas ja maa külmand. ja aidata ennast ka ei taha. nii mõnus on kiunuda ja hädaldada . mida sa küsid, kui ükski variant ei sobi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a pane käsi ette ja oota kuni bussid liikuma hakkavad:D

no tegelt kas sul oleks mõnus kui sa sünnitad ja lapsel südametöö kehv ning vajab kohest transporti lastehaigla intensiivi aga kiirabi samalajal teeb taksot mõnele sünnitajale kes pole suutnud koguda takso jaoks raha ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a pane käsi ette ja oota kuni bussid liikuma hakkavad:D

no tegelt kas sul oleks mõnus kui sa sünnitad ja lapsel südametöö kehv ning vajab kohest transporti lastehaigla intensiivi aga kiirabi samalajal teeb taksot mõnele sünnitajale kes pole suutnud koguda takso jaoks raha ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et algatajal ei olnud plaanis mitte trammiga sünnitama sõita, vaid ikka takso võtta. Aga streigi tõttu võib see raskendatud olla.

Samas proovida tasub ju ikka. Helistad ikkagi takso ja küsid, kaua ootejärjekord on. Ega esimese tuhu peale ei pea ju haiglasse minema. Kui taksode järjekord pole meeletult pikk (no üle paari tunni), siis võimalik, et saad kenasti taksoga mindud. Kui võimalik, siis võid mõne sõbraga kokku leppida. Mina küll viiksin isegi suvalise töökaaslase (või tema naise) sünnitama, poleks probleemi. No ja kui ikkagi ükski variant ei realiseeru ja kiireks läheb, siis kiirabi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see valudes sünnitaja hullem on kui need purupurjus ülemeelikud noored, keda igal nädalavahetusel linna peal hulgem traalimas. Pakun, et taksojuht eelistaks sünnitajat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 21:15; 06.03 00:30; 06.03 11:31; 06.03 20:42; 07.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurjam, kui mu üle tee paneelmajast naabrinaine, keda ma elus näinud pole, tuleks mulle ukse taha tuhudes, et kas saad haiglasse viia, ma ära küll ei ütleks, kui mul vähegi aega ja võimalusi oleks.

KEEGI ikka aitab, vaevalt, et sul, kiirabiga priisõitu harrastav, telefoniraamat numbritest tühi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Igaühel on õigus oma arvamusele. Loomulikult on õigem et päästebrigaad tuleks mingi narkari juurde kellel pilt kadus silmi eest ära ning päästaks teda mitte et anda elu uuele inimesele. Ei tea kunagi kuidas võib minna.
[/tsitaat]

Jah, ongi õigem, et kiirabibrigaad elustab narkarit, mitte ei transpordi sünnitajat. Narkar sureb ilma abita, sünnitaja saab end TRANSPORDITUD haiglasse ka auto või taksoga. Ta ei vaja sünnituse selles faasis, kus haiglasse minnakse, mitte mingit meditsiinilist abi. Kas sa tõesti arvad, et sinu soovi tõttu kasutada ülikallist transporditeenust peaks teine inimene surema? Olgugi ta narkar.

Ja taksojuhil ei ole tavasünnitaja puhul, kes on haiglasse mineku faasis, midagi \”välja kannatada\”. Kui avatust on paar-kolm või ka neli-viie senti esmasünnitaja puhul, on ta taksos veel igati meeldiv ja viisakas naisterahvas. Vat kui on kaheksa-üheksa senti, käia raske, valusid üle hingata raske, siis juba on kiirabi õigustatud. Aga nii kaua ei passi ju kodus.

Nii et vaata, kuidas tahad, maksumaksja raha ei ole kindlasti mõeldud niimoodi raiskamiseks, et mul sõpru pole, takso eest ei raatsi maksta, kuritarvitan siis kiirabi ja helistan veel 112-le ka, et seal mõnusalt lobiseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:24; 05.03 22:28; 08.03 11:16;
To report this post you need to login first.

[small]morozova kirjutas:[/small]
[tsitaat]issakene kui mul laps haige ma jooksen kas või naabri juurde et sõidutada oma haiget last haiglasse mitte ei oota, ega ei saa alati loota ka kiirabile. Igal juhul esimese lapsega, helistasin 112 kui veed tulid ära, siis mul küsiti kas saan ise tulla või soovin et saadakse auto mulle järgi. Juhtub ka nii et sünnitus on nii kiire et taksos on parem siis sünnitada,jah?
Küsiti arvamust, mina avaldasin mis ma mõtlen! Ma maksan samamoodi maksud ja kuradi kõik kindlustused et midagi ka saada selle riigi poolt.

Et jooksedki palavikus krambitav laps süles kuhugi naabri poole või? Ei sa jookse, istud hirmust halvatuna ja ootad kiirabi. Ja nii kiiret sünnitust, et hetkega tulevad veed, tuleb valu ja 10-15 minuti pärast on laps käes, näeb ainult filmides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Sünnitus streigi ajal sünnitama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.