Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Streptokokk B

Postitas:

tere!
tahtsin teada, kas keegi oskab midagi selles situatsioonis soovitada vöi on kogemusi.
olen 28 ndl rase ja sain just teada,et mul on streptokokk B. mis aga tähendab,et lapsel on sünnitusteedest vôimalik omale see streptokokk hankida ning meningiiti jääda.aastas sureb paar last selle haiguse tôttu:(. olen lugenud,et antakse nii raseduse ajal kui sünnituse ajal antibiootikume,et nakkusohtu vähendada,kuid mingit garantiid ei ole. kas sellisel puhul saaks hoopis keisrilôiget nôuda? sel viisil ei saaks laps minu käest seda nakkust.
olen mures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:25; 08.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Streptokokki esineb paljudel naistel, ka minul. Esimese lapsega ei juhtunud küll midagi, küll aga teadsid arstid ja ämmaemandad sellest ning sain ka sünnituse ajal antibiootikume. Kui on teada, et naisel on GBS-i proov positiivne, siis saab ka last jälgida. Peaksid olema rahul, et tead sellest, ametlikult ITK ja nüüd vist ka enam Pelgulinna haigla neid proove ei võta (pange tähele: pole majanduslikult otstarbekas!). Nii rääkis mulle minu ämmaemand. Ise olen arvel Fertilitases, seal võeti proov eelmisel korral ja see kord ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid lugeda ka seda vastust:

http://www.perekool.ee/index.php?id=97008

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, mul oli ka see bakter. See pidi väga paljudel olema. Sain sünnituse aeg antibiootikume, laps siis sel juhul ei saa seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 16:10; 07.03 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pole kummaline, et kõik vaktsiinid on majanduslikult näidustatud, kuigi suremus leetritesse, mumpsi ja lastehalvatusse on palju-palju väiksem kui kaks imikut aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas pole kummaline, et kõik vaktsiinid on majanduslikult näidustatud, kuigi suremus leetritesse, mumpsi ja lastehalvatusse on palju-palju väiksem kui kaks imikut aastas.[/tsitaat]

Suremus ju sellepärast ongi väike, et lõviosa imikutest vaktsineeritakse.

Ka meningiidi suremus ei näita veel seda, et igal aastal saab 2 imikut sünnitusel emalt nakkuse. Streptokok B on ohtlik vastsündinule küll, kuid emale sünnituse ajal manustatav AB vähendab väga kõvasti nakatamise ohtu. Peale selle hoitakse beebit sünnitusmajas 72 tundi, jälgitakse ja kraaditakse, ning võetakse ka vereproov. Kui laps on saanud nakkuse, saab ta ABd ja infektsioon ravitakse välja. Seega pole ka karta meningiiti.

Keisrilõiget seega ka vaja pole.

Mul on kahe sünnituse ajal olnud streptokok B. Esimesel korral ei jõutud antibiootikumi manustada, laps oli jälgimisel, võeti proov, terve. Teine kord anti mulle sünnituse ajal penitsilliini, lapselt võeti proov, olime jälgimisel, jälle kõik hästi. Ja enamasti nii ongi. Kui aga laps siiski saab nakkuse, antakse ka talle antibiootikumi ja ka kõik läheb hästi. Nii et ära muretse, teemaalgataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nope, sellega ei saa mingit keisrit. Ütlesin ka aga et ma ei soovi selle nakkust oma lapsele siis vastati mulle \”nakkuse saab mingi 1% lapsi ainult (st sündides siis) ja muretsemiseks pole põhjust\”. halleluuja et mul siis penitsiliini suhtes vastureaktsiooni ei tekkinud ja laps nakkust ei saanud. aga ei, savi see, see 1% on ju nii väike, midagi ei juhtu. aga mõnus on küll pärast istuda esmakordse emana lastehaiglas intensiivis ja vaadata oma 3kg last kelle mõlemas käes mitu kanüüli. vahel arstid oma enesekindlusega sakivad täiega. kusjuures see streptokokk on lapsele korduvalt igast ebameeldivaid terviserikkeid põhjustanud ka ülejäänud 19 elukuu jooksul seega pole meningiit ainus mida ta põhjustada võib..

kehv osa on aga see et teine laps kohe sündimas ja siiralt loodan, et seekord selle 1% sisse ei mahuks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule manustatu ka seda penitsiliini.
Nüüd olen rasedusega jälgimisel teises riigis ja siin ei kontrolli keegi, kas sul on GBS bakter või mitte. Järelikult ei saa ma seekord ka neid süste, aga ma lugesingi, et paljudes maades ei kontrollita seda bakterit…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 16:10; 07.03 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teema algataja siin. küsimus Alice I.-le, kas sul oli siis varem juba teada,et sul on streptokokk B ja arstid ei teinyd keisrit? su lapsuke kuulus 1% sisse, ja sai kannatuste osaliseks. ¨millised teised probleemid esinesid ja kas ta kasvas neist välja vöi jäävad need elu lôpuni? suured tänud Alice,et oma kogemust jagad!
mul oli esimese rasedusega ka ja siis sain antibiotsi, kuid selle streptokoki olemusest sain alles sünnitusel teada ja ei osanud muretseda. kuid nüüd on streptokokk B mulle ka muid hädasid pôhjustanud – pissiôletikke ja seetôttu tuligi välja,et see bakter mul sees. kumb oleks lapsele ohutum, kas keiser vôi sünnitus ja rohtude manustamine? olen segaduses sest ma ei tea,mida arstilt nôuda….mis on lapsele hutum ja parim valik/variant?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:25; 08.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.