Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Streptokokk kurgus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Streptokokk kurgus

Postitas:

Kõige esimene kord oli lapsel angiin ja AB kuur 8 kuu vanuselt. Siis uuesti oli angiin kui laps läks lasteaeda ja oli natukene üle 4.aastane, oli taas angiin.
Nüüd novembri alguses jäi ta taas haigeks, 4 päeva oli ülikõrge palavik ja väga raske oli seda kontrolli all hoida, neelukülvist tulu välja streptokokk bakter ja laps sai 10 päeva V-Pen penitsilliini.
Nüüd pühapäeval tõusis lapsel jälle palavik ja kurgumandlid paistes ja mädaplekk peal. Neelukülvis avastati jälle streptokokk ja vere põletikunäitaja oli samuti 36. Samas nüüd palavik oli lapsel viimati eile päeval, siiamaani rohkem pole olnud.
Arst kirjutas nüüd uue AB kuuri, sest ütles, et eelmine AB kuur pole aidanud. Et kas siis seda bakterit ei saagi kurgust ära?
Ma mäletan, et mul võeti samuti lapsena kurgust proovid, kuna ükski AB ei aidanud ja ainuke mis mõjus oli mingi Zinnat vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel lõigati sreptokokiga ära mandlid. Pidevalt oli kurk haige. Kõhklesin küll, aga tulevikus oleks võinud olla südamelihaste põletik, reuma jne.
Mandlid lõigati 5aastaselt praegu kui tuleb siis köha. Kurgus enam häda pole.
Muide lapse sreptokokiga seoses pidime terve perega penitsiliini sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Zinnat on samuti antibiootikum- tsefuroksiim. Teise põlvkonna tsefalosporiin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Streptokokk kurgus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.