Esileht Lapse ootamine Stressirohke rasedus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Stressirohke rasedus

Postitas:
Anonymous

Tere!

Kuna pealkirja foorumi parandamata vea tõttu lõpuni kirjutada ei õnnestunud, siis küsimus järgmine.

Kas mõnel teist esines last oodates suurt stressi, närvilisust või isegi depressiooni-kas laps oli väga nutlik, palju tähelepanunõudev, rahutu ja leppimatu.

Sest väidetakse, et kuidas tunneb end raseduse ajal ema, nõnda ka laps. Olete märganud otsest seost?

Põhjus, miks selline küsimus tekkis, peitub minus endas.

Minul esines raseduse ajal paljy pinget, raskeid hetki ja närvilisust ning beebil ka sünnitusmajast alates nuttu kui palju olnud. Samuti esinevad väga suured gaasivalud.

Kuigi laps praeguseks juba peaaegu 4kuune, siis sellegipoolest pole rahutus ja nutlikus märkimisväärselt vähenenud.

 

Olete teie, teised emad täheldanud, võib nende kahe asja vahel olla otsene seos või siiski mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti oli mul juba raseduse ajal kerge depressioon, mis võimendus rasedusejärgselt.

Ei, seost lapse iseloomu/käitumisega ei olnud. Laps oli rahulik ja rõõmus ja on siiamaani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näinud mingit seost. Laps on nõudlik, kuid mitte rahutu ega palju nuttev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seos on loomulikult olemas. See et beebi ei nuta ei tähenda et ta ema emotsioonidest mõjutatud ei oleks. Kõhubeebile soovitatakse lasta muusikat ja nad tunnevad ja kuulevad. Seega tunnevad nad ka ema närvilisust ja pinget.  Närvisüsteemi mõjutab kindlasti kui rasedus kulgeb pidevad ema stressi seisundis.

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pruugi ema stress selliselt mõjutada. Meie poiss on hea ja rahulik. Ja rasedus ei olnud meil kindlasti kerge.

Põdesin ise rasedana COVIDit, mu abikaasa ja vanemad ka. Isa suri sellesse – ema kukkus emotsionaalselt kokku, isa ema ka…

oli väga julm aeg. Aga laps on sellest sõltumata pigem rahulik päikesepoiss 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun lugege

https://kyllikelillestik.com/kohubeebi-saab-osa-ema-tunnetest/

 

See et su laps peale südi on rahulik ei tähenda et ta jäädavaid närvikahjustusi sinu stressist ei ole saanud. Seepärast on eriti oluline püüda olla rõõmus raseduse ajal.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Esimene rasedus kulges hästi ja laps oli beebina rahulik ja hea isuga. Unega oli nii, et toas magas palju paremini kui õues. Teine rasedus oli pideva pingega, sest oli oht raseduse katkemiseks ja muud probleemid. Teine laps on veel rahulikum ja parema unega kui esimene.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hea sõbranna, kes oli mõlema raseduse ajal raskes depressioonis. Näib, et rasedusaegsed hormonaalsed muutused tal selle käivitasidki, enne ja pärast rasedusi polnud tal mingeid meeleoluhäireid. Nii rahulikke ja rõõmsaid lapsi kui tal annab ikka otsida. Minu lapsed on tema omade kõrvalt täielikud närvihaiged, ehkki ka täitsa normaalsed lapsed tegelikult ja mul olid üsna rahulikud rasedused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Stressirohke rasedus